Na dno vášně

Affonso Beato

José Salcedo

Scénografie:

Antxón Gómez

Také jsem od filmu očekával více, než jsem čekal. Hodnocení mi přijde přepálené. Javiera Bardema jsem viděl poprvé v jeho mladší roli od dnešního Skyfall, kde hrál padoucha. Já nevim, čekal jsem jiný styl pomsty než ošukávání manželek policajtů. :) Ale už od pohledu na toho mladíka, který odešel z vězení s diplomem pedagogiky mi bylo jasné, že ten nebude mít žádný extra vražedný plán. Film je o blbé náhodě a jejích blbých následcích. Je tu hodně nevěry, ale celá zápletka už na mě moc nepůsobila. Postupně se vytratila chuť po pomstě hlavního hrdiny Victora. Je to sice sympaťák, jak se dokázal ve vězení změnit k dobru a bylo mu to vlastně i přínosem, když se tam jen vzdělával. Na druhou stranu filmu pak ztrácí hlavní pointu pomsty a divák už jen tak proplouvá filmem a kouká na čas, kdy to celé skončí.(17.7.2014)

Cesty Páně jsou nevyzpytatelné, cesty lásky a vášně ještě nevyzpytatelnější. Nevím, jak to Almodóvar dělá, že přes krajní nevěrohodnost jeho příběhů do nich dovede s takovou intenzitou a nemilosrdností zatáhnout. Miluju ho a tenhle film patří spolu s Mluv s ní a Vše o mé matce k mojí JEHO vrcholné trojce.(26.1.2006)

Pedro Almodóvar není z těch reziseru, které bych vyhledával. Když jsem ale na Cinemaxu narazil už po několikáté na tenhle film a viděl Penélopu Cruz jak tam těhotná rodí v autobuse, rozhodl jsem se, že už to konečně dokoukám. A nakonec musím říct, že to není zase tak špatné. Zvláštní kombinace lásky, vztahů a s tím spojených, někdy i osudových problémů. Od Almodóvara určitě standard, pro mě ale film, na který se musí hledat zvláštní příležitost, jinak bude hodně rychle nudit.(3.12.2012)

Trošku mě mrzí, že Pedrová osobní umělecká můza Penelopička (jak se vyjádřil o Penelope Cruz sám Pedro) a moje osobní španělská nadbohyňka (jak jsem se vyjádřil o Penelope Cruz sám já) film v úvodních deseti minutách skvěle rozjela, ale tím taky ve filmu skončila. Nicméně film pokračoval v krasojízdě až na konečnou. Nádherně zapletené vztahy, které se s blížícím se finále stále více a více zaplétali a já se úplně těšil jak se to všechno rozetne. V tomhle je Pedro fakt jak Yoda mezi filmaři a do toho ty krásný a originální záběry. Nikdo neumí natočit milostný scény z takovým citem pro obraz jako Pedro.(21.3.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,713,459Tržby Celosvetovo $7,840,000║ Strhujúca spleť udalostí vsadených do vzájomnej vášne všemožnej prepletenosti, dej plný zvratov a prekvapení. /80%/(29.10.2009)

Tak tento film povazuji za zatim absolutni vrchol filmografie vyborneho spanela Almodovara. Opravdu precizni vykresleni jednotlivych postav a silny pribeh nedavaji divakovi ani na chvili vydechnout(31.7.2002)

To, že nepůjdu s hodnocením níž, má celkem dost důvodů. Předně je to nepopiratelně kvalitní film. Herecké výkony bez poskvrny, vše nádherně stylizované, krásná hudba, svůdné ženy, které se nebojí ukázat mnohé a režisér, jenž má pro navození erotična talent. Na druhou stranu mi ale přijde, že vůbec nevěděl jaký žánr vlastně točí. Globálně vzato zde není nic, co by mne nějak víc zaujalo a celkový dojem je rozpačitý. Takže nakonec jedna z nejslabších 4*, které jsem kdy dal.(1.9.2010)

Ať je to jakkoliv neuvěřitelný příběh, tak Almodóvar přesně ví, jak se dostat pod kůži a nemilosrdně zatřást s našimi emocemi. Zatím to je můj nejintenzinější zážitek z jeho tvorby a doufám, že ne poslední. Bezvadně vykreslené vztahy, hloubka citů, vášeň i bolest, výborné herecké výkony a to všechno zabalené v krásných barvách s nádhernou hudbou. Prostě skvělé.(9.2.2013)

Dokonalost mistra Almodóvara. Můj nejoblíbenější kousek z jeho dílny. // A jo, Kačírku, je to o basketbalistovi... vyhráls.(14.7.2010)

No možná trošku zbytečně moc vynášený do nebes, až o takovou pecku se nejedná, ale propracovanost děje a postav je natolik výborná, že to bohatě dokáže vynahradit i fakt, že to nemá moc opravdu výrazných scén/situací, který by člověku utkvěly v paměti(12.7.2009)

Nezkrotný Almodóvar sice chvílemi mocně konstruuje, ale v lásce a válce, milióny mrtvých posetých bojištích vášně, je dovoleno vše. Iracionalita, touha, žárlivost i pomsta. Tu všemocná vášeň umí nejen rozpoutat, ale i zastavit.. Smeče neschopný Bardem perfektní. Imponovalo mně, jak se nakonec zachoval, když už věděl, že se z další rány osudu nevylízá..(9.5.2018)

