Bat 21

Hlavním hrdinou je náruživý hráč golfu, plukovník Iceal Hambleton. Při plnění zvláštního úkolu je jeho letadlo sestřeleno nad vietnamskými pralesy a on jako jediný katastrofu přežije. Hambleton, který do té doby poznal válku pouze v bezpečí psacího stolu, se tak ocitne sám v nepřátelském týlu. Bloudí nepřátelskou džunglí a jediné spojení, které udržuje se svou stranou, je rádiový kontakt s průzkumným pilotem Clarkem, který krouží ve vzduchu. Aby Vietnamcům, kteří odposlouchávají rádiové vzkazy, Hambleton neprozradil pozice a směr vojsk, zakóduje své poselství do golfové abecedy. Clarkovi tak nezbývá, než se tyto svérázné šifry naučit. Přes veškerou snahu je však místo, kde má dojít ke střetnutí Vietcongem, objeveno. Nelidský postup hustou džunglí se tak mění v krvavá jatka. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Bat 21 je jeden z těch horších nebo slabších filmů z vietnamské války. Záchrana elitního plukovníka,který zná válku jen z map pilotem, který se už těší domu nabízí mnohem víc než co nám páni Hackman a Glover předvedli.Nebude to ale jejich vina, oba hrají jak můžou,ale televizní Markle prostě nezvládá velký film.K tomu připočtěme scénaristickou nenápaditost a máme tu dvě hvězdy ()

Aqualung

Jde o slušně natočený akční film snažící se odrazit zřejmě skutečnou událost, která byla pro hlavního aktéra jistě tvrdým zážitkem.Rozumím taky snaze o popsání pekla, kterým prochází, a tady to začíná být k debatě.Scénu, kdy hrdina navštíví, ať už náhodou, či nevědomky dům domorodce a po krátkém občerstvení je nucen použít zbraň, aby si zachránil zdraví neo život lze ještě akceptovat.Ovšem situaci, kdy vietnamský klučina upozorní amerického vojáka na past a posléze mu daruje svůj klobouk mi přijde minimálně za vlasy přitažená, když ne z jiného světa.Film se kvalitou ani nepřibližuje takovým dílům, jako je Coppolova Apokalypsa, nebo Četa.Nicméně, jám mám Hackmana rád a film se mi líbil.I přes nezbytný, byť asi reálný, tedy nasládlý konec. ()

slovan1

Odlišný film, než na jaké jsme z Vietnamu zvyklí. Ale není to vůbec na škodu. Je zde vykreslená spíše emocionální stránka pří pohledu na válku z blízka, než příběh plný přestřelek a krve. Akčních scén ala průzkum džungle námořní pěchotou a při tom vyrubani páru vesnic Vietkongu se zde nedočkáme, takže nic pro příznivce Čety a podobných filmů. Každopádně ale příjemný filmek, který by si zde zasloužil vyšší hodnocení. ()

wosho

Naivní scénář o starém golfistovi co přechčije celý vietkong v džungli za pomocí pilota. Režisér se však s tím pohrál a natočil to svižně a zábavně (nesmí se to však brát smrtelně vážně, byť pár momentů je skvělých-poprava posádky sestřelené helikoptéry, či rvačka Hackman vs starej nasranej rákosník). A samozřejmně duo Hackman-Glover je dobrě sehrané, ikdyž spolu jsou jen na závěr. ()

Locksmith

Film to není úplně špatný, ale velké části stojí na výkonech G.Hackmana a D.Glovera. Příběh nijak zvlášť nezaujme, ale ani neotráví. Upřímně - "Za nepřátelskou linií" se mi líbilo mnohem víc, tam byla příběhová linka přece jen propracovanější, odehrávala se v zajímavějším prostředí (kolik válečných filmů se odehrává v Jugoslavii?), postavy byly zajímavější (navíc tam byli i výraznější záporáci) a i ty akční scény tam vypadaly mnohem lépe, byť místy neuvěřitelně. A Hackmanovi přece jen role admirála Reigarta sedla víc. ()

Delaney

Scénář není nejlepší, ale se skvělým Hackmanem a Gloverem se nenudíte, ikdyž někteří píší, že ano. Myslím, že každých 20minut přijde opravdu silná scéna, která vás dalších 20minut nenechá v klidu... 75% ()

sona123

Film má nějaký ten pátek za sebou, ale není to na něm znát. Nic moc uvedení do děje, to mi zkraje vadilo, tvůrci jdou přímo na věc - Hackman je posazen do džungle a musí v ní přežít, než ho někdo někde vyzvedne. A přesto že je hlavnímu hrdinovi 53 let a v terénu až tak moc předtím neběhal, jako by se v džungli narodil :-) Není to blbé, má to spád, všichni jsou to sympaťáci a není problém fandit té "správné" straně. Uživatel gouryella to napsal velmi výstižně, a narozdíl ode mě mu na to stačilo pouhých 8 slov. ()

Brejlil

Není to Stoneova léčba vietnamského syndromu. Spíše jde o nepříliš zvládnutý pokus o ztvárnění skutečné zachranné operace. Hackman je ve své postavě dosti nevýrazný, dílem je to nesmyslnými replikami a nepříliš dobrým režisérem. Trochu lepší je Glover, ale přeci jen za kniplem toho moc nezahrál. Některé scény jsou čisté WTF (chlapec na lávce), jiné se dosti blíží. Kdo má rád Cesnu 337 a nějaké ty Huey, tak si užije dosyta. Kdo má rád výbuchy v džungli, užije si také. Ostatní neurazí ani příliš nenadchne. ()

drankeryth

Dalsi kusok na temu z vietnamskej vojny som mal moznost uvidiet a tentokrat taky co som uz kedysi videl veeelmi davno. Aj po rokoch je moje citenie voci tomuto filmu rovnake a preto film hodnotim kladnym dojmom. Na akcie sa velky priestor nebral, co je aj troska skoda, ale to mu az tak moc neubera na spade deja filmu, ktory plynie dobrym smerom. Prijemna podivana, ktora nikoho neurazi na poli vojnovom:) ()

helloween93

Tento válečný snímek není tolik známý, ale rozhodně nejde o žádný nudný film z Vietnamu. Četl jsem knihu o pilotech amerických helikoptér ve Vietnamu a přesně to vystihuje nálady z tohohle filmu. Sympatičtí Hackman a Glover jsou velkým plusem tohoto filmu. Shlédnuto na MGM. 4* ()

MickeyStuma

Plukovník Hambleton jako jediný přežije sestřelení výzkumného letadla a zůstane na nepřátelském území kdesi ve vietnamské džungli. Záchranná akce je v plném proudu, ale je složitější než jak vypadá. Scénář byl napsán na základě knihy od Williama C. Andersona inspirovaného skutečnou událostí. Na první pohled se nejedná o nic neobvyklého, ale v hloubi příběhu je poukázáno na naprostou profesionalitu v opatrném postupu plukovníka s cílem se neprozradit, neboť je jasné, že Národní fronta osvobození Jižního Vietnamu, jednoduše nazývána jako Vietkong, vysílačku odposlouchává. S ohromnou bystrostí mu sekunduje hlídkový pilot, který se ho snaží především udržet v dobrém psychickém stavu, neboť záchrana nebude tak rychlá, jak by si přál. A tak vše postupně spěje k hodině H, tedy k době vyzvednutí. Jenomže to neproběhne zcela podle plánu. Doslova herecký koncert Geneho Hackmana, u kterého je to už tak nějak očekáváno a Dannyho Glovera. Příběh z války ve Vietnamu svým zpracováním krapet neobvyklý takže něco jako ´Četa´ se rozhodně nekoná, ale i tak o napětí není nouze. Snímek se pyšní skvělou kamerou a scenériemi, jejichž vrcholem je právě scéna vyzvednutí. Záběry s helikoptéry jsou nasnímané a sestříhané vskutku názorně. Válečné drama mající svůj potenciál. Příběh o přežití jednotlivce na nepřátelském území ve své nejsyrovější podobě. Tolik umírání najednou pro člověka, který do té doby znal válku jen ze své kanceláře, je víc než šokující. Snímek se tedy řadí mezi antiválečné snímky a právem. ()

mutace

Trošku jiný pohled na válku ve Vietnamu. Nejde zde o akční podívanou s kupou mrtvých Charlie, nýbrž o vztahu zachránce a zachraňovaného. Bohužel jsem tento film viděl na VHS s naprosto příšerným dabingem (patrně nejhorší dabing, jaký jsem kdy slyšel), takže nekteré scény působily jako parodie proti své vůli. To ovšem není problém původního snímku, takže i tak hodnotím velmi kladně ()

Dárius

Velice pěkný,napínavý-s množstvím originální vojenské techniky,poprvé jsem viděl vnitřek B17 upravené pro špionáž.Gene Hackman si uvědomuje že uniknout z ůzemí viet-kongu bude zatraceně těžké.Na vlastní oči taky uvidí-co dokáže udělat napalm s nepřátely.Vždy boj sledoval jen s ptačí perspektivy.Prostě supr. ()

savage3303

Pre mňa starší film. Skvelé herecké obsadenie a napätie počas celého filmu. Ja som sa zabavil a mohol som si vychutnať letectvo v akci. 3*. ()

Hulk Hogan

Ne až tak známý válečný snímek, který ovšem disponuje solidním příběhem, korunovaným výkonem dvou špičkových herců. A nudný mi to teda rozhodně nepřišlo. ()