Karpatia, Vyšné Vlkodlaky: Hrabě Teleke z Tölökö se svým věrným sluhou Ignácem narazí při svém putování na polomrtvého lesního adjunkta Vilju, který se snažil odhalit tajemství podivného Čertova hradu, na němž prý straší. Hrabě zjistí, že rozpadající se hrad je sídlem zloducha barona Gorce, jež ke svým zločinným záměrům využívá fantastických vynálezů šíleného vědce Orfanika a tuší, že Gorc ve svých zříceninách skrývá jeho snoubenku, operní pěvkyni Salsu. (Bontonfilm)

Turbinen

Hlášky z tohoto filmu snad z nám nazpaměť.Prostě úžasný filmy se skvělý efekty na tu dobu.ČeskoSlovensko potřebuje více takových filmů protže ten Český/ČeskoSlovenský humor v tom filmu srší snad všude a výkony pánů Dočolomanský-Hartl-Brodský-Kopecký-Hrušínský jsou prostě fnatastické.Zachovat si vážnou tvář či vraždění basou je zábavné :D ba co víc Dědéček ví taky leccos.....´´Dávno,pradávno.......ˇˇ ()

smajki

Klasické, vtipné a půvabné dílko pana Lipského. Pan Kopecký je opět jako vždy skvělým padouchem a všechno dohromady to podrhuje nádherná jadrná mluva rázovitých horalů :-). ()

Indominus

Vyšné Vlkodlaky, to je krásný kraj! Rozloučení pana režiséra Lipského s vlnou svých absurdních komedií (pozor, neplést s absurdním dramatem), v nejlepší kondici, tak odchází velikán (bohužel velmi předčasně, zato se nezdiskreditoval jako stejný génius Vorlíček). ()

atillacato

ta hravost je neskutečná...celkově to naprosto skvěle funguje a mluva rázovytého lidu lahodí uchu i bránici... hlavní zloun je lepší než v kdejaké bondovce za mě naprostá klasika ()

Pelidor

Tenhle film řadím hned za Adélu jako druhou nejlepší komedii.Jáj čotrův hrád. Tam strašá. Jáj tam strašá:-) ()

Marky__

krásná fantasy po Lipsku, miluji spoustu filmů od tohoto úžasného režiséra (a také miluji fantasy), ale Tajemství Hradu v Karpatech je mým nejoblíbenějším. Kouzelná atmosféra probuzující fantazii, kterou nepocítíte jen tak u nějakého filmu. Představa o tajemných komnatách (a ještě k tomu ve zřícenině ) mě vždycky obrovsky fascinovala. Herci – Kopecký, Dočolomanský, Brodský, Hrušínský…filmový požitek ()

MRParis

Další česká perlička geniální režie skvělé hlášky prostě klasika, jedna z nejlepších komedií všech dob společně s Adélou. ()

padlar

Správně ulítlá komedie, pane Hrábě. Co postava, to vyšperkovaný charakter – šílený vědátor R. Hrušínského vystřelující rakety na měsíc, na správný vous dbající padouch v podání M.Kopeckého či jeho proradný sluha s falešným vousem A. Kubána. Prostě povedený kousek pane Lipský. ()

Richard768

Aj keď tento film nezodpovedá úplne môjmu vkusu (najmä spievané pasáže), musím uznať jeho genialitu. Technické vynálezy sú vynikajúce a zároveň vtipné. Miestny jazyk takisto poteší. Záver už menej, lebo pripomína niektoré nedostatočne inteligentné akčné filmy. ()

horskejvlk

Podařená komedie, dnes již ohleděná ale stále pobaví, parodii zachránili herci všichni do jednoho, humor nadsázka a vtip ()

milos.bradik

Naprostá špička. Ty hlášky jsou tam nádherné a ta vymyšlená řeč je zcela vynikající, když přičtu ještě výborné výkony herců, tak je tady opravdu nádherná komedie. ()

MagyG

Asi budem nosit drevo do lesa, ale tu sa asi da len velmi malo namietat. Herecky, rezisersky, ale aj rekvizitarsky koncert. A zabudol by som na to najhlavnejsie - hudbu. Cloveku sa az cnie, ze ziadna skutocna "Knezola Carola" neexistuje, ta aria samotna je uplne skvela. Keby Fiser taku operu zlozil, urcite by bola v trvalom repertoari nejednej svetovej opernej sceny. Citali ste kniznu predlohu od Verneho? Uprimne - ziadna slava. Prva polovica knihy len same nemastne-neslane opisy, nieco akcnejsie sa tam deje az v druhej polovici a aj to za vela nestoji. Zato tento film tazi z knihy absolutne maximum a pozdvihuje dej a postavy do nevidanych vysin, o akych sa zrejme ani legendarnemu Verneovi nesnivalo. Kopecky je ako zloduch opat neprekonatelny, Docolomansky ako bojovnik dobra a medzi nimi priehrst dalsich skvelych vykonov, kde jednoznacne vytrca najma Augustin Kuban. A samozrejme Hrusinsky ale aj taky Hartl celkom drzal krok s nimi. Svankmajerov styl á la Adéla sa mi zrejme nikdy neopozera a je len skoda, ze takychto filmov nie je viac. ()

pecolik

Taková trochu jiná Adéla, ale slabší. Postavy i charaktery jsou dost podobné, jediné, co je výjimečné je Švankmajerova práce. ()

Yzzyoff

Skrzeva ty skutkové hovadský, skvělou Fišerovu hudbu, Švankmajerův steampunk, Teleke z Tölöke a Offenbachovu árii, nelze hodnotit jinak! ()

Redyx1

Dobry počin,nicméně spousta rekvizit atd.je dost naivní a trapná stejně jako trapný start raket a nej průšvih je asi Dočolomanský,toho komunisti cpali všude a přitom to je podprůměrný herec.. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

24.08.2014

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)