Youngblood

Youngblood

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1986, 110 min

Film je to veru hodne spatny, ale i ja patrim k tem co v mladi hrali hokej a tenhle film jsem uplne zboznoval. Ono jich ani moc neni a tento pusobi trochu jako "mezi slepymi, jednooky kral". Co je hodne smutne, ze hlavni hrdina neumi ani poradne bruslit a tak jsem mu tu roli neveril ani na chvilicku. paralely s rockym jsou usmevne :)(6.11.2008)

• Martin741

Nudny a hodne podpriemerny film so Swayzem - Ztracenci, Bod Zlomu 1991 - z 80. rokov. Reziser Markle odviedol len rutinu, zrucnu, to jo, ale stale len rutinu a Rob Lowe je dnes uz skrachovanech a nema nic. Nuda vladne hlavne v strede, koniec je nedokonceny a odbity a to je skoda, film ma na zaciatku cim zaujat : 40 %(6.12.2016)

Jedna z prvních velkých filmových rolí dnešní seriálové hvězdy Roba Lowea. A tak podle mého názoru je Youngblood sportovní drama, které patří ve své kategorii k těm nejlepším co byly natočeny, společně s Hokejovým zázrakem na téma hokej. Film není vůbec špatný, navíc je povedené i to, že do děje zasahuje i romantická dějová linka a že to celé není pouze o jednom talentovaném hokejistovi. Tento druh filmu mám velice rád a tak možná nejsem dostatečně objektivní a lecos mu odpustím a proto se při jeho hodnocení budu řídit pouze vlastními pocity(6.12.2014)

...jedna z mých sportovních (hokejových) srdcovek :) PS: Popis obsahu filmu je do značné míry chybný. Hlavní hrdina neodjede domů, protože ho Racki pošle nemilosrdně k zemi. Racki pošle brutálně k zemi a zraní jeho kamaráda a spoluhráče, jménem Derek Sutton, kterého hraje Swayze. A nepošlou ho domů, odejde sám.(20.10.2014)

• Rex Mundi

Dve hviezdičky s odretými ušami (skôr 1,5). Ako tu už niekto povedal - naivné a pomalé. Klasické vrece plné tínedžerských aj športových filmových klišé z osemdesiatych rokov. A tie scény z hokeja sú naozaj dosť smiešne, hromada spomalených záberov má navodiť dojem, že v skutočnosti šlo o rýchlu akciu - nedarí sa. Na prvý pohľad vidieť, že pohyby boli tragicky pomalé už pred spomaľovaním. Som si istá, že aj v roku 1986 filmy o športe vedeli zostrihať akčnejšie. Ozaj - a ešte by ma zaujímalo, čo vo filme očividne určenom pre mládež, robila tá dosť horúca erotická scéna!?(19.8.2007)

• Rob Lowe

• - Peter Zezel a Steve Thomas, představitelé spoluhráčů hlavních protagonistů, byly v době natáčení profesionální hráči NHL. Ve filmu hrají za smyšlený tým Hamilton Mustangs, ve skutečnosti však hájili barvy Philadelphie Flyers a Toronta Maple Leafs. (Monco)

• - Eric Nesterenko, který ztvárnil otce Deana Youngblood (Rob Lowe), je bývalým profesionálním hokejistou, který strávil většinu své kariéry v týmu Chicago Blackhawks. (Monco)

• - Jessica Steen strávila natáčením role přítelkyně Dereka Suttona (Patrick Swayze) 2 týdny, avšak nakonec byly všechny její scény vystřiženy. (Monco)