vnimatkrasu

Hereckej part je jedna věc. Ale to, s jakou lehkostí je Eastwoodův Pašerák odrežírován, je minimálně na hlubokej sklon. Trochu baví, trochu dojímá, trochu idealizuje, ale hlavně skvěle odsejpá s konstantním úsměvem na ksichtě. Redfordův podobně vybarvenej džentlmen si může jenom táhle vzdychnout. Chjo. ()

Xicht0r

Senilní nuda s dědkem, kterej si získává všechny svojí tvrdohlavostí a...stařeckou přítulností? Chvílema mi to přišlo jak když se tam postavy objevují jen kvůli tomu, aby je dědek všechny "omámil" svojí přítomností. Hereckej ansámbl jak kráva a k čemu? Všichni pozvaní jen aby Eastwoodovi dodali na významu...zrežírováno a zahráno pro sebe a na sebe "tady jsem poslouchejte a kochejte se." Celá zápletka s kartelem vypadá přinejmenším úsměvně, ale zjevně se to nikdo neodvážil staříkovi oznámit. Taky je potřeba přihodit trochu společenských témat viz "negro folk" (uh áááh on použil N word!) a karikatura policejního násilí na minoritách (bez toho se zjevně na Oscary nedá ani dostat). Mno co si budem povídat je to stejně dementní jak tolik opěvované Gran Torino... ()

UhLee

(7/10). Na Eastwooda pouze průměrný film se skvěle napsanými postavami.. Pouze u gangsterů jsem z nich neměl strach a zdálo se mi i u Andyho Garcii, že tam je jenom proto, aby tam byl..Troufám si tvrdit, Clintův poslední film ve kterém hraje.. Protože tady fakt už vypadá, že každou chvíli dodělává.. Ale stejně je to týpek a klasa ! ()

Triple H

Velebenie údelu veteránov, prostredný prst bankám, pošťuchovanie ale dobrácke s homosexuálmi a menšinami, lamentovanie nad neschopnosťou mladej generácie žiť bez internetu, veľký americký pick-up truck, poctivá zábava poctivého vidieckeho ľudu, rodinné hodnoty. Všetko tam je a všetka česť  Clintovi, ale toto je už pomerne vykalkulovana limonáda na objednávku robená pre amerického konzervatívneho voliča z vidieka nad 60 rokov, ideálne aj voliča Trumpa. Záverečné pokorné akceptovanie trestu je trošku v nepomere so zábermi skutočného pána ako opúšťa súd kde o. i. vykrikuje "I'm going to fucking kill myself." Stále dôstojné a Eastwood je stále frajer, ale šarm Million Dollar Baby (ktoré sa časom ukazuje ako posledná naozajstná pecka se vším všudy, ktorú Eastwood vyprodukoval) či duchom príbuzného Gran Torino to nedosahuje. ()

Tosi

Pašerák není vůbec špatný film, jen nedosahuje výšin některých Eastwoodových předchozích děl. Furt má rád starou dobrou ameriku a i když má na krku skoro devět křížků, utáhne film přirozenou silou ikony. Jen škoda, že trvá takovou dobu, než se jeho příběh začne proplétat s Cooperem. Věci se pak začnou hejbat, ale příliš málo a příliš pozdě. ()

Qitek

Nevim. Podívam se ještě jednou. Ano, Kartel tu pusobil a byl, jak vystrizenej darebak z vecernicku, ale nejak mi to nevadilo. Celej ten film si na nic nehraje. Eastwood prekvapive oproti traileru tlaci na pohodovou strunu a ja sam nevim, jestli jsem se smal a bavil proto, ze by mistr Eastwood byl stale pan, nebo me proste oblbnula melancholicka muza, stejne jako u The Old man and gun, nebo jestli za to muze zase nadstandartni kunzumace drog. ()

Dado

Áno, Clint to v sebe stále má. S deväťdesiatkou na krku tentoraz bez ťažkostí zvláda rolu vojnového veterána s výčitkami v hlave, medzerami v znalostiach modernej techniky, sarkastickou poznámkou na jazyku a XY kilami kokaínu v kufri auta. Práve jeho svojská postava je tým faktorom, ktorý povyšuje celý film na nadpriemerné dielo, pretože pašerácka i rodinná dejová línia sú samé osebe síce poctivou, no ničím výnimočnou filmárčinou. Asi neprekvapím, keď poviem, že Gran Torino ma pred rokmi dostalo viac, no o sklamaní napriek tomu nemôžem hovoriť ani náhodou. (75%) ()

Johnny.ARN

Subjektívne to malo pol dňa. Nemôžem povedať, žeby ma to oslovilo, ale dopozeral som to s nejakým záujmom. Nie je to akčná jazda, nie je to ani geriatrické depkárenie o živote. Je to taká príjemná oddychovka na vyplnenie času. 3 z 5 ()

Jizni Tlapa

Klinťák je už vyschlej a zmačkanej jak papír a hodně měkne. Pašerák je toho důkazem v každém ohledu. Já mu ale dávám čtyřku za super námět , akci a scénář! Pátou mu beru za klišé a předvídatelný konec, který je jednoduše nuda... ()

Lachtaan

Eastwood vypadá, že nás snad přežije všechny a i ještě potom bude režírovat filmy, ve kterých sám sebe obsadí do hlavní role. A přestože nám už asi nedodá další Gran Torino, tak ta jeho osobní dramata pořád můžu. Zvlášť když se vydá směrem, kterým jsem se ubíral celý předchozí měsíc formou Breaking Bad. Sice se jednalo o jiné drogy, několikrát jsem si ale na onen skvělý seriál vzpomněl. [viděno na HBO GO 24.2.2021] ()

plechulka

I když jsou na Clintovi ty roky vidět, stále točí filmy, které mne dostávají - a navíc tady (kromě pašování) pěstuje mé oblíbené denivky :))) ()

Yoshimitsu

Clint ukázal, že už v jeho téměř 90 ti- letech ještě nepatří do starého železa. I když vypadá už hodně utahaně, tak si umí náramně užívat života a každá scéna s ním měla kouzlo, jak mluvil a rozdával rady, kdo by to byl řekl, že právě on je nejvýkonnější pašerák. Dávám 80% ()

terunka003

Clint, klasika, příběh, vyprávění, morální přínos. Klasická poklidná eastwoodovka. Clint to pořád umí. Příjemné vyprávění o jednom muži, který si na stará kolena uvědomí, co pro něj znamená jeho vlastní rodina. A k tomu pár morálních poučení. Za mě dobrý. "..čas si nekoupím.." ()

Bobik9

Clint Eastwood je prostě neskutečný frajer a přesto, že tento film patří podle mě k tomu trošku slabšímu, co udělal, tak stejně mi to nedá a musím dát 4*. Je to paradoxně docela příjemný film, ovšem popravdě příběhově to není nic tak extra. Kdyby hlavnímu hrdinovi nebylo tolik let, tak se jedná o dost jenoduchý příběh. Clint je v roli naprosto parádní a k němu se přidalo několik parádních herců: Cooper, Peňa, Farmiga, Fishbourne a Garcia. Pěkný film, který bych každému doporučil, ale nejspíš si ho nebudu pamatovat tak dlouho jako třeba Gran Torino. ()

noriaki

Laskavý a poklidný snímek z prostředí drogového podsvětí. Clint Eastwood už natočil syrovější a ambicióznější filmy, ale jednou za čas mu tohle odlehčení rád odpustím. Klidně mohl povolit i víc a stvořit úsměvnou komedii o trochu zmateném důchodci s dobrým srdcem. Scénář šel ovšem jinou cestou a nabídl příběh o muži pevných zásad, ale pochybného charakteru. Earl Stone se pomalu blíží ke konci života a když se ohlíží zpátky, vidí především chyby a promarněné šance. Rodina ho generaci za generací postupně zavrhuje a jeho životní vášeň ho už nedokáže uživit. Přišel čas na změnu přístupu. Clint Eastwood si roli evidentně užíval a i když je na něm věk hodně vidět, působí v ní úplně přirozeně. Arnold Schwarzenegger by se mohl přiučit, kam nasměrovat zbytek své kariéry. ()

elanius

(53/2019) / Pokus o napodobenie Gran Torina úplne nevyšiel, stále ale Clint dokáže vytvoriť zaujímavú postavu, zahrať ju a navyše to všetko aj zrežírovať. 89 ročná legenda. Z rešpektu by som išiel na 5*, reálne ale filmu chýba prekvapivý, dramatickejší zvrat a drsnejšie finále. (7/10) ()

Pavlínka9

Komentář "superpero" je krátký, ale výstižný. A přesně to mi jelo v hlavě po shlédnutí tohoto filmu. Eastwoodovi je 88let a podívejte se na něj....To je tak neuvěřitelné :) Role nepříjemného, zabručeného, sarkastického muže mu sedla jako jeho většina rolí. Já prostě nedokážu pochopit, jak to dokáže režírovat a ještě si vzít hlavní roli. Nerozumím tomu :D Je to tak bravurní. Jednoduché, do současné doby zasazené a řeší se tam klasická životní situace a má to konec, který miluji :) Narovinu - žádný hepáč, i když hepáč ;) ()

hroubek

Eastwood je frajer a znovu nám všem dokazuje, že do starého železa nepatří. Co se týče filmu, tak ten je sice pomalejší, a nikám nespěchá, přesto má na tolik svižné a zábavné tempo, že se nestačíme nudit. Eastwood moc dobře ví co točí, a taky ví jak to natočit co nejlépe. Když je potřeba zpomalit, tak zpomalí, když je potřeba zrychlit, tak se zrychlí. Vše je naprosto přirozené a nenásilné, a díky tomu je celá zápletka a motivace postav uvěřitelná(to, že se něco podobného opravdu stalo je třešnička na dortu). Eastwood jako režisér je bezchybný a dostáváme od něho jednu krásnou scénu za druhou. Po herecké stránce je to labutí píseň Eastwooda, a všichni herci mu k tomu krásně přihrávají a to ať už jde o Coopera, Garciau, Fishburnea nebo Taissu Farmigu. Ve výsledku je film moc hezky natočený a dobře zahraný. Má to vtipné momenty, a zároveň to dokáže být napínavé, a v neposlední řadě i dojemné. Pašerák je poctivě natočený film, na který je radost koukat, a hlavně je to asi poslední možnost vidět velkou legendu na velkém plátně. ()

VasaX

Skoro dvě hodiny se vlečou, takže opravdu připadají dlouhé. Clint si jezdí autem po dálnici, Cooper a Peňa čekají, sem tam nějaké drama, pár parádních scén, ale není to nic světoborného. Earl je starý člověk, který se věnoval víc práci než rodině a nakonec i ta práce ho opustila. Je přátelský, má dobré srdce, ale už je starý a lituje mnoha věcí ve svém životě. A tak se vydává do vod neprobádaných za svou cestou k vykoupení. Smíření s osudem a životem před blížícím se koncem života. A to je možná i tak trochu smíření i pro Clinta. Nemůžu říct, že by to byla úplně pitomost. Je to spíš takové hezké, milé a řemeslně zvládnuté. Jen tomu chybí prostě něco víc. ()