Rob Lowe v tomto filmu ztvárnil titulní postavu, mladého hokejového génia s talentem střílet branky, ale s holubičí povahou. I přes jeho křehkou náturu ho trenér Chadwick dá na soupisku. Jeho účinkování ale nemá dlouhého trvání - pošlou ho totiž domů poté, co ho vyřadí jeden obzvláště nepříjemný protihráč Racki, který mladíka brutálním způsobem nemilosrdně pošle k zemi. Sklíčený Youngblood se vrací domů na kanadský venkov, kde ho jeho otec a starší bratr utvrdí v tom, že hokej není pro slabochy. Za jejich dohledu okamžitě začne s "bojovým" tréninkem, aby se připravil na svůj návrat a vyrovnání účtů s Rackim. Mezitím se také zamiluje do trenérovy dcery. (oficiální text distributora)

Trailer

Jara.Cimrman.jr

"Tuhle hokejku ti narvu do prdele." Komu? Tie Dominu? Marty McSorleymu? Nebo snad Bobovi Probertovi? Kdepak na tyhle tvrďáky Racki nemá a tak si troufá pouze na technika Youngblooda. Stejně jako tenhle hokej nemá na NHL, ale pro mě je to klasický produkt osmdesátkové doby se všemi jejími klišé, problémy i hudbou. A to jsou léta mého prvního oficiálního gólu, pravidelného setkávání s činkou i prvního výstřiku a na to já s Youngbloodem vzpomínám docela rád. ()

Gemini

Trapnější parodii na Rockyho jsem ještě neviděl. Záběry z hokeje jsou směšné a směšnější, na nějaký závan realismu zapomeňte ještě než sednete k televizi, a ten zbytek...už jsem to říkal - je to prostě parodie na Rockyho. Perspektivní štírek dostane na budku, pracuje na sobě, zamiluje se, nevychází to, pracuje na sobě, a na závěr je z toho rovnou tríček s kloboukem, pět minut za bitku a srdce té jediné pravé. Ta jedna hvězda je za to že ta holka se mi celkem líbila;) ()

Faidra

Klasická selanka o tom, kterak chlapec z venkova ke štěstí na ledové ploše přišel, ale za prvé mám slabost pro hokej, za druhé jsme se na to dívali ve škole místo učení a za třetí se tam kromě Patricka a Roba objeví i mladý Keanu Reeves. A i dnes je člověk za nějakou příjemnou pohádku, kde hlavní padouch dostane hokejkou místo mečem, občas docela vděčný. ()

dobytek

Youngblood je klasický sportovní béčko z 80. let plný snad všech klišé, který jsou v těchto filmech k vidění. Ale asi jsem na to byl zrovna nějak naladěnej, takže mě to svým způsobem i celkem bavilo. Nejzábavnější mi přišla asi postava věčně nasranýho trenéra. Za zmínku ještě stojí, že si ve filmu můžete povšimnout v několika málo záběrech mladýho Keanu Reevese v jedný z jeho prvních rolí. A docela ujde soundtrack, pod kterym je podepsanej William Orbit. Jinak oficiální text distributora je zase poněkud nesmyslnej. ()

Djkoma

Ve své době, tihle dva aspoň znamenali pár jistých fanynek. Dnes tomu tak není a na Patricka Swayzeho by si asi nikdo nevzpomněl, kdyby se neustále v televizi neopakoval Hříšný tanec. Nebyla by to taková škoda, ale takový Rob Lowe je na tom v mých očích ještě hůře. Herec, který si myslí, že se svou tvářičkou zlobivého chlapce a modrýma očima dokáže přepsat nápis Hollywood na LoweHood. Má smůlu a jistě to už kdysi dávno zjistil a tak zůstal u svých filmů pro televizi a je to jedině dobře. Neskutečných 22 let starý snímek působí většinu času jako ještě starší a to je dost smutné. ()

• Peter Zezel a Steve Thomas, představitelé spoluhráčů hlavních protagonistů, byly v době natáčení profesionální hráči NHL. Ve filmu hrají za smyšlený tým Hamilton Mustangs, ve skutečnosti však hájili barvy Philadelphie Flyers a Toronta Maple Leafs. (Monco)
  • Keanu Reeves si zahral vo filme mladého brankára tímu Hamilton Mustangs aj vďaka tomu, že na škole chytal za univerzitný tím De La Salle College Oaklands. (Raccoon.city)
  • Eric Nesterenko, který ztvárnil otce Deana Youngblood (Rob Lowe), je bývalým profesionálním hokejistou, který strávil většinu své kariéry v týmu Chicago Blackhawks. (Monco)