• Helo

Málokdy se mi stává, abych si u filmu tak moc přál, aby už byl konec. A to jsem na to byl docela zvědavej po článku, kde tvůrci prohlašovali, jak to je epická a výpravná pohádka se spoustou efektů, skvělých kostýmů a ještě skvělejších kulis. No, dostali jsme obyčejný kostýmy, který by v některých případech tak odpovídaly tomu, že si je někdo vyrobil na svůj první LARP a pak je radši daroval ČT, aby měl ve skříni místo na nějakej lepší. Speciální efekty jsou tu zastoupený "úžasným" čertovským teleportovacím kouřem, čertovským Sauronovým okem a - konečně! - dvouma půlsekundovýma záběrama na hrad přimalovanej pomocí Malování od Microsoftu (ale bezpochyby toho novýho co umí i 3D!). O hereckých výkonech, který zachraňuje asi tak jen Kříž, Liška a Polívka ani nemluvě. A scénář? Respektive děj celý pohádky? To je jedna velká tragédie!(24.12.2018)

• topi

Tak se nám Zdenda Zelenka přidal k Zdendovi Troškovi a můžou se plácat spolu po rameni a což, aby společně natočili ještě vtipnější pohádku na příští Štědrý večer? To by byla bomba a pecka a mohli by použít víc hudebních čísel, to bude mít jistě ještě větší grády! Nebál bych se přidat na větším pitvoření čertů a Vilhelmovou s Liškou bych stoprocentně angažoval znovu, ti se předvedli fakt dokonale. To abych ale nakoupil opravdu velké zásoby chlastu, abych si z toho vůbec nic nepamatoval, za střízliva tohle vidět je fakt o držku. A o zdraví. Nemusel bych to příště už přežít.(25.12.2018)

• Elyssea

Bohužel, je to stejný dramaturgický bordel, na který jsme od českých pohádek v posledních letech zvyklí. Kouzelník Žito (který neschopně kouzlí asi jen deset minut) neví, jestli se v něm má zpívat, mluvit, kouzlit, intrikařit, tak raději dělá všechno. Žito sám je docela sympaťák (a myslím si, že se u něj snažili zachytit mladého Neckáře), jenže jeho chytrost a laskavost se snoubí s přehnanou sebedůvěrou a jistotou morální nadřazenosti. Žitovo trestání nepoctivých vesničanů zavání pomstychtivostí a celkově mi morální poselství pohádky připadá zastřené. I muzikálové peklo je směsicí příšerných čertovských neduhů jak opsaných od Trošky - blábolící čerti, kteří se na zemi chovají docela normálně, a slušný Lucifer (Čertova nevěsta byla v tomto stejná). Pavel Kříž má pak opět příšerný účes a záporáckou roli, ve které opět hrozivost nahrazuje přehráváním. Celkově je Kouzelník Žito slabá a místy dost nudná pohádka, která právem skončí v propadlišti vánošních dějin.(27.12.2018)

• Kimon

Český národ na Štědrý den žádá pohádku, alespoň tak to hlásá do světa ředitel ČT pan Dvořák. Má pravdu. Ale co nám vlastně ta ČT pod stromeček nabízí?! Rok od roku stupidnější dialogy scénáře a herecké vystupování. TAK SE TEDY VŠICHNI PODRŽTE. Bylo to poprvé ve svém, dá se říci životě již podzimním, že jsem znechuceně na Štědrý den 2018 po cca 20 minutách skřípání zuby vstal od TV, uchytl knihu a vypařil se ze spárů pana Zelenky, Pavla Kříže, nepovedené čertovské dvojice Liška-Vilhelmová a konečně hlavně i Denise Šafaříka v roli Žita. ........ O to více úcty mám pak k režiséru a scénáristovi Jiřímu Strachovi, scénáristům Lucii Konášové, Markovi Epstejnovi a lidé, vám všem natruc (divte se), i Zdeňkovi Troškovi, coby scénáristovi a režisérovi (na Princeznu ze mlejna mi lidičky nesahejte :-) ... ale jasně. Babovřesky a Kameňáky jsou propadáky stejně jako to Žito. A v pohádkovém hereckém poli u mě pak dominují Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiřina Bohdalová, Jana Štěpánková, Ondřej Vetchý (Šťastný smolař), Josef Somr, Vladimír Javorský, Miroslav Táborský a mnozí další osvědčení herci generace středního věku. Denise Šafaříka mezi ně určitě neřadím.(30.12.2018)

• Rodriguez

Křečovitý a přehrávající hlavní hrdina se nedal od první minuty vystát! Ten jeho blbej humor vůbec k pohádce nesedl. Jinak všichni ostatní super. Nejvíc super byl Pavel Kříž coby záporák! Jinak kostýmy, hudba i lokace jsem si užil...bohužel to ale nestačilo! Čeští tvůrci by se měli nad sebou zamyslet, protože rok od roku to je horší a horší! 0%(2.1.2019)