• boshke
  odpad!

  Nevím, jestli není na čase přestat na ty štědrovečerní pohádky ČT koukat. Je sice fajn se rok co rok přesvědčovat, že už nikdo v dnešní době pohádky točit neumí (až na Stracha), ale po těch letech to už doopravdy hraničí s masochismem. Možná už dozrál čas, aby ČT učinila tiskové prohlášení, že prostě pohádky dělat neumí, a tak s tím sekla. My bychom si oddychli a pustili si Šafránkovou jako každý rok... 0%(5.1.2019)

 • Fr
  *

  „ODMALIČKA MU ŘÍKALI PODLE OBILÍ, VE KTERÉM HO NAŠLI…“ /// Pavel Kříž je celkem sympatickej záporák. To mládí je dost nevýrazný. A pak ten scénář… do kterýho navíc narvou nesmyslný písničky… Proč? Je to neuvěřitelně debilní a většina postav se chová jako idioti. Nejhorší na tom je, že se před svátkama Zelenka prsil, jak dostává důvěru, protože natočit pohádku je těžký. Bude další pokus? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bude mi 5 let. Za rok… 2.) Myslím, že s pravdou bejvaj potíže. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(29.12.2018)

 • Helo
  *

  Málokdy se mi stává, abych si u filmu tak moc přál, aby už byl konec. A to jsem na to byl docela zvědavej po článku, kde tvůrci prohlašovali, jak to je epická a výpravná pohádka se spoustou efektů, skvělých kostýmů a ještě skvělejších kulis. No, dostali jsme obyčejný kostýmy, který by v některých případech tak odpovídaly tomu, že si je někdo vyrobil na svůj první LARP a pak je radši daroval ČT, aby měl ve skříni místo na nějakej lepší. Speciální efekty jsou tu zastoupený "úžasným" čertovským teleportovacím kouřem, čertovským Sauronovým okem a - konečně! - dvouma půlsekundovýma záběrama na hrad přimalovanej pomocí Malování od Microsoftu (ale bezpochyby toho novýho co umí i 3D!). O hereckých výkonech, který zachraňuje asi tak jen Kříž, Liška a Polívka ani nemluvě. A scénář? Respektive děj celý pohádky? To je jedna velká tragédie!(24.12.2018)

 • Tosim
  ***

  Nebyl bych tak příkrý, jako ostatní, celkem obyčejná pohádka, která ke konci nudí, jak se peripetie repetitivně opakují, naštvává, jak uslintaně hrají Liška a Vilhelmová čerty a rozesmává, jak všechen ten zmatek musí napravit "deus ex machina Bolek Polívka," aby to všechno mělo konec. 50%. A vzkaz režisérovi Zelenkovi: abyste názory diváků bral v potaz, musí vaši pohádku hodnotit, jak vy chcete, nebo jich má být milion a ne pět set? Většina má tedy pravdu? S tím jděte do háje!(3.1.2019)

 • Radek99
  *

  Kouzelník Žitoječmínek s vysokým obsahem lepku. Primitivní nepovedený scénář, nevkusná hudební čísla a k tomu opravdu strašlivý casting, tak nesympatický hlavní hrdina už tu v televizní pohádce dlouho nebyl, asi od té doby, co pohádková maminka koupila Matěji Stropnickému zámek...ta fyzická i mentální podoba zeleného prince a přidrzlého odvedence byla až zarážející... Že se v pekle vždycky zamilují zrovna to těchto typů... PS: Primát nejhorší televizní porevoluční pohádky ovšem ohrožen nebyl, tam stále neochvějně kraluje Pokorného Slíbená princezna... :-((24.12.2018)