Veterán je příběh muže, který se snaží fatálně změnit svůj život a vstoupit do společenské vrstvy, do které nepatří. Martin utekl z Česka do francouzské cizinecké legie a po letech se vrací s naditou kapsou peněz domů, aby našel pohodový život, začal podnikat a byl blízko své rodině. Armáda dala Martinovi veliký dar, schopnost přežít jakoukoli nebezpečnou situaci, ale nepřipravila jej na mnohem méně drsné podmínky, jakými je svět složitých lidských emocí a vztahů. Martin se sice s rodinou shledá, rozjíždí svůj vysněný byznys a prožívá nový vášnivý vztah s dívkou, ale i přesto, že všechno myslí dobře, postupně míří k neúprosnému pádu. Jeho trajektorii může změnit jen poslední kulka v zásobníku nebo zázrak mezi nebem a zemí… (Česká televize)

Karp

Trochu prázdné. Výběr hlavních postav se povedl, ale tím pozitiva končí. Československý Rambo touží po malé kavárničce, holce a dobrém kole. Snaha o efektní drama utonulo v několika zrnkách písku a v nekonečném klišé. 55% ()

Trixinka

Nemám ráda filmy, kde si musí divák na konci hodně věcí domýšlet. Ano, může být nějaký ten otevřenější konec, kde je nějak naznačeno co bylo dál, ale v tomto díle bylo těch otevřených záležitostí na mě prostě moc - kavárna, sestra hlavní postavy, odjela teda ta Sára studovat či ne.... Navíc je hlavním hrdinou (použiju slova P. Kříže z filmu) guma, která má mozek ve svalech. Jako mladistvý spáchá trestný čin, zdrhne, slouží v armádě a pak se vrátí a my mu máme jako tleskat či co? Na druhou stranu musím ale vyzdvihnout ztvárnění tohoto hlavního hrdiny hercem Milanem Ondríkem, tato role mu fakt sedla. Ovšem jako celek žádná sláva, za Brno a Ondríka dávám 2*, Jan Hřebejk umí lepší filmy. ()

bearmeedek

Hřebejk se naposledy zahrabal na nějaké zahradě (Zahradnictví). Dneska mu nadávat nebudu, protože společně s Epsteinem vygenerovali slušný příběh o neslučitelnosti rozdílného společenského postavení. Moc mě překvapil Ondrík v hlavní roli, dosud jsem ho neznal. Kdo tady remcá, proč nehútoril svojou materčinou, rád vysvětlím. Ondrík chtěl hovoriť po slovensky, ale Hřebejk požadoval češtinu, aby tam byl ten jakýsi přízvuk, dějově vztažený ke 20-ti letům v cizinecké legii. Zároveň Ondrík překvapil režiséra, protože se na roli připravoval už dřív, než se s ním poprvé setkal. Mě se to jeho "divné" chování líbilo se vším všudy, protože jsem přesvědčen, že u takového chlápka to musí být normální. Poulovou také neznám, ale v roli zastydlé panny působila dobře. A potom tu ještě lítá problém s otevřeným koncem. Už v průběhu filmu mě to děsilo a zároveň jsem věděl, že takovýto příběh nemůže dopadnout dobře. A ejhle. Pro mě to byl happy end. Sice ne z červené knihovny, ale z té černé určitě. Když Poulová sedí pár posledních vteřin u nemocničního lůžka, slyší pouštní písek. Z toho jasně vyplývá, že pochopila, kam teď patří (ke komu) a pokud on přežije, tak spolu až na věky. Toto všechno chtěl autor sdělit pár vteřinami se zvukem písku. ()

Inozuka

Epstein asi fakt dost sjížděl Legionáře s Van Dammem, přihodil pár "objevných" populistických keců o tom jací jsou politici svině, že pomáhat třetímu světu jsou vyhozené peníze a že kdo slouží v cizinecké legii, je apriori nějaký kriminálník, který se tam chce schovat ... Navzdory tomu, ale tenhle film zas tak špatně nedopadl, a to zejména díky hodně civilní a zaťaté atmosféře i díky skvělému Milanu Ondríkovi v hlavní roli. Zaujala i Marie Poulová, Pavel Kříž, hudba od Kyšperského a lokace Brna. ()

rublik05

Pokud má film řešit otázku dopadu války na psychiku člověka a s tím spojené sociální problémy, tak snímek Veterán selhal na plné čáře. Atmosférou naprosto nulové drama s velmi špatnými dialogy. Doplněné o naprosto nevýrazné a nudné herce. Vůbec nechápu, že je tohle "dílo" z dílny Jana Hřebejka. Jako TV film na ČT1 to asi ujde, ale jinak je to totální nudná blbost. Jediné plus byla hlavní postava ztvárněná Milanem Ondríkem, jehož vysloužilý voják, pořádně drsný a nasraný, působil celkem přirozeně a snesitelně. 1/10. ()

alldo.raine

Co to jako je? ASi nedosahuji kvalit diváka pana režiséra Hřebejka a scénaristy Epštajna. Co ti za tímto viděli, tak to opravdu netuším. Ať dají příště spoiler echo, že to na konci celý úplně domrdají a vyjde z toho nic neříkající snaha o dramatické dílo. Dával jsem si dohromady všechny možné pointy. Jen mě vlastně nenapadlo, že to žádnou mít nebude. Doporučuji si raději pustit Big Bena na TV Barrandov, ten má alespoň scenérie. ()

marek29

Syrové drama o navrátilci z války a "kruté" realitě bydlení v ČR / Brně. Přesah enormní aneb každý je jenom člověk :) ()

stone

Je to jak za bolševika. Aby se to vysílalo, musí to obsahovat agitku. Tak se k celkem banálnímu příběhu musí nacpat mešita, domácí násilí a rasový útok na Romy. Pan Hřebejk se opět zařadil mezi montéry české tv tvorby. Bohužel. ()

offlineman

Konečně se Hřebejk vykašlal na rádoby politiků nebo měl zrovna záblesk geniality a natočil něco pořádného. Sice některé scény, coby pro Brňáka, byly nepochopitelné, ale byl sem spokojeneý. Rozhodně chci další díly! ()

ostravak30

Není to film na Českého lva. Ale musím se přiznat, že když to vezmu kolem a kolem, tak mě to bavilo a to je to hlavní, co od filmu čekám. Od začátku do konce. Včetně zajímavého rozuzlení. Kvalitní herecké výkony i zajímavý příběh, včetně podtržení těžkostí válek připomínkou písku, jsou docela dobrou součástí tohoto filmu. Je to televizní film, takže nelze čekat, že to bude první hvězda velikosti, ale na televizní film je to lehce nadprůměrná zábava. ()

subic

Na tomhle TV film je nejzajímavější asi Ondrík jako tvář, výprava v Brně je taky solidní, potom Hřebejk ze sebe vypotil asi nejlepší výkon za posledních 10 let, ale prostě i tak je to jen průměr. Scénář ale stojí za vyliž..... a přitom tam nápad byl. 52% ()

tension182

No tak ja sa rozhodne nemôžem považovať za nejakého fanatika tuzemskej tvorby, ale už pred zhliadnutím filmu ma zaujal námet a hlavná úloha, ktorá prischla, pre mňa osobne, fantastickému a slovenskému divákovi dobre známemu Milanovi Ondríkovi. Musím povedať, že film ma bavil od prvej sekundy až do konca, zobrazenie dvoch svetov (tzv. "guma" vs. zbohatlíci) ma bavilo, často sa vo filme objavovala pomerne zvláštna, ale mrazivá a atmosferická hudba. Zaujímavé dejové línie, boli aj úsmevné dialógy, malo to svoje čaro. Neviem čo by som vytkol tomuto filmu. Nechcem preháňať s 5*, preto zatiaľ 4. ()

PamelaJJK

Nemám rád otevřené konce, ale tady mi, světe div se, nevadil. Film měl atmosféru i postupnou gradaci. Obsazení OK, hlavně pánové Ondrík, Kříž a Bok. Civilní a uvěřitelný film o morálce a odčinění vin (lze-li je vůbec odčinit) se zajímavým ztvárněním formou veterána z cizinecké legie. Mě se to líbilo moc a vzhledem k zdejší nechuti k české TV i filmové tvorbě tomu dávám plný počet. Kdo je bez viny, ať mne vypne... ()

pralines

Film, který otvírá spoustu otázek a i když se v něm mluví možná méně než je zvykem. Vystihuje co má. Za mě dobrý. ()