Narcos: Mexiko - Série 3

(série)

Epizody(10)

Nová generace šéfů kartelu soupeří o moc, novináři se snaží odhalit pravdu a policisti, vojáci, agenti i politici balancují na tenké hraně mezi spravedlností a korupcí. (Netflix)

HonzysKISS

Tak tahle série je mega našlápnutá. Doslova akce za akcí. Už tu není tolik drsných mexikánských keců jako předtím, tady se pořád střílí olovo. Netflix solidně zainvestoval. Na druhou stranu je škoda, že už tu není tolik reálných záběrů jako dřív. A absolutně se mi tady nehodí vypravěčka. Ne, že by mi vadil ženský hlas, ale třeba kdyby vyprávěl ten agent, tak to by znělo mnohem víc přísněji. ()

mira007

Série dějově po smrti Felixe Gallarda, kdy jsou na vrcholu bratři Arellanové z Tijuany, ale přeroste je pán nebes Amado Carillo Fuentes, který je prakticky hlavním hrdinou této série a kdy hoši ze Sinaloi se teprve zbírají ze dna. Skvěle namixovaná akce, dějiny narkobyznysu a politiky v Mexiku za mne za pět hvězd. Nejlepší mexický Narcos. Škoda, že závěrečné díly trochu ztrácí tempo a že má nějak moc prostoru utrápený agent Walt, ale i tak brilantní šachovnicová atmosférická partie. Dějově se to ke konci sice kryje se seriálem Prcek (2017) , ale i tak zpracováno lépe a za více peněz. ()

ddf76

Pomalejsi tempo. Tvurci si nechavaji otevrena vratka k El Chapovi. Moc velka rezba se nekonala. Jinak jedna technicka - DNA test v roce 1994 urcite nebyl. Trochu prestrelene. ()

DAPDO

Stačilo si pustit posledních 10 minut předchozí série, kde je hezky všechno sesumírovaný a neměl jsem za celou dobu problém v postavách. Druhá polovina série sice trochu ztrácela tempo, ale za mě to byla nejlepší série z Mexika. Zůstal styl vyprávění ze všech předchozích Narcosů, takže vypravěč, prostřihy na autentický záběry - bez toho už bych si tenhle seriál nedovedl představit. Agent Brolin a jeho tým tentokrát neposrali úplně všechno, ale skoro všechno, takže všechny kartely měly dostatek času ukázat, co v nich je. Jediný, co mi sem nesedělo, byl příběh mexickýho strážníka, který pátral po sériovým vrahovi mladých holek, bylo to jak z jinýho příběhu. Za zmínku stojí to, že nejlepší dva díly této série režíroval Wagner Moura. ()

ER

Nejlepší ze série Narcos Mexico. Ale marná sláva, auru "Pabla Escobara" to nemá. Navíc linka s policajtem zbytečně odváděla pozornost (klidně to mohl být samostatný seriál). Aspoň zazářil Amado. ()

bearmeedek

Začátek opět pomalejší, ale tato série hodně dokumentuje historické události hlasem novinářky, která má ve filmu svou vlastní linii. Další linii má strážmistr Vincent, který iniciativně amatérsky řeší vraždy mladých žen. Dále je tu klasická DEA a spory jednotlivých klanů, se známými postavami. Takže je to dost živé a podařilo se udržet dobrou úroveň. ()

oasismanik

Ani tretej, pravpodobne poslednej, sérii Narcos Mexiko niet veľmi čo vytknúť. Sem sa dostali asi už len tí skalní fanúšikovia Narcos "projektu", ktorí vedia, že nemôžu očakávať šialene akčný dej podobný pôvodnému Narcos. Mexiko skrátka nie je Kolumbia, bolo/je to tu o dosť viac chaotické a tento chaos zvládli tvorcovia aj do tretice bravúrne. Postavy sú zahraté bravúrne a veríte im každé slovo, atmosféra, podkreslená výborne vybranou hudobnou zložkou sa vám doslova dostane pod kožu a mnoho krát si určite poviete "kurva, tak tam by som fakt žiť nechcel". Každá jedna linka bola zaujímavá, aj tá Victorová. Tá ma možno bavila najviac. Dúfam, že Narcos bude v akejkoľvek podobe pokračovať aj v budúcnosti. Príbeh El Chapa by nebol vôbec zlý nápad. ()

hrumsrt

Suverénně nejhorší série Mexica a vlastně vůbec celého projektu Narcos. S hodně podobným vzorem jako původní Narcos je dosavadní hlavní hrdina odstaven a my si tak máme najít zalíbení v řadě nových postav. Ale tady mi to nesedlo! Velkou část sledujeme v podstatě vatu, ať už osudy ambiciózního zkorumpovaného policisty, který vládne nesympatickým postavám téhle série, či pak činy mladé "ne-překvapivě" zase ambiciózní novinářky. Dohromady to úplně nefunguje... Je to poměrně zdlouhavé a fakt hodně se soustředíme na takové prázdné dialogy a obzvláště v druhé polovině je té akce opravdu po málu. Hlavní postavou tak nějak měl být a asi i je charismatický Amado Carillo Fuentes, ale vlastně bych souhlasil, když nebude mít někdo stejný názor, jelikož je to celé takové roztříštěné! Tvůrce už ani netahají ze sraček původní členové kolumbijských kartelů, když už jsou tak nějak mimo hru. Je to bez Félixe, který si to tady dlouho budoval a je to hodně holt hodně znát. Už to nemá to původní kouzlo, až jsem se divil, že tohle je zase Narcos? Doufám, že z Mexika toho už bylo dost! Mexičani si žijí ve špíně a neumějí tomu dát ten styl, to kouzlo! 70% ()

