Ďáblův advokát

Guilty as Sin

Diablov advokát

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1993, 107 min

Keď narazí tvrďák na ešte väčšieho tvrďáka, navyše takému, ktorému sú hranice ukradnuté. Som nemilo prekvapený tunajším hodnotením, pretože sa jedná o zaujímavú drámu s naozaj fajnovým trilerovým vyústením. Možno ten prekladový názov je nevhodný, ale na ňom to nemôže visieť. Dona Johnsona som si doteraz príliš nevšímal, ale v tomto filme je svojsky démonický a pritom dobre zahraný narcis. Zápletka je dobre vystavaná a film má slušné tempo. Záver je zasa dobre vygradovaný a nechýba mu napätie. A Rebecca de Mornay bola v mladosti celkom fešná baba. Akurát by som videl jednu logickú chybičku: ak chcel hlavný antihrdina pokračovať v "nadväzovaní" ďalších bohatých známostí, už by to mal rozhodne ťažšie, pretože jeden súd, v ktorom bol obvinený z vraždy, už mal za sebou a v ďalších prípadoch by bol automatický podozrivý č. 1.(15.11.2019)

Ten film má atmosféru jen díky Rebecce, která porušila konvenci amerických obhájkyň a konečně se k soudu oblékla a učesala tak, že bych ji na své straně (postele) chtěl mít i já. Oproti tomu, jestli má úlisný Don Johnson takové sexuální charisma, aby mohl hrát neodolatelného playboye, nechť mi prozradí zde přítomné dámy. Já mohu konstatovat jen tolik, že vzhledem k pánům Sidneymu a Howardovi je na místě mírné zklamání. Krom jiného mi dost vadí překlad názvu, protože Ďáblův advokát je jen jeden jediný a všichni moc dobře víme, že tenhle to tedy rozhodně není.(16.3.2012)

• kingik

Rebecca De Mornay a Don Johnson se sešli v podprůměrném thrilleru televizních parametrů. Ani jeden do svých rolí nedali potřebnou přesvědčivost, a navíc jsou oba svým sebevědomým vystupováním nesympatičtí. Rebecca hraje svoji advokátku bez zanícení a Don sice nasadí "donchuánský" kukuč s přímesí temnoty, ale je to také poměrně nepovedená kreace. Ani jeden se tedy se svým herectvím v tomhle filmu nemůže chlubit, a tak zbyl příběh. Muž obviněný z vraždy svojí manželky je v očích své advokátky nevinen. Jenže je to tady tak blbě vystavěno, že víte od první vteřiny, že vinen je. Oba se navzájem svádí, ona klesá do úskočné (pro)pasti, kterou nastražil a jemu neklesá. Chabý závěr matnému filmu moc nepomáhá. Náznaky erotiky a napětí téměř neznatelné, ale to už jsem tak nějak vytušil dopředu, že film to bude slabý už podle hereckého obsazení. Jen jsem si myslel, že režisér Sidney Lumet z těch dvou neschopů něco vydoluje. Nejenže z nich nic nedostal, ale ani z celého filmu se mu nepodařilo dostat něco neobvyklého. A tak přísnější měřítko snese jen technická stránka filmu a občasná snaha o dusnou atmosféru mezi dvěma hlavními protagonisty. To je ale pro mě dost málo. Herce přeobsadit, film lépe vystavět a mohl z toho být thriller s atmosférou Základního instinktu. 40%(13.6.2012)

• Martin741

Dlho som vedel , ze Richard Gere hral v akomsi Lumetovom filme, a myslel som si ze ide o tento Guilty as Sin, az neskor som si zistil, ze slo o film Power 1986 , tiez natocil Lumet. Zase sa tu riesi vrazda, ale je to detektivka, nudmnna, s planym tempom, prisernymi dialogmi - lumet si evidentne myslel, ze natoci dalsi slusny film a la Stranger Among Us 1992. ne, ne, jaxa hovori, dvakrat do tej istej zumpy nevstupis, teda pardon, do tej istej rieky ....plati i pre Lumeta.. Nicim zaujimavy, nudny, plany film, s otrasnymi kulisami ....... nelutujem to ze som to videl, lebo hocijako su niektore filmy spatne, stale ide o vseobecny prehlad, ze jo : 30 %(11.7.2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $22,866,222Tržby Celosvetovo $-(8.6.2009)

• - Aj keď je dej filmu zasadený do Chicaga, natáčalo sa iba v Kanade. (m.a.t.o.)