Slunovrat

• USA Midsommar (více)

Vztah Dani a Christiana už nestojí za nic. Možná to ale spraví výlet do severní Skandinávie s partou kamarádů. V odlehlé vesničce odstřihnuté od okolního světa se tu jednou za 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Mladí Američané si užívají bezstarostné prázdninové veselí v místě, kde slunce nikdy nezapadá. Vše se ale zvrtne, když je vesničané přizvou k rituálům, při kterých se místní ráj na zemi mění v čím dál děsivější peklo. Horor Ariho Astera (Děsivé dědictví) ukazuje, že za bílého dne se mohou odehrávat ty nejtemnější věci. (Aerofilms)

vnimatkrasu

Vadí mi, jak přehnaně vážně se to celý bere. Vadí mi, kolikrát jsem u toho přemejšlel, jak poťouchle by mě bavilo, kdyby z toho někdo schopnej udělal parodický Scary Movie. Vadí mi doslovnost. Vadí mi, jak jsem u toho zaháněl vzpomínky na Rituál s Cagem. Vadí mi délka. Jasně, že je toho spousta, co na Slunovratu lze obdivovat. Ale prostě mi toho vadí docela dost. ()

UhLee

(5/10). Ten film má něco do sebe, ale ta ujetost je prostě moc. Mám pocit jako bych právě ztratil přes 2 hodiny svého života sledováním krvavých orlů, masakrováním hlav dřevěnou palicí a hromadných orgií. Po kompoziční stránce je to však nádherný film. Příroda a zpěvy se mi fakt líbily, ale jinak jsem si fakt říkal jaká je to ujetost. Jenom doufám, že to fakt ti Švédi neprovozují. ()

Script odpad!

To jaký psychopat vymyslel tenhle příběh??? Jako nic proti. Zpracování po stránce kamery je good, ale logika postav + ještě koncept příběhu, na kterém tento film stojí se mi prostě hnusí. Já na tenhle film nemám žaludek. Tenhle film mě přesvědčil, že ať už Ari Aster natočí co natočí, tak to bude doslova pořádná píčovina. ()

Xicht0r

Herecky to trochu vrže a stereotypní hororová zápletka "banda mladejch na výletu" taky moc nezaujme, protože po chvíli si přejete aby už všichni chcípli jak moc jsou otravný. Každopádně mystérium kolem slunovratu a švédský sekty jsou libový, několik scén opravdu krása a úlet zároveň. :] ()

andrii

Spořádaní, obřadní satani v krojích. Valkýry a fauni vzplanuli. Dosáhli, zvráceně opojné, nenávratně závratné blaženosti po těle. Narkotičtí světlonoši s ruměnými nektary. Plnokrevné oslavy v lůně vrcholné flóry. ()

Avathar

Bizarná, mrazivá, znepokojivá psycho hororová surreálna čierna komédia v štýle opery či absurdného divadla na tému rozpadu vzťahu, vnútorných tráum a zármutku? No nádhera! Je to iné, je to svieže a veľmi svojské. Film, ktorý sa ťažko k niečomu prirovnáva. Ari Aster je mimoriadny talent a neviem sa dočkať, s čím sa vytasí najbližšie. Budem však medzi prvými, čo budú stáť v rade na lístok do kina. ()

Sfinkter

Plíživá artová psychedelie, která asi více sedne omezenému počtu diváků a až tolik nesluší mainstreamu v multiplexových kinosálech. Mnohem dusivější než dědictví a scény z bad tripů jsou dokonalé. Hvězdička navíc za zážitek z kina. ()

Lachtaan

Pro jedny může být Ari Aster režisér s neotřelou fantazií, pro jiné zas naprostý šílenec. Mou pozornost si loni upoutal pomalým, ale krutě vyvrcholeným Hereditary, tudíž jsem zbystřil, když jsem narazil na jeho jméno právě u Midsommar. Tady se bohužel dostáváme už do fakticky šílených končin, kde si na své přijdou jen zarytí diváci absolutních výplachů o fanatismu a sektách jako takových. Dost jsem váhal, zda nad tímhle počinem úplně nezlomit hůl, on mě ale přes svou absurdnost a přepálenou délku vlastně téměř nenudil. ()

Tosi

Režisér a všichni diváci, jenž tenhle důmyslnej špatnej trip dokoukali do konce, okamžitě k Chocholouškovi! ()

