Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

derryl

Neuvěřitelný mix romance, dramatu, erotiky, pohádky a reality. Lynch umí vykouzlit atmosféru, která se Vám zavrtá pod kůži a nepustí vás. Budete věřit, že Sailor a Lula svou zběsilou jízdu opravdu úspěšně dokončí a budou spolu až do smrti, tedy dokud je smrt nerozdělí. ()

BuddyO

Hooodně zajímavá lovestory (roadmovie) v podání světoznámého umělce Davida Lynche. Ve srovnání s jeho ostatními filmy, které jsem do teď viděl, Zběsilost v srdci považuji za to lépe pochopitelné, co tento genius stvořil. Nese jasně patrné znaky, které máme u mistra tak rádi. Geniální záběry hořící zápalky a připalování cigarety snad ani nemusím komentovat. Pokud film shlédnete, neprohloupíte a ještě budete po psychické stránce o něco bohatší. ;) 4* - 80% ()

Ještěřák

Tak jsem tento krásně ujetý / ujetě krásný film viděl po dobrých 10 letech podruhé a není to už taková morálku & mysl deformující hromada hnusu jako v nějakých 12-13 letech (nechápu, jak mě k tomu svinstvu mohla matka vůbec pustit - že by zanedbaná výchova?). Lynch samozřejmě nezklamal, film je dokonale zkažen jeho vrcholně nemocnými myšlenkami a nápady, ale v udržování divákovy pozornosti teda moc neobstál. Kromto - je sice hezký, že ústřední páreček čím dál více šuká a potkává čím dál více bizarní lidičky, ale Laura Dern mi s tím svým kurvím lookem nějak nesedla. A údajně geniální konec je zase prosetý debilním patosem. WTF, Lynchi? Tak či onak, dobře, že ten film je. (70% -> 3 a 1/2) ()

Haymar

Roztomile úchylné nebo úchylně roztomilé ? (doplňte, co je libo)... i Lynch má své světlé chvilky a kdyby nenatočil Wild at heart (resp. Blue Velvet či Twin peaks), nikdo mě nepřesvědčí, že je kromě totálního magora i režisérem ()

Schuldiner

Když sem viděl tenhle film před lety, celkem se mi líbil, něco se mi na něm prostě líbilo, nevim už přesně co, ale tušim, že šlo nejspíš o tu lehkou erotiku, která se tam nachází. Dnes po letech zjišťuju, že se jedná o klasickou Lynchovinu, tedy zhovadilost, kde - jak je u Lynche normální - neni nic. V tom filmu je úplný nic! Postrádá to až na pár vyjímek všechny ingredience, který u filmu vyhledávám. Příběh stupidní, plytký přehrávaný dialogy, emoce minimální, o napětí se nedá mluvit a herci bohužel pod rukou tohoto rádobyrežiséra nemohli předvýst nic extra, protože i když se (možná) sebevíc snažili, bylo jejich snažení spraseno všim tim, co sem uvedl v první polovině týhle věty... Dokoukal sem to s vypětím všech sil a to sem si slíbil, že už podobný kaskadérský kousky zkoušet nebudu. Ztráta času. ()

Piškotka

Zběsilá romance o neverending lásce. Tato byla až za hrob, živočišná, spontánní, ulítlá. Společnost druhého doslova nabíjela. Lynchovské vsuvky vsazené logicky a očekávaně. Nicolas Cage ješitný, Laura Dern traumaticky rozpolcená, její matka infantilní, trojici završil Willem Dafoe s nechutným chrupem. Zasmála jsem se i u psa s lidskou rukou v tlamě. Návaznost neměla chybu. ()

Perverz

Srozumitelný Lynch. Ano. Až mě to překvapilo. Tajemná atmosféra filmem dýchá. Podivnost taktéž. Ale žádné spojitosti se snem, nebo představami které rozjíždí vaše mozkové závity. Cage s Laurou výborní. A tak nějak gansterský, řekl bych až Tarantinovský?? soundtrack. Jo. Klidně bych si tu hudbu (celý soundtrack samozřejmě ne) dokázal představit v Tarantinově tvorbě, nebo Guyie Ritchiho. Hm. ()

Paldiny odpad!

Nepamätám si, kedy som naposledy videl tak bolestné prehrávanie známych hercov, tak sračkoidný a do seba zahladený scenár, tak trápne finále. Toto vážne niekto Lynchovi zožral? Zrejme ich pár bolo a nielen z diváckej obce, ale tiež herci pod vplyvom čohosi či štedrí sponzori, ktorí za tento gýč vysolili 10 mega. Zbesilosť v srdci nemá nič spoločné s genialitou peciek Eraserhead, alebo Modrý zamat, režisér sa dokonca ani neunúva potrápiť hlavu, len rozpráva jednoduchý road trip s párikom milencov, aký "obohacuje“ z prsta vycucanými prešmyčkami. Natočil ho navyše tak, že úvodná hodina je fyzicky k neprežitiu, potom prichádza znesiteľný Dafoe, ktorý si na záver svojho bytia radšej symbolicky prestrelí hlavu, aby nemusel sledovať to, čo malo následovať. Peklo začína s príletom anjela, ktorý osvieti nielen Nicolasa, ale aj mňa, aby som sa neopovážil tú jednu hviezdu obetovať a vyvrcholí tak sladkým vyznaním, že by sa aj Dundeemu rozsypali zuby. Odpady nedávam často, Lynch si ho v tomto prípade zaslúži za maximálne odfláknutú robotu a robenie z diváka debila. ()

