Zavin

Osobně nechápu ten místní hype, nad koncentrovanou nudou, kterou tento film je. Phoenix sice hraje skvěle a výborně ztvárnil divného týpka postupně se měnícího na úplného magora, ale rozhodně ne Jokera. Přestože Nolanův Joker neměl ani polovinu prostoru, jako ten Phillipsův, tak vykreslil jeho postavu o mnoho lépe --> Z jeho Jokera běhal mráz po zádech, kdykoliv se na plátně objevil. A oprávněně, protože ztělesňoval zákonné zlo, byl agentem chaosu bez čitelného motivu. Na druhé straně Phoenix nejdříve vzbuzoval lístost, pak pohrdání. Jeho činy byly prostou osobní vendetou těm, kteří mu nějak ublížili. Trochu jsem odtušil v jakých pasážích mne chtěli páni filmaři překvapit, nebo šokovat, ale k ničemu takovému nedošlo, neb jsem v tom jejich šlendriánu byl vždy o deset minut napřed. Kdyby Joker trval 90 minut a nejmenoval se Joker, tak mu dám tři hvězdy, ale takhle dávám plnohodnotné a zasloužené dvě (50%), protože i v kategorii filmů "podívejte se na toho magora" znám "N" mnohem lepších kousků, u kterých si prokousnete spodní ret. ()

BlackLucky

Absolutně skvělý film. Není nic, co bych tu vytkl. Proměna Arthura je úžasná, scéna s trpaslíkem ještě lepší. Hudba je perfektně vybraná a herecký výkon Joaquina neuvěřitelný. Byl jsem ale překvapen, kolik lidí v Jokerovi hledalo nějakou hlubokou myšlenku a díky tomu váhali, zda se jim film líbil nebo ne. Já na to říkám, kašlete na nějakou myšlenku, tohle je velmi zdařený kinematografický kousek, který se objeví jen zřídkakdy. Užijte si ho, protože to opravdu stojí za to. ()

kritička

Na tenhle film jsem se moc těšila, protože mi všichni slibovali hodně velký psychologický rozbor jednoho z nejvýraznějších filmových padouchů. Batmana jsem filmově nikdy neviděla, jenom nějaké ukázky, o to víc jsem se těšila. Musím nicméně říct, že mě to strašně zklamalo a vlastně vůbec nechápu zbytečně vysoké hodnocení. Fakt se mi to nelíbilo, odcházely jsme s kamarádkou hodně zklamané. Je pravda, že je ve filmu dobře ukázáno, proč se stal Joker Jokerem, nicméně mi to přišlo hodně laciné. Ano, měl to těžké, ale to má hodně lidí a vrahem se stane tak 1 ze 100. A navíc mi to nepřišlo kdovíjak záhul, prostě klasická šikana po americku. Ani tam nebylo pořádně uvedeno, ve které době se to odehrává, proto jsem se nedokázala pořádně vcítit do dané postavy. ()

Gigulina

Jednoduse genialni, nedokazu na tento snimek pohlizet jakozto na obycejny komiksovy film. Tenhle film ma vetsi hloubku nez klasicky komiksak, je i neobycejne temny a dramaticky. Trochu to na me pusobi jako zrcadlo dnesni doby, kdy se dnesni mladez bavi tim, ze nekomu da pres drzku jen tak. Donuti vas zamyslet se nad Jokerem i z jineho uhlu pohledu nez jste byli doposud zvykli a uvedomite si, ze zoufali lide delaji zoufale ciny. ()

pekkanik

Nie každému sa to bude páčiť. Mne to však sadlo. Príbeh, prostredie, skvelý Phoenix... Táto psychologická dráma presne vie, kedy má ubrať a kedy pritlačiť. ()

Foltest

Po stupidně plytkých filmech od Marvelu konečně něco, co z kinematografie, zaměřené na superhrdiny, dělá opět umění. Už dlouho jsem ze sálu neodcházel takto nadšený. Jde o úžasné psychologické drama, které by nemělo ujít žádnému inteligentnímu filmovému divákovi. ()

Tomatec

Joker je vynikájící socíální drama, je to o nějakém chlápkovi, co chodil do práce a má nemoc. Znám pár dalších obdobných filmů o chlápkovi a to je všechno. Phoenix krásným přirozeným způsobem vložil do snímku maximum a povedlo se to. Na nejlepší film to u mě ale není, ale co musím zmínit, je moje přítelkyně, která 20 let po každym filmu, řekla, ale jó, šlo to. A po Jokerovi jsem čekal to samé a ono ne, ona řekla, to byl pěkný film, mě se to moc líbilo. ()

negativ

Rozhodně zážitek. Zvláštní napětí po celý film. Tolik přiznané i nevyřčené krutosti. Tolik smutku. Výborný Phoenix, výborná hudba a střih. Nemusí se líbit každému (a to je dobře), ale nutno vidět. ()

Sebik.

Silný zážitok, jedinečnosť tohto filmu sa jednoznačne nedá poprieť. "Komiksovku" ako táto sme tu ešte nemali, a to je dobré. Hudba mrazivá, presne vystihuje kontext a vizualizácia mesta Gotham(prehnilého miesta kde sú podmienky na život viac než zložité, obzvlášt pre nízku vrstvu) je pastva pre oči. Taktiež stojí za zmienku oskarový výkon Joaquina Phoenixa ktorý predviedol fenomenálny výkon, do role Jokera sa absolútne vžil a poňal ju vo svojom jedinečnom štýle. Za mňa 10/10 a najlepší film podľa komiksu, ale viem si predstaviť že tento film nieje pre každého. ()

modrapapaja

Jako samostatný film by to bylo velmi dobré nebýt dvou věcí - film normalizuje popírání nutné obrany, tj. ti první dva v metru byly jednoznačně zabiti a až ten třetí byl zavražděn. To je u mainstreamového filmu škodlivé. A druhý problém je v tom, že se nejedná o komiksového Jokera ani Jokera z jiných filmů. Jeho osobnost je prostě Jokerovi extrémně vzdálená a tak to působí v celkovém důsledku špatně. Tenhle Joker nemá kriminální genetiku, osobnost - a vzbuzuje tak lítost. Nesálá z něj temnota ale bolest. Z 5 snižuji na 3. ()

Kalor1

Film som si pozrel dva krát. Prvý krát som sa sústredil na dej druhý krát som hľadal nejaké skryté odkazy, prípadne hlbšie myšlienky. Joaquin Phoenix bol dobrou voľbou pre stvárnenie Jokera. Možno príliš vychudnutý ale inak presvedčivo zahral jednotlivé scény.Ako fanúšik DC musím povedať, že tento origin Jokera bol celkom milým prekvapením síce netuším či by sa mohol zasadiť do hocijakej inej dejovej linky v univerze. Bruce je príliš mladý a celkovo nepokoje v meste začínajú proste príliš skoro. Bohužiaľ musím povedať, že film toho veľa neponúka. Už na začiatku človek vie ako film dopadne a koho asi Joker zabije.... Celkovo je proste celý film predvídateľný a neprináša žiadne prekvapivé zvraty. Prečo len 3 hviezdy? Proste som z toho nemal pocit že sa jedná o toho pravého Jokera. Ak by sa tento film volal inak a netváril sa, že je z DC myslím že ratingy by boli nižšie. ()

atrrej

Film úprimne sklamal. Jediné za čo si zaslúži dve hviezdičky je dobrý herecký výkon hlavnej postavy ale to je tak všetko. Dej maximálne nezaujímavý a nudný. Vadila mi aj nelogická previazanosť (vekový rozdiel) Jokera a Bruce Wayna. Jokera považujem za svoju obľúbenú postavu z komiksového sveta (naprieč DC-Marvel) ale tento film sa mal skôr volať iba Klaun alebo Cirkus a bol by z mojej strany možno prijatý o niečo lepšie. Zatial pre mňa ostáva stále Jokerom- Heath Ledger ()

Rada.Shoa

Tak tenhle Joker byl dost dobrej.Dostali jsme se v něm ke zrodu samotné postavy,která je už delší dobu dost populární.Myslím že na žádného Jokera (Nicholson,Ledger,Leto) ze starších filmů bych si nemohl stěžovat ale tento film v podání J.Phoenixe mě úplně dostal.Špičkově zahrané, skvělý střih i režie.Celý děj od začátku mě bavil na sto procent a nemohl jsem se odtrhnout.Doporučuji zkouknout bez přestávky na jeden zátah! ()

ilegal1983

Velmi realisticke spracovanie filmu slusi az si clovek mysli ze sleduje skutocny pribeh aj ked sa nevyhnete pocitu aspon v neskorsej fazi ze vlastne ide o blud.Pozeral som to neskoro v noci a keby som hned robil tento komentar a nie teraz nemusel by som improvizovat.Herecky zvladnute psychologicke drama o Jokerovi je mozno to najlepsie aj ked mame tu i dalsich protagonistov ktori ho zahrali musim povedat rovnako dobre.Stary dobry Jack Nicholson alebo nebohi Heath Ledger.Vlastne nemam ani co vytknut okrem vyssie spominaneho pocitu a trochu nerealnym scenam kde Joaquin by v skutocnosti s takimi rukami ktore mal vychudnute ako palicky toto nikdy nedokazal.Samotny naraz auta mi tiez prisiel ako nerealny pretoze s najvacsiou pravdepodobnostou by ho nikto v tom aute neprezil.Co je vlastne novy Joker???Joker je Chaos a toto si treba uvedomit hned pred zapnutim filmu.80% ()

th30d00r

Pred zhliadnutím tohto snímku som od mnohých počul kopu vecí , ktoré mi vytvorili vysoké očakávania , a možno aj preto som z tohto filmu nebol až tak nadšený ale za mňa len 2 hviezdy :/ . Atmosféra filmu bola zaujímavá a pútavo ma to udržalo až do konca ale aj napriek tomu ma takmer odradilo mnoho scém , ktoré boli takmer každých 5 minút filmu umelo naťahované a podľa mna by sa film vošiel uplne v poriadku aj do hodiny a pol poprípade hodiny .... nebyť toho umelého predlžovania tváriaceho sa ako umelecké zábery bol by film omnoho lepší . ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Seriálový The Penguin nabírá obsazení