Spojit dohromady komedii s dramatem, chce schopného scénaristu, režiséra a herecké obsazení. Můj hříšný muž naplňuje jen jednu třetinu z výše vyjmenovaných elementů. Jedná se o veskrze bezvýznamný film, který ve své době mohl zbudit sympatie u diváků. Tvůrci se navážejí do tehdy aktuálních problémů, jenž by o deset let dřív nebyly možny-ledaže v satirickém tonu a režii stranických dramaturgů.(10.6.2009)

Mery Rosulkova a Jirinka Jiraskova jsou obe kralovny. To je bez debat... :-) Dale potesi ucast polonahe nerozhodne Dasi, a polonahe Jany Svandove, v jeji typicke (a skvele padnouci) roli znudene panicky. Podivne vsuvky s Petrou Janu me moc nebavily. Scenar Pawlovska...je to znat. A komedie to teda moc neni.(2.11.2013)

Režisér Matějka vplul do normalizačních filmových vod jako předchůdce dnešních ORDINACÍ, NÁMĚSTÍ, HOSPOD, KŘEHKÝCH VZTAHŮ, tj. jako představitel lehké a ještě lehčí filmové Múzy. Tento film se zdá být pokusem o prolomení série snadných úspěchů krátkodechého trvání. Základní konflikt i atraktivní prostředí přírodovědného akademického ústavu se mohly být nosné a skutečně se ve filmu střídá nesouvislý sled méně i více zdařilých scén, které čas od času obnaží i skutečný problém. Potíž je v jednom: kvalita nepřesahuje zárodečné stadium právě těchto záblesků a násilný závěr filmu budí dojem, že režisér vyčerpal přidělený barevný materiál. Naděje, daná tématem i hereckým obsazením, byla zmarněna i v tomto případě. MUŽ tak neprolomil meze normalizačního průměru své doby.(6.4.2008)

• kingik

V hlavních rolích dva herci, co k sobě vůbec nepasují a neladí jim to. Do toho jim ještě přizvukuje neherečka Janů. Rozkol mezi komedií a dramatem. Jenže od obojího do naplnění žánrových kritérií chybí notný kus. Navíc si některé žánrové prvky, vhozené do jednoho filmu, navzájem překážejí a blokují tak zajímavější rozehrání mnoha situací, na které jako by nebyl dostatečný prostor. Neplynulost filmu také odvádí své negativum. Plusem je filmový přístup, respektive Matějka se vyhnul televizním postupům, ale z marnosti nevybředl. Z filmu si nelze příliš zapamatovat. Neobsahuje žádné silné dramatické ani komické scény. A ke všemu ještě naprosté dramaturgické selhání. 20%(9.6.2013)

• Lukoboss

Je to přííííšerněě nudný a dlouhý, normálně jsem měl pocit, že to trvá asi tři hodiny, a přitom je to ve skutečnosti polovina. No není každej den posvícení, přestože většinou tyhle starý filmy bývají dobrý. Tady, mám pocit, se chvílema vařilo z vody. Občas se vám objeví úsměv na tváři, občas si budete klepat na čelo, a to je asi tak všechno. Za chvilku nebudu vědět, že jsem to viděl. Jo a potěší mladej D. Koller za bicíma - to jsem se vlastně pobavil asi nejvíc.(20.5.2016)