Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, kolegyněmi z práce, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí na cyklistické výlety do okolí hradu Kamýk. Jednoho dne se ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku. Zámek je sice spíš polorozpadlá ruina, ale zámecký pán s ním má velké plány. Mezi Arturem a Annou přeskočí jiskra. Anna zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností, Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a dobrodružstvím… (Bioscop)

Vassago

Tak jsem se přemohl a zhlédl tuhle sračku, a hlavně protrpěl, ubohé. A kdyby se mně někdo zeptal, o čem to bylo? Nedokázal bych mu odpovědět! ()

pupidup

To je celkem hrůzné..slizoun pan Hanzlik ..nerika se mi to vubec lehce. Ne, ze by to byl muj oblibeny herec.. ale par peknych roli mel...tohle bylo pres caru. Opravdu prirovnani k Babovreskum sedi. ()

Filooos odpad!

No...zlaté Babovřesky. Tohle je na výpověď celému marketingovému oddělení jednotlivých sponzorů. Copak nikdo při četbě scénáře nepochopil, co je tohle za sračku ???? Herecké výkony komparsu??? 😁 já mám jinak hasiče fakt rád.... Sakra kolik těm hercům zaplatili, že se takhle snížili. Antalova v roli babičky...47 let. Lucie Vondráčková v roli její dcery ...40 let 😁 a jako vždycky strašný herecký výkon. Tak takovou babičku chci!!!! ()

Evosheek

Tak Jaromír Hanzlík si splnil svůj sen. Napsat pokračování k filmu Léto s kovbojem. Bohužel nezkušenost s psaním scénářů je evidentní.Hanzlík si nastínil romantický příběh. Ale dialogy bohužel nezvládl. Ty jen těžko posouvají děj a vůbec nejsou vtipné a to ani u sousedů a sousedek, kteří zřejmě měli být nositeli "srandy". Jeho hrdina má být oním volnomyšlenkářským "Tulákem Charliem", ale není. Film nezachránil ani režisér a ani střih. Tři Hvězdičky dávám hlavně proto, že mám Jaromíra Hanzlíka rád, ale zde se bohužel hodí prohodit: "Ševče, drž se svého kopyta". ()

Pajina68

A proč ne, proč na chvíli nevypnout a nepodívat se na obyčejný lidský příběh v krásném prostředí. Chvíle oddechu od politických filmů a detektivek, které teď ovládly naši televizi. Chybí mi hrozně moc takové obyčejné lidské a vztahové filmy, jako kdyby se přestaly natáčet úplně. Zřejmě to není v dnešní době "IN". Je to velká škoda. A i když tady ta zápletka není až tak zapletená, je to prostě oddychovka. Tak proč se na ní nepodívat. ()

Channach odpad!

Tohle bylo velký utrpení. Netflix by za to měl platit, že se na to vůbec někdo podívá. Žánrově neuchopené, chabý humor (joke typu "dobrý den" - "nazdar" známe již z MAREČKU, PODEJTE MI PERO, kde se tomu pokaždé zasměju - tady to bylo těžce trapné), chabý scénář, chabé motivy, zbytečné vycpávkové scény, o stereotypech se tu radši vyjadřovat nebudu. 98 minut tortury. ()

ChrisChilly

Byla jsem mile překvapena. Převážně negativní hodnocení mě donutilo, domnívat se, že o tomto filmu jako o kvalitním snímku si můžu nechat jenom zdát. Proto jsem zhlédnutí dlouho odkládala. Nakonec jsem zjistila, že vůbec nebyl důvod a film není ani zdaleka taková tragédie, jakou jsem očekávala. Pan Hanzlík si splnil sen v podobě svého vlastního scénáře. To je za mě taky velké plus. Navíc jediné, co snižovalo kvalitu snímku, bylo klišé a přeslazenost. Ale takových filmů známe přece spoustu a jak se nám líbí. Bála jsem se také, že mi určitá cudnost a vyhýbání se vulgaritám budou v dnešním světě připadat jednoduše nepřirozené. Do snímku to ale zapadlo a podpořilo letní romantiku. Nechci tvrdit, že tento film je kdovíjaká hitparáda, ale příjemné pokoukání to nakonec bylo. Takže dvě a půl až tři hvězdy jsou zasloužené. ()

czprava

Duo Hanzlík a Adamec vyprodukovalo něco, co tu letělo v osmdesátkách a osobně jsem přesvědčen, že právě mezi příznivci troškovských letních komedií si najde své místo. Nezaujme dnešní akční generace omladiny a asi ani stárnoucích třicátníků, ale to se dalo možná i předpokládat. A možná to ani producenti nezamýšleli. Mě se to prostě ale líbí, mám rád tyhle relaxačky. Ano, je pravda, že to zavání Pojišťovnou štěstí, ale to konkrétně u mě znamená líbivou vůni Antalové, kterou považuji za paní herečku. Nezklamala mě ani v tomto snímku, její oči, úžasná vypracovaná obličejová mimika, člověk by se do ní zamiloval na potkání i přes těch pár vrásek. Děj tu nehraje hlavní roli, hlavní roli hraje sdělení divákovi. Probíhá velmi nenásilnou formou a je snadno přehlédnutelné, proto je třeba film chtít pochopit a udělat si na to dost času. Film o ukradených chvilkách, o zloději všednosti, který se vkrade do života a nasadí křídla, který na chvíli zkrotí tu zlou a smrtící všednost a který nakonec zmizí stejně tiše, jako přišel. A to jen proto, že svojí misi několikrát opakuje, třeba právě v Chrudimi. Pro mě opravdu nenáročný relaxační letní pseudo románek, od kterého jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Možná právě proto, že něco podobného jsem i zažil to pro mě je na pět hvězdiček. ()

bonsetti

Nezdálo se mi to tak špatné, jak zdejší filmoví odborníci píší. Pro mne dost překvapivých posledních 15 minut. ()

Cacorka_eliz odpad!

Chtěl to. Dostal to. Chudák Hanzlík. Už od prvního traileru a fotografií jsem věděla, že to dopadně špatně. Ale takhle? Scénář 0 / kamera 0 / hudba -1 / herci 0.5 / režie 0 ()

CullenSkink odpad!

Vezmi nezkušeného scénáristu důchodového věku, vraž tam režiséra rutinéra, posbírej hudbu z televize šlágr, nemáš-li vtipné dialogy použij otřepaná klišé, posyp toporným hlavním hrdinou a pořádně zamíchej. Před uvedením nezapomeň nelogicky nastříhat. V tomto receptu se bohužel není čeho chytit tak, aby bylo hodnocení vyšší než odpad. Snad by to mohlo fungovat jako parodie letních komedií, ale je až příliš znát, že to nebylo původním záměrem autorů. ()

lopata58

Já bych až tak kritický nebyl. Prostředí hezké, hudba dobrá, zápletka ze života. Stav, kdy žena utíká z unaveného manželství k jinému muži je vcelku obvyklý a taky bývá častou příčinou rozvodů. Možná bych věk hlavní protagonistky posunul trochu výše, působilo by to, vzhledem k panu Hanzlíkovi, věrohodněji. Co se trochu nepovedlo, byl závěr, který celý příběh tak trochu postavil na hlavu. Z gentlemana a "zámeckého pána" se vyklubal prachsprostý podvodník, chlubící se cizím peřím (ani džíp, ani kůň a ani zámek nebyl jeho). Bezdomovec a tulák, který by své vyvolené neměl co nabídnout. Leda tak ty verše Fráni Šrámka, které tak procítěně recitoval při procházce v nějakém chrámu (patrně to byla Svatá Hora v Příbrami). Jenže v bídě, za takových podmínek ta romantika jaksi ztrácí šťávu. Jako komedie se to celkem povedlo. Nejvíce se mi líbila scéna s paní Chýlkovou, kdy nadává svému manželovi: "Pane doktore, vyfoťte to! Vyfoťte to všechno! I tady tu jeho kotrmelínu!..."<br> Dal jsem tři hvězdy. ()

TomKey

Obtloustlý bělovlasý geront, mající problémy i při překračování prahu svého Jeepu, svádí za přítomnosti všudyvlezlé výtahové hudby vyšeptalou krásku ve společnosti jejích uliceidních kamarádek a pitoreskních sousedů, žvatlajících nablblé formulky odfláklého scénáře...tak to se nepovedlo. Herecké výkony nula až mínus deset, režisér nejspíš režíroval dálkově, na vzdálenost minimálně Adelaide-Praha, a děj záživný asi jako chrápání Warhola. Tohle se nepovedlo. Pozitivní na tom je, že až se bude natáčet česká hraná verze Simpsonů (a k tomu určitě dojde), Jaromír se oholí a může z fleku aspirovat na roli Homera. ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Léto s gentlemanem z roku 2019 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká a těžce romantická komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme poznali hlavní hrdinku jménem Anna Jandová (Alena Antalová), která od jara do podzimu bydlela se svým manželem Slávou (Igor Bareš) v chatové osadě a byt v Praze přes léto pronajímali. Dcera Lenka (Lucie Vondráčková) už měla svou rodinu a Anna každý den úplně stejně a začínala se ve vztahu hodně nudit. Slávek si skládal modely ze sirek do lahví nebo hrál s kamarády karty v hospodě a o Annu se zajímal jen v souvislosti se svým pohodlím a jídlem. Každé léto přijížděli za Annou tři kamarádky (Petra Jungmanová, Dana Batelková a Yvetta Blanarovičová), které strávily v místním penzionu několik dní a Anna s nimi trávila čas na kole v okolí hradu Kamýk. Jedna z kamarádek Jitka (Yvetta Blanarovičová) si zranila nohu při pádu z kola, ale objevil se zachránce na bílém koni, který se představí jako Artur (Jaromír Hanzlík). Artur odvezl Jitku na koni, postaral se o kolo a holky z něho byly úplně vyřízené. Když kamarádky druhý den ráno odjely, začala se Anna s Arturem potají scházet, i když jí dcera Lenka přivezla děti, protože doma zažívala manželskou krizi se svým mužem (Miroslav Šimůnek). Anna si kradla chvilky pro sebe, aby mohla strávit jakýkoliv čas s Arturem a měla po letech pocit, že konečně zase žije. Když si přijela její dcera Lenka se zetěm Romanem pro děti, Anna toho hned využila a poslala je na přehradu i se Slávkem, aby mohla být s Arturem. Jenže je na schůzce dcera Lenka nachytala a tak chudák Anička musela jet domů. Artur se mezitím staral o řízení opravy zámku, na kterou ho najal nový majitel (Miroslav Etzler), chodil za hospodskou (Tereza Kostková) s níž měl blíže nejasný vztah a průběžně sladkými řečmi balamutil zmatenou Annu, která málem byla svému muži nevěrná. Nakonec se vše vyřešilo, ale podle mě nebylo důležité, jak to celé dopadne, ale aby si člověk uvědomil, co je v životě opravdu důležité. Já jsem si osobně uvědomil, že člověk nemusí hromadit majetek za každou cenu, protože o ten je potřeba se starat. Práce by pro člověka neměla být jediným smyslem života, důležitější je být co nejvíce s rodinou a svými blízkými, které má rád. A v manželství by měl člověk dělat takové věci, aby vztah nezevšedněl a neměl by jej brát příliš vážně. Co se týče děje, byla to fakt těžká romantika, která mi ale kupodivu nijak nevadila, bylo to prostě celkem milé. Takže za mne spokojenost a vzhledem k špatnému hodnocení zde na ČSFD bych zejména chlapům doporučil podívat se na snímek jinýma očima. Suma sumárum, romantický film Léto s gentlemanem ode mne získal tři letní hvězdy ***. ()