Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Sunwheel

Film, kde skutočne váham s hodnotením. Je to svojím spôsobom veľmi originálne, takmer romantické road movie s dávkou lynchovskej zhovadilosti. Ale ten záver... ()

BarVo

Plnokrvný Lynch, ku ktorému neviem byť kritická /až na jeho posledné kúsky/.Jednoduchá roadmovie v originálnom prevedení, aj napriek 2 hodinám dokonale funguje o.i. vďaka geniálnej hudbe, veľmi svojskému humoru, či hercom, ktorí si tu neskutočne vychutnávajú každú scénu. Po pár minútach som aj zabudla na svoje antipatie ku Nicolasovi Cageovi. ()

RMN88

ALE JÁ MÁM ZBĚSILOST V SRDCI! Jako Twin peaks ''paroduje'' klasické telenovely, tak Zběsilost v srdci jasně paroduje klasické romantické slátaniny a já to žeru,. Tohle je asi nejvíc ''normální'' (normální, ne na Lynche) Lynchův film... no... tak... ikdyž... a nebo si to jen tupě myslím a Lynch klasicky zase vyhrál. Jen Lynch dokáže udělat film, ve kterém je Nicolas Cage jediná normálně chovající se postava. Už jsem ti říkal, že tohle sako je symbolem mé individuality a víry v osobní svobodu? ()

fooggyy7

Jízda autem, šukání, jízda autem, šukání, jízda autem, šukání. A tak pořád dokola, až dokonce. Nesnáším šukání v americkém filmu. Ale, jak tak koukám někomu se to líbí. Je to takové americké... Půlka herců chodí o berlích a stěrače stírají. I když neprší a Cage ještě není plešatej ()

Sharlis

Jedine co ma na filme bavilo boli kozicky 20rocnej Laury Dern, ktora ich tu ukazuje velice ochotne. Inak to bola nuda. Po nejakom case som sa jukol, kolko este ostava do konca a ono to bolo este len v polovici. ()

ap2001

To jak Dafoemu řezali v Anglickém pacientovi palce není nic proti tomu jak si v tomto snímku ustřelí hlavu. Plesk! ()

bobbec

jeden z filmov od Lyncha ktory ma celkom jasny dej a prekvapuje len formou...mozno prave preto nebol pre mna az taky Lynchovsky-tazko pochopeny a kolisavo stravitelny,a hlavne velmi vynimocny. ()

parabella

Výborný film. Má fantáziu vtip a snový podtón. Nicolas Cage je tu výborný a takisto aj Laura Dern. Dá sa im naozaj uveriť. ()

MariusDee

Jeden ze stravitelnějších Lynchových filmů, i když pořád dost ujetý :) Ten film mi dal přesně to, co jsem od něj očekával, takže u mě spokojenost nejvyšší ()

quimi

Třetí film do Lynche, který jsem viděl. Nezaujal mě tak, jako Mulholland drive nebo Modrý samet, ale i tak opět ukázal Lynchovo umění. Nicolas Cage ukázal, že kromě herectví umí i zdařile zpívat :-) Laura Dern nepatří mezi mé oblíbené herečky, ale některé její scény byly povedené, No a hlavně Willem Dafoe jako Bobby Peru ("Bobby Peru. Jako ta země.") u mě posunuje kvalitu o jednu * výš. Původně jsem plánoval, že dám ***, ale Dafoe mně donutil svými "hezkými" zoubky a nakonec vlastoručně ustřelenou hlavou změnit názor. Ještě bych zmínil Lynchovu oblíbeňkyni (v té době myslím, že snad i přítelkyni) Isabellu Rossellini coby blonďaté společnici Bobbyho... ()

vykyn

Myslel jsem si ,že to bude tak trochu "normální" film.Ale nebyl..Lynch se vším všudy, i když třeba na rozdíl od M.Drive s jasnou osou příběhu a koncem.Opět vše zabaleno do poeticko-mrazivé až horrorové atmosféry.Spousta šílených vedlejších postav,divných podniků,výletů do mystických představ a pod.Lynch si prostě z diváka někdy,ujetostí některých scén,až střílí.V tomto snímku navíc nadprůměrně dost krve a sexu.Naprosto slizký a odporný W.Dafoe byl ozdobou.Jedno se filmům D.Lynche upřít nedá.A to že,i když třeba tápete v ději,tak prostě díky atmosféře a hudbě,neodtrhnete oči.A to je i případ Zběsilosti v Srdci. ()

CradleSKS

Musim rict, ze po tomto filmu jsem opravdu citil "zbesilost v srdci", nevim jestli ten film milovat nebo no nemit rad..jsou tam momenty, ktere me fascinovali a vryli se do pameti a momenty, ktere bych chtel zapomenout a nelibily se mi..kazdopadne velke plus davam skvele muzice, ktera dodava filmu smrnc a jednotlive vykony hercu vetsinou take nemeli chybu..osobne musim vyzvednout Wiliama Defoa a jeho zuby a scenu "fuck me", to se jentak nevidi:).. ()

anonyym

Pro mě velké zklamání od pana Lynche. Nepůvodní náměty mu nesedí a ukázal to několikrát, pokud nepočítám Sloního muže. Tohle se nepovedlo, vznikl jen plytký příběh dvou "drsných" milenců. ()

max cady

Tak tento film me velice zklamal.Jedine co nemuzu Lynchovy uprit,je jaky ma skvely vyber hercu.Jenom z ucti k legende jmenem Lynch a slizkeho Dafoea davam dve hvezdy.Ale popravde jsem se prekonaval,abych to dokoukal.Hledat naky smysl?Zbytecne ()

Gabra

Tohle budu muset zvládnout ještě jednou. Zatím dávám 70, protože Lynche jsem si zamilovala už před lety, ale upřímně... tohle byla zatím nejhorší "lynchovina", co jsem viděla, i když je hrdinou mnou obdovovaný Cage. Hercům ale rozhdoně křivdit nebudu, těm bych dala Oscara všem, ale to už tak u Lynchových filmů bývá, vyžaduje po svých představitelích neuvěřitelné výkony a jedna role je šílenější než druhá. Až se mi z toho kolikrát točí hlava. A tady bylo těch bláznů na můj vkus až moc. Neviděla jsem to do začátku a na konci už jsem byla jaksi omámená těmi typickými Davidovými záběry (na oheň a cestu atd...), že už jsem moc nevnímala. Takže až se zas naladím někdy na Lynchovu vlnu a až mi to bude trochu víc pálit, ten názor doplním a možná i pozměním... ()

pavont

Je to Lynch. Skveli herci s hroznymi. Uzasne sceny so zbytocnymi. Realne postavy s figurkami reziserovho obludaria a necelistvy natiahnuty pribeh. Hodnotenie podla nalady. ()

martanka_m

atmosferická roadmovieromance z lynchlandu plná kúziel a nezabudnuteľných postáv a scén, do ktorej som sa zamilovala pri plnom vedomí... individualita a viera v slobodu, wild at heart, dafoeov úsmev a kopa bizardností... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti