Film Nenávist, kterou jsi probudil vznikl podle románového bestselleru spisovatelky Angie Thomas a vypráví příběh studentky Starr Carter, která žije ve dvou odlišných světech: v chudé komunitě tvořené převážně černošskými sousedy a v bělošské škole, kterou navštěvuje. Ve chvíli, kdy se Starr stane svědkem vraždy svého nejlepšího přítele, kterého chladnokrevně zastřelí policista, ocitá se pod tlakem z obou stran. Je jen na Starr, aby pozvedla svůj hlas a postavila se za pravdu. (Bontonfilm)

chelseaman22

Jsem velice překvapen, že tento film nevyhrál nějakou tu zlatou sošku Akademie, když je skrz naskrz černý jako noc v neosvětleném sklepě. Poselstvím tohoto filmu je, že Nword se nepoužívá, a že černoch by neměl používat hřeben, protože ho to může stát život. 49 % Celosvětový příjem k 26. 3. 2019: $34,934,009, což je 1,52 násobek rozpočtu ()

Lachtaan

Rozkoly mezi bělošskou a černošskou komunitou hlavně z USA bohužel asi nikdy nevymizí, bude tedy v průběhu let viset ve vzduchu potřeba se tomu čas od času věnovat i ve světě filmu. The Hate You Give je naštěstí příkladem dobře uchopeného jinak desetkrát omílaného tématu, kde musí remcat hlavně spousta českých konzervativců. Mně rozhodně boje za rovnoprávnost všech cizí nejsou a s výkonem fakt snaživé Amandly Stenberg je tenhle kousek povedenou sondou do častých zbytečných rozepří dvou nejčetnějších amerických etnik. [viděno na Disney+ 12.3.2023] ()

sedm.1

Tento film přinesl přesně to, co jsem rozhodně nechtěl, ale zároveň co jsem bohužel očekával, tedy naprosto neobjektivní pohled na jeden osudový čin, na který je zde ovšem pohlíženo pouze očima ,,nevinné, pořádkumilovné a mírumilovné komunity afroameričanů,, , jenž ,,pouze,, hájí své práva. Ne, rozhodně nejsem rasista, ale vzhledem k všeobecně známým okolnostem, panujících právě v USA, by si měl každý soudný člověk uvědomit, jaký na druhou stranu mají postoj právě afroameričané k americkým zákonům a pravidlům, takže mi vážně nebylo po chuti sledovat dvě hodiny nekompromisního a bezpáteřního odsuzování těch milých, hodných, uvědomělých, beztrestných černoušků tou skrz naskrz prohnilou ,,bílou rasistickou havětí,,! Jako sorry, ale i v tom samotném filmu ta otázka padne, Měl se nechat ten polda tedy radši zastřelit? No dost filozofování, jen prostě vyjadřuji svůj názor na dění v tomto snímku, že zdaleka nic není tak černobíle, jak se zde snaží tento film podat a jenž naprosto nemístně stojí jen na jedné straně, se svou neotřesitelnou pravdou. Každopádně, pokud bych měl hodnotit The Hate U Give čistě jako film, bez kontroverzního náhledu na jeho obsah, tak mé dojmy se pohybují někde na hranici lepší průměrnosti, dramatické i emoční scény poměrně fungovaly, atmosféra prostředí byla vystižena asi též vhodně, herecky pak tomu nelze vyčíst vůbec nic, co mi naopak chybělo, byl svižnější spád, více vypjatějších scén a ten přeslazený závěr si mohli tvůrci fakt odpustit, nehodil se. Odsuzuji jakékoliv násilí, jsem zastánce hesla Všichni jsme si rovni, a nikdy by mě ani nenapadlo mít jakékoliv rasistické myšlenky, ale přesvědčovat mě tak tvrdošíjně o své pravdě způsobem, jakým to bylo zpracováno právě v tomto snímku, tak s tím souhlasit také nemohu. ()

Ashar

Nevím, jak je černému v Americe, nevím jak je cikánovi v Evropě, vím jen, že stále je tu rasizmus ať z té či oné strany. Jedna strana se vymlouvá na druhou a hrajeme si na soužití, které nám stále nejde. Jediná cesta vede ke vzájemnému pokřížení ras, až vznikne buď rasa žíhaná, pak si budou lidi počítat, kdo má více skvrn bílých nebo černých, nebo rasa takových středně snědých lidí a to bude nejpravedlivější. Pak bude konec rasizmu, co se týká barvy pleti. ()