ACDCKL

Jako na houpačce. Netroufnu si říci, že by některý díl byl slabý, to určitě ne, ale tahle série dle mého byla to nejslabší ze všech sérií. 4 epizody byly parádní a velice jsem si je užil, u dalších to bylo slabší. A celkově této sérii chybělo něco ve stylu původního Narcos. Po této sérii si říkám, co vlastně bude dál, Chapito či je dané téma již vyčerpané a trh je jím přesycený? To se uvidí v nejbližších letech. Za mě tato série 4*. ()

Yoda666

Celé první dvě série sledujeme vedlejší postavy (zejména jednu jménem Amado Carillo Fuentes - dost zajímavej týpek, abych pravdu řekl), které se pomalu ve stínu hlavního narkobarona pokradmu dostávají k moci, abychom je ve třetí sérii totálně zahodili a místo toho sem dali na první pohled velice zajímavou, ale nakonec naprosto nudnou postavu novinářky a tu snad nejméně čitelnou postavu, co jsem měl kdy tu (ne)čest vidět, zkorumpovaného policajta, ve kterém se najednou hne svědomí nebo co. Zpackaná série, která se snažila do 10 epizod vecpat vzestup a pád Amada, válku mezi tijuanským a sinalojským kartelem (včetně postavy El Chapo, i dnes celkem relevantní), korupci v mexické armádě, novinářku snažící se kartely usvědčit, vyšetřování DEA a vraždění žen v Mexiku, až nakonec v podstatě nezbyl vůbec žádný čas na nic a celá tato série jen sotva škrábe po povrchu celé věci. ()

Parabot

Stoletá válka s drogami v nejčistší esenci, kdy jediným výsledkem je zmar a deziluze. Bohužel, opět chybí něco opravdu ikonického, jako Pablo a nepomohlo ani obsazení jeho představitele na postu režiséra několika epizod. ()

Blazis34

První dva díly byly velmi dobré. Potom seriál trochu uhasínal, ale poslední tři díly mě opět bavily. Celkově, jako vždy u Narcos, chválím herecké výkony, scény, make up a prostředí, ve kterém se Narcos natočilo. Bavila mě také provázanost se skutečnými záběry. Třetí sérii dávám 70%, lepší tři hvězdy. ()

muti

Bez Felixa to už nie je ono, ale show must go on a kolesá mašinérie melú ďalej. Felixove proroctvo o budúcnosti kartelov sa postupne napĺňa a my vidíme vzostup a pád regionálnych kartelov ktoré medzi sebou bojujú o trasy a priazeň Kolumbie. Novým kráľom je Amado, z ktorého sa stal pašerák storočia. Jeho vízia, nadhľad a pochopenie trhu sú ozaj obdivuhodné. Amado nepatrí k horúcim hlavám severu a spojenca nachádza v top politikovi s väzbami na armádu. Ako vravel Felix, Amado je síce najslabší zo všetkých, ale kde sa dvaja bijú, on zvíťazí. ()

swinevenca

Zjistil jsem, obyčejný mechický lide, že tě mám u zadní brady. Jo, morální bída tvých politiků mě výjimečně naplňuje blažeností z trvalého pobytu v srdci Evropy, díky trvalému hromadnému ženskému chování a pochovávání v poušti jsem rád za naši míru urbanizace a policajty, co se nepářou s agresivní fetkou a těžkost profesního bytí Janka Kroupy je proti tvým VOZům šéfování MF Dnes v matrixu AB. A chápu, že je škoda, to nevykřičet do světa, když svět zrovna poslouchá. Ale mě zajímá, jak to kdo z Narcosů skoulí, kdo skončí s koulí (na noze) a kdo skončí bez koulí (a nohou). A kvůli tomuhle ředění to prostě nebyl matroš jako dřív. Sjel jsem ho na ex, to jo, ale dlouho to nevydrželo. ()

koza3

Byl jsem celkem rád, že to má Felix už za sebou, protože mi nebyl zas tak sympatický a nefandil jsem mu. To je samo o sobě zajímavé prohlášení, protože fandit drogovým lordům, je samo o sobě ujetina :-D Každopádně nahradil ho Amado, což je sympaťák na první pohled. Zůstane ve mě vzpomínka na ty kubánské epizody, které byly vystřižené jak z úplně jiného seriálu. Tyhle oblasti jsem si moc užil, ale ostatní oblasti, boje mezi kartely, korupce a naháněčka s DEA už byla trošku za hranou zábavnosti a byl to takový průměr. Narcos končí a jsem zvědav, zda nás čeká nějaké pokračování třeba zpět v Jižní Americe nebo někde úplně jinde? Zatím není nic v plánu, ale historie drogových kartelů má před sebou dalších několik dekád, takže se dá o co opřít :-) ()