poster

Zabil jsem Einsteina, pánové...

Sci-Fi / Komedie

Československo, 1969, 95 min

Předloha:

Josef Nesvadba (kniha)

Kamera:

Ivan Šlapeta

Hrají:

Jiří Sovák, Jana Brejchová, Lubomír Lipský st., Iva Janžurová, Petr Čepek, Radoslav Brzobohatý, Svatopluk Beneš, Jan Libíček, Viktor Maurer, Miloš Kopecký, Stella Zázvorková, Oldřich Musil, Josef Hlinomaz, Karel Effa, Josef Bláha, Josef Kemr, Vladimír Hlavatý, Josef Beyvl, Zdeněk Dítě, Andrea Čunderlíková, Vlastimil Hašek, Ivo Gübel, Václav Vydra ml., Helena Růžičková, Josefa Pechlátová, Karel Pavlík, Regina Rázlová, Jaroslav Štercl, Jarmila Gerlová, Zdeněk Braunschläger, Marta Richterová, Jiří Hálek, Vladimír Zátka, Jindřich Narenta, Antonín Jedlička, Jan Pohan, Oldřich Velen, Vladimír Hrubý, Dana Hlaváčová, Jiří Lír, Luba Skořepová, Josef Hajdučík, Stanislav Litera, Mirko Musil, Jitka Cerhová, Stella Májová, Marcela Nohýnková, Jana Fořtová-Krampolová, Petra Černocká, Lorna Vančurová, Oldřich Dědek, Karel Engel, Jiří Plachý, Jaroslav Tomsa, Karel Vítek st., Ladislav Dražan, Jana Sedlmajerová, Karel Hejsek, Rudolf Jokl, Jaroslav Kupšík, Václav Štekl, Hana Houbová, Vlastimil Chejn, Oldřich Lukeš, Jan Maška, Vladimír Navrátil, Robert Morávek, Pavel Navara, Otakar Rademacher, Josef Mojžíš, Jarmila Orlová, Jiří Krampol, Otto Lackovič, Ivo Palec, Jan Víšek, Zuzana Talpová, Eva Rubínová, Svatopluk Skládal, Václav Halama, Miroslav Smrček, Antonín Soukup, Pavel Jareš, Vilém Lipský, František Šeba, Adolf Široký, Josef Puffler, Alois Zouhar, Alena Kreuzmannová, Slávka Hamouzová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swinevenca
  *

  Dlouhé, nudné, nechutné míchání pohlaví, zoufale tmavé desetiminutové "finále" a velký prostor pro Stellu. Nic proti ní, ale proti tomu debilnímu přízvuku bez ohýbání slov, jakoby nestačily současné reklamy, kdo se tomu může smát?! Pravda, výjimkou je "no, konečník". Pak ještě hláška s Hitlerem a pár v časoprostorovém kontextu vtipných konstatování a to je všechno. A to je opravdu málo.(23.1.2015)

 • otík
  ***

  Jedna z řady crazy komedií, která ale patří k tomu spíše průměrnému. Příběh je místy neskutečně zmatený, přehršel postav brání bližšímu vztahu k hlavním hrdinům, filmu by slušelo aspoň trošku přehlednosti. Co zaujme je určitě úvodní "ňadrová" scéna, pak striptýzová scéna a hodně přeslazený závěr. Zbytek mezi tím spíše průměr, ovšem velmi kvalitní.(18.4.2016)

 • Terva
  *****

  Jiří Sovák ve svém prvním filmu o cestování časem. Zda - li pak tušil jakou roli si zahraje o osm let později a jakou větu tam řekne. ( ...dáme vůdci vodíkovou bombu !!! " Zítra vstanu a opařím se čajem " ). V tomto snímku zase řekne : DIALOG : PROFESOR PECH ( Oldřich Lipský ) - Tak vám gratuluji, ten váš stroj času funguje. PROFESOR DAVID MOORE ( Jiří Sovák ) - To by se teď dali dělat věci. Například usmrtit Adolfa Hitlera..... Zde letí Jiří Sovák do roku 1911 zabít Einsteina ( Petr Čepek ) , pánové ( i ženy ). Scéna " Hledání prstenu " (a nejenom ona ) by mohla klidně dát filmu přídomek ...lehce erotické sci - fi. V této scéně totiž Helena Růžičková, Iva Janžurová, Jana Brejchová i Jiří Sovák dělají striptýz. Jinak je to pěkná střeštěná česká komedie se spoustou dobrých a kvalitních herců a z perfektním koncem alá SPOILER ( Tajemná záře nad Pacifikem ) KONEC SPOILERU. ...Albert Einstei je neschopný fyzik, ale výtečný houslista.... Hudbu dělal Vlastimil Hála a hraje Filmový symfonický orchestr, řídí Dr. Štěpán Koníček + Taneční orchestr Václava Hybše.(10.7.2010)

 • Johgas
  ****

  Děj je sice trošku ulítlý a překombinovaný, ale skvělí herci to vynahrazují. Jana Brejchová, JIří Sovák a Vlastimil Brodský, Stelinka Zázvorková, Radek Brzobohatý jako padouch - dost už jmenování, tenhle film udělali a vyzdobili všichni. Pro mně to byla zábavná oddechová podívaná, s dobrým dějem a spádem, bez hluchých míst. Ráda se kdykoliv podívám znovu. Raketa při Prodané nevěstě a striptýz kvarteta Brejchová-Janžurová-Růžičková-Sovák - to byl opravdu herecký koncert:-)(5.6.2012)

 • argenson
  *****

  Vyskytuje-li se ve filmu výkvět českých herců a zajímavý nápad, už ani není potřeba gejzíru třeskutého humoru, přesto jsem se bavil náramně. Už jenom proto, že sebevíce banální hláška z úst Jany Brejchové je kouzelná. Zobrazení budoucnosti a technické možnosti s tím související jsou tady ve srovnání třeba s pozdějšími Návštěvníky poměrně krotké, ale na škodu to nijak není. Cestování časem a absurdity z toho plynoucí jsou bez problémů k chápání a ústřední téma pádu lustru je nosné a únosné překvapivě až do konce. Kulisy staré Prahy jsou příjemné jako vždy a Janě Brejchové to slušelo jak v secesních kostýmech, tak i v těch futuristických. Závěr sice nutí k zamyšlení, ale protože ještě naplno nepropukla normalizace, není zde nutný morální apel jako v pozdějších podobných filmech. Už jenom proto není fér srovnávání s Kostkovým čajem.(20.11.2008)

 • - Jiří Sovák (David Moore) musel zvádzať tiež kaskadérske kúsky, čo si raz vyžiadalo svoju daň. V jednej scéne stál na doskách, aké žeriav dvíhal do výšky. Lenže ten ho zdvihol tak vysoko až dostal závrat a zrútil sa. Po tom čo sa prebral kričal na všetkých „Myslel jsem, že mě zabije", prehlásil kameraman Ivan Šlapeta. (Raccoon.city)

 • - Ve filmu z roku 1969 si Betsy (Iva Janžurová) v jedné ze scén pořizuje teleskopickým přístrojem selfie snímek se svým manželem, profesorem Frankem Pechem (Lubomír Lipský st.). (Gwaihir)

 • - Stella Zázvorková (Wertheimová) si raz cez obednú prestávku vo svojom kostýme odskočila do centra Prahy kúpiť pár pív a chlebíčkov. Tento malý úlet neušiel turistom ani domácim, pre ktorých sa stala neplánovanou, zato príjemnou "atrakciou". (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace