Message světu na podobné úrovni, jakou měl v roce 2008 Stallone v podobě Johna Ramba. Jen s tím rozdílem, že Stallone se nebál ponořit do válečné špíny uprostřed barmské džungle, Phillips se pro změnu ponořil do té městské. S podobnou cílevědomostí, sebevědomím a tahem na branku. Jen trochu více "učesaně" řekl bych. Přece jen Sylvestrův hlavní hrdina je i o té akci a svalech. Joker je čistokrevný freak dobrák, kterému se všichni postaví zády a teprve ultimátní zlo v podobě čisté anarchie a zloby vůči lidem - primárně elitám je to, co mu dodá patřičné palivo k běsnění. Super-aktuální film o současné socio-politické problematice, zabalený v cool retro sedmdesátkovém hávu s několika ikonickými scénami, kdy se jen tak mimochodem bravurně protínají originy dvou velkých DC příběhů.(6.10.2019)

Podzim filmových zklamání pro mě bohužel pokračuje. Pokud bych na Jokera koukal jako na comicsový nebo dokonce DC film, musel bych ho považovat za výjimečnou podívanou. Jestliže k němu však chci přistupovat jako k ambicióznějšímu dramatu, které bere téma šílenství, neschopnosti zapadnout do společnosti a lidské krutosti vážně, tak už to taková sláva není. Phoenix je v hlavní roli výtečný, především ve scénách, kdy může řekněme exhibovat. Když je na plátně sám a prostě mu "rupne v bedně". Jakmile má ale být součástí většího příběhu a děje, ukáže se, že film vlastně nemá moc co nabídnout. Veškeré zvraty a překvapení jsou dost banální a celý "pád do šílenství" je vlastně hrozně předvídatelný. Joker skvěle vypadá, má výbornou hudbu a perfektního představitele hlavní role, přesto zůstává až příliš obyčejný a ve své podstatě ne moc zajímavý, protože jen variuje podobné filmy a sází na podobné postupy. Nehledě na fakt, že Joker jako postava je pro mě mnohem zajímavější jako šílenec, jehož šílenství nelze definovat nebo najít jeho kořeny. Alfredovo všeříkající "Some men just want to watch the world burn" z Temného rytíře mi jako sonda do mysli Jokera přijde zajímavější než celý tenhle film.(28.9.2019)

V Todda Philipse jsem měl důvěru a věřil jsem, že naservíruje vizuálně dobře vypadající film, který nebude nudit. A on nezklamal. Jakýsi pseudosedmdesátkový Gotham je špinavý a zároveň opulentní. Skvělá kulisa pro ten smutný příběh. Nedávno jsem viděl film Děvče ze sirkárny a přišlo mi to vlastně podobné. Člověku, co má už tak velmi špatný život se dějí horší a horší věci, až mu hrábne a začne se mstít. Líbilo se mi to hodně a podle mě se tvůrci inspirovali Králem komedie. Díky roli De Nira mi to přišlo zjevné a jako dobrý nápad. Každopádně bych nerozjížděl další světy a vesmíry. Nechal bych tento nadmíru povedený příspěvek do komiksového žánru osamocený a lidi budou tleskat i za pár let. Nedovedu si totiž představit, že si tenhle Joker udrží laťku, až se začne nahánět s Batmanama a spol. 9/10(12.11.2019)

Rozhodne nie som fanda komixov, hlavne tých z posledných rokov, ale výnimky sa nájdu. Mám rád X-menov, prípadne potešil Ant.men, ale napr. Avangerov som úplne pochoval. Keď som prvý krát videl trailer na nového Jokera, púšťal som ho nadšene každému z našej rodiny a stále opakoval: "toto bude bomba!" , a veru že je. Minimálne po hereckej stránke. Joaquin Phoenix je u mňa v topke už dlho, ešte od čias Gladiátora a nepochyboval som ani na chvíľu, že tentokrát bude Oscar v jeho rukách. Spojenie "herecký výkon" akoby posunul o ďalší level vyššie, jednoducho to sa musí vidieť. Samotný film je dosť depka. Tmavý, temný a dosť depresívny. Ulice nebezpečné, špinavé, dni zamračené a upršané. Násilných scén nie je veľa, ale keď prídu, majú silný náboj. DeNIro mal zaujímavú a podstatnú rolu a priestoru dostal o čosi viac než ukázal trailer. A hudobný doprovod? Neskutočný, zaslúžene oscarový. Nie je to hudba, ktorú si budete púšťať do dobrej nálady, ale do tej depky sa hodí dokonale. Takže filmárske štúdia asi stoja pred veľkým rozhodnutím. Budeme ďalej točiť komixy pre deti alebo po úspechu Jokera pritrvdíme a zatemníme?? Režisérovi prajem nech mu to s plánovaným pokračovaním vyjde, teším sa. 100%.(3.3.2020)

Jeden z těch filmů, který musíte dovnímat doma po odejití z kina, kdy se vám jednotlivé záběry začnou v hlavě znovu skládat. Dovolím si oponovat s Tosimem, žádné pokračování vidět nechci. Ať Joaquinův over-the-top výkon zůstane ohraničen, stejně jako ten nadpozemský Ledgerův. Ať zas jiný rejža a herec ukážou, jak vidí Jokera. Masterpiece, stejně jako Temný rytíř, ale úplně jiný. A opět se mi potvrdilo, proč je pro mne Joaquin už od doby Buffalo Soldiers jedním z nejvíc nedoceněných herců současnosti. Tedy aspoň do teď byl, za tohle je Oscar jasnej. Tleskám vestoje - 9/10. EDIT: Po druhém shlédnutí v kině o týden později - 10/10.(11.10.2019)

• - Když jde Joker (Joaquin Phoenix) z nemocnice v dešti domů, jeho vlasy jsou mokré, ale mikina ne. (griph)

• - Ve scéně, kdy Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) dojde za Thomasem Waynem (Brett Cullen) na záchody, aby si s ním promluvil, je vidět, když se míjejí, že má Arthur ruce v kapsách. V následujícím záběru má však ruce v bok. (pemap)

• - Producentem filmu měl být původně Martin Scorsese, ale když viděl, jak hodně se Todd Phillips inspiroval jeho filmy Taxikář (1976) a Král komedie (1982), rozhodl se z produkce odstoupit a dodnes film neviděl. (J3N1XX3K)