Všechno bude

• Slovinsko Zimske muhe (více)

Typický outsider čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku (Eliška Křenková). Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka (Lenka Vlasáková) s policistou (Martin Pechlát) a my spolu s nimi váháme, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od té vyfantazírované… (CinemArt)

Fox85

Obsahově zajímavé a herecké výkony (i neherců) jsou v pohodě, ale nedrží to pohromadě. A ta snová pasáž mě tam spíš vadila [LFŠ2018] ()

netahlo

Jeste pred par lety jsem byl horlivym obhajcem ceskych filmu. Vzdy jsem se na kazdem snazil najit neco pozitivniho, protoze jsem se domnival, ze nadavat na soucasnou ceskou kinematografii je momentalne proste jenom cool, trendy a in. Bohuzel, tento majstrstyk oceneny jako nejlepsi film minuleho roku, me zbavil i tech poslednich iluzi. Upadek je dokonan. ()

Kleki-Petra

Jedna * za herecký výkon neherce Tomáše Mrvíka, pro kterého je účast v takovémto filmu škoda. Snad to alespoň rozjede jeho hereckou kariéru. ()

klukluka

Za Rodinný film jsem byl na Olma ošklivej. Za Všechno bude mu ale v duchu tleskám. Ne že bych to považoval za nějaký filmový skvost, ale je to svébytný, sebevědomý, byť pořád ještě trochu nedospělý film. Rozhodně už ale začínám rozumět nadějím, které jsou do tohoto mladého režiséra vkládány. I já už se teď těším na jeho další práci. P.S.: Nejvíc mě fascinuje, že z Všechno bude necítím žádný kalkul. Ten film se nikomu a ničím nepodbízí. Na tuzemské pitvořivé scéně je to vážně úkaz. ()

Kienast

Po Rodinném filmu jsem čekal víc. Tohle je ničím neurážející road movie, ve které se nestane nic čím by se to mělo vrýt do paměti. Mrvík solidní debut. 5/10 ()

Devadesát Dva

Námět je celkem slušný, ale už po tisící totéž - kluk zdrhne z domova, nedobrovolně je k sobě nucen přibrat svého (pomalejšího) kamaráda a později o něco starší holku, která stopuje a rozešla se s přítelem, zatímco se příběh vrství tam a zpátky do druhé linie u výslechu. Road movie a dobrá v rámci toho, jak vás to moc zrovna chytí a z jakých důvodů. Jenže herecké výkony jsou přeci jen z trochu nucenějšího a slabšího soudku, s výjimkou zkušenějších vedlejších rolí (objeví se i třeba Kozub) to stojí na mladých představitelích a ti se jaksi stejně jako jejich postavy snaží dělat ramena a někdy vám to tolik nevadí a někde to vyloženě nudí: "Myslíš, že nám dá?" "Ta se 'a to úplně tchřese, voe." ()

aquiver

Olmo Omerzu má jistou režii a natočil divácky vděčný a vtahující film podobný třeba skvělé Mexické jízdě, ze kterého sálá touha po svobodě, dobrodružství, sexuální touha i vtip. Dvě scénáristické časové roviny - aktuální a retrospektivní, které lineárně směřují k splynutí, nemají však výraznou hloubku či přesah na vyšší hodnocení, leč dobrý, vkusný a mírně nadprůměrný kousek pro mladého diváka to určitě je. 65 % ()

joshula

Vzhledem k tomu, že je to české, tak hodnocení nebude nikdy vysoké. Není to film televizní, ale ideální festivalový. ()

HonzysKISS

Moc pěkný snímek o dvou kamarádech na dobrodružné výpravě. Na začátku jsem čekal, že to bude hrozná nuda, ale potom to začínalo být fajn. Nejlepší je ta česká mluva. Jako kdybych byl mezi nimi. Jenom škoda, že to celé působilo strašně rusky. 78/100 ()

cmenda

Nechápu jak takováhle kravina mohla být tak ocenována , protože to vážně tak dobré není a jen to těží z toho že to na lvech ocenily v mnoha katekoriich. ()

prezdivaka

Pořád to funguje. Natočíte realisticky se tvářící příběh, co je plný nerealistických věcí, ale hlavní hrdinové jsou ousideři, vyděděnci, lidé na okraji společnosti. Tím je příběh hned sympatičtější. Přidáte psa, kterého zachráníte. To Omerzovi fungovalo už v Rodinném filmu, tak proč to nezopáknout. Co na tom, že je to celé kýč a blbost, že dvanáctiletý kluk nesní o tom, že mu dvacetiletá holka dá. Taková holka je pro něho stará jako jeho máma. maximálně by jí chtěl vidět nahou nebo si šáhnout. Retardovaný Heduš bere bůhví odkud náboje do svého samopalu a maličkými kuličkami nakonec rozhoupá policejní auta, které mají pohybové alarmy, které se tak deset let nikde nepoužívají. Policajti se tak vyděsí, že oba opustí služebnu. Mára jak zaslechne slovo děděček, promění se v uplakaného chlapečka... Ne, v tomhle biáku je všechno špatně, ale když se to natočí v únoru, je zamračeno a všichni se chovají jako kokoti, je to artový film. ()

Disease

Po Rodinném filmu trochu kvalitativní sešup. Jo, je to vcelku zábavné, ale chybí tomu to, co bývá součástí road movies: nějaký přechodový rituál, vývoj postav. Tady utíkají dva poměrně nesnesitelní puberťáci a na konci se vracejí také dva nesnesitelní puberťáci. ()

Camus

Všechno bude je celkem fajn film, ale nic víc. Zajímaví hrdinové, ale neprojdou žádným velkým vývojem. Zarámování děje výslechem dává příslib něčeho dramatičtějšího, ale nakonec je to spíš sled (dobře natočených) epizod. Doufal jsem, že by kostru příběhu mohl tvořit vztah ústředních hrdinů, ale ve výsledku se ani ten nemění. Film má ale silnou atmosféru a několik dobrých / vtipných / poetických momentů. Před pár lety jsem ale četl Čika od Wolfganga Herrndorfa, který nabízí podobný, ale propracovanější a tak nějak silnější příběh. Zajímalo by mě, jestli ho četl i Olmo Omerzu. ()

mira007

Roadmovie o dvou klucích bez občanky a řidičáku, kteří jedou autem skrz republiku za dobrodružstvím. Určitě lepší a poutavější film ( a smysluplnější ) než Omerzův Rodinný film. Obdivuji režiséry, kteří si jdou svou cestou ikdyž zrovna já nejsem cílový divák Olma Omerza, takže tři body dávám za skvělého Mrvika ( nějak nechápu jak to, že Český lev přistál jeho kolegovi Uherovi ( kva za co??? ), ale budiž, přejme mu to ) . za Křenkovou ve velmi zajímavé póze a za ten rozverný freedom konec. ()

Renfield

Pes, policejní stanice, děda a převážně nezáživná jízda mezi nimi, jenž má symbolizovat snad vzdor a poslední chvíle ještě dětského přátelství? Snad, protože naznačeno toho je více, ale vše tak nějak vyšumí, což se bohužel týká celých scén. Nesdílím ani nadšení z hereckých výkonů hlavní dvojice, ty jsou zkrátka civilní až příliš, obzvlášť právě v případě nesnesitelného Jana Františka Uhra. 45% ()

Brylin

Dva kluci si prostě vyjedou na výlet a zažijí pěkných pár dobrodružství. Z filmu je cítit pohoda a svoboda, tak jak to má u správné road-movie být. Herecké výkony zejména mladé dvojici ústředních hrdinů potěší a pěkně se skloubí s jejich dospělými kolegy. Film při světové premiéře doprovázela početná delegace a měl jsem pocit, že i uvnitř filmového štábu vládla pohoda, která tak hezky vyzařuje z plátna. Vnímám i myšlenkové přesahy snímku, hlavně kontrast bezprostřednosti a férovosti mladých a cynického světa dospělých. A to je vše. Není to vůbec špatné, ale upřímně, čekal jsem po Rodinném filmu stejně jako část publika trochu víc. Tři hvězdičky. ()

Strike

Pokud Jan František Uher za tohle dostane Lva, tak ostatní čeští herci (nebo porotci) by se měli nad sebou minimálně zamyslet. A scénáristé stydět. Obojí je dosti nedostatečné...I když 85 minut považuji za klad filmu, tak pětkrát detailní záběr na mouchu je opravdu hodně etno. Po Rodinném filmu velký sešup dolů. ()

andrewz

Dvojice pubertálních honibrků, kdy ten zjevu skinheada trpí uši trhající logopedickou vadou a ten obézní nejspíš dospěje v nesnesitelně umanutého homosexuála, na útěku z domova svezou ve štípnuté audině hafana, stopařku a dědka, aby jim následně zatnuli tipec fízlové. A to je vše, přátelé. Členům České filmové a televizní akademie to bylo dost, aby zúčastněné zasypali cenami, ale u mě to tak tak stačilo na dokoukání, a to jsem navíc film předčasně netípl v (názvem vnuknuté) naivní víře, že všechno, co dělá kvalitní film kvalitním filmem, bude. Na závěr ale nepřišlo ani nějaké zajímavé sdělení. Chcete-li v tomto bezobsažném, nezáživném a vlastně zbytečném road movie vidět něco víc, zajistěte si minimálně důlní rypadlo. 40 % ()

Jaroslaf

Vtipné, uhrančivé, zábavné. Skvělé hlášky a na Road movie atypická zima. Eliška Křenková zaujala proměnou z krásky na ušmudlanou šmoulu a Štěpán Kozub zaujal i jinde než ve Třech Tygrech. Uplně mi nesedla hudba, ale jen chvílemi. ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara