Youngblood

USA, 1986, 110 min

Peter Markle

Peter Markle

Mark Irwin

Jednoduchý a ničím nepřekvapující příběh z atraktivního sportovního prostředí. Z dnešního pohledu se snímek jeví jako naivní a kýčovitý slaďák, nicméně díky svým dávným vzpomínkám dávám poměrně vysoké ohodnocení. Objeví se zde pár současných (Keanu "Neo" Reeves), nedávno minulých ("roztančený" Patrick Swayze) i již dávno minulých (Rob "Hezoun" Lowe) hvězd.(17.7.2008)

koukat se na to dalo,ale jen ve chvilich mimo kluziste.... chapu,ze je tezke pro "b"ckovej film namaknout choreografii s bruslemi na nohou,ale realisticnost byla asi tak stejna jako u prumerne dobre skupiny amaterskeho sermu... Myslim,ze pribeh je naprosta klasika, kterou ma kazde filmove studio v archivech scenaru hned v prvnim regalu u dveri, nicmene i relax je treba kazdemu ;o)(20.11.2006)

• Martin741

Nudny a hodne podpriemerny film so Swayzem - Ztracenci, Bod Zlomu 1991 - z 80. rokov. Reziser Markle odviedol len rutinu, zrucnu, to jo, ale stale len rutinu a Rob Lowe je dnes uz skrachovanech a nema nic. Nuda vladne hlavne v strede, koniec je nedokonceny a odbity a to je skoda, film ma na zaciatku cim zaujat : 40 %(6.12.2016)

• Gemini

Trapnější parodii na Rockyho jsem ještě neviděl. Záběry z hokeje jsou směšné a směšnější, na nějaký závan realismu zapomeňte ještě než sednete k televizi, a ten zbytek...už jsem to říkal - je to prostě parodie na Rockyho. Perspektivní štírek dostane na budku, pracuje na sobě, zamiluje se, nevychází to, pracuje na sobě, a na závěr je z toho rovnou tríček s kloboukem, pět minut za bitku a srdce té jediné pravé. Ta jedna hvězda je za to že ta holka se mi celkem líbila;)(31.7.2007)

• Morholt

Těch 30% je jen proto, že mám hokej rád a hokejových filmů je zatraceně málo. Jedná se totiž o pitomoučkou hovadinu s klišovitým schématem, kdy to nejdřív jde, pak to nejde a přijde krize a po krizi návrat, kdy to jde úplně nejvíc. A samozřejmě je tu trochu té povinné lásky. Někoho nalákají známější jména, ale tohle není film, který by si dal kdokoliv z nich za rámeček. Záběry ze zápasů, na které se většina fandů těší, stojí za starou belu a hraje se tu nejspíš ten nejpomalejší i nejpříšernější hokej v dějinách filmu. Celkovou bídu dokresluje trénink ve stylu "Bitkařem snadno a rychle." a závěrečná bitka, kdy hlavní hrdina tluče ústředního padoucha do žaludku, což je u hokejových bitek inovativní prvek. Takže takhle ne.(14.7.2014)

• Rob Lowe

• - Peter Zezel a Steve Thomas, představitelé spoluhráčů hlavních protagonistů, byly v době natáčení profesionální hráči NHL. Ve filmu hrají za smyšlený tým Hamilton Mustangs, ve skutečnosti však hájili barvy Philadelphie Flyers a Toronta Maple Leafs. (Monco)

• - Keanu Reeves si zahral vo filme mladého brankára tímu Hamilton Mustangs aj vďaka tomu, že na škole chytal za univerzitný tím De La Salle College Oaklands. (Raccoon.city)

• - Jessica Steen strávila natáčením role přítelkyně Dereka Suttona (Patrick Swayze) 2 týdny, avšak nakonec byly všechny její scény vystřiženy. (Monco)