Youngblood

Youngblood

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1986, 110 min

Věřím, že kdybych film viděl jako kluk, nostalgie by byla veliká a šel bych s hodnocením i výš. Ale takhle dávám 50% protože miluju sportovní filmy, miluju hokej a filmů o hokeji je žalostně málo. (Pro ty koho to zajímá - špička v tomto žánru je film Murice Richard, případně (mnohem známější) Hokejový zázrak). Youngblood má mnoho negativ od předvídatelnosti přes patos až k do filmu se nehodícím a nudným scénkám... Ale s ohledem na rok vzniku - tak by se měli filmy hodnotit - soudím, že jsem viděl celkem fajn film, který stál za to.(27.11.2009)

Svého času (jako malý kluk) jsem tenhle film zcela nekriticky miloval. Když jsem jej náhodou viděl přes zimu a mrzlo, hned jsem vyrážel na rybník a poctivě trénoval, abych se také stal hokejistou. :-) Jinak to není žádná hitparáda, ale mám na něj příjemné vzpomínky, které si raději dalším shlédnutím nebudu kazit.(24.9.2014)

• Morholt

Těch 30% je jen proto, že mám hokej rád a hokejových filmů je zatraceně málo. Jedná se totiž o pitomoučkou hovadinu s klišovitým schématem, kdy to nejdřív jde, pak to nejde a přijde krize a po krizi návrat, kdy to jde úplně nejvíc. A samozřejmě je tu trochu té povinné lásky. Někoho nalákají známější jména, ale tohle není film, který by si dal kdokoliv z nich za rámeček. Záběry ze zápasů, na které se většina fandů těší, stojí za starou belu a hraje se tu nejspíš ten nejpomalejší i nejpříšernější hokej v dějinách filmu. Celkovou bídu dokresluje trénink ve stylu "Bitkařem snadno a rychle." a závěrečná bitka, kdy hlavní hrdina tluče ústředního padoucha do žaludku, což je u hokejových bitek inovativní prvek. Takže takhle ne.(14.7.2014)

Ačkoliv se Youngblood béčkovému označení nevyhne, má přesto své kouzlo a několik zdařilých scén s výtečnými gagy, o které se stará charismatický Ed Lauter. Ostatní postavy mají rovněž své sympatie a ve svých rolích nezklamali. Hokejové scény jsou pravda trochu úsměvné, ovšem ono kouzlo tkví v něčem jiném. Youngblood je bezpochyby cool a charakteristický atmosférou osmdesátek. Hudební kompozice není vůbec k zahození a celkově snímek zábavnou formou vykresluje život hokejistů, kteří hrají svou hru, chlastají a souloží. PS: Cynthia Gibb je výstavní kus a její stehna jakbysmet.(9.10.2014)

• Martin741

Nudny a hodne podpriemerny film so Swayzem - Ztracenci, Bod Zlomu 1991 - z 80. rokov. Reziser Markle odviedol len rutinu, zrucnu, to jo, ale stale len rutinu a Rob Lowe je dnes uz skrachovanech a nema nic. Nuda vladne hlavne v strede, koniec je nedokonceny a odbity a to je skoda, film ma na zaciatku cim zaujat : 40 %(6.12.2016)

• Rob Lowe

• - Keanu Reeves si zahral vo filme mladého brankára tímu Hamilton Mustangs aj vďaka tomu, že na škole chytal za univerzitný tím De La Salle College Oaklands. (Raccoon.city)

• - Peter Zezel a Steve Thomas, představitelé spoluhráčů hlavních protagonistů, byly v době natáčení profesionální hráči NHL. Ve filmu hrají za smyšlený tým Hamilton Mustangs, ve skutečnosti však hájili barvy Philadelphie Flyers a Toronta Maple Leafs. (Monco)

• - Jessica Steen strávila natáčením role přítelkyně Dereka Suttona (Patrick Swayze) 2 týdny, avšak nakonec byly všechny její scény vystřiženy. (Monco)