Hanys_

Až moc takové to tlačení na city. A obhajovat týpka, který dealuje, se slovy, že to byl nevinný mladý kluk, je i na mě moc. ()

Dr Lizal

To mě jako mělo přesvědčit o tom, že jsou niggaz strašně utlačovaní? Mladý dealer neuposlechne rozkazy policisty a je v rámci sebeobrany zastřelen. Toť vše. Ale černí to okamžitě obrátí ke svému prospěchu. ()

BOURQUE

Odvážna/silná téma a jeho základy sa stále objavujú v USA. Ťažký kúsok pre režiséra, aby to vypadalo objektívne. Na budúce odporúčam skrátiť o 20 minút aby to bol údernejší a hlavne vyhnúť sa nepotrebných vedľajších scén. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

neo250

Film ktorý nesie v sebe veľmi dobrú myšlienku, kde sa tento problém v amerike rieši už niekoľko rokov. Poukazuje na rozdiely medzi bielou a čiernou pleťou. Film sa od začiatku pomaly rozbieha a ked si myslíte že to bude narastať, tak film sa nesie v jednej línií. Filmu dávam silne 3* ()

JimDeNiro

Docela vážné téma v tuctové kriminálce.. Je to vcelku normální krimi drama, ale určitě za pozornost stojí díky výkonu Amandly Stenberg. Anthony Mackie je nevýrazný.. A nůžky by nebyly na škodu, třeba tak 20 minut vytřihnout.. Občas se táhne jak sopel... 55% -3* ()

ANTYCHRYST

Nečekaně dobrý dramo.. kde je jedno jasný.. A. C. A. B.!!! Holčina v hlavní roli hodně dobrá.. Stejně jako hudba.. Atmosféra skvěle zachycuje problematiku zbraní.. Gheta.. 70% skurvení fizlaci můžou všechno.. Vrrr... :( ()

Shitonit

Paráda. Jediný co to ve mě probudilo, byla chuť usnout. Takže jsem do konce nevydržel. Jinak asi dobrý. kdybych tušil vočemtomělobejt...... ()

Mamlas odpad!

Mladý černý drogový dealer neuposlechne výzvu policisty a je zastřelen. Pak ve filmu 2 hodiny klábosí zástupci černé komunity o tom, jaké to bylo nespravedlivé. Sem tam udělají nějakou demonstraci, rozbijou pár aut a zase melou o tom, jak jsou k nim bílí nespravedliví. Nudou obtěžující film vyprávěný malou holkou a na téma, které mě ani za mák nezajímá. ()

Plastík

Dávám bůra. Protože problematika černochů v USA jde mimo mne. Myslim i mimo celou Evropu. Tady ten film málokdo z nás pochopí. Už jenom v první části filmu školení rodičů o tom, kde mít ruce, když vás bude kontrolovat policie. A kontrast tomu všemu je ten náš "čecháček" pablb Majkjepán. (pozor, vím jak se to píše) ()

BadassX odpad!

Sympatická, utiskovaná, nenásilná až mírumilovná komunita bez gangů, fetu a bouchaček kde se samozřejmě dalo čekat, že chudinka chlapec zbraň v ruce nemá! Ďábelská bílá huba - policajt! Tfuj! Nezbývá než politovat a podporovat protěžovat a chápat. Vždyť my jen v rámci mírové demonstrace vyrabujeme pár obchodů, zapálíme pár aut, jako každý pátek a v pondělí do práce před školu prodávat fet dětem samozřejmě jsme neozbrojení. - a ten herecký výkon v závěru, ten výraz v obličeji! Prostě paráda ()

Diskomuz

Pro mě je film hrozným zklamáním. Vyskytují se zde charismatické vedlejší postavy, kterým bych neměl co vytknout. Na filmu mi hrozně vadilo myšlení hlavní postavy, která považuje černou barvu kůže za náboženství. Měl jsem pocit, že mi chtěli říct, že když nejsem černej, tak to nemůžu pochopit - je jasný, že na tom je část pravdy je. Místo toho, aby film "barevnost" spojoval, rozděluje...Ps.: Ok asi musím vzít v potaz, že hlavní postavě je 16 let a nemá to v hlavě moc srovnané... ()