subic

Clint si udělal takovou vlastní kategorii filmů a jde mu to velmi slušně i v 88 letech. Dluhy a pokřivené vztahy v rodině, ale koho by napadlo takhle v letech začít dělat kurýra z Mexika do států a za vydělaný prachy aspoň trochu pomoct rodině? Ale ani agenti DEA Bradley Cooper, Michael Peña a Laurence Fishburne nespí. 7/10 ()

helrohir

Pán Eastwood je žijúca legenda, a každý ďalší film, v ktorom sa objaví, je potrebné si náležite vychutnať. "The Mule" má sympaticky spracovaný príbeh, ktorý sa väčšiu časť stopáže nesie skôr v odľahčenom a prívetivom duchu s občasnou humornou vložkou, hlavne pri konfrontácii starého pána s moderným svetom. Je síce pravda, že občas sa film pohybuje na hrane klišé, najmä keď dôjde na dojímavé scénky v rodinnom kruhu, a taktiež vypointovanie niektorých dejových liniek je odignorované, ale ako celok si drží solídnu úroveň. Ako herec je Clint skvelý, ako režisér trošku zlyháva v tom smere, že pozornosť upriamuje príliš na seba, a nedáva priestor ostatným postavám, aby vynikli, a preto sú aj herci ako Cooper či Garcia skôr v polohe sekundantov. 70%. ()

PlysovyMacko

Dedo Earl sa dá na staré kolena na pašovanie koksu. Najprv nevedomky,  potom sa mu zapáčia peniaze, čo za relatívne ľahkú prácu dostáva. Zapletie sa s kartelom a stane sa najlepším kuriérom. Samotné pašovanie je vykreslené ako nie nebezpečná v pohode robotka.  Páčilo sa mi ako si Clint doprial trojku. Smutné bolo ako skončil práve na tom, keď sa rozhodol dať prednosť rodine pred prácou . ()

AnnaMae

Když jste v pohodě týpek, důchodový věk má své cool výhody a přináší nové možnosti a zážitky. Tedy aspoň v drogovém byznysu. ()

hrumsrt

Už jsem to možná říkal, ale tenhle starej Clint Eastwood je naprosto úžásný! Utrápená leč zkušená póza parádně sedí v pozdějším věku k téhle herecké ikoně. Ryzí charizma a nevymáchaná huba, která servíruje jeden školící náser za druhým. Tentokrát se jako osmdesátník Earl Stone rozhodne, že se za život asi dostatečně nevybouřil a začne pracovat jako drogový kurýr pro mexikánce. Už jen samotná premisa, že nějaký "gramp" vozí drogy přes hranice a díky svému předpokladu nevinnosti je z něj raketovým tempem jeden z nejúspěšnějších kurýrů, mě rozesmívá.. Tenhle starý lišák si dá pořádný doušky mládeneckého života, což si při vlastní režii prakticky ordinuje sám.. Vlastně pohodový snímek, na kterým jsem se po celou dobu díval s úsměvem na tváři. Není to renesance level Gran Torino, ale přesto mě to dostává.. Skvěle prodané rodinné zázemí, které se nám postupně dočkává tolika vykoupení.. Kdyby měl někdo takový elán jako Clint už o čtyřicet let dříve řeknu, že je to magor.. Ale Clint Eastwood je bůh! P.S. Lepší sequel Narcos už nedostanou... 80% ()

patbat

Klasická Eastwoodovka. Výborná podívaná tak, jako to od něj máme rádi. Prvky dramatu, strhujícího thrilleru i komedie nakombinované přesně podle Eastwoodova receptu. A můj oblíbený Bradley Cooper, který ke Clintovi prostě sedí, i když byl na opačné straně barikády, byl jednoduše bezchybný. Velmi dobrá podívaná, na kterou jsem už od oznámení těšil, protože si mě svým stylem vyprávění Clint získal už dávno. A dalším příspěvkem do rodiny jeho kinematografie to jen potvrdil. Přirovnal bych ho asi k vínu nebo whisky - čím déle zraje, tím je lepší. ()

McMurphy

1 hvězda navíc pro legendárního Clinta, jednoho z největších filmařů historie. 10 let po Gran Torinu přijde s další, tentokrát nejspíš definitivní rozlučkou, která je více než důstojná. Pašeráka nemohu hodnotit objektivně, musím zohlednit režii téměř 90 letého člověka, jehož filmy jako Dokonalý svět, Million Dollar Baby nebo Invictus obdivuji a tento se mezi ně bezesporu zařazuje. ()

wanry02

Na pašeráka jsem se dost těšil, ale zároveň jsem byl k nové Eastwoodovce trochu ostražitý. Trailer na mě působil sice nápaditým dojmem, ale přišel mi takový suchý a neuspořádaný. No a to se i víceméně přihodilo i filmu. Začnu ale u Clinta Easwooda. Vím že to říká každý, ale já to musím napsat taky. Tento muž je jedním z nejlepších co se kdy v Hollywoodu nacházel. Je neuvěřitelné, že i v tak úctihodném věku stále tvoří filmy a dokonce se vrátil i k herectví. No a jeho výkon, kterým ztvárnil postavu Earla, byl to nejlepší na celém filmu. Naprosto uvěřitelný a neskutečně osobitý výkon, který ještě umocnil další z mých oblíbenců Bradley Cooper, je to, co jsem si od pašeráka sliboval a co jsem nakonec i dostal. Pak samozřejmě i další herecké osobnosti nezklamali a režisérsky to Clint dostal na svůj obvyklý (vysoký) standart. Jediný vážně větší mínus byla suchost, kterou si film po celou dobu nesl. Například jsem nezaznamenal takřka žádnou gradaci děje nebo zvrat, který by mě trošku víc vtáhl do jinak slušně atmosférického filmu. No a tak, abych už mohl dát odpočinout svým očím tak už jen napíši, že pašerák je skutečně povedeným snímkem, který vás nudit nebude, ale nijak zvlášť vás taky nezasáhne. 75% ()

a0001

Senilný road movie na tripe. Príbehovo plané, bez chuti, ale grandpa viedol celý film na príjemnej úrovni. ()

DanielP.

Clint je proste borec. Pres svuj vek natocit i sam zahrat to chce fistron. Film je prijemny, drzi linku, tempo a nepada. Jo, stoji za to. ()

DonBraso

Jak dokáže snímek s prstem v nose utáhnout matador už v požehnaném věku.Hold Clint si to dal na tělo a pořádá road movie s drogama v kufru napříč Amerikou.Ostatní je jen špatná vata,která drží díky hlavní lince.Sice tu je rodina jako z adeptů do hlavního programu,přesto to v člověku slušně vyschne.Samozřejmě dvě kapesníčkové scénky už jsou u Clinta pomalu jisté,pořád to má skvělý nádech,který drží hlavní hrdina.Policejní složka tu jen paběrkuje a kartel je tu jen zpočátku jako skvělá parta v autoservisu,kdy postupně dojde dech a už se jen dělá bububu.Do toho absolutně skvělý humor a hurá do auta si zazpívat.Tohle můžete vidět po desátý a neokouká se to.Sice z fleku divák ví jak to to asi skončí a ono to tak skončí a je šmitec,ale na pohodový filmek,který na to nejde přes stvoky vystřílených kulek,mačet,dokáže s pokorou proklouznout i do srdce divákova.Nejvíc jsem se pozastavoval nad tím,proč jezdí pořád v černé dodávce,která je fakt nenápadná :)85% ()

pafka

Velmi rad jsem videl zase Clinta na platne, i kdyz uz je to stary pan. Obdivuju ho, ze v tehlech lete uz filmovani nehodi za hlavu, ale odehraje a zreziruje sam. Obdivuhodne. Co se tyka deje, tak je to tak jednoduche a primitivni, ze to az otravuje. Kdyby scenarista vymyslel alespon neco navic, melo by to daleko jinou stavu. takhle je to dej z absolvetskeho kratkometrazniho filmu. To je nejvetsi skoda filmu. Jinak Clinte, u me za 4. ()

prochyn odpad!

Asi jsem jediný, kdo dal filmu odpad. A to Clint Eastwood patří k mým oblíbeným. Ale tady stárnoucí řidič hraje na city. A ve skutečnosti vozí metráky tvrdé drogy. Je roztomilé, že za prachy si kupuje rodinu a kamarády. Film je morální sračka. ()

Skytavka

Clint zraje jako archivní víno :) Jiní to tak nehodnotí, ale podle mě tam bylo napětí až překvapivě dost. Možná nebyli schopni ztotožnit se se starým plesnivým dědkem. Další z lidsky bohatých Eastwoodových filmů, kde jako bonus máte na něj neotřelé téma, předlohu dle skutečné události, napětí i humor. ()

Stanmi

Earl Stone (Clint Eastwood) se celý život věnoval hlavně své práci a výsledkem toho je to, že s ním jeho vlastní rodina nemluví a navíc jeho dům kvůli dluhům zabavili exekutoři. Proto, když se naskytne možnost, pracovat jako kurýr, ihned ji přijme. Zdánlivě ideální situace má však jeden háček, jeho zaměstnavatelem je mexický drogový kartel... Tak jednu věc je třeba si vyjasnit hned na začátku - Clint Eastwood je prostě frajer. Natočit v 88 letech film a ještě k tomu si v něm zahrát hlavní roli, to chce mít pořádné cojones a ty Clint pochopitelně má a k tomu ještě pořádnou dávku zarputilosti, tvrdohlavosti a odhodlaní. Zkrátka Clint ty své postavy nemusí ani moc hrát, je to prostě v něm. Každopádně o Clintovi by se dalo psát ještě dlouho, takže se raději zaměřím na samotný film. Ten je v zásadě prostý, a to jak ve svým příběhem tak i zpracováním, ale v tom je právě jeho síla. Prostě starý chlap nemá prachy, tak začne převážet zásilky pro mexický drogový kartel a v mezičase se snaží napravit pošramocené vztahy se svou rodinou, nic víc, nic míň. No abych nezapomněl, ještě tu máme vedlejší linku s agenty DEA v čele s Bradleyem Cooperem, Michaelem Peñou a Laurencem Fisburnem, kteří kolem Earla pomalu stahují smyčku, ale marná snaha největším tahounem filmu je sám Clint. Ten už sice je vetchý stařík, který se pomalu pohybuje a jeho hlas už není tolik jasný, ale i tak pořád umí hrát jako pán a především má skvělý timing na hlášky a ty správné grimasy. Jasně nebyl by to Clint, aby nemoralizoval a nezanádával si na mladou generaci (mobily asi vážně nemá moc v lásce), ale od někoho jako je Clint to nezní otravně, ale člověk spíš souhlasně pokývá hlavou, protože to co říká, dává smysl. Co si budeme povídat, Pašérák určitě není Clintův nejlepší film, ale je to velmi sympatický snímek, kterému nechybí vtip, který nám připomene, co je v životě opravdu důležité. Nevím jak vy, ale já odcházel z kina spokojen. ()

Honzulik

The Mule (Pašerák) - Clint Eastwood i ve svých 88 letech dokáže natočit film, který nenechá nikoho chladným. Není to žádná divoká gansterka jaké točil, ale poutavý příběh starce (Earla), který chtěl na sklonku života vrátit rodině to co předtím vlastní vinou zanedbal. To samozřejmě přineslo očekávané následky... Clint Eastwood je jednoduše borec! Film doporučuji a dávám 5* ()