The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

Western / Komedie / Drama / Povídkový

USA, 2018, 132 min

• JohnMiller

Veľké sklamanie. Bratia Coenovci to tentoraz prepískali natoľko, že už im to nemôžem "zožrať" . Ide o najhorší film ktorý som od nich videl a to paradoxne musím pochváliť kameru, sú tu zachytené nádherné scenérie, herecké obsadenie je špičkové, klobúk dole, hudba tiež patrí do kategórie pre labužníkov a kostýmy, tie ani netreba komentovať, no a to ostatné? Kde sa stala chyba? Môj pohľad na vec je taký, že rozkúskované nič nehovoriace epizódy ktoré spolu nesúvisia iba a zachytávajú všedné dni divokého západu, sú pre bežného diváka príliš bezpríbehové avšak pre náročnejšieho diváka je to zase príliš "blockbusterovské" takže si to bezprostredných fanúšikov nájde len veľmi ťažko.(3.1.2019)

• Lacike

Poviedkovy western v ktorom ma väcsina poviedok rovnake nekompromisne vyustenie, ale jednotlivym poviedkam chyba nejaka pointa. Najzabavnejsia je prva povedka. Druha je podobne zabavna, ale uz slabsia, kedze sa zacina koncept opakovat a ostatne ma uz vôbec nebavili. Ako celok to je prinajlepsom priemer, ale niektore poviedky su vydarene, takze sa to vyplati risknut. P.S: Zmienka o Val Verde ma potesila. 4/10.(28.11.2018)

Coeni mají své filmařské léta sice už za sebou, ale oživit polomrtvý žánr a obohatit jej povídkovým stylem je velmi dobrý nápad a rozhodně je z toho fajn zábava. První dvě povídky jsou absolutní masakr a strop Western žánru posledních 10 let, kde se nešetří černo-sarkastickým humorem a slušnou porcí násilí, tak si říkám, že je velká škoda, že zbylé 4 povídky jsou mnohem pomalejší ( 3 a 6 bych vynechal úplně) 4 zaujme nápadem, krajinou a překvapivým finále a 5 má sice pomalejší rozjezd, akční finále je však uspokojující dostatečně včetně nečekaného zvratu. Celkově tedy spokojenost, je to hravé, absurdní, drsné, zábavné i dostatečně inteligentní, aby si to udrželo divákovou pozornost, ale kdyby se celý film držel úvodních dvou povídek, bavíme se zde o nejlepším filmu roku. 70%(27.11.2018)

• Dado

Pokiaľ by si tempo a zábavnosť tej prvej udržalo aj zvyšných päť poviedok, nepovedal by som ani pol slova. Nanešťastie už rozprávanie o lupičovi-smoliarovi, ktoré nasleduje po úvodnej Balade Bustera Scruggsa, prudko padá do monotónnych a neoriginálnych vôd, na ktorých vlnách sa následne nesú aj všetky ostatné príbehy. Ten záverečný je navyše scenáristickým kŕčom ohromných rozmerov a z pôvodne uvažovaných troch hviezd ma pri hodnotení najnovšieho diela mojich "obľúbených" bratov Coenovcov donútil ísť ešte o stupienok nižšie. (45%)(29.11.2018)

Nie je to síce taký průser ako Hail, Caesar!, ale nemá to k tomu ďaleko. Poviedka s Neesonom, kriplom a slepicou, alebo posledná v dostavníku sú dokonca na hranici odpadu. Zvyšok sú ozaj priemerné záležitosti. Keby nebolo v kreditoch meno Coenovcov, tak po tom ani pes neštekne. Ak chcete vidieť ako znejú fakt BRITKÉ! dialógy z Divokého západu - pozrite si ešte raz Tarantinových The Hateful Eight.(20.11.2018)

• - Natáčalo sa v amerických štátoch Nebraska, Nové Mexiko, Colorado a taktiež vo filmových štúdiách Santa Fe v Novom Mexiku. (MikaelSVK)

• - Když se Buster Scruggs (Tim Blake Nelson) podíval na karty při hře poker, tak tam byly dvě černé esa a dvě černé osmičky. Tato kombinace karet je známá jako „Dead man's hand“. Toto odkazuje na zabití legendární postavy Divokého Západu, jež je známa po jménem Wild Bill Hickok, který byl právě zabit při hraní pokeru. (Puxina)

• - Obrázek koně na zadní straně knihy je logo produkční společnosti bratrů Coenových – Mike Zoss Productions (Puxina)