Spectre

Klasicky Lynchovská úchylárina. Herecké obsadenie opäť perfektné... avšak - niekde sa vyparila typická Lynchatmosféra a pocit tajomna. Celý príbeh je na Lyncha príliš jednoduchý a priamočiary, aj keď potenciál to malo oveľa väčší. V rámci Lynchoviek 3,5* ()

Shogin

Není to typický Lynch, ale to podle mně vůbec nevadí, protože to jedna velká jízda, která ani na vteřinu neustává. Plno hlášek, obrazů, nezapomenutelných postav. Herci podávají výborné výkony, musím především vyzdvihnout výborného Nicholase Cage, který podává podle mně jeden z nejlepších výkonů své kariéry (ne-li nejlepší), Lauru Dern, sympaťáka Harry Dean Stantona a samozřejmě šílený Willem Dafoe! Krátká scéna s Jackem Nancem a jeho psychotickým vyprávěním o psu je bezchybná! ()

Charon11

Lovestory po Lynchovsku. Temné, tajemné, nepředvídatelné, místy nepochopitelné,ale dokoukáte to s napětím až do konce. M8m rád Cage v začátku jeho kariéry a tady i zpívá jako Bůh (jako Elvis). Co říci je to Lynch pro mě pocitový režisér. Určitě nechápu vše v jeho filmech (tento udrží příběh a proti jiným je to pohoda - třeba proti Mulholland drive), ale mám je rád. Nejsem Freud, abych věděl smysl těch rudých nechtů, rudé rtěnky, rudých lodiček a síťovaných oblečků, ale celkový pocit z filmu 75 % ()

Ukko

Jedna z mých prvních "Lynčovek", kterou jsem zprvu moc nepochopil. Po opakovaném shlédnutí se mi film začal moc líbit. Obzvláště jsem si pak začal užívat Cageho v "radsotných" kreacích. ()

Mouzon

Geniální road movie, romanitcký kýč a zároveň netradičnost, Ripleyho hadí sáčko, Elvisovy reminiscence... Jedna moje polovina by chtěla napsat k filmu toho "slavného a velmi komplikovaného Davida Lynche" nějaký inteligentnější a hodnotnější komentář, druhá však touží zařvat spolu s Lulou "Sailooooor" dát pět hvězdiček a raději si to znovu pustit. ()

LBsmoke

monstrózní patos.. lynch ten scénář tak vyhonil, že ty ukrutné láskohlášky nejvíc vyjeté mě nakonec krutě seřezávali.. "Ještě nikdy si mě nezklamal Ripley, což nemůžu říct o zbytku světa" Cage je maximálně šílený v dobrém i zlém a matka s dcerou sou obě hnusné.. příběh tak nějak nic moc.. najednu stranu fakt špatné na druhou úplně super.. ()

simply

Konečně jsem viděla Nicolase Cage v filmu i hrát, ne jenom postávat před kamerou. Jinak je Zběsilost zvláštní a Davida Lynche dost netradiční film, nicméně velmi podmanivý a Cageovo Love me Tender....4,5 * ()

Oralfabet

Zapálení dvou cigaret naráz je nejlepší možná reakce na oznámení o těhotenství, a Cage v hlavní roli filmu od Lynche je požehnání z nebes. 9/10 ()

Emo-haunter

David Lynch je bezesporu velkým romantikem. S Modrým sametem, který jsem dnes rovněž shlédl, zde vidím velkou řadu podobností. Je tu opět silná a nekonečná láska dvou lidí, hadího Sailora a krásné blonďaté Lulu. A tuto romantickou zápletku Lynch vhodil do americké road movie, kde servíruje spoustu šílených scén, skvělých hereckých výkonů (Dafoe a jeho zkažené zuby :D), spoustu zvrhlosti i vtipných scén, ovšem i těch vážnějších, zkrátka zachycení života a některé společnosti bez příkras. Nejsilnější scéna filmu pro mě svádění Bobbyho, to fakt stálo za to! A konec se rovněž velmi povedl, zpívat uprostřed kolony aut na střeše Love me tender, je doopravdy poetické! Téměř pět hvězdiček! 8,5/10 ()

Klajnik

Wild at Heart je taková variace na partners in crime. Nejen že mě bavily obě hlavní postavy, jejich styl i dialogy mezi nimi... Také jsem si užíval množství vedlejších postaviček, které se protagonistům připletou do cesty na jejich road tripu nebo o kterých jim je vyprávěno. I ti udávají dojem, že sledujeme nějaký zvláštní a bizarní svět - že ať už bychom vešli do jakéhokoliv města či domu, vždycky bychom narazili na někoho, kdo upoutá pozornost svou výstředností. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti