Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Hořce úsměvný příběh o tom, že manželství ani vědecký výzkum nelze provozovat na poloviční úvazek. Jeho hrdiny jsou dva nadaní mikrobiologové, Marta Hančová a Zdeněk Hradecký. Oba mají velké plány, ty však osudovým způsobem  změní fakultní ples, na kterém se poprvé setkají. Stráví spolu noc a v den promoce už Marta představí Zdeňka jako svého ženicha a nastávajícího otce svého dítěte. Marta nastoupí do ústavu molekulární biologie a genetiky, kde je jejím nadřízeným její tajný ctitel Vašek Hořánek. Oba se plně a bez ohledu na čas věnují důležitému výzkumnému úkolu. To ovšem moc neprospívá rodinné pohodě novomanželů Hradeckých. Po narození dcery Aničky zůstává Marta doma, zatímco ctižádostivý Zdeněk aspiruje na místo vedoucího oddělení buněčné fyziologie. Když však po čase Martě hrozí, že by mohla přijít o místo v Hořánkově laboratoři, rozhodne se znovu nastoupit do práce a dceru přenechat přes den babičce. Ta ovšem nevydrží dlouho, a tak jsou manželé nuceni najmout chůvu, přestože je to finančně zatěžuje víc, než je pro ně únosné. Napětí mezi manžely roste a situaci ještě zhorší skutečnost, že se Hořánek stává Zdeňkovým konkurentem v boji o místo vedoucího. Hádky u Hradeckých jsou na denním pořádku, až nakonec Marta s Aničkou Zdeňka opustí... Český film o lásce a manželské krizi, podobné pracovnímu úrazu, vznikl v roce 1986. Pod pracovním názvem Hroši nepláčou ho natočil režisér podle scénáře Haliny Pawlowské a Milana Šteindlera (kteří se ovšem netajili nespokojeností s úpravami, které ve scénáři provedl režisér). (TV Prima)

(více)

Recenze (62)

Cuzan 

všechny recenze uživatele

Přes dobré obsazení a zábavnou hudbu to je celý velký špatný. A nudný. Dlouhou dobu jsem neslyšela takhle hloupé dialogy, voice over Veškrnové byl vyloženě pitomý a celý ten patos a klišé ohledně toho, jak žena nemůže být vědkyně, role ženy v domácnosti je náročná, a chlap se sám nezvládne ani nakrmit, a ani přichystat párty pro kolegy mě fakt dost bolely. Zasmála jsem se upřímně akorát scéně u psychologa, kdy ten se zhroutí, že jeho klienti jsou samí přechytralí intelektuálové, kterých má plný zuby. ()

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele

Ten film má hrozně super námět, který byl podán celkem přesvědčivě a věrohodně a je pořád aktuální. Určitě za to můžou herci, kterým i docela slušely ty chemické pláště a minimálně Oldřich Kaiser s Janem Hartlem se mi v nich vryli do paměti. 🧪 Ale osobně pořád nevím, co si o tom filmu myslím. Ve snímku se objevila velká spousta herců, ale třeba jenom na minutu - ten Václav Upír Krejčí tam byl jakože na ozvláštnění nebo...? 🙉 Hrozně mě tam bavila Petra Janů slay, která zaprvé hrála/nehrála sama sebe, takže prostě Petra Janů a občas mě děsila svojí vizáží. Oldřich Kaiser tam byl jakože ✨️fakt hot✨️ nebudu lhát a extrémním způsobem mě tam vytáčela Jana Švandová - ani ne tak rolí, kterou hrála, ale prostě jen svojí existencí. Takže film mě docela bavil a komedií bych to úplně nenazývala, páč mi to přišlo spíš depresivní. Takový průměr, prostě život za socialismu (můžeme tam pár sekund bilancovat nad těmi retro potravinami), který řeší již zmíněné téma. A P.S. Proč se to sakra mělo jmenovat Hroši nepláčou? - Fakt tam mělo být HROŠI nebo HOŠI? ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Naprosto nevtipná komedie o vztazích v konfrontaci s kariérou. Spíše se jedná o drama, jehož námět je určitě dodnes aktuální, ale...ale provedení je dost nezáživné. Divím se, že scénář je od Pawlovské a Štaindlera, ale holt se ne vždy zadaří a přijdou i slabší autorské chvilky. Nemám chuť sledovat reprízy, bohužel. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Režisér Matějka vplul do normalizačních filmových vod jako předchůdce dnešních ORDINACÍ, NÁMĚSTÍ, HOSPOD, KŘEHKÝCH VZTAHŮ, tj. jako představitel lehké a ještě lehčí filmové Múzy. Tento film se zdá být pokusem o prolomení série snadných úspěchů krátkodechého trvání. Základní konflikt i atraktivní prostředí přírodovědného akademického ústavu se mohly být nosné a skutečně se ve filmu střídá nesouvislý sled méně i více zdařilých scén, které čas od času obnaží i skutečný problém. Potíž je v jednom: kvalita nepřesahuje zárodečné stadium právě těchto záblesků a násilný závěr filmu budí dojem, že režisér vyčerpal přidělený barevný materiál. Naděje, daná tématem i hereckým obsazením, byla zmarněna i v tomto případě. MUŽ tak neprolomil meze normalizačního průměru své doby. ()

tchempi 

všechny recenze uživatele

Komedie? Tu nálepku tomu dal hluchoslepý? Jde o čistokrevné sociálně-společenské drámo. A na to, že se na scénáři podíleli Pawlowská a Šteindler, je to nudné a bez náznaku humoru. P.S. Kocáb tady s jinými texty a interpretkou podruhé prodal svou desku „Povídali...“ Ale on byl v zákazu, tak mu to budiž odpuštěno. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Malou dcerku manželů Hradeckých si zahrála Lenka Kubálková, kterou filmaři objevili na tréninku gymnastiky. Pozvali ji na konkurz, kde všechny ohromila svou výřečností. Tehdy jí byly 4 roky. (SONY_)

Reklama

Reklama