Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

CountMike

Film odohrávajúci sa v jednej miestnosti??? Naozaj?? Ja sa klaniam, pretože viac wow efektov, sĺz v oku, duchovných prezretí a okamihov k zamysleniu za hodinu a pol vo mne žiaden film nevyvolal....Bravóoo ...trošku zveličujem!!, ale zážitky su čerstvé... ()

Joshua2121

1 miestnosť, 12 rozhnevaných mužov a 1 dokonalý scénar. To všetko stačí na natočenie filmu, ktorý v priebehu 96 minút otvára človeku myseľ. 12 mužských členov poroty má rozhodnúť o vine/nevine chlapca, ktorý je obvinený z vraždy vlastného otca. 11ti zahlasujú za vinný, 1 jediný za nevinný a tým pádom je hneď od úvodu jasné kde sa film bude uberať. Je však úplne jedno, či chlapca odsúdia alebo nie, pretože tento snímok v sebe nesie oveľa väčšiie posolstvo. Predstavuje číre defilé osobnostných charakteristík, rôznorodých emócií a ich vplyvov na chovanie človeka. Každá jedná veta od úvodu až po záver má svoju hĺbku a dáva všetkým replikám neskutočne silný zmysel. 12 rozhnevaných mužov dáva arogantne slušným spôsobom divákovi najavo, že ľudia by mali viac načúvať jeden druhého, až potom začať súdiť. Že dávame prednosť pohodliu a preto sa radšej prikláňame k väčšinovému názoru, či sa necháme často riadiť našími predsudkami. A to že má film už 55 rokov z neho robí o to väčší skvost a zaradzuje ho do mojich top 5. (95%) ()

JecteJogurty

film som videl asi pred rokom a pol, ani som nepoznal jeho nazov, a hned sa stal pre mna jednym z naj toho co som videl. Pre mna je tento film skutocnym majstrovskym kuskom. ()

saaaky

Chcete natočit skvělý film s neotřelým nápadem, provedením a jednou z nejhlubších ze všech hlubokých myšlenek a point? A chcete, aby byl tento Váš film opěvován a skloňován ve všech pádech i po více než půlstoletí ? Nemusíte mít fantasy předlohy, úžasné postavy s tuctem nadpřirozených schopností a ani nemusíte trávit hodiny, dny, týdny, roky u PC nad tvorbou všemožných speciálních 3D efektů. Je to totiž mnohem prostší - vezměte 12 odlišných, ale přitom v tolika pohledech a názorech podobných lidí a postavte je před otázku - rozhodnutí - o osudu jednoho jediného člověka, navíc je omezte jedním jediným čtyřstěnem - místností ... ... no a nechte to zrežírovat S. Lumeta s E. Binnsem, nacpěte k tomu mistry - Fonda, Fiedler, Voskovec ... Výsledek? 12 rozhněvaných mužů , kteří nedají spát ani jednomu vnímavějšímu filmovému fandovi či kritikovi. Povinnost každého film-maniaka, základ filmového vzdělání :-) ()

ricky4

Příběh je parádní stejně tak jako herci. Jsem rád, že se ani český herec Voskovec neztratil... Jinak film je krásný hlavně svým obsahem a tvůrci nám dokázali, že k velkolepému filmu není potřeba dechberoucích exteriérů a různých podobných záběrů- stačí kvalitní herci a perfektní scénář. Vždy't jsme za celý film nezjistili jméno jediné postavy (až na konci) a přece mi to vůbec nevadilo, že tam hrají "porotci číslo...". Dále oceňuji to, jak si režisér pohrál s charaktery všech postav a zejména to, že de facto každá postava symbolizuje určitou skupinu lidí (ať už sociální vrstvy. názorové vrstvy, staré, mladé, vzdělané. nevzdělané. rozumné, mladicky nerozvážné apod.). Film řadím velmi vysoko a jsem rád, že jsem jej viděl. Musím se ale přiznat, že kdyby dnes filmaři natočili film o stejném ději, akorát s jinými herci a barevný, nechtěl bych se na něj podívat- abych neztratil perfektní dojem ze "staré" verze...95% ()

RoyBatty444

Zatiaľ ničím neprekonané komorné dráma o zodpovednosti a spravodlivosti. Jeden sa postaví všetkým a dokáže zvrátiť ich nedbalý prístup a predsudkami vedené myslenie. Napriek pomalému tempu tohto snímku sa dá napätie doslova krájať, čo pretrvá až do konca. Brilantne zahrané a rovnako brilantne natočené. Som nesmierne rád, že sa toho zúčastnil aj herec z našich končín. Každé zhliadnutie je zážitok a verte bolo ich už nespočetne veľa. Takto silný príbeh nie je asi ani možné natočiť zle, čo dokazujú aj dve neskoršie spracovania. Aj keď ruský počin naberá balast z regiónu a dáva filmu jemne svojskú príchuť s vojenským podtónom číslo dvanásť do jeho názvu patrí právom. Teším sa na opätovné stretnutie v telke tak aj v kine (ak by bola možnosť). ()

_Rebeka_

Ten film nemá chybu. Moc se mi líbilo, že za celou dobu nepadlo ničí jméno, ani podezřelého, svědků, poroty, až na konci, Davis a McCardle. ()

salokin

Jeden z nejatmosferičtějších filmů vůbec. Vyšperkovaný scénař v bezchybném provedení všech zúčastněných, velmi sporadický střih, díky kterému si připadáte, jako byste seděli s porotci v jedné místnosti, což ještě umocňuje už tak silný zážitek a skvělá režie, která dovoluje snímku rozvíjet se a gradovat bez toho, abychom se odchýlili od prvotního interiéru. Navíc ještě černobílé zpracování a neustávající déšť, který snímku dává určitý noir nádech. Takhle nějak to vypadá, když se u jednoho projektu potká zajímavý nápad s precizním provedením. ()

R.E.M.

Tenhle film mě dlouho míjel. A pak velmi mile překvapil. Nebylo třeba laciných efektů, různá střídající se prostředí, stovky postav, nákladné kostýmy, aby film dokázal zaujmout celých 96 minut a zanechat dojem i po závěrečných titulcích (popřípadě nechat potulovat myšlenky o lidských charakterech, zodpovědnosti, pohnutkách, spravedlnosti). ()

Big Daddy

Skvělá ukázka co lze vymačkat z minimalistického prostředí a obsazení. Minimalistické je herecké obsazení ovšem pouze co se počtu týče. Pro film je naopak zcela zásadní provedení jejich scénáře, které muselo být na nejvyšší úrovni, aby se nejednalo o fiasko. Není potřeba honosných kulis či triků, stačí promyšlený koncept, gradující scénář a propracovaný ansámbl, kde každá postava má svůj smysl. Těžko uvěřit, jak pak dokáže být výsledek poutavý. ()

vrgulnik

Je s podivem, že černobílý film z padesátých let, který se navíc odehrává pouze v jedné místnosti a většinu času se jen mluví, dokáže tak nadchnout. Je to silou scénáře i hlavní myšlenky. Film o zodpovědnosti a morální síle vzepřít se většině a bojovat za to, co je správné. Bez patosu a vlající americké vlajky! :-) Podobný film natočený jen o pár let později "Kdo seje vítr" s hvězdou filmového plátna "Spencerem Tracym" této kvality už bohužel nedosahuje. ()

StrycoWolver

Tak do toho filmu sa mi nechcelo dlho pustiť. Čiernobiele staré snímky niesu práve moje, ale po zhliadnutí som zmenil názor. Bravúrne spracované komentáre. Film v jednej miestnosti z 12 mužmi a ani minúta premrhaného času. Bravo, toto dokáže iba pán režisér. ()

Ag.Sournamek

nikdy by som nebol povedal, že pozerať sa hodinu a pol na to, ako sa rozpráva dvanásť chlapíkov v jednej miestnosti bude také napínavé a zábavné... a to pritom pravidelne sledujem prenos zo zasadania NRSR ()

neo-one

Pokud také patříte mezi "popové" fandy filmu a neláká Vás sledování starých filmů bez výbuchů a epických scenérií, dejte tomuto kousku šanci. Dlouho jsem jej přehlížel a zasloužil bych facana :) Skvělá záležitost. Jedna místnost, 12 obyčejných lidí, nevšední zážitek. ()

P@\/EL

Brilantní představení 12 vynikajících herců, z nichž už bohužel od loňského roku nikdo není naživu. Film dokazuje, že se dá natočit svělý film dějově se odehrávající pouze v jedné místnosti, postavený zejména na parádních dialozích. Je nesmírně zajímavé sledovat postupný zvat v ději vývoj celého, ze začátku tak jasného, případu, do něhož se prolíná psychologie jednotlivých postav. ()

steews

Na tento film jsem se moc netěšila, je ale neuvěřitelné, jak dobrý a silný film může vzniknout v tak malém prostoru. Klasika, která myslím nikoho zklamat nemůže. Pro psychology a fanoušky soudních systémů řekla bych povinnost. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film