poster

Na dno vášně

 • Španělsko

  Carne trémula

 • Španělsko

  Carne trémula

 • Francie

  En chair et en os

 • Slovensko

  Na dno vášne

Drama / Romantický / Thriller

Španělsko / Francie, 1997, 103 min

Předloha:

Ruth Rendell (kniha)

Kamera:

Affonso Beato

Střih:

José Salcedo

Scénografie:

Antxón Gómez
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (188)

 • DannyBoy80
  ****

  Je vidět, že se Almodovar posunul v průběhu času filmařsky hodně nahoru. Jeho dřívější počin Zákon Touhy, který rozebírá stejné téma, je o velký kus horší než toto jeho dílo. Všichni hrají skvěle, Bardem jak už je u něj zvykem výborný. Výjmečně se zde neobjevují Almodovarovi oblíbení transvestiti, gejové a jinak odlišné osoby. Děj je solidně vypointovyný a nakonec mi bylo Bardema líto, že se na něj jeho milá vykašlala. Doporučuju, nuda to není.(17.2.2009)

 • kleopatra
  *****

  Cesty Páně jsou nevyzpytatelné, cesty lásky a vášně ještě nevyzpytatelnější. Nevím, jak to Almodóvar dělá, že přes krajní nevěrohodnost jeho příběhů do nich dovede s takovou intenzitou a nemilosrdností zatáhnout. Miluju ho a tenhle film patří spolu s Mluv s ní a Vše o mé matce k mojí JEHO vrcholné trojce.(26.1.2006)

 • Malarkey
  ****

  Pedro Almodóvar není z těch reziseru, které bych vyhledával. Když jsem ale na Cinemaxu narazil už po několikáté na tenhle film a viděl Penélopu Cruz jak tam těhotná rodí v autobuse, rozhodl jsem se, že už to konečně dokoukám. A nakonec musím říct, že to není zase tak špatné. Zvláštní kombinace lásky, vztahů a s tím spojených, někdy i osudových problémů. Od Almodóvara určitě standard, pro mě ale film, na který se musí hledat zvláštní příležitost, jinak bude hodně rychle nudit.(3.12.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Trošku mě mrzí, že Pedrová osobní umělecká můza Penelopička (jak se vyjádřil o Penelope Cruz sám Pedro) a moje osobní španělská nadbohyňka (jak jsem se vyjádřil o Penelope Cruz sám já) film v úvodních deseti minutách skvěle rozjela, ale tím taky ve filmu skončila. Nicméně film pokračoval v krasojízdě až na konečnou. Nádherně zapletené vztahy, které se s blížícím se finále stále více a více zaplétali a já se úplně těšil jak se to všechno rozetne. V tomhle je Pedro fakt jak Yoda mezi filmaři a do toho ty krásný a originální záběry. Nikdo neumí natočit milostný scény z takovým citem pro obraz jako Pedro.(21.3.2012)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,713,459Tržby Celosvetovo $7,840,000║ Strhujúca spleť udalostí vsadených do vzájomnej vášne všemožnej prepletenosti, dej plný zvratov a prekvapení. /80%/(29.10.2009)

 • gouryella
  *****

  Tak tento film povazuji za zatim absolutni vrchol filmografie vyborneho spanela Almodovara. Opravdu precizni vykresleni jednotlivych postav a silny pribeh nedavaji divakovi ani na chvili vydechnout(31.7.2002)

 • Kulmon
  ****

  To, že nepůjdu s hodnocením níž, má celkem dost důvodů. Předně je to nepopiratelně kvalitní film. Herecké výkony bez poskvrny, vše nádherně stylizované, krásná hudba, svůdné ženy, které se nebojí ukázat mnohé a režisér, jenž má pro navození erotična talent. Na druhou stranu mi ale přijde, že vůbec nevěděl jaký žánr vlastně točí. Globálně vzato zde není nic, co by mne nějak víc zaujalo a celkový dojem je rozpačitý. Takže nakonec jedna z nejslabších 4*, které jsem kdy dal.(1.9.2010)

 • emma53
  *****

  Ať je to jakkoliv neuvěřitelný příběh, tak Almodóvar přesně ví, jak se dostat pod kůži a nemilosrdně zatřást s našimi emocemi. Zatím to je můj nejintenzinější zážitek z jeho tvorby a doufám, že ne poslední. Bezvadně vykreslené vztahy, hloubka citů, vášeň i bolest, výborné herecké výkony a to všechno zabalené v krásných barvách s nádhernou hudbou. Prostě skvělé.(9.2.2013)

 • charlosina
  *****

  Dokonalost mistra Almodóvara. Můj nejoblíbenější kousek z jeho dílny. // A jo, Kačírku, je to o basketbalistovi... vyhráls.(14.7.2010)

 • Shit
  ****

  No možná trošku zbytečně moc vynášený do nebes, až o takovou pecku se nejedná, ale propracovanost děje a postav je natolik výborná, že to bohatě dokáže vynahradit i fakt, že to nemá moc opravdu výrazných scén/situací, který by člověku utkvěly v paměti(12.7.2009)

 • Gilmour93
  ****

  Nezkrotný Almodóvar sice chvílemi mocně konstruuje, ale v lásce a válce, milióny mrtvých posetých bojištích vášně, je dovoleno vše. Iracionalita, touha, žárlivost i pomsta. Tu všemocná vášeň umí nejen rozpoutat, ale i zastavit.. Smeče neschopný Bardem perfektní. Imponovalo mně, jak se nakonec zachoval, když už věděl, že se z další rány osudu nevylízá..(9.5.2018)

 • Madison
  ***

  Filmová telenovela na ,,almodóvarský" spôsob. V jeho režijnom i obsahovom prevedení by sa aj Esmeralda dočkala širšieho ohlasu u intelektuálov.(2.11.2010)

 • genetique
  ****

  Nekompromisný film, ktorý pôsobí ako esej na tému Demonštrácia krutosti karmy. Veľmi originálny námet možno pôsobí trošku nepravdepodobne, Almodóvar to však vynahradil kompaktným scenárom, kvalitným budovaním a stupňovaním atmosféry s thrillerovým nádychom a plného vzrušujúcich momentov. Taktiež nechýba originalita, nápaditosť, pointa, šťavnaté dialógy a nebojí sa búrať konvencie. 80%.(27.10.2014)

 • NinadeL
  **

  První Almodóvarův film, který otvírala scéna s Penélope Cruz, v hlavní roli s Javierem Bardemem. Na dno vášně je klasický španělský vztahový chaos, ve kterém se všichni chovají jako ufo, vypadají jako ufo a na festivalech všichni předstírají, že je to tak zajímavé, nové, originální a čímsi objevné. Tak fajn. Pokud vám tohle stačí ke štěstí, dejte si třeba reprízu.(26.2.2015)

 • Amarcord_1
  *****

  90% - Z filmů, co jsem od Almodóvara viděl je Carne trémula jasně nejlepší. Svět, který režisér ve svých filmech vytváří je sice i zde poněkud přitažený za vlasy, ale konečně se nestává dominantou obsahu. Je pouze ideálně načechraným polštářem, který filmovému jedlíkovi usnadní a zpříjemní koncentraci na strhující děj. Již od úvodních scén je jasné, že se řemeslně bude jednat o vybroušený klenot. Obsahově začne být film unikátní v okamžiku, když se divák začne pohybovat mezi relativními pravdami všech pěti ústředních postav, a klást si mnoho otázek, jako při četbě dobré knihy. Film Na dno vášně mi přinesl parádní zážitek, v němž se mísí výborný scénář s dokonalou režií, pěknou Iglesiasovou hudbou a hereckým koncertem, z něhož vyniká zejména Javier Bardem.(17.7.2007)

 • nunka
  ****

  Pedro Almodovar málokedy sklame....začínam mať slabosť na jeho filmy, preto 4/5...(9.2.2006)

 • kinej
  *****

  Almodóvar je skvělý vypravěč. Dokáže i jakkoliv i nevěrohodné příběhy vylíčit tak, že působí logicky a lidsky. Tento film je navíc obklopen jakousi až magickou aurou. Podobně pohádkově na mě působily knihy G. Marquéze. K tomu je Almodóvar i skvělý řemeslník a tak je film prosycen spoustou krásných a hravých záběrů. Tento režisér si zkrátka umí svého diváka podmanit, umí do filmu naládovat tolik často i protichůdných emocí, až si někdo může říct, že je to na jeden film příliš. Herci jsou si významu svých rolí vědomi a je patrné, že do filmování jdou s absolutním nasazením. Na dno vášně je skvělou demonstrací všech Almodóvarových předností.(14.9.2009)

 • Rudovous
  *****

  S "Mluv s ni" muj nejoblibenejsi Almodovaruv film. Uchvatni herci (Javier Barden je absolutni borec) a uchvatne herecky, skveli, zvlastni dej. Hispanska vasnivost.(15.2.2007)

 • francis
  *****

  Můj nejoblíbenější Almodóvar.(16.1.2007)

 • Šakal
  *****

  Miluji příběhy, které mají divákovy co říct a nabídnout a Pedro Almodóvar je u mě PAN VYPRAVĚČ. Nechápu jak se mu to daří, že na první pohled kolikrát hodně vykonstruované příběhy, v jeho podání působí tak uvěřitelně a silně. Společně s Mluv s ní a Vše o mé matce můj nejoblíbenější Almodóvar!(24.12.2009)

 • misterz
  ****

  Škoda toho hlúpeho deja, príbeh o chlapíkovi, ktorý vyjde z väzenia s cieľom stať sa majstrom sveta v súložení, potom svoj objekt spaľujúcej vášne takmer usúložiť k smrti, na druhý deň ju odkopnúť a kochať sa, ako ju tým vytrestá, že už ďalej nemôže rátať s majstrom súložníkom, je fakt riadny úlet, ktorý sa mi do serióznej drámy moc nehodí. Avšak P. Almodóvar aj z tohto negatíva dokázal vyťažiť maximum, predovšetkým angažovaním príjemných hercov, ktorí dokázali dať svojim postavám ďalší rozmer v podobe svojej charizmy a výborných hereckých výkonov. S jednotlivými charaktermi sa v snímku narába priam geniálne, povahy a dôvody správania sa postáv (akokoľvek čudné) sú tu podané ako na lopate až pod nohy diváka, to sa však nedá povedať o ich vzájomnom prepletaní a interakcii, aj keď ani v tomto smere to nebolo najhoršie. Čakal som ale viac, po pocitovej stránke ma preto film moc nezasiahol, skôr išlo o taký konzumný efekt v štýle prišlo, odišlo, dobre sa na to pozeralo a ľahko sa zabudne. 75/100 Videné počas Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou.(20.4.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace