Pomsta

• Velká Británie Avengement

Během propustky z vězení za účelem návštěvy umírající matky v nemocnici zločinec Cain Burgess (Scott Adkins) unikne svým dozorcům a mizí v ulicích Londýna. Jde o epickou cestu krve a bolesti za dosažením vytoužené pomsty na těch, kteří z něj udělali chladnokrevného vraha. (kukkik)

Fiftis

Bčko ako sviňa s nie príliš uspokojivým koncom. Film založený na bitkách a práve tie sú tu najlepšie. Veľa filmov nieje v ktorých sa toľko nakladá. Niet divu že to Angličania tak vedia. Koniec koncov sú to tí najtvrdší hooligans. Celá snímka sa skoro odohráva v jednom bare, no dialógy nie sú zas tak primitívne a človeka to baví. Celkom slušne to odsýpa. Scott Adkins je vo svojej role skvelý, rovnako tak si ho pamätám v Expendables 2. Avšak ten jeho hlas je neznesiteľný. A celkovo v tomto filme tým Angličanom skoro hovno rozumieť. To by bola radosť robiť titulky podľa odposluchu. Zaujímavú postavu hrá aj Louis Mandylor, ktorého len ťažko rozoznať od jeho rovnako hereckého brata Coastasa, známeho zo série Saw. V snímke sa dostane na nespočetne veľa bitiek a dočkáme sa aj jednej fatality upilovanou brokovnicou. Celkom dobrá jednohubka na polnočné premietanie. ()

Shakers

Keď nerátam sériu Undisputed, tak sa jedna s prehľadom o najlepší Adkinsov film. Príbeh je pomerne jednoduchý a aj tu hraje rolu pomsta, tak ako u väčšiny jeho filmov, no tento krát film začne v polke a prostredníctvom flasbackov sa nám postupne odhaľuje čo sa stalo. A práve tým je tento film odlišný od jeho predošlých. Navyše mu tato rola extra drsňáka veľmi sedí a akcie sú v jeho podaní opäť lahodne a záver je brutálny masaker. 75% - 4* ()

sheen

Poslední filmy Adkinse co jsem viděl byly slabší. Tento patří rozhodně k tomu nej co natočil. Poctivá a drsná rubanice. ()

Cappuccino

Nemôžem si pomôcť, ale Adkinsovi som to v role dobráka veľmi nežral. Celé rozprávanie jeho príbehu bolo veľmi patetické a zápletka filmu o rivalite bratov ma skutočne vôbec nezaujímala. Viac-menej som iba stále čakal, kedy sa na scéne odohrá ďalšia krvavá bitka a Adkins všetkým poriadne nakope zadky. Snaha o vytvorenie akého schopného deja tentokrát vôbec nevyšla. ()

misterz

Áno, toto je presne taký akčný film so Scottom Adkinsom, aký mám veľmi rád. Drsné, brutálne a plný akcie so špičkovo zvládnutou bojovou choreografiou. Navyše tie jeho ksichty, ktoré hádzal... no proste veľká mlsanica pre všetkých, čo majú radi filmy, kde sa všetko vybavuje ručne stručne... Tá čašníčka nemala chybu. Slušný nadpriemer, za tú plnokrvnú akčnú zábavu. 80/100 ()

pornogrind

Tak jsem zase po delší době čirou náhodou narazil na akční film, kterej opravdu stál za vidění. O filmu jsem věděl jen to, že v něm hraje Scott Adkins a že je na čsfd v červených číslech (zatím). S Adkinsem jsem viděl naposledy Aciddent Mana a nebylo to vůbec špátný. Tak jsem doufal, že Avengement bude přinejmenším alespoň stejně dobrej kousek. Přiznávám se, že jsem ze začátku moc nechápal jak tenhle film může být v červených číslech. Chvilku mi totiž trvalo než jsem filmu přišel na chuť. Po pár minutách se tak stalo a já si začínal film pořádně užívat. Příběh je sice prostej ale u těchto filmů snad ani s ničím jiným nepočítá. Tady jde prostě o pomstu. Co, jak, proč už tady nehraje takovou roli. Ikdyž to jak je film natočenej a jakým stylem postupně obrací karty se mi vlastě líbilo. Adkins vypadá celkem uvěřitelně a figty jsou taky obstojný. Navíc jich je celkem dost a s krví se taky nešetří. Adkins sice není Uwais a Avengement není The Raid ale i tak musím uznat, že je to jeden z těch lepších akčních kousků posledních pár let. ()

mzss1

(80%) AVENGEMENT je další vydařené béčko s Adkinsnem. Ačkoliv nedávám plné hodnocení, tak přesto jsem spokojen a nic výrazného tomu vytknout nemohu. Co se týče provedení v obdobě současnosti v baru a k tomu vložení různých flashbacků, tak s tím moc problém nemám. Provedeno to bylo slušně a bez logických děr. Jen trochu místy upadne tempo filmu, ale ne o moc. Akce je tu opravdu dostatek, je rozložena zhruba po celém rozsahu filmu, takže není potřeba, aby zde byla nonstop akce. Ještě tak ten úvod, kdy Adkins uprchl a začáteční povídání v baru mě moc nebavilo, ale pak už mě to ví a víc vtahovalo do děje. Bitky ve věznici jsou řádně krvavé, drsné a i místy dost dynamické. Takže v tomto ohledu u mě převládala spokojenost. Jen co se týče těch fightů tak nebyly až tak nápadité a akrobatické jak to u Adkinse a tohoto režiséra známe. Což opravdu není nijak velká výtka, šlo spíš o klasické rvačky, ale své rozhodně přinesli – to neříkám. Jen jsem celou dobu čekal na ten pravý moment a vyvrcholení těch pranic. Scény ve věznici měly dostatek prostoru, ale film nabídne i víc lokací, kde Adkins zneškodňuje své protivníky. Se vším jsem byl tak nějak spokojen. A finále na baru ? To už bylo téměř dokonalé. Nože, prkna, lahve, dokonce i automatická zbraň – to už bylo dost v akci nápadité. K tomu ten Adkinsnův nasraný výraz a celkově vizuál, který jasně ukazoval, jak moc toho v té věznici prožil. Děj nebyl špatný, ale určitě bych ještě něco k tomu vylepšil, nějakou tu pointu atd. Za zmínku stojí i dobrá hudba s často opakujícím hudebním motivem. Ve výsledku si ale stěžovat moc nemůžu. Je to drsné, akční béčko se skvělým hlavním hrdinou, který v tomto snímku sice není úplně bez viny, ale i tak jsem mu od začátku do konce fandil. Doufám, že nás ještě obdobné záležitosti čekají, jen tak dál Scotte! ()

InJo

Retrospektivní wannabe ritchieovská revenge gangsterka se Scottem Adkinsem? Ano, a kupodivu to funguje velice dobře! I když asi největším překvapením je, že je to fajn podívaná i ve scénách, v nichž Adkins (imho stále ve vrcholné formě) nikoho neukope k smrti (bitky mají celkově vysoký standard, všechny jsou přehledně nasnímané, brutální a krvavé). ;-) Prosil bych vícero podobně potěšujících direct-to-video béček! 70 % ()

Kudly4

Adkins se mi zdá poslední dobou lepší a lepší. Celkem solidní, krvavá rubačka v anglickém stylu. Scény ve vězení jsou perfektní !! Avšak Accident Man byl o dost lepší za mě. Každopádně neurazí a stojí za to vidět. ()

Kothy

Kvalitní akční béčko se Scottem Adkinsem. Celý příběh je o pomstě a my vše postupně začínáme chápat. Přesto, že je celou dobu jasné, kam film směřuje má na konci celkem zajímavou pointu. Akce je špičková a je jí tam dost. Scott sice občas dostává na frak, ale nevzdává se. Bitky jsou jak ve vězení, tak mimo něj. Určitě stojí za vidění. Hraje tam melodie z filmu Profesionál. "Já vás nemůžu pustit." ()

Yoshitsune

Tak jo, tady veškerá legrace a sranda končí, od Jesse V. Johnson sem čekal béčko, nic víc, jenom standardní normální béčko, ale tohle je jeden z nejtemnějších filmů, na poli béčkových akčňáků. Ono natočit film o pomstě, s kvalitní akcí a zároveň dát do filmu nějaké ty emoce a celé to nějak dát do hromady, aby to drželo a fungovalo, je čím dál těžší, ale Johnsonovi se to prostě povedlo. Je fakt, že Adkins dokáže ze sebe dostat, i hodně dobrý herecký výkon, ale tak nějak v posledních filmech, dělal jenom mlátičku, ale tady předvedl svůj nejlepší herecký výkon, čímž překonal i Boyku. A co se týče akce, je hodně drsná a surová, ale finále v baru, má to co mnoho filmu postrádá, gradaci, napětí a strach o hlavního hrdinu. Plus song, "Me Mum" který z filmu, dělá umělecké dílo. Takže pevně doufám, že Johnson a Adkins, tohle zkusí překonat ať už společně, nebo samostatně, oba dva sou totiž důkazem, že lze jedině růst a rozvíjet se. ()

Arsenal83

K filmu tu napísali už nejakí užívatelia predo mnou trojdielny román, alebo neviem čo to mal byť za pokus. Neviem, kto komentáre dlhé ako Marxov Kapitál vôbec číta. V krátkosti - film je o tom, že vyzeráte jak debil, prepustia vás z väzenia a idete si za pomstou. Takže nasleduje len násilie, bitka, zbrane a škaredé Angličanky, čo majú tridsať, ale máte chuť im vyplácať dôchodkové sporenie. To všetko v dosť surovom, ale často aj vtipnom štýle. Po svižnom úvode žiaľ tempo trocha opadne. ()

Rocky62

Upgradovaný Yuri Boyka se znovu vrací k tomu, k čemu byl stvořen, ovšem tentokrát mimo ring a těžkou touhou po nemilosrdné pomstě. Avengement kráčí v evropském stylu za doprovodu oldschool hudby (inspirace nedávno zemřelým velikánem ?) a nabízí o něco víc, než jen tuctovou zábavu na večer. Samozřejmostí jsou drsné pózy nelítostných bastardů, krvavá hospodská zabijačka a zajímavé flashbacky z kriminálu. Odolnost Scotta Adkinse level Thanos. ()

SeBig

Kurva to byl nářez! Takhle si přesně představuju akční jednohubky. Bitky jsem si užíval, dobrá hudba, hláškující Adkins, příběh sice nic extra, ale i tak jsem si to mega užil. ()

Chrustyn

Jeden z lepších kousků Scotta Adkinse, který sice příběhem ani hereckými výkony nijak neoslní, ale vše dohání přehlednou a brutální akcí a potěší i britské scenérie s nádechem lepších britských gangsterek. ()

Marze

Tvrdý á britský akční thriller a s emocionálním a psychickým účinkem. Adkins předvádí vynikající výkon. Hrdina vyjde z vězení a prahne po pomstě lidem, kteří z něho udělali chladného zabijáka z ulice, která neodpouští. ()

korbitch22

Naprostý nářez a jsem v šoku, že něco tak brutálního, nekompromisního a zábavného natočil céčkař Jesse V. Johnson, který dokázal zabít jeden z nejlépe obsazených akčních filmů všech dob. Scott Adkins byl vždycky spíš neherec, zato neuvěřitelný bitkař a akrobat, ale tady v té roli se našel, stejně jako režisér. Příběh je samozřejmě prostý, ale Johnson hned od první vteřiny jasně poukazuje na starou filmovou školu filmů o pomstě, zkušený divák jasně slyší v každém tónu hlavní znělky odkaz na Profesionála s Belmondem. Avengement si je vědom svého postavení a nemá takové ambice, ale na starou školu odkazuje naprosto perfektně a to jak brutální akcí, která je skvěle natočená, tak perfektní režií i hereckým výkonem Adkinse. Nechápu co se stalo, snad jedině že oba upsali duši ďáblu a jejich přání bylo natočit dechberoucí film. Podařilo se, oba totiž dosáhli svého maxima. Při finální bitce v hospodě jsem občas i přivřel oči. Neskutečný masakr. Zopakuju si film klidně několikrát.80%. ()

Yardak

Opravdu hodně zábavné akční béčko. Pokud Vám stačí u akčního žánru solidní souboje, ucházející hlavní postava a scénář, který není tolik proti logice, tak s tímto snímkem nemůžete šlápnout vedle. Možná nejlepší "bezzubá" role Scotta Adkinse :-). Režisér a scénárista Jesse V. Johnson se překonal!:o)) Solidní 4 akční hvězdy. ()

honajz

Sice je to hezky na přeskáčku, aby si divák musel skládat střípky, jak to celé bylo a proč (což nakonec není nijak velké překvapení ani haló), ale nakonec je to vlastně jen taková vztahová vykecávačka s bráchu v hospodě, šmrncnutá mnoha a mnoha bitkami ve vězení (a posléze v té hospodě), až už to byla nuda. Adkinsovi, který si film produkoval, by měl někdo vysvětlit, že méně někdy bývá více. Kolem 36. minuty už jsem byl z těch vězeňských soubojů furt na jedno brdo tak utahaný, že jsem měl sto chutí to vypnout a poslat do odpadu. Ale za závěrečný fight a těch několik pint piva, co filmem proteklo, dám dvě hvězdy. Btw, po tolika bodancích nožem do ledvin, měl ten chlápek vůbec ještě ledviny? ()

TheEvilTwin

Mimo brutální, syrovou, krvavou a skvěle sestříhanou akci film nemá ani až tak špatný příběh a scénář, naopak se docela povedl - revenge všem, kteří Adkinse poslali do vězení včetně jeho mafiánského bratra. Děj byl nápaditý, ale občas mě to prostě trochu nudilo, jakoby tomu něco chybělo. Určitě se ale jedná o povedené béčko a závěrečná bitka v baru byla tak neuvěřitelně uvěřitelná a přesvedčivá, že si prostě zaslouží hvězdičku navíc. Je vidět, že Adkins má Boyku prostě v krvi. ()