Chvilky

• Slovensko Chvilky (více)

Anežka (Jenovéfa Boková) je mladá žena, která si přeje, aby vztah s její rodinou i partnery byl dobrý a klidný, a to i za tu cenu, že ona sama ustoupí a bude se vyhýbat případným nedorozuměním, sporům. Neuvědomuje si ale, že onen pomyslný klid je jen klidem před bouří, která musí dříve či později přijít. Film Chvilky vypráví příběh o základních situacích, vztazích a emocích, které potkávají každého člověka, jsou mu důvěrně blízké a známé. Vyprávějí o lásce, bolesti, oddanosti, ale také o naději, že člověk dokáže svá zranění přeměnit v sílu. (CinemArt)

Mackoun

Je to celkem výstižně sužující snímek, Jenovéfu já obecně rád, ale považuju to spíš za takovou jednohubku. Neurazí to, má to něco do sebe, ale podruhé bych to vidět nemusel. ()

Majkak

Film odpovídá na otázku, proč si mladé hezké holky nenajdou rovnocenného partnera, ale pověsí se na týpky, který je využívá. Anežka nemá ve své rodině nikoho, kdo by se zajímal o to, co cítí, co prožívá, a všichni jsou rádi, že na ni můžou naložit své problémy. Ona hrdě hraje roli, já to všechno v pohodě zvládnu, nic mně není a když ji nikdo nevidí, brečí jak želva. Úžasná, maximálně věrohodná Jenovéfa Boková. Jen škoda, že nic nevypovídá o cestě ven z tohoto začarovaného kruhu. Jinak psychologicky dobře zvládnutá studie jedné deprese. ()

Rockerman

Anežka se pohybuje mezi třemi mlýnskými kameny. Ať přijde za tátou, mámou nebo babičkou (tam asi nejvíc) čeká ji neustálé poučování a vnucování vlastní vůle. Aby měla klid vše snáší s pevnýma nervama a neuvěřitelnou trpělivostí. Ona však své zoufalství nechává v sobě a tím si ubližuje. Mladá a hezká holka je tak psychicky na dně. Film spíše k zamyšlení, než k pobavení. ()

Kulda24

Po moc hezké roli ve filmu Karel, já a ty, jsem si pustil další film s Jenovéfou Bokovou a tato herečka mi svým způsobem přirostla k srdci. Svým hereckým chování se mi začíná zamlouvat čím dál tím více. Nevím čím mě tak přitahuje, ale jednou jsem to nazval hereckou pravostí. Pod tímto označením si samozřejmě můžeme představit cokoliv. V tomto filmu se ujme role opět skvěle a celý příběh se točí hlavně kolem ní, a kolem ubíjející stísněnosti rodinou. Tyto těžké chvíle na ní dopadají hrozně a jenom dušení pod pokličkou tomu nepomáhá. Tématicky vzhledem k názvu filmu, by hlavní postava potřebovala zkrátka chvilku jen sama pro sebe. Jediné, co by se dalo na filmu zdokonalit je vizuální stránka. 70% ()

Biopler

Chvilky sú príjemným filmom, ktorý poteší diváka originálnym spracovaním a dialógmi, hlavne medzi Anežkou a jej babičkou, ktoré si berú to najlepšie zo Svěrákovej dielne. Herečka so zvláštnym krstným menom hrá znamenite svoju one-woman-show. Jednotlivé chvilky sú však ako život, raz výborné, raz dobré, raz slabé. Môjmu celkovému dojmu uškodila predposledná chvilka kde príde ako žurnalistka spraviť rozhovor so známym slovenským spevákom, ktorý má koncert kdesi na záhrade. Už to je prvý fail, druhým je ako celá táto chvilka končí. Ako samu seba ničí. Chýba mi istá časť terapie pre hlavnú postavu, ktorú by ponúkla snímka. ()

tranquill

"A co si myslíš, že by ti tak mohlo pomoct? .. Asi nic.. No, tak paráda..." Paráda to přímo nebyla, ale jedná se o solidní drama s přirozeným herectvím o obyčejných lidech a o tom, že jablko nepadá daleko od stromu. ()

Likan7

Jenovéfa Boková je skvělá herečka. Tohle one man show zvládla s přehledem. Za celou dobu vlastně neslezla z plátna a zvládla to na výbornou. Její deprese pomalu, po tichu ale nepřetržitě se valí celým filmem a Vy se v tom začínáte utápět. Chvilky jsem si pustil, aniž bych o filmu něco věděl, takže jsem v prvních minutách jen koukal a čekal na nějaký zvrat. Ty lidské problémy v životě, které v malé či velké míře máme i my, mě ale tak dostal, že mi bylo vlastně úplně jedno, že film prakticky nemá příběh. I tak je ale silný. I tak ve Vás po svém skončení zanechá dojem a výraznou stopu. ()

TomasRichtr

Skvělý scénář Parkanové, film překypující autenticitou situací a výborná Boková. Bohužel film sráží množství řemeslných nedostatků - je znát, že Parkanová je spíše scenáristka, takže rytmus herecké akce je úplně mimo - jako byste vzali famácký film a zrychlili ho 1.5x. Časem se to sice o něco zlepší, ale herci dialogy sypou neskutečnou rychlostí, a to i v situacích, kdy to nemá jasné opodstatnění. Díky tomu a díky špatnému mixu zvuku jsem měl relativně často problém jim vůbec rozumět. Také by si tvůrci měli hlídat, kdy přecházejí ze statické kamery na ruční, protože mi to většinou připadalo nemotivované a vyrušilo mě to ze sledování. Celkově ovšem je to na debut dobrý počin, věřím, že se tvůrci do příště poučí a další film bude pecka :) ()

caba

Nedivím se ,že Anežka sama vyhledá psychologa.V takové rodině žít ,to musí být peklo.Film zanechal smutek a přání ,aby takové problémy nemuseli za dospělé řešit jejich děti. ()

haroska

Úplně zbytečný film. Nepřinesl mi nic. Kdyby se nenatočil/neviděla bych ho, nic by se nestalo. Žádné hlubší poselství nepředáno ()

Romanstekl

Vykon Bokové je neskutečný, to jsem od ni čekal, ona už je jistota dobře zahrané role. Bohužel mému oku se nelibila moc kamera a minimalne scenar je lehce nestandartni. Samozrejme film uplne nezapada mezi ostatní filmy a vlastne jsem chvíli přemýšlel, jestli má nějaký děj a zapletku.S timhle jsem se trochu pral, po pravdě by se nechalo vytěžit vic.Hodnotim prumerem. Jestli to ma byt ukazka běžného života kazdeho z nas, tak děkuji pekne, super vyhlidky. ()

G04T

Největší problém tohodle filmu je ten, že o postavách nic moc nevíme. Bylo to takový suchý, prázdný. Každopádně skvělá kamera i herecký výkony stojej za zmínku, protože to se v každým českým filmu nevidí. ()

George8

Za tu Jenovéfu ty tři hvězdičky musím dát. Její herecký výkon byl perfektní, ale že bych se na ten film měl podívat znovu, to se asi říct nedá. Není to ten typ filmu, na který jsem zvyklý. ()

Syna.1990

Když člověk bude pořád všem ustupovat, tak prostě nikdy nebude šťastný a to nám ukazuje i tento film. Dost z těchto situací jsem zažil na vlastní kůži. Je to strašné, ale poučné! ()

Hrabovo

Jsme vtaženi do naprosto prázdného života hlavní hrdinky, která si nedovoluje něco cítit, něco chtít, po něčem toužit. Z toho jí nevysvobozuje ani vlastní umělecká hra na housle. Dělá to, co chce okolí a vzhledem k jejímu příbuzenstvu se není co divit. Velmi silná je scéna u psycholožky a také "chemické reakce" se zpěvákem. Výtečně je do hlavní role obsazena Jenovéfa Boková, která sama vypadá jako odulé děcko, což s nedospělostí hrdinky dobře koresponduje. ()

Pete

Možná, že to má Beata dobře vypozorované, a Jenovéfa výborně zahrané. Ale opravdu je to jen pár chvilek ze života trošičku divný mladý holky, odnikud nikam. Hovory s rodičema, hovory s prarodičema, sex s ženatýma chlapama, a nic víc. Mně to nestačí. ()

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

12.09.2020

MFF Praha - Febiofest již 18.9. 2020 odstartuje 27. ročník. Mění své působiště a jeho novým domovem se stává Cinema City ve Slovanském domě. Promítat se bude také v Ponrepu, Edison FilmHub a nově v… (více)

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky