Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

lepinla792

Člověk to může pochopit, když v tom přestane hledat tajemno a naopak to začne nahlížet jako realitu. Tajemno je jen v hlavě hrdiny. Je to vynikající a detailně i komplikovaně propracovaný film. ()

Ag.Sournamek

tento žáner sa volá tzv. "wtf-psychothriller" alebo tiež "erotický lol-horor"... a jeden z najlepších soundtrackov v dejinách ľudstva ()

Lukkyn

Můj 4 flm od Lynche zatím rozhodně ten nejlepší. Skvělá atmosféra podbarvená opět výborně vybranou hudbou (Rammstein bravo) , doplněná o zajímavé postavy (postava záhadného bělouše byla famozní) a dobré herce . Že je pointa pro Lynche sprosté slovo?? A co jste očekávali od Lynchova filmu??? Pokud je někdo ještě tak naivní a čeká že dostane propracovaný souvislý příběh měl by dostat svěrací kazajku!!!!Nicméně tenhle film mě definitivně zařadil do řad režisérových fanoušků!!!! ()

ProchY01

Stejně jako u Mulholland Drive jsem to hrál tolikrát, že si myslím, že už jsem na to kápl :) Ale možná je to celé jinak... ()

Popo

Po ERASERHEAD najlepší LYNCHov film! Úchvatné, mysteriózne, RETARDOVANÉ ale hlavne GENIÁLNE! :) Toto je asi jediný film od pána Lynch, ktorý som viac menej nepochopil. ()

Crayve

Temná atmosféra, abstraktné vyjadrenie a napätie zrýchľujúce tep. Tieto tri dôležité faktory majú za úlohu pohltiť diváka. Indície v tomto filme tvorca nechal, je však ťažké poskladať chronológiu a vysvetliť si celý príbeh po prvom pozretí. Toto dielo má asi iba jednu chybu a tou je zastaraný, niekedy až neprofesionálny spôsob strihu. Prvá tretina sa miestami doslova vlečie a v celom filme často chýba svižnosť. Napriek tomu je tento veľký kus umenia veľmi zaujímavý, záhadný a venujete mu veľa času, kým pôjdete pokojne spať. ()

Karel69 odpad!

Říkejte o mně, že sem ignorant, ale ať se snažím jak se snažím, nemůžu najít ani jeden důvod proč dát alespoň jednu hvězdičku. Dvě hodiny sem se nudil a čekal kdy se konečně objeví postava, která by mi nebyla úplně ukradená, zápletka, která by dávala smysl nebo aspoň náznak vysvětlení toho co se tam děje, i když je teda pravda, že většinu filmu se nedělo nic. Ale už aspoň vím co vznikne, když posadíte sto opic za klávesnice a necháte je napsat scénář. Tyto dvě hodiny života už mi nikdo nevrátí. ()

TheReflektor

Lynchova esence zhmotněná v dvouhodinové hře s divákem. Neuvěřitelně pojatý film, který navozuje stavy totální deprese i nadšení, naděje. Zprvu působí jako hodně propracovaný horor, chvílemi jako kriminálka, ale Lynch se s žádnými žánrovými mantinely nezdržuje a agresivně proplouvá skrze příběh, který vlastně příběhem není - nosná dějová linie je obetkaná metaforou schizofrenie, vyznívající zpětně mnohem silněji. Klasické Lynchovy mysteriózní prvky netřeba nijak důkladně analyzovat - přítomen je Bob, záhadná chata i nekonečná zásoba těžko zaznamenatelných detailů, bez nichž by nic nefungovalo. Famózní herecké výkony Patricie Arquette i Boba Pullmana, technicky perfektní, Lynch na výbornou. ()

ragtime

Nechápem, prečo som čakal doteraz, aby som si to pozrel. Úžasné, vizuálne skvelé, zmysel vôbec nedávajúce, ale oči od toho neodtrhnete. A ak som doteraz nemal rád Patriciu Arquette, tak od tohto filmu...toľko sexappealu aby jeden pohľadal. Rammstein...Ein Mensch brennt... ()

WugWugs

Hmatateľná atmosféra a mysteriózno, nechám sa pohltiť a uhranúť (to je to správne slovo). Na nejaké vysvetlenia už dnes kašlem. Nepotrebujem ovenčiť celok filmu efektnými sloganmi v štýle Fight Clubu a pod. ()

otecBobby

Cestou do kina nás nenapadlo, že se budeme bát jít přes park domů. Totální schíza. Nezapomenutelný film, velký zážitek, nevyprchává ani po letech. Kult. ()

dauby odpad!

Sorry jako, ale hrozná hovadina. Film jsem samozřejmě nepochopil, ale myslím, že na něm ani není co chápat. Prostě je to celé o ničem. ()

Pokri

Ťažké na pochopenie? Určite, zároveň je otázne, či to má nejaké nespochybniteľné vysvetlenie. Nikdy som nebol veľký fanúšik Lyncha a ani tento film to nezmenil. Iste, natočené skvele, ale aj v rámci mindfuck filmov očakávam trochu viac vodítok, ktoré ma privedú k pre mňa uspokojivému záveru. Tu ma najviac očarila hudobná stránka. Update po treťom pozretí a diskusiách: Pridávam štvrtú hviezdičku a mám pocit, že to logiku má a dá sa to pochopiť, len je obtiažne orientovať sa v jednotlivých dejových rovinách a časová nadväznosť tu nie je taká, na akú sme zvyknutí, ale ani tak "jednoducho" prekrútená ako napr. v Memente. ()

elEStet

Ovela slabsie ako Mulholland drive. Taka skuska ako Blue Velvet na Twin Peaks. Obsah je nepochopitelny inak ako umelecky, pride mi nedotiahnuty a fakt ponechany len na vysvetlenie cloveku v ktorom by so asi malo rezonovat ale faktom ze clovek na to rychlo zabudne.... Pozitivom mi fakt prisla fakt uzasna Patricia Arquette... Uz len kvoli nej to ma zmysel vidiet :) ()

PoprockCZ

Zlatý Občan Kane. Tohle ač modernější je opravdu nechutné, celkem zdlouhavé. Ponurá atmosféra. A i ta krev, která je všude, působí hrozně uměle. Ohledně smyslu: jsou názory, že film prostě smysl ani nemá, já bych jej asi poskládala takto: Mladý ON se zamiloval do ženy, zabil párty člověka a utekl se ženou, kde začal nový život jako starý ON. Postupně se vrací jeho schizofrenie (to, že na sebe on sám zvoní je v jeho hlavě). Ženu zabije a jde do vězení, kde jeho schýza vrcholí. Konec. Film samotný mi celkem připomíná Zmizelou (Gone Girl). Nesmím zapomenout zmínit, že jako hudební podkres byli využiti Rammstein - to celou atmosféru ještě více zpodivnělo. EDIT: Ofiko to má být tak, že Muž opravu zabil svou ženu a je odsouzen ke smrti na el. křesle. V moment, kdy na něm sedí vidíme modrý záblesk → od tohoto momentu pokračuje mužova představivost (až do konce filmu). On sám je představen jako mladík, který je narozdíl od reality sexuálně schopný, místo manželky si vysní její blonďatou atraktivnější verzi. Postavy pak představují Freudovské ego, id a super ego (mladík Pete, creepy man a Mr. Eddy. V moment, kdy blondýna prohlásí: "You'll never have me." se z Peta opět stává realný muž, který si to celé vysnívá. Zabije s idem super ego a poté odjíždí po highway pryč před policií. V ten moment se objeví modré světlo a muž za volantem začne šílet → spuštění elektrického křesla ve věznici. Konec. ()

Bogrant

Ku Lynchovi sa ešte len dostávam a snažím sa chápať jeho režírovanie a podstatu jeho filmov. Pri Lost Highway sa mi to však nepodarilo. Čo je tento film vlastne zač? Duševne hlboká dráma alebo filozofia porna? Neprenikol som do toho. Chladné, surové, temné a divné. Každopádne bolesť hlavy je po pozretí namieste, ale to je asi tak jediné, čo zostane. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

05.02.2022

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (více)