The Haunting - Dům na kopci

(série)
  • USA The Haunting of Hill House (více)

Epizody(10)

Roztříštěná rodina bojuje se strašlivými vzpomínkami na svůj bývalý domov a děsivé události, které je z něj nakonec vyhnaly. (Netflix)

Tristanian

Být to o dva díly kratší a co do počtu postav komornější, byla by to pecka. Některé díly jsou natočeny famózně, celek mě však vůbec nenadchnul. ()

alex011

Sklamanie. Celá séria je fajn, napínavá, čakáte ako sa veci vyfarbia a príde posledná epizóda a zistíte, že o čom vlastne? NIekto si z nás iba striela? Poslednú epizódu akoby písal niekto iný, alebo si to v tej poslednej časti rozmyslel, že ja to takto nechcem a bude to inak. Cítim sa autormi ako keby podvedený. ()

Diaconix

Hotova cvokarna ze všim všudy. Všude jen same fajne žvasty a ty žvasty pomahaji tu cvokarnu maskovat. Jak festovně kořeněna mačka, kera ma zakryt fakt, že ryba po dni už mirně pachne. Jenže ja chcu porcu čerstveho lososa a ne, aby mi na něho nějaky cyp kaňhal cvokařku mačku. Občas sem i zachrapal a občas sem se i ztratil bo ty postavy byly do řiti skoro ztejne, ale ok. Když už maš nutkani sahnut po ovladaču, tak naraz… uaaa… kardyjoztymulator zas nabiha a jede se dal. Yntelektualni duchařyna, kere by prospělo zkratit o polovinu, vynechat zbytečne kecy a hlavně obsadit sympatyčtějši herce… takže jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm… Zdař buch! ()

Judhisthira

Když disponujete zápletkou více než podobnou Osvícení, tak může s největší pravděpodobností vzniknout sprostý televizní průměr, nebo se stane zázrak, a natočí se jedna z nejlepších hororových pohádek mnoha let. Což nadšeně ocenil i sám Stephen King, lepší prestiže být nemůže. Zlovolná atmosféra domu je natočena řemeslně na jedničku a přitom tam je ještě něco navíc. Určitě tomu pomáhají klasické i originální hororové prvky, jako dunivý zvuk, temné kamerové filtry, nepříjemně pomalu přitahující se kamera během záběru či duchové v pozadí mnoha scén. Některé znepokojivé nápady působí jako naprosté světlo v dnešní filmové produkci klišodních dlouhovlasých lekaček, založených na hlasitém zvuku a vykulených očích. Škaredě působí také záběry na mrtvoly, zde si tvůrci dali záležet. Dětské postavy zase přidávají něco na mírné ujetosti. A po stránce dramatické umí Hill House zabodovat ve velmi emotivních rozhovorech, ať už otec se Stevem v autě, hysterická Teo po kvalitní autové lekačce, nebo třeba upřímná zpověď údržbáře v domě. Herci jsou téměř všichni skvělí, byť je v tom trocha toho klasického rodinného patosu a lehkého přehrávání, tak jak to mají popcornoví diváci rádi. Ovšem spojit rodinné vztahové drama s evil hororem, to se musí nadšeně ocenit. Viděl jsem to 2x, a napodruhé mě to bavilo ještě o něco více. ()

Vieriq78

Kaleidoskop času, prepoj minulosti a pritomnosti prostrednictvom izieb jedneho neobyčajného domu ma maximalne fascinoval. Naozaj skvelé. No potom prišiel záver, a ten ma položil spať nohami na zem. ()

Desmond04

Absolutní porno! Hororový seriál má oproti filmům jednu obrovskou výhodu. Rozprostírá se mu opravdu velký prostor pro budování příběhu, vztahů, atmosféry a tísnivosti. Hill House všechen tenhleten prostor vytěžil do posledního milimetru. Naprosto fantastické herecké obsazení si opanuje opravdu každičkou vteřinu na plátně. Tia, Luke a samozřejmě ten nejlepší otec in the fucking world předvádějí naprostou exhibici. Ale tady to opravdu není jen o hereckých výkonech. Scénář, režie, kamera...vše zde funguje na jedničku. Můžete lehce zapomenout na laciné a prvoplánové lekačky. V Hill Housu sázejí na opravdu dusnou a tísnivou atmosféru, která je pečlivě prostoupena každým jednotlivým dílem. Vše má správnou hlavu a patu. To dopomáhá k tomu, že si jednotlivé postavy opravdu oblíbíte. Finální díl nám doma poměrně zvýšil potřebu po kapesníkách a to jsem opravdu nečekal. Je pravdou, že ne všechny otázky byli na konci zodpovězeny, ale to je opravdu jen malá kaňka na tomhle gigantickém masterpiecu. ()

Lendak

Čím viac preskúmavam Flanaganovu tvorbu, tým viac ma presvedčia, že je obrovským fanúšikom Kinga. Nikdy ma nenapadlo, že kombinácia ItShining bude tak úžasná. Len v prvom rade treba zdôrazniť, že horor tu hraje druhé husle (možno až tretie), lebo to je hlavne psychologická dráma o jednej dysfunkčnej rodine so silne napísanými postavami, a aj keď človek vie, aký je ich osud, na konci ho to aj tak emocionálne položí. Nemám čo dodať. Nádherná, dychberúca jazda, na ktorú len tak dlho nezabudnem. ()

brasek

Nuda! Príbeh sa odohráva v minulosti, prítomnosti a predprítomnosti. Neustále dokola v tomto začarovanom kruhu divákovi sú servírované filmové zábery, ktoré čoskoro sa stanú nezáživnými. Priemerne na jednu časť jedna atmosferická scéna inak samé prázdno. ()

taibrek

Postupne odhalený celý príbeh. Všetko so všetkým súvisí. Veľmi dobre spracované. Na prvý pohľad z hororovej story sa vykľuje veľmi pekná myšlienka. Som rád ako to celé skončilo. Kruh sa uzatvoril a všetko dáva zrazu zmysel. ()

Lockdown

Jako velký seriálový fanoušek mám ve své rozkoukané, či kompletně shlédnuté sbírce opravdu širokou škálu méně, či více kvalitních seriálů různých stanic. Šanci dávám prakticky všemu. Po dojetí tohoto seriálu musím konstatovat, že se Netflixu povedlo něco, co se žádné ze stanic, či streamovacích služeb dlouhou dobu nepovedlo. Tuplem v žánru, jakým je horor, který při nedostatku peněz, které na rozdíl od filmů, mají seriáloví tvůrci. Pak to většinou vypadá spíše komicky, nežli hororově. V tomto případě se tvůrcům daří perfektně vyvažovat hororový prvek s prvkem příběhovým, který v mnoha podobně stylizovaných seriálových předchůdcích pokulhával. Jak dětský, tak dospělý casting je zvolen perfektně (hlavně McKenna Grace, jako mladá verze Theodory). Až na pár výjimek zde ani není nějaká vyloženě hluchá pasáž, díky které by se příběh třeba nikam neposouval a stagnoval. No a co se týče závěru, to už je na každém člověku zvlášť, zdali ho bude brát jako uspokojivý. Mě, jako krásné uzavření příběhu bohatě stačil. 100% ()

mathha

,,Horory,, nemusím, ale tohle je teda mazec seriál( těžký psycho). Úplně mě to tajemno pohltilo, že jsem musela dát celých 10.dílů naráz, abych věděla jak to dopadne. Obsazení naprosto luxusní a závěr? No tak ten nejvíc rozsekal, slzy tekly proudem a nedalo se to zastavit......to jsem teda fakt nečekala. 100% ()

jizvoun

Pustil jsem se do toho jen díky hodnocení a produkci netflixu, jinak mi horory nemají co nabídnout. První polovina seriálu mě ale naprosto přikovala k židli, nádherně rozestavěné charaktery, které se propojují díky bravurní mysteriózním dějovým liniím byly naprosto skvělé. Já si ty jednotlivé postavy prostě zamiloval. Dialogy tu nejsou z povinnosti, ale dávají smysl a baví. U posledních dílů však seriál začal ztrácet dech, díl s pohřbem mě vyloženě nudil. Úplný závěr se povedl, lekačky ušly, ale více než horor to působilo mysteriózně, a to hodně. Naštěstí se v tom člověk neztrácí a já hodnotím velmi spokojeně 4 hvězdami. ()

ForeverZiak

Tak tento seriál vo mne vybúral jednu velkú stenu ;) a to takú že mi skoro po prvý krát na konci hororu stiekla slza. Paráda. Ako jednotlivé diely naväzujú na určité postavy, tak aj príbeh graduje a ukončí sa jedným krásnym gestom. 88% ()

Beata.Zajaco

No ako.. nemôžem inak ako ***** ja som bol v krčoch vždy od začiatku do konca, kedy to zas príde, kedy sa zasa zlaknem. Milujem horory a tento seriál to bol proste top topov, výborný herecký výkon, super masky ta pravá tma dávala tomu úžasnú atmosféru, teším sa na ďalšiu sériu, snáď bude. ()

Dominik888

Super seriál, krásně zakomponován časový přechod. Atmosféra skvělá, mrazivá a lekačky se taky našly. Prostě se to povedlo, takže 5*. ()

Martin.O

Po 5 dílech,kdy dojde k zásadnímu odhalení kdo je "paní s ohnutým krkem" si říkám: Ty vole ! Tak tohle jsem fakt nečekal ! Celou dobu jsem si myslel že to bude úplně někdo jinej,byl jsem z toho totálně nadšenej,a i teď když si na to vzpomenu mi běhá mráz po zádech. Paráda jdeme dál,6 díl a hned 15ti minutová scéna na jeden záběr. WAU . Scéna kdy kamera obíhá kolem místnosti a vy vidíte hlavní hrdiny v dětské podobě a když kamera oběhne znovu dokola už tam stojí jejich dospělé verze,prostě GENIÁLNÍ ! (Kdo viděl určitě bude vědět co mám na mysli). U spousty strašidelných scén jsem si říkal : Ty vole bych se posral :-D což se u dnešních hororů často říct nedá. 5 hvězd dávám opravdu málokdy,ale tenhle seriál si to rozhodně zaslouží. Jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl,a to už jsem jich viděl docela dost. ()

Accuphose odpad!

Tak jo... konečně dokoukáno. Poslední díl, ale ne, to bude až nakonec. Využiju změnu dějových a časových linek, jako se to nechci říkat povedlo. Jak to všechno začalo, režisér a "scénárista" v jedné osobě se rozhodl, že udělá pecku, námět dobrej, měl vybraný dětský herce, scénář hotovej. Tak co teď, jdeme za nějakou společností, aby to zatáhla. Super to by šlo, kolik chcete? No to nedáme za 3 díly, to se nám nevrátí. Můžu to trochu rozmělnit, tak na 5 dílů, šlo by to? Chceme 10, ale žádnej strach, scénář nám tu nechte, máme tu super scénáristu, napsal poslední dva trháky "Rychle a zběsile" fakt bourák. Režisér odchází se zaťatými zuby, ale prachy jsou prachy. Tolik Prolog. Přetrpět tenhle seriál mi dalo fakt námahu, polovina stopáže je vata, navíc otřesně napsaná (některé dialogy nedávají smysl vůbec), otřesně zahraná, občas máte pocit, že koukáte na ochotníky někde v Třeskoprskách. V seriálu je pár silnejch momentů, pokud se k ním chcete ale dostat, musíte strčit ruku do hajzlu... Poslední díl je dobrej, tak na 3-4 hvězdy (ale samotnej si ho pustit nemůžete, protože jinak nic nepochopíte), tam to asi měl režisér víc pod kontrolou, a nebo byl zrovna střízlivej. Každopádně, je situace podobná jako u hororu To, minulost je mnohem lepší než současnost, někdo hraje občas dobře, ale dojem to nenapraví. A teď k hodnocení, mohl bych hledat důvody proč dát jednu vězdu, ale celé mě to tak sralo, že to nemá smysl. Nebudu podporovat tohle servírování až do podoby ohořelejch kostí. Odpad a nikdy více... trpěl jsem sice jak zvíře. Ale tohle si konečně užívám. ()

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

23.12.2020

Hororová série The Haunting - Dům na kopci v roce 2018 sklidila velmi nadšené reakce a stala se jedním z velkých seriálových hitů streamovací služby Netflix. Na tento úspěch letos její tvůrce Mike… (více)