black.mao

Pokaždé si dáte odvar z čehosi, zvlášť když vám to nabídnou úplně cizí lidi a zvlášť když vám po něčem takovém bylo minule dost divně. Pokaždé musíte zabít toho, kdo vám řekne, že už tuhle bizarní hru nechce hrát a ještě mu strašně moc děkujete za jeho čistou oběť, která vás smířila s veškerenstvem. Zásadní je, že to musí být student antropologie a z Ameriky a jeho mrtvolu musíte naaranžovat tak, aby z toho byl cca 3 sekundový záběr, který nijak nedává smysl, ale v traileru to vypadá strašně akčně. Navíc se to musí odehrávat ve Švédsku, kde mimo výroby nábytku a automobilů značky Volvo pak jen obětují důchodce a nikomu to není vůbec divné. Ale v poho, jsme daleko za polárním kruhem, kde, jak každému vysvětlíte, slunce zapadá jen na chvíli a vlastně je to jen takové šero, takže potom ty záběry rituálů za tmy a svitu loučí se odehrávají nejspíš někde v Norimberku na srazu Hitlerovy mládeže. A celé se to děje na takové loučce u lesa, (ano, na podobných jsme dělávali dětské letní tábory) a vy tak celý film přemýšlíte, čím se tam ti lidé vlastně po zbytek roku živí? Že by jim ti studenti vydrželi až do další sklizně, pardon rituálu? Zkrátka, nedomyšlené, amatérsky zahrané, navíc toporné a příšerně odtažité. Nudna co si hraje na horor, ale koukat se v zoo, přes sklo, na pářící se šimpanze není porno. ()

BROKEN_

Ari Aster se po Děsivém dědictví rozhodl, že tentokrát nás bude děsit snímkem, který se bude odehrávat za denního světla. Hned zkraje je nutno podotknout, že jestli se vám nelíbilo Děsivé dědictví, pak se vám z velké pravděpodobnosti nebude líbit Slunovrat. ALE.... film Slunovrat je jiný, oproti všem dnešním filmům a přirovnat ho k něčemu je prakticky nemožný, pokud nevíte o nějakém podobném filmu... já ne. Slunovrat pojednává o vztahu Dani a Christiana, kterým vztah vůbec nekvete a je na pokraji rozvodu. Christian se musí vypořádat nejen s hysterickým chováním Dani, ale i s jejími neustále se prohlubujícími stavy úzkosti. V úvodu filmu se stane jedna opravdu šokující událost. Ten úvod je naprasto neuvěřitelný. Ari Aster mě dokázal takovým způsobem vtáhnout do filmu, že jsem si to po plus mínus 13 minutách než se objeví název filmu musel stopnout a nadechnout se. První myšlenka, která mě hned napadla byla – Páni, tak tohle vzalo zatím Děsivé dědictví do kapsy. Ano vím, tohle tvrzení je poněkud brzké a nerozumné, přeci jen vím, že film Děsivé dědictví miluju, tak moc, že po zhlednutí Slunovratu, jsem si pustil Děsivé dědictví znova. Přiznám se, že Děsivé dědictví se rve u mě do mého seznamu TOP 10 nejoblíbenějších filmů. Ale zpátky ke Slunovratu. Úvod jak jsem již řekl, je neuvěřitelně vtahující. Je to parádně natočený se skvělou Florence Pugh a fakt výborným soundtrackem, zkrátka úvod filmu je boží. Ari Aster se ve Slunovratu po režisérské stránce posunul ještě dál než u jeho předchozího snímku. Kamera je nádherná! Kameraman Pawel Pogorzelski má nádhernou expozici, jednotlivými záběry jsem byl přímo uchvácen... NÁDHERA. Děj se následně přesune do Švédska, do vesničce, která je odstřihnuta od okolního světa, kde se koná jednou za 90 let letní slunovrat, se speciálními slavnostmi. Na tohle byl divák nejvíce zvědavý, poněvadž po trailerech to vypadalo na zvrácenou psycho podívanou. A ano, je to úchylné, zvrácené, ale pro ty lidi, kteří tam žijí je to tradice, čili to berou normálně. Reakce Amerických návštěvníků je proto velice chápavá – vyděšení. Téma filmu je rozvod, mezi hlavní dvojicí Dani a Christianem. U těchto dvou jsem si nebyl úplně jistý ve druhé polovině filmu. Jejich myšlenky byly dosti nejasné, převážně u Dani, na které ten závěr stál, a já jsem byl dosti mimo. Má to zvrácené momenty, hlavně se musí zmínit jedna věc. Kamera u těch momentů neuhýbá! U některých záběrů mi nebylo zrovna nejlíp. Hlavně u prvního rituálu. Závěrečný akt je..... BIZARNÍ. Děsivé dědictví mělo hororové finále, které bylo také bizarní, ale byl to ten HOROR, který měl neuvěřitelnou atmosféru. Atmosféra ve Slunovratu je skvělá, ale převážně se tady hraje na ty pohanské rituály u kterých zůstanou vaše dojmy, budete přemýšlet co se to sakra děje. Závěrečná katarze převyšuje vše co se v tom filmu stalo. Přiznám se, že po skončení filmu, jsem několik minut seděl s myšlenkami – Co to... co se to, co to do prdele bylo..........? V tom závěru jsem přátelé dokonce zapomněl kdo jsem.... NESKUTEČNÝ. Film není jako Děsivé dědictví doslovný, musíte nad tím přemýšlet a sami si udělat vlastní obraz. Je to výjimečný dílo, stejně jako Děsivé dědictví, ALE..... nejsem si jistý, jestli je tenhle film na 5 hvězd. To si nemyslím po delším uvážení, ale i přesto se jedná o sakra zajímavé dílo, které vám v hlavě nedá pokoj. Když si vzpomenu na tu sexuální scénu, a ten konec...... TAK JSEM TOTAL MIMO. Na závěr se přiznám zapomněl jsem zmínit herecké výkony. Ty jsou jako v případě Děsivého dědictví dokonalé. Hlavně Florence Pugh, která předvádí svůj nejlepší výkon v kariéře – zatím. Plus se smí říct, že postavy jsou sympatičtější než u Děsivého Dědictví, více se s nimi ztotožníte. VELMI SILNÉ 4 HVĚZDY. Další projekce to může zvednout na 5 hvězd. Už se moc těším na další film Ari Astera! P.S. Viděl jsem prodlouženou verzi, a na to, že to má skoro 3 hodiny, tak jsem se nenudil. () (méně) (více)

Beky odpad!

Příšerná nuda a 1000x viděna zápletka. Jako celek nekoukatelne pro me, pár scén atmosféru ma to je jasny, postavy se chovají ale jako dementi. Vesnice od MS me bavila mnohem více. Pointa je ve filmu nulová a hlavně citelně predvidatelna. A gradace napětí? Nic takovýho jsem nepocitoval. Verdikt: odpad ()

oveckaoa

Nejprve varování pro ty kdo se na to chystají nechoďte na to s tím , že jdete na horor s tím to moc společného nemá. Jinak tohle je asi z přehledem nejzvrácenější film na , kterém jsem kdy byl v kině. Upřímně ani nevím jak to hodnotit pokud jako horor jasný odpad jelikož zhruba 2 scény na 140 minut je hodně málo pokud to, ale beru jako komedii tak to účel splnilo naposledy tak vysmáté kino (nepočítám komedie) jsem viděl u Annabelle 3, ale tam to byly 2 cigáni co se neuměly chovat tady jsme byli dospělí a smáli se všichni. 5 hvězd ani omylem nejsem úchyl nebo nemocný člověk navíc si to šetřím na It 2 nejspíše případně ještě na lepší kousky co letos snad vyjdou (ve středu jdu na Noční Můry z temnot a v pátek na Krvavou Nevěstu) 4 mě přijde hodně a navíc je to nefér vůči Děsivému Dědictví, které mě přišlo lepší na druhou stranu tohle je zase větší sranda. Problém tu vidím i v postavách a logice dokážu pochopit, že někdo neodejde, když uvidí před sebou sebevraždu i když nechápu proč měly ty mobily a laptopy, že někoho nezavolaly signál tam byl, když ten černoch hledal cosi ve vyhledavači, ale nedokážu pochopit, že to nikoho (až na 2 lidi) nenapadne odejít, když zjistí, že zde mizí lidi . 60 procent. P.s. 1 jinak přístupnost 15+ tam není kvůli hororovosti , ale kvůli tomu , že je zde scéna kdy jeden chlap souloží s ženskou a nad ním je zhruba 12 holých ženských a sténají u toho pak se zde ukážou vagíny a u toho chlapa penis to je vše ty hororové scény nic extra krvavého nejsou i když v dnešní době ty malé děcka shlédnou film Kanibalové úplně v klidu a nic to s nima neudělá tak bych je možná na to i pustil P.s. 2 nejlepší a nejkrásnější herečka byla ta s kterou před koncem Christian spal aspoň vkus měl dobrý. ()

hanagi

Kombinace psychotropních látek a pohanských rituálů je čarovná a smrtící. Sebejistota a arogance "civilizovaného světa" jde do kytek a mně se to velice zamlouvá. ()

uiu

Na jednu stranu - nebylo to tak úžasné, jak mnozí opěvují, takže jsem byla mírně zklamaná. Ale opravdu se nejedná o horor, film je spíš "divný". Jak prohlásil sám Ari Aster, jedná se spíš o takové "break-up" drama - komu totiž přijde chování Christiana vůči Dani normální, má asi dost velký psychologický problém. Asi hodinu po skončení filmu jsem si uvědomila "Pelleho rodiče zemřeli při požáru!" ()

terunka003

Barevné, napínavé, tajuplné, strašidelné, úchylné, jeblé, emoční, děsivé, zvrácené. Původně jsem se na to chtěla dívat kvůli Florence, pak jsem se trošku bála, že se budu třást strachy a lekat každých 15 minut. Ale tohle jsem nečekala. Bylo to skvělý. Vážně. Sice začátek filmu byl dost psycho, než se děj přesunul z temného města do stále slunečné barevné osady jedné švédské komunity. Pak to nabíralo na obrátkách až do finálního úsměvu. Charakterově zde není jediná pozitivní postava, ač jsou dost hloupý, když si nevšimnou, že začínají mizet kámoši. Členové komunity jsou chladní, bezcitní a plně dodržují svoje zvyky, pravidla a zákony. Některé scény byly už příliš, například coitus za přítomnosti hekajících žen a poslední scéna, to už bylo dost přes čáru. Film je sice dlouhý, ale je příjemně vypravován. Vizuálně moc hezký a záviděníhodně barevný. Chápu, že pro milovníky klasických hororů je to čajíček, a možná právě proto to nízké hodnocení. ..o filmu budu přemýšlet ještě dlouho, fakt se mi líbil, filmově mě ukojil..ty švédi jsou fakt cáklý.. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu