Tiché místo: Část II

• USA A Quiet Place Part II (více)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (Cinemart)

PTuranyi

Veľmi dobre natočený scifi horor s výbornou produkciou, hercami ale aj neduhmi žánru a prvého filmu. Príbeh neprináša nič nové. V zásade ide o niekoľko scén stretnutia s monštrami za rozličných okolností počas cesty ku komunite ďalších preživších natiahnutých na dĺžku filmu. Produkcia je však pôsobivá a naťahovanie je pracovnou metódou pre vytvorenie napätia. Herci svojimi výkonmi to tejto atmosféry zapadajú skvele, ale chovanie ich postáv opäť miestami stráca logiku. To však je už problém scenára. Už na začiatku sa nevysvetliteľne stratí otec rodiny Lee Abbott, ktorého rolu zastane Emmett výborne stvárnený Cillianom Murphym. Kým v prvej časti boli monštrá nezničiteľné, tu sa po úvodnej prestrelke, v ktorej ešte policajt monštrum neskolí, zrazu likvidujú obyčajným revolverom. 70% ()

flyer.nick

Všechno pecka, atmoška, zvuk, výprava, herci, kamera, efekty... ale ten příběh, ten mne zklamal, přišlo mi to docela nuda a hlavně bez toho prvku napětí, když vám v denním světle ukážou nepřítele hned v první minutě tak pak už ten strach opadne. ()

bichalmajus

Vyše ročné čakanie na túto parádu stálo naozaj za to. Je to skvelé pokračovanie, ktoré je ale úplne iným filmom ako skôr komorná jednotka. Dostali sme pohľad hneď na úvod apokalypsy a na to priame pokračovanie jednotky. Svet sa nám krásne rozvinul a som rád, že John Krasinksi túto dvojku natočil a napísal sám a uzavrel tak svoju linku v tomto svete, ktorý síce bude pokračovať, aj keď by už nemusel, lebo tieto filmy aspoň pre mňa osobne dali všetko čo potrebujeme, ale vzhľadom na to aký je to hit sa to dá čakať a vzhľadom na to ako zbožnujem post-apo ich určite nevynechám. Film má stopáž 97 minút, je veľmi rýchly, absolútne nenudí a v určitých pasážach kde má byť napínavý to splňa do poslednej bodky a v kine som bol úplne prišpendlený do sedačky a zopár jumpscareov bolo ozaj super a pasovali do svojich scén prirodzene. Cilian Murphy do svojej role sadol úplne skvelo a "zastúpil" teda Johna Krasinskeho v tej mužskej pozícii otca ochrancu absolútne skvelo. Tešil som sa na to, nesklamalo. ()

vaclav.g.kar

Kino.. po 280ti dnech.. a dostanu tohle🙂. Prostě pecka která znovu vtáhne lidí do sálu. Děj navazuje na první díl. Hodně si z něj i bere. Byť jsou postavy silnější a celkově zajímavější, kostra zůstává stejná . Cillian si to celé krade pro sebe a Emily Blunt se mi pomalu začíná víc a víc ve filmech zamlouvat. Synátor mě teda ale neuvěřitelně deptal. Každopádně super pokračování super filmu. Doufejme že se třetí díl povede minimálně takhle.. 80%🙂🤫 ()

Sefko

Nikdy som veľmi nechápal to nadšenie u prvého dielu. Prišlo mi to ale ako fajn jednohubka. Ale nič viac. A žiaľ u dvojky sa situácia opakuje. Pokiaľ ide o príbeh tak tu sa toho veľa nestane, podobne ako v prvej časti. Len sa prekračuje na mieste a láka na ďalší film. Ale akcia je slušná. A herci tiež vedia dobre hrať. Takže po toľkých mesiacoch absencie kina vlastne opäť fajn jednohubka. ()

bigmatko

priamych odpovedí sme sa nedočkali ale scénaristom slúži ku cti, že sa to ani viac nezamotalo. podstata zostala rovnaká a stále neviem čo a ako sa vlastne udialo a vyzerá to ako ďalšia záhada Cloverfieldu. Proste prišli a v okamihu ich začali srať príliš hlasní ľudia. a možno stačilo použiť stavebný tmel a nastriekať im to na hlavu a boli by z nich užitočné hospodárske zvieratá. samotný prolog mal viac napätia ako celé pokračovanie,  v ktorom postupne začala logika ustupovať zjavným skutočnostiam. Keď sa najslabší článok rozhodne sám zachrániť svet a nedôjde bezpečne ani k prvej prekážke, ignorovanie zjavných príkazov a podmienok chovania a neopodstatnený pocit bezpečia skupiny, ktorú ani nenapadne strážiť svoje okolie. a podobne logické zakopnutia. a keď už teda zistím, že viem s nimi bojovať tak na čo čakám!!! ale nevadí dlhá kino prestávka opäť posunula latku hodnotenia na nízke priečky a uspokojíme sa aj s týmto. V konečnom dôsledku je to plynulé pokračovanie celkom dobrého príbehu. ()

Martin.O

Když v roce 2018 přišel první díl bylo to něco wau,originální komorní horůrek který si hraje se zvukem,je napínavej jak kšandy,a má atmosféru která by se dala krájet. A dvojka je svým způsobem vlastně to samé,akorád už nedokáže nabídnout nic nového,a když už znáte pravidla světa z prvního dílu,tak už vás to vlastně nemá ani moc čím překvapit,a to trošku sráží druhý díl ke dnu. Pořád je to výborná podívaná,ale takové to ryzí nadšení z prvního dílu to bohužel nepřekonalo. ()

Mukade

Často sa to vlieklo vďaka príliš dlhým vatovým fázam. A celkovo je to vysoko nenápaditý sequel................... Zaujímavejšie to rozpísal v komentári Mamlas (je medzi 2**-ovými) ()

Malyszs

Stejně kvalitní, se stejnými problémy jako jednička. Možná trošku přibylo nelogického chování a momentů, ale pořád solidní pokračování. Rozhodně to bylo "větší" než jednička. I like it. ()

Sopholojong

Horsie ako jednotka? Hovno! Sceny ako prolog alebo vlak plny hnijucich mrtvol sa minimalne co do hororovej intenzity vyrovnaju tichemu porodu alebo zneskodneniu maleho synatora z prveho dejstva. Ale to co nastane v poslednej polhodine (pozrel som si ju uz trikrat) je majstrovska reziserska gradacia a uzasna praca so strihom (poprosim minimalne oscarovu nominaciu). John Krasinski si borec! Co ma tiez vyrazne prekvapilo je kradnutie si vacsiny filmovych scen tinedzermi, ktori o triedu prevysuju i matadora Murphyho ci najvacsiu hviezdu Emily. A standing ovation nakoniec pre hudobnika Marca Beltramiho, ktory sa zase raz pekne vyblaznil a boostuje zaver do orgastickych emocionalnych vysin. PS: To finale sa minimalne vyrovna mojmu milovanemu zaverecnemu zuctovaniu s mimozemstanom v Shyamalanovych Znameniach. ()

RavenSpector

Krasinski opět zabodoval a ukázal všem rádobyrežisérům jak vystavět napínavý a dramatický horůrek. Jako jeden z nemnoha dokázal vygenerovat druhý díl úspěšného spektáklu a zároveň u mě jako diváka zanechat stejné dojmy jako v prvním filmu. Napětí, atmosféra, postavy. Luxus. Není tady jediná zbytečná minuta a film končí přesně kdy má. Ne jako většina dnešních sraček, kde by mě trápili dalších 20 minut doslazováním finále a mlením hoven. Tiché místo II jednoduše dovypráví příběh a šmytec. Titulky. Paráda. Pan Režisér - klobouček ()

nudlis

Za mě super, stejně jako první část. Včetně úvodní restrospektivy do dne, kdy "to všechno začalo". Aby i člověk, co neviděl jedničku, věděl vo co de a proč. Jasně, několik nelogičností se najde: předně mimino - na jednu stranu je divný, že by si lidi to "takový doby" pořídili dítě. No co, stane se, no, na šprcku nebyl čas. Na druhou stranu - z pohledu tvůrců a nakonec i diváka - je to samozřejmě generátor dramatickejch situací. Nebo třeba ten nohatec, co nasedne na loď a "dojede" na ostrov. Těžko řídil sám, že jo, donesl ho tam proud. To dojde i tomu dítěti na kyslíku. A tak bych mohl ještě chvíli pokračovat. Ale nebudu. Celkově to funguje, napětí je dostatek, najdou se i lekačky. A i když "horory" moc nemusím, prostě se mi oba filmy líbily. A opět doufám, že se z toho námětu nestane nekonečnej seriál. ()

Tr0nic

Jednotka prišla ako hororový sub-žáner, kde sa na ticho kladie veľký dôraz (prvý dialóg v 38. minute). Dvojka to úplne ignoruje. Strieľa sa a kričí pomaly v každej druhej scéne. Prológ v prvej časti by bol ok, dávať ho ale na začiatok druhej, kde je už každému jasné o čo ide, potápa ešte aj prvú časť. ()

Michalsafr

Dvojka bohužel přechází od farmy v polích do světa tam venku a celé to přestává dávat smysl. Kde je armáda? Kde jsou ozbrojené složky? Jsme v USA, které má největší palebnou sílu na světě, srovnatelnou jedině s Čínou. V Independence Day letěl nakopat emzákům zadky sám prezident a tady všichni hodili flinty do žita nebo jak? Bohužel scénář v tomhle kontextu ztrácí veškerý smysl a jak jsem psal u prvního dílu, že je třeba vypnout hlavu, u dvojky už to až příliš bolí. Nedokoukám, není důvodu. ()

starydivak

Postapo tichoidní dvojka, téměř tak dobrá jako jednička. Millicent Simmonds vyčnívá nad dospělými hereckými kolegy. Těším se na trojku. ()

fricek12

Oproti jedničce o hodně slabší. Průměrný thriller, nic nového, stále to samé dokola. Vždycky mě udivuje, jak ta slepá stvoření bravurně procházejí i těmi nejužšími otvory, aniž by do čehokoliv narazila. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)