Mladík se chce pomstít za své nešťastné dětství a spáchá zločin, což se mu zalíbí a stane se lupičem.  Svěží komedie o zločinu a bohatství Paříže vznikla pod vedením režiséra Louise Malle a vypráví o mladíkovi jménem Georges Randal (Jean-Paul Belmondo) žijícím v Paříži na přelomu 19. a 20. století, který má zdědit značné jmění. Ještě než však Georges peníze může spatřit, se jeho strýci, který má být ve skutečnosti jeho opatrovníkem, podaří celé jmění utratit. Georges je hluboce zamilován do své sestřenice Charlotte (Geneviève Bujold) a chce se s ní oženit, avšak jeho strýc již její ruku zaslíbil jinému muži, kterého Charlotte nemiluje. Georges je pochopitelně nadmíru rozhořčen a pojme plán ukrást zlotřilému strýci rodinné klenoty, určené pro Charlotte, brzy však zjišťuje, že role zločince mu přináší značné potěšení a začíná okrádat bohaté jako vyjádření protestu proti jejich způsobu života. Se stoupajícím bohatstvím však zjišťuje, že se stává příslušníkem třídy, jejímiž hodnotami sám tolik pohrdal. Mladý Belmondo si tak s chutí jemu vlastní zahrál ve vydařeném filmu s rysy komedie, thrilleru, akce a sociálního dramatu dotýkajícího se dokonce i existenciálních otázek, které však jen doplňují skvěle zachycenou atmosféru celého snímku. (oficiální text distributora)

dr.fish

Belmondo tak jak ho známe. Humor je jemnější než jsme zvyklý, ale žen kolem sebe má dost a dost. Zlodějina jak vášeň a smysl života. 70% ()

vesper001

Film, který by nejspíš už dávno zapadal tlejícím listím nebýt Belmondových fanoušků, kteří ho jednou za čas vyhrabou na světlo. A po zhlédnutí zase uloží a nechají spát. ;) ()

noriaki

Skvělé sociální drama z přelomu 19 a 20. století s neobvyklým J-P Belmondem. Celý film existuje ve zvláštní bezdějovosti, je pouze sledem zlodějských scének volně pospojovaných osudem různých ženštin, které se točí okolo hlavního hrdiny. Ale vůbec to nevadí, atmosféra funguje a příběh si i přes svou zdánlivou jednotvárnost dokáže vynutit pozornost. V kombinaci s dlouhou stopáží tak působí že by se na něho snad dalo dívat věčně. ()

JohnSmith

Neskutečně nudný film. Přišlo mi, že i Belmondo byl z natáčení rozladěný, podle výrazu obličeje, který má po celou dobu. ()

Lionheart

Není to typická bébelovina, už jen proto, že to režíroval Louis Malle. Není to příliš odlehčené, spíše se to zaměřuje na kritiku mravů a společnosti a jako takové je ten film velmi pěkný a krásně natočený. Spousta známých herců (Denner, Jobert, Guiomar) se zde objevuje v celkem sympatických roličkách. Ale nezapomíná se i na trochu sarkastické vtipy - viz geniální scéna závěti. Mě se to líbilo... a moc. ()

J R C Pecuchet

J.P.Belmondo pro něho v tak trochu neobvyklé roli. Tento film bych nenazýval komedií, ale jinak výsledek je v celku zdařilý. Režizér snímku, hlavně na začátku filmu vsadil na dlouhé záběry bez hudebního podkresu, takže střihač se moc nezapotil. :-) ()

kyLuke

Podivný film, který se v podstatě celou svou délku hledá. Rozhodně se nejedná o komedii( jak je zde uvedeno!!), bohužel ani o klasický Belmondův galantní film. A i přes těch pár kladů, co se na filmu najdou se jedná o nejspíše jehroší film s Belmondem, co jsem viděl. Samotná vážnost a fakt, že si Belmondo hraje na drsňáka totiž filmu velice ubírají. Jedním z mála kladů je vcelku vydařený český dabing a na to, že film měl být dramatická kriminálka i velmi dobrá hudba. Zbytek téměř nestojí za řeč. 50%! ()

Hollister

120 minut nikterak napínavého či vtipného děje vedoucího k jednoduché pointě, že někteří kradou jenom pro peníze, pro někoho je zlodějina jeho vášní naplňující život, bez které nemůže žít. Prázdnost filmu bohužel nezachrání ani plejáda známých francouzských herců ()

Mikecat

Ak cakate na blaznivu komediu s blaznivym zlodejom Belmondom tak na to zabudnite. Priemerna vazna drama o zlodejovi z 19 storocia bez stipky humoru a nejakej poriadnejsej akcia. Trochu sklamanie aj ked Belmonda mam rad, ale takyto vazny a fadny zaner mu nepristane. ()

Peči

Jeden z Belmondových slabších filmů, který mě tedy moc neoslnil. Dokonce jsem váhal mezi 2 a 3 hvězdami. Příběh se nevymyká z dlouhé monotónní linie, což je velká škoda. Jako celek to nepobavilo, neuchvátilo, ale zase ani neurazilo. Je to takový poklidný přemýšlivý film ilustrující klima tehdejší Francie. Prakticky se dá souhlasit s tím, co zde napsal B!shop. ()

p.a.douch

Film na motivy románu Georgese Dariena (1862-1921) - "Le voleur" (Zloděj) poprvé publikovaného v roce 1897. Film se snaží vzít si z knihy co nejvíce. Darien sympatizoval s anarchisty a na filmu (i knize) je to vidět. Přelom 19. a 20. století. Změny ve společnosti a bouřlivý kvas ve Francii. Velké příležitosti pro všeho schopného mladíka Georgese Randala představovaného Belmondem. Kniha se mi líbila a film taky. Louis Malle je zkušený režisér. Obsazení dobré - Belmondo, Guiomar, Bujoldová, Jobertová a další - tehdejší nebo budoucí hvězdy francouzského filmu. Belmondo jako skoro vždy super. 80 %. ()

v.indruchova

Nenazvala bych to komedii spíše krimi dramatem. Mě se to líbilo. Belmondo hraje zase šarmantního drsňáka, ale naprosto jiného něž ho znáte. Pánové si mohou přijít také na své kolem mladičkého zloděje se motá až příliš půvabných slečen. Ta bezcitná chladnost překvapovala a někdy opravdu až šokovala. Neočekávala jsem od toho nic a o to více jsem byla pozitivně překvapena. Film ve mě zanechal rozličné pocity. Pořád jsem čekala až ho chytnou..napjatá jako struna :) ()

andy60

Předně si myslím, že film je příliš dlouhý, prospělo by mu sestříhání. Dále mně vadilo, že za celou dobu nezazní žádná melodie, žádný hudební podkres. No a děj - děj vlastně žádný není. Belmondo stále krade a krade a krade a krade... ()