Filmová telenovela na ,,almodóvarský" spôsob. V jeho režijnom i obsahovom prevedení by sa aj Esmeralda dočkala širšieho ohlasu u intelektuálov.(2.11.2010)

Nekompromisný film, ktorý pôsobí ako esej na tému Demonštrácia krutosti karmy. Veľmi originálny námet možno pôsobí trošku nepravdepodobne, Almodóvar to však vynahradil kompaktným scenárom, kvalitným budovaním a stupňovaním atmosféry s thrillerovým nádychom a plného vzrušujúcich momentov. Taktiež nechýba originalita, nápaditosť, pointa, šťavnaté dialógy a nebojí sa búrať konvencie. 80%.(27.10.2014)

• NinadeL

První Almodóvarův film, který otvírala scéna s Penélope Cruz, v hlavní roli s Javierem Bardemem. Na dno vášně je klasický španělský vztahový chaos, ve kterém se všichni chovají jako ufo, vypadají jako ufo a na festivalech všichni předstírají, že je to tak zajímavé, nové, originální a čímsi objevné. Tak fajn. Pokud vám tohle stačí ke štěstí, dejte si třeba reprízu.(26.2.2015)

90% - Z filmů, co jsem od Almodóvara viděl je Carne trémula jasně nejlepší. Svět, který režisér ve svých filmech vytváří je sice i zde poněkud přitažený za vlasy, ale konečně se nestává dominantou obsahu. Je pouze ideálně načechraným polštářem, který filmovému jedlíkovi usnadní a zpříjemní koncentraci na strhující děj. Již od úvodních scén je jasné, že se řemeslně bude jednat o vybroušený klenot. Obsahově začne být film unikátní v okamžiku, když se divák začne pohybovat mezi relativními pravdami všech pěti ústředních postav, a klást si mnoho otázek, jako při četbě dobré knihy. Film Na dno vášně mi přinesl parádní zážitek, v němž se mísí výborný scénář s dokonalou režií, pěknou Iglesiasovou hudbou a hereckým koncertem, z něhož vyniká zejména Javier Bardem.(17.7.2007)

Pedro Almodovar málokedy sklame....začínam mať slabosť na jeho filmy, preto 4/5...(9.2.2006)

Almodóvar je skvělý vypravěč. Dokáže i jakkoliv i nevěrohodné příběhy vylíčit tak, že působí logicky a lidsky. Tento film je navíc obklopen jakousi až magickou aurou. Podobně pohádkově na mě působily knihy G. Marquéze. K tomu je Almodóvar i skvělý řemeslník a tak je film prosycen spoustou krásných a hravých záběrů. Tento režisér si zkrátka umí svého diváka podmanit, umí do filmu naládovat tolik často i protichůdných emocí, až si někdo může říct, že je to na jeden film příliš. Herci jsou si významu svých rolí vědomi a je patrné, že do filmování jdou s absolutním nasazením. Na dno vášně je skvělou demonstrací všech Almodóvarových předností.(14.9.2009)

S "Mluv s ni" muj nejoblibenejsi Almodovaruv film. Uchvatni herci (Javier Barden je absolutni borec) a uchvatne herecky, skveli, zvlastni dej. Hispanska vasnivost.(15.2.2007)

Můj nejoblíbenější Almodóvar.(16.1.2007)

Miluji příběhy, které mají divákovy co říct a nabídnout a Pedro Almodóvar je u mě PAN VYPRAVĚČ. Nechápu jak se mu to daří, že na první pohled kolikrát hodně vykonstruované příběhy, v jeho podání působí tak uvěřitelně a silně. Společně s Mluv s ní a Vše o mé matce můj nejoblíbenější Almodóvar!(24.12.2009)

Škoda toho hlúpeho deja, príbeh o chlapíkovi, ktorý vyjde z väzenia s cieľom stať sa majstrom sveta v súložení, potom svoj objekt spaľujúcej vášne takmer usúložiť k smrti, na druhý deň ju odkopnúť a kochať sa, ako ju tým vytrestá, že už ďalej nemôže rátať s majstrom súložníkom, je fakt riadny úlet, ktorý sa mi do serióznej drámy moc nehodí. Avšak P. Almodóvar aj z tohto negatíva dokázal vyťažiť maximum, predovšetkým angažovaním príjemných hercov, ktorí dokázali dať svojim postavám ďalší rozmer v podobe svojej charizmy a výborných hereckých výkonov. S jednotlivými charaktermi sa v snímku narába priam geniálne, povahy a dôvody správania sa postáv (akokoľvek čudné) sú tu podané ako na lopate až pod nohy diváka, to sa však nedá povedať o ich vzájomnom prepletaní a interakcii, aj keď ani v tomto smere to nebolo najhoršie. Čakal som ale viac, po pocitovej stránke ma preto film moc nezasiahol, skôr išlo o taký konzumný efekt v štýle prišlo, odišlo, dobre sa na to pozeralo a ľahko sa zabudne. 75/100 Videné počas Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou.(20.4.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10