Dramatický příběh o kopáčích vltavínů, pro něž se ilegální těžba těchto polodrahokamů stala nekontrolovatelnou vášní, ale i způsobem obživy... Propletenec přátelství, zrady, lásky a zklamání nás zavede do specifické a unikátní společnosti nelegálních prospektorů, kteří se pohybují za hranicí zákona a ve střední Evropě 21. století žijí svůj sen o nezávislosti a svobodě – až do hořkého vystřízlivění. (Česká televize)

DAPDO

Přiznám se, že o kopáčích vltavínů vím kulový, takže jsem si musel nejdřív vygooglit, co ti borci vůbec dělaj. Film samotnej má asi tři až čtyři zajímavý scény, ale asi třikrát víc scén, který byly tak nějak navíc a nic v ději neposunuly. Když už se konečně dozvíme, co má Liška za tajemství s Bokovou, tak přijde konec filmu, kterej se uzavře tím, že si daj dva kopáči trochu po tlamě. A to je vsjo, titulky a pocit toho, co tím koncem chtěl básník vlastně říct... ()

anitae

Setkání dvou kamarádů, ten první - Liška hraje postavu jak to nejlíp umí, druhý - Adamczyk je zas jeho protipól a něco v hlavě má, Boková byla opět nevýrazná. Kopou spolu šutry, hádají se, koukat se na to dá, ale ke konci film hodně ztrácel dech. Říkala jsem si - průměrný televizní film, ale ono to bylo v kinech. ()

Schlierkamp

Český film natočený podle předlohy J. Hájíčka vyprávějící o hledačích vltavínů, drahocenných kamenů, které jsou ukryty pod povrchem země. Tato činnost se ukázala jako velmi namáhavá s nejistým výsledkem a navíc na hranici zákona, neboť všechny nevytěžené cenné nerosty by měly patřit státu. Pro dvojici hledačů, či spíše kopáčů Pavla (M. Adamczyk), vystudovaného geologa, který dokonce kvůli této činnosti skončil s přednášením na vysoké škole, a Václava Kačmara, řečeného Kača (P. Liška), však tato časově náročná aktivita znamenala svobodu, adrenalin a příležitost ke zbohatnutí. Mezi Kačou a Pavlovou manželkou Karolínou, jíž představovala J. Boková, bylo však cítit zřetelné napětí, které pramenilo z minulosti a ačkoli se divák dozví původ jejich nevraživosti až v závěru, je zřejmé, že před Pavlem skrývají skutečnost, že spolu měli kdysi vztah. Pavel je stále více přitahován težbou kamenů a oddalován od své manželky a zatímco mladý geolog se věnoval této činnosti hlavně z vědeckých důvodů, Kača hledal kameny výhradně za účelem prodeje. V závěru dochází k nevyhnutelnému konfliktu, jehož vyvyrcholení mě však příliš nepřesvědčilo a zanechalo spoustu otázek. V roli Liškovi manželky se ukázala G. Míčová, Pavlova kolegu na fakultě ztvárnil B. Polívka a Karolíninu kolegyni v realitní kanceláři Š. Vaculíková. V malé roli senilního Liškova otce se objevil I. Niederle a také se mihnul M. Isteník coby šéf dopravy v dočasném Pavlově zaměstnání. Snímek D. Wlodarczyka se zabýval zajímavým netradičním tématem, avšak zejména podivný závěr a předvídatelný děj a plochý příběh mě odradil od případného vyššího hodnocení. ()

caba

Konec byl debilní,ale příběh ze života a to u mě získalo.Byla jsem spokojená.Pavel Liška byl výborný. ()

radeckator

Spíše než celovečerní film to na mě s celkem jednoduchou zápletkou působilo jako jeden díl z jakékoliv série všemožných kriminálek. ()

bearmeedek

Český film o českých zlatokopech, o kterém Češi neví, že existuje. Film má svou dobrou atmosféru, takže se na něj dobře česky dívá. Děj je jednoduchý a celou dobu visí ve vzduchu nějaké (i když předvídatelné) tajemství. Volba lokalit velmi dobrá a Liška je tu dobrá Svině. A téma v našem filmu neznámé, tudíž originální. ()

Inozuka

Bez šťávy a energie. Kdysi jsem četl od Hájíčka Selský baroko a ve výsledku jsem jím byl zklamaný, protože díky masivní reklamě jsem holt čekal víc. U Zlodějů zelených koní mě sice reklama minula, ale pocit mám tak nějak stejný. Záhada kolem přítelkyně hlavního hrdiny je dost průhledná a samotný hlavní děj je sice dobře naroubovaný na téma, o kterém se toho mezi lidem moc neví, ale jinak rovněž není nijak převratný. Liška sice nehraje imbecila, ale podobných sociálně rozervaných jedinců ve své kariéře již také pár odehrál, takže nic nového. Celkově tedy průměr, který neoslní, ani neurazí... ()

tančísvlky

Aj tento film je celkom dobrý a je fajn ,že takéto diela vznikajú. Obidvaja hlavný hrdinovia sú vo výbornej forme a určite keby tak bol niekto kto sa len snaží je málo. Určite zaujímavý film... ()

markotter

Nebýt nepovedeného závěru, tak snad dám 4. Mně se to totiž docela líbilo. Mělo to atmosféru, které normálně český filmy nemají, herci byli v pohodě (Liška super) a příběh byl sice jednoduchej, ale to westerny mají přece taky. Takže škoda toho Lišky, jak se na konci hrabe z jámy.... ()

Domca94

Na filmu jsem byla s kámoškou. Nevěděla jsem, co očekávat vzhledem k faktu, že knihu jsem nečetla. Nicméně z kina jsem zklamaná rozhodně neodcházela. Pavel Liška a Jenovéfa Boková hráli úžasné role. Trošku rozporuplnou postavou pro mne byl ten mladý herec, jehož jméno si nepamatuji. Akorát nevím zda je to tak i v knize či nikoliv, ale ten konec byl nějak neúplný. Takhle filmy přece nekončí, ne? Za to jde jedna hvězdička dolů. ()

papri

Tohle se vážně nepovedlo..měl to být pokus o western či chlapácké dobrodružství? Nebylo to ani jedno, tolik hluchých míst a tolik zbytečných scén úplně o ničem. Potenciál v zajímavé téma to mělo, ale plně nevyužito. Škoda. Hvězdička navíc za Pavla Lišku v charakterově netypické roli. ()

ANTYCHRYST

Docela milé překvapení. Oddychovka, kterých se u nás moc nevidí. Dobrodružný příběh o novodobých hledačich pokladu v podobě vltavinu. Sám po shlédnutí mám chuť vyrazit na lov :) 65% ..Liška jako vždy.. perfektní.. ()

Dandy95

Jako by tvůrci nevěděli, jak film zakončit, tak ho prostě zakončili...Scénář chtěl doladit, režie se však stará o dostatek emocí a kvalitní zpracování. 3 a 1/2 ale čtyři ne-e. ()

G04T

Rozhodně to není špatný. Kamera je skvělá a scénář taky není úplně k zahození. Co mě mrzí je, že se o postavách nic moc nedozvíme. Konec se mi také moc nelíbil. Ale ústřední duo hraje fakt dobře a i J. Boková je skvělá herečka. ()

Pitryx

Za ten blbý konec samozřejmě, jako vždy procenta dolů. Ta Karolinina kamarádka je přesně ten typ žen, které bych prostě zastřelil. Ne jen že vykecala to, co mělo být utajeno, ale ještě se tím montovala do jiných vztahů a do něčeho po čem jí je houby. Jinak se mi líbily herecké výkony, slušná kamera a scénář také nebyl k zahození. Až na ten konec ovšem, jak výše zmíněno. Také občas uhnul od linie, a to bylo škoda. Vcelku se to povedlo, ale zase tak moc mne to „nechytilo“. ()

Gamekeeper77

Po shlédnutí traileru jsem byl celkem v očekávání, které film bohužel nesplnil. Nic na tohle téma kopáčů v naší zemi jsem neviděl, takže jsem se těšil na originální drama. Nabralo to sice správný směr, pořád jsem čekal, kdy to kde koho zavalí, schovávačky před zákonem, mafií apod. Náznaky tam sice byly, bohužel to vždy nějak vyšumělo do prázdna. Ani kostlivec ve skříni nebyl nijak kostlivý a konec? No tak ten byl nedotažený úplně. Škoda, protože námět, atmosféra, kamera, herci super. Zkrátka nevyužití velkého potenciálu. 65%. ()