Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KlárkaS
  *****

  Epický příběh, který vás zároveň dostane do kolen svojí intimitou. Nejlepší německý herec (nojo, Tom Schilling fangirl), nejlepší hudební skladatel (November, omg!), rodinná tragédie versus životní láska, východoněmecká politika versus umění, časový rozptyl 40 let a přenádherná výprava. Díky bohu že se Florian Henckel von Donnersmarck vrátil k německé historii, The Tourist byl mega fail a tohle mu sedne stejně jako Životy těch druhých! No, a kéž by ten film byl ještě delší.(3.3.2019)

 • frantababaf
  ***

  Werk Ohne Autor je sice filmem vizuálně podmanivým, ale také filmem, který si sám podkopává své vlastní myšlenky. Nevím, jak jinak chápat příběh umělce, který opustí NDR, aby se mohl věnovat svobodnému formalismu a poté stejně skončí u realismu. Na filmu je poznat, že si jeho tvůrci mysleli, že točí něco opravdu přelomového a epického, ale postava bývalého člena SS, který je nepřirozeně zlý v každé situaci (i Lord Voldemort má asi o sto vrstev víc), působí jako přežitek z poválečného poučovacího období. Ano, nacisté jsou překvapivě zlí, komunisti jakbysmet a liberálně smýšlející mladíci nemají absolutně žádné charakterové vady. Jak by byl svět ideální, kdyby to takhle fungovalo. Chválit tedy můžu aspoň výbornou kameru a Richterovu hudbu, díky nimž jsou sekvence, kdy hlavní hrdina maluje opravdu lahůdkové a díky nimž se dá toto tříhodinové sladkobolné drama dokoukat do konce. 60% (Febio 2019)(22.3.2019)

 • petrsv
  *****

  Tak tohle se hodně povedlo. Film, kterému lze vytknout snad jen pár drobností, což je ale mnohonásobně vyváženo herci, prostředím, kamerou a především dějem. Nevěřil jsem, že lze naplnit 3 hodiny něčím smysluplným, ovšem tento film je toho důkazem.(21.3.2019)

 • Kamas
  *****

  Krásná a tajuplná hudba Maxe Richtera, doba válečného a poválečného Německa, nacistická ideologie budování čisté rasy, poetická kamera, lehký humor a poutavý, i když místy hodně smutný příběh zčásti inspirovaný životem německého malíře Gerharda Richtera. Film je skutečný zážitek, takže i ta 3 hodinová stopáž uběhne jako nic. "Drei Liter!"(22.3.2019)

 • dr.Orlok
  odpad!

  Fotr je lotr:Nazi edition(21.3.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 4. září 2018 na filmovém festivalu v Benátkách. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace