Nová postava na českém televizním seriálovém nebi – inspektor Hynek Budík (J. Plesl). Zkušený rakousko-uherský kriminalista, manžel šlechtičny (L. Vlasáková) a otec dvou dcer (S. Rojková, D. Pavlovičová), se po převratu v roce 1918 stává čechoslovákem a příslušníkem kriminální policie nového Československého státu. A v roce 1922, kdy se náš děj začíná odvíjet, se dočká i toužebně očekávaného povýšení. Má to ovšem háček: toho roku totiž z obcí, obklopujících tehdejší Prahu, sloučením vzniká tak zvaná Velká Praha. A právě ta výrazně zasáhne do osudu našeho hrdiny. Spolu se svými kolegy, inspektorem Rudolfem Havlíkem (J. Langmajer) a policejním agentem Martinem Nováčkem (D. Šafařík), bude inspektor Budík zápasit se zločinem v trochu jiném prostředí, než na jaké byl dosud zvyklý. Hned první případ, který dostane jen pár hodin po svém jmenování, se odehrává na předměstí, na zemědělském statku mezi krávami, a bývalý elitní městský policista místo po pražském chodníku šlape v hnoji. Ale i v takovém prostředí se odehrávají zločiny a dáma, utopená v studni statku, je navíc sestrou ministra. Ten se vrací nočním vlakem z Budapešti, ráno bude v Praze. Detektivové Velké Prahy mají jen tu jednu noc na to, aby vraždu vyřešili a nevypadali tak na samém počátku svého ustavení jako hlupáci. Detektivní práce pod takovým tlakem není jednoduchá, ale vrchní inspektor Budík a jeho muži jsou policejní profesionálové, zvyklí hledat, logicky uvažovat a dedukovat všude a za všech okolností… (Česká televize)

suffragium

Vražda v salónním coupé je proti tomu thriller. Shrňme si to: Krávy v čerstvě vymalovaném kravíně. Křiklavě barevné fasády domů. Mladí netalentovaní herci, kteří by to neuhráli ani v komparzu; ti zkušenější hrají prkenně, jak jim (ne)dovolí prkenný scénář. Jiří Bartoška má špatnou zubní protetiku. Jazyk 21. století neústrojně protkaný archaismy. Hloupá, nedotažená zápletka. Statkářka v titulu bezdůvodně označena jako dáma. Takže spíš Zločiny velkého průseru. Další zářez na pažbě scenáristického tupostřelce Zikmunda. Soucitná jedna * je za náznak neortodoxního zorného úhlu na politický kontext první republiky. ()

krysarr

To prkenné, většinou rádoby intelechtualni a husté, všudypřítomné prcání v produkci ČT poslední doby je nějaký příkaz zhora? ()

roabe

Zmatené, rozvleklé, bez napětí, mnoho postav a nedotažených dějových linek, ale hlavně nereálně „čisté“ (tedy až na zablácené boty v 1. dílu) fasády domů, ulice, interiéry, kostýmy, nemá to patinu. Babylon Berlín je oproti tomu nesrovnatelně uvěřitelnější a samozřejmě úplně jiná liga. Superman Langmajer za večer stihl potěšit šlapku, vrátit se zpět k dalšímu vyšetřování, potom zajet kvůli mlíku do Podolí a zase se vrátit k rozuzlení případu, obdivuhodné! ()

A_Shearer odpad!

To je snad ještě horší než od Renče. Přitom potenciál by to samo o sobě mělo, herce vzali kvalitní a přitom to vypadá jak setkání ochotníků na maloměstě. Všechno totálně bez dynamiky, nudný k smrti, střihače a režiséra by měli popravit. ()

Bambulin

Moc velké očekávání. Druhý Vacátko se nekoná. Přirovnal bych to začátku četníků z Luhačovic, kdy to taky bylo takhle pomalý a zbytečně tmavý. Pro mne jsou zbytečné scény s rodinou a politikou. ()

Raiser1

Výborní herci, perfektní dobové kulisy, oblečení, vozy, prostředí, kamera ale to je tak všechno. Strašidelně nudný a nezajímavý děj bez špetky zápletky, dedukce a alespoň trochy napínavosti. Stačilo si dát větší práci s dějem a mohla to být bomba. Takhle nemám chuť pronudit se dalšími díly. ()

Peters5

Neni to uplne spatne. Jedine co nedávám je pan Denis Šafařík. Po tom co jsem ho videl v Kouzelník Žito, kde nez princ působí jak spise "teplý youtuber. " Tady to neni o moc lepsi. ()