Externí recenze k filmu (12)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) *****

  "Joker je znepokojivý film s veľmi podmanivou atmosférou, ktorý vo vás zanechá hlboký dojem. Sociálny a psychologický aspekt filmu nemá medzi komiksovými adaptáciami obdoby. Nadšené ovácie z Benátok boli na mieste. Jokerov smiech vo vás bude ešte nejaký čas doznievať. A možno skutočne zarezonuje aj…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eva Müllerová) *****

  "Že je nový Joker mimořádně mrazivé, psychologické drama, se nedá jen tak zpochybnit. A strach, který snímek vzbuzuje, vzbuzuje právem. Avšak více než nad tím, jestli film náhodou nepodporuje v divácích násilí, by se možná stálo za to zhrozit nad tím, jak málo stačí k tomu, aby dlouhotrvající…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ****

  "Co tě nezabije, to tě zešílí. Joker je jednoznačně jednou z filmových událostí roku. Navíc je svým způsobem symbolické, že Taxikářem pro první čtvrtinu 21. století se stane komiksová postava – a ještě k tomu klaun." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "No i napriek tomu platí, že Joker je jednou z udalostí tejto filmovej sezóny a miestami je až ťažké uveriť, že jeho režisér a spoluscenárista Todd Phillips sa až doposiaľ angažoval u komediálnejšie ladených snímok. Odlišný smer v rámci dnes mimoriadne populárneho superhrdinského komiksového žánru…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Film Joker je tudíž psychologickou sondou do duše šílence, do jeho motivací, vnitřního rozpoložení a důvodů, jež k tomu rozpoložení vedly. V tomto ohledu jde o snímek mistrný, který obstojí jak u těch diváků, jenž s postavou Jokera (a potažmo i s Batmanem) příliš obeznámeni nejsou, tak u fanoušků,…" (více)

 • Informuji.cz (Tomáš Fiala) *****

  "Zapáleni hluboko do příběhu strádajícího Arthura Flecka najdete pro jeho činy a úvahy pochopení. Bouře ale přijde, a při ní budete svědky přerodu intimního Phillipsova dramatu v mrazivou a velkolepou podívanou, při které na vás hřímá fantastický soundtrack Hildur Guðnadóttir (Černobyl) a kamera…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ****

  "Emblematickou zápornou figuru z komiksových příběhů universa Detective Comics nachází Phillips ještě před rozkladem osobnosti – uprostřed prvních varovných symptomů. Ty nám sugestivně zprostředkovává z Arthurova/Jokerova subjektivního pohledu. Phillips způsobem ukázkově nespolehlivého vyprávění…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) *****

  "Joker stojí pochopitelně krom atmosféry na skvělém hereckém výkonu Joaquina Phoenixe, který dost možná strčí do kapsy všechny ostatní filmové představitele této role. Jeho největší devizou je paradoxně i to, co z něj dělá tak dobrý film – to, že není příliš komiksový. Je tragikomedií jednoho…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) *****

  "One man show psychopata v podání Joaquina Phoenixe. Joker je skvěle natočený komplikovaný příběh zrodu civilní verze jednoho z nejznámějších komiksových padouchů ale do běžného komiksového filmu má zatraceně daleko. Dojemný a uvěřitelný, zároveň ale také mrazivý a místy až děsivý pohled na vývoj…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ****

  "Drtivě přesvědčivá hra na absenci dobra, politický komentář současnosti obratně používající specifickou minulost a s ní spojený filmařský styl americké nezávislé vlny se všemi těmi kouřícími kanály a nocemi promrhanými ničím. Empatický vzestup zla, kterému se dá fandit o dost víc než tomu druhému,…" (více)

 • TotalFilm.cz (Pavel Bárta) *****

  "Joaquin Phoenix tu předvádí jeden ze svých nejlepších a nejintenzivnějších výkonů své kariéry, za nějž by si zasloužil nejednu sošku, včetně té Oscarové. Vítězství by mu mohlo na tváři vykouzlit úsměv, snad jen o něco šťastnější a méně děsivý než ten Jokerův." (více)

 • Týden.cz (Adam Kahánek) ****

  "Brutálně syrové zpracování s dokonale temnou - a chce se říct až nesnesitelně nepříjemnou - atmosférou budí především dojem toho, jak moc znepokojivá dvouhodinovka to je. Je zjevné, že příběh je vystavěn tak, aby konfrontoval divákovu osobnostní integritu a poškádlil jeho hranici snesitelnosti. Na…" (více)