Paroží

• USA Antlers (více)

V izolovaném městě v Oregonu se učitelka střední školy a její bratr, místní šerif, zaplete s jedním ze studentů, jehož temná tajemství vedou až k děsivému setkání s legendární bytostí, která zde byla dávno před nimi. (Falcon)

hroubek

Hodně moc se mi líbily trailery na tento film. Dost jsem se těšil, že si na to zajdu do kina a vychutnám si to na velkém platně. Jenže pak přišly ohlasy a první recenze a mé očekávání dost kleslo. Teď poté, co jsem dokoukal film, jsem nakonec rád, že jsem do toho kina nešel, jelikož bych odcházel mnohem více zklamaný. Režisér Scott Cooper je velmi šikovný režisér, který umí točit a taky hodně dobře umí pracovat s postavami. Bohužel zde je vidět, že měl slabší scénář, jenž mu moc nepomáhá. Cooper vytvořil skvělou a nepříjemnou atmosféru. Hned od prvních záběrů na mě padla hnusná deprese, kterou podpořila vizuální stránka. Všude je špína, mokro, déšť, krev a další nepříjemné tekutiny. Po vizuální stránce mě to dost sedlo a zaháčkovalo si mě to. K tomu hlavní příšera vypadá opravdu zlověstně. Nicméně jakmile se začne pracovat postavami, tak je to z mé strany špatenka. Keri Russell a Jesse Plemons se opravdu snaží, ale já jim to nevěřil. Nakonec to celé zachraňuje Jeremy T. Thomas, na jehož výkonu celý film stojí. Mrzí mě, že mi to nesedlo, protože jsem se na film těšil. Paroží není špatný film, jen jsem od něho očekával něco jiného. ()

VanTom

Působivě rozkrývaná folklórní hororová historka se tak důsledně (pomalu) soustředila na zneužíváním traumatizované postavy a postupné zrození parohatého netvora, až jeho řádění bezděky odsunula na vedlejší kolej a zamířila rovnou zkratkou k finální, poněkud "popichovací" konfrontaci. Skvělí herci, pevné režijní vedení a parádně ošuntělé, bezútěšné oregonské důlní městečko ovšem zanechaly celkový dobrý dojem. Silné 3 hvězdy. ()

Skeksis

Niekto má doma besných psov, niekto besných príbuzných, ktorých treba držať v suteréne na reťazi. Celkom chápem. No ale predstavte si, že by jelene boli mäsožravé. Najprv by zmizlo všetko osadenstvo lesa, potom celá civilizácia, a potom by sa asi zožrali navzájom. A na Zemi by KONEČNE nik nebol. Možno iba vtáky a hmyz, a tie by sa asi tiež navzájom zožrali. Takže cool. ()

jefff

Jako nebylo to vyloženě zle natočené i příběh o Wendigovi byl osvěžující, ale celkově tomu něco chybělo. Především pak hrozně málo zapamatovatelných scén, které by utkvěly v paměti a poměrně vlažná gradace děje. ()

blackkocour

S chábry si u vínka ve sklepě občas prodiskutujeme naše nejniternější touhy, a pomáhá nám se vzájemně sbližovat. Logicky, jsme chlapy, asi tak na 78% (jednomu pořád nenarostly chlupy), a mimo vášnivých diskuzí o sraní, o hovnech a vyměšováním, řešíme taky holky, a naše sexuální fantazie. Mě, jako Soudruha X; dost rajcují stehna, a takový ten přechod prdele a celuitidy. A čím bledší kůže, tím líp. Soudruhu Y; zase stačí jen velký kozy, stísněná kunda, a pár po porodních kil navíc, takže nenáročnej typ, ale s čím to tentokrát vybalil Soudruh Z, jsme ještě doteď nepobrali. Už z toho, jak nám to pateticky vyprávěl, se mu rosilo čelo. Přemlouvá svou mladou, aby to před ním dělala s jiným chlapem. Abyste pochopili, jeho sexuálně vzrušuje, když si to jeho holka rozdává s kámošem, přímo před ksichtem, nechává se urážet a ponižovat, a ještě mu z toho stojí stožár, nebo se “jako” schová do skříně, a nechá si péct svojí krůtu. Prý je to lepší sledovat, než to dělat. Buď je to taková brněnská fetka, že mu z toho parna, už pořádně mrdá do mozkové blány, paroháčem se nestaneš, tím se už narodíš, a pokud se taky stane, že tě v černobylském lesíku, na koníčka, oprcá takový Galantní Jelen, co tě vzadu tlačí, a myslí si, že to pro jednou stačí, tak nestačí!! Recyklační horor na motivy Aktů XXX a Grimm’s Brothers, aneb balada o zbloudilém Jaigermajstrovi. ()

coscarelli

Svieži vietor do žánru. Niekedy menej znamena viac , v tomto pripade platí. Ale plnotučne vyatmosferizované a vyhudobnene. Dnes sa (tieto) parohy nosia častejšie ako obvykle a to je len dobre. ()

herr_carter

Jupí, sláva, konečně po dlouhé době zase horor, kde digi efektů je po skrovnu a 70 % filmové stopáže jsou vidět jen obrysy, náznaky, jsou slyšet zvuky, skřeky a tak dále. Navíc příběh je poměrně áčkový a nedivím se, že Paroží šlo primárně i do kin. Tohle kdyby udělali ještě stylem FF, byl bych asi v sedmém nebi...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Paroží mě sice úplně do kolen nedostalo, nicméně v rámci hororového žánru patří v současnosti určitě k tomu lepšímu, a to především díky tomu, že dokáže zaujmout ve více ohledech, i když tedy zrovna v tom mém nejoblíbenějším, tedy co se krvavosti a gore efektů týče, tam kvůli jejich upozadění mírně zaostává, nicméně jinak jde ale o vážně působivou podívanou, která onu mou výtku lehce vymaže. Hlavně tedy stylové zpracování a atmosféra celému filmu jasně dominují, to je opravdu skvěle odvedená práce, k čemuž pak ovšem i nemalou měrou přispělo působivé prostředí oregonského uzavřeného maloměsta, ze kterého nehostinnost a taková až syrovost doslova srší, ovšem opakuji, tvůrci si na zdejší atmosféře dali vážně záležet a proto docílili i mnoha fungujících momentů napětí a emocí, což jsou další silné elementy tohoto snímku. Paroží je ovšem účinné i v zápletce, která je zajímavá, neotřelá, poutavá a plná překvapivých scén s nepředvídatelným vývojem. Přesvědčivým dojmem pak působily i veškeré postavy, a to i díky výtečnému obsazení výrazných hereckých tváří, na čele s mým čím dál větším oblíbencem Jesse Plemonsem, tudíž mě zkrátka tento působivý film opravdu oslovil a zaujal, má vážně co nabídnout většině publika a jako temný, mysteriózní horor prostě funguje skvěle. ()

borec999

Mysteriózna, indiánska báchorka o mýtickom tvorovi z dávnych čias, ktorá pôsobí ako by vám ju niekto rozprával v táboráku, u ohňa a tradovala sa z generácie na generáciu. Istým spôsobom máte z nej v danú chvíľu rešpekt, ale vyslovene sa nebojíte. Taký približne mám dojem z Parožia- vnímal som ho celý čas viac ako mysterióznu drámu/triler ako horor. Čo je škoda, pretože nehostinné a chladné prostredie Oregonu, hlavný detský hrdina, prevedenie vrážd aj samotný Wendigo sú veľmi fajn. Ale nebál som sa ani raz a preto tie 4* nemôžem udeliť, aj keď ide z technickej stránky o jeden z najlepších a vizuálne najlepšie vyzerajúcich pokusov(nádherné zábery prírody a hôr) o horor, aký som tento rok videl a režisér Scott Cooper by si už len za tieto aspekty možno tie 4* zaslúžil. 65% ()

666Carnage

Pomalejší ale s dobrou atmosférou a zajímavou indianckou legendou. Herci slušný hlavně ten prcek. Tempo dobrý a taky si snímek nebral servítky v gore scénách. 70% ()

Han22

Scott Cooper má za sebou pár áčkových kriminálek, takže hororové řemeslo mu nedělalo problém. Ponurá atmosféra městečka, odpudivé domy, pár pěkných humusáren a krvavých vražd a jako bonus krásné Wendigo a finální souboj s ním. Sice je komické, jak se obrovská nenažraná příšera připlíží bez hlásky zezadu ke dvěma policajtům po sobě, ale budiž. Bohužel jako každý nový horor chce i Paroží být něčím víc a tak je tu unylá hrdinka pronásledovaná traumatem ze zneužívání, která se vydá na svatou misi zachránit jiné zneužívané dítě a do toho všeho její přiblbý vše zpochybňující bratr polda, čímž se z toho stává celkem nuda s nezajímavými hrdiny. Ale i tak to stačí na solidní 3*. ()

iXtr3m3

Technicky fajn, pochmúrnym prostredím fajn, atmosférou to už ale začínalo pokrivkávať a čo tomu zarazilo klinec do rakvy smerom k prachsprostému maximálne tak obyčajnému a sterilnému priemeru, tak to totálna absencia uveriteľného chovania sa postáv. Jasné, v horore sa dejú veci, ktoré nie sú realistické, ale keď každá jedna postava z filmu koná, ako keby bola retardovaná, tak to človeka naserie. Urobiť horor, ktorý bude strašidelný a postavy sa budú chovať tak, ako by sa chovali aj v skutočnosti a napriek tomu bude ich osud bezútešný, tak to by bolo iné maso. Toto však bolo plné na pohľad castingovo dobre vybraných postáv, ale tupých ako tupá korčuľa. Množia sa v okolí dopolovice obžraté telá, ale posily si nezavolám. Vstúpim do domu bez toho, aby ma niekto pustil, idem tam z toho dôvodu, že mám podozrenie na zneužívanie detí a dokonca otvorím jasne z nejakého dôvodu zvonku "zaistené" dvere, na stenách krvavé šmuhy, ale ja predsa neohrozene idem ďalej. Alebo parťáka mi dostane "niečo", ja idem v jeho šlapajach, nie že by som nahlásil problémy a počkal na posily. A finále, to už len bola doslovná čerešnička tuposti. Prečo teda tri hviezdy? Lebo sa to dalo zvládnuť a dokonca ani manželka moc na to nekecala, len u mňa zostala hnusná pachuť sprostosti postáv na jazyku. ()

Loki_Six

"Once, there were three bears that lived in a dark and wet cave above a small town. Every day, Little Bear went to school, and at night he would come home and eat dinner. But one day, the little bear came home, and Big Bear and Baby Bear were different. Big Bear got sick and his insides turned black. Big Bear has become more angrier and meaner, because they had no food, no meat. But they had each other." ()

F.W.Colqhoun

Za doly, za hory, mé zlaté parohy, kde se pasou (?) Podle posledních údajů v Cispus Falls, Oregon, USA, místě ne nepodobném Twin Peaks. (Místo pily doly.) Paroží je tím lepší film, čím dále je od svého konce, totiž na začátku: Výchozí situace, kanadská výprava a atmosféra zapadákova sužovaného epidemií opioidů a první výjevy ze života rodiny Weaverových slibují k radosti příznivců hnusu a hrůzy jen to nejhorší. Doba je totiž taková, že máloco děsí jako zneužívání a týrání dětí. Keri Russell je navíc herečka zrozená k tomu tvářit se ustaraně a vypadat u toho hezky (alespoň dle gotických měřítek). Čím víc se odhaluje to, čemu říkají původní obyvatelé wendigo (a na co odkazuje zajímavější Ravenous), tím více Paroží zajíždí ke škodě náročnějšího diváka, který v tom není ochoten spatřovat ironii, hlouběji do kolejí (béčkové, nikoliv etnologické) tradice. ()

HonzysKISS

Zajímavý film s moc pěknou hororovou legendou. Nápad to má opravdu fajn, takový Lešij ze Zaklínače v dnešní době. Akorát to má vážně pomalé tempo. Normálně by mi to nevadilo, ale nemusím moc horory, ve kterých mají hlavní roli děti. Buď to pořád ječí nebo naopak jsou v depresích a prd dělají. Což tohle je ten druhý příklad. Těšil jsem se na herečku Russel. Znám ji z The Americans a tady je tedy krapet starší. Už to není kočanda a ani moc svoje herectví nevytasila, škoda. A závěr žádná paráda, klasika. 66/100 ()

Corpsegrinder

Nechápu jak mohl Scott Cooper navázat na jeden z nejlepších filmů posledního desetiletí timhle průměrným wendigo hororem. Ano jsou tam náznaky kvalitního filmu, líbilo se mi to malý městečko a kupodivu ani to dítě hnusák v hlavní roli to úplně nekurvilo, ale natočený to je příšerně rutinním způsobem. Proč nevybudovat trochu atmosféry kolem městečka, ukázat klasicky maloměstský vztahy alá King atd? Místo toho se tady všichni tváří jako by sežrali hovno a pokud se nejedná o klíčový informace točící se kolem děje tak spolu pomalu ani nemluví nebo nemaj ani dovoleno objevit se na scéně. Za to málo co jsem napsal výš + trochu solidního gore a dobrou muziku aspoň 2 hvězdy ale zklamání totální. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)

Christian Bale v historické detektivce

Christian Bale v historické detektivce

28.02.2021

Režisér Scott Cooper (Nepřátelé, Pryč od pece) a Christian Bale (Temný rytíř) se dohodli na své již třetí spolupráci. Jejich nový snímek bude tentokrát adaptací historické detektivky The Pale Blue… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

18.02.2020

Herečka Margaret Qualley (Pozůstalí, Tenkrát v Hollywoodu) se upsala novému projektu od režiséra Scotta Coopera A Head Full of Ghosts. Film bude adaptací stejnojmenné knížky od Paula Tremblaye,… (více)