Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Hodinářův učeň se tedy vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí. (Bontonfilm)

Van_Stajpen

Svěží, pohádkový příběh. Moc mi to pohádku pro malé děti nepřipomínalo, ale je to jako zjevení mezi posledních desítek kýčových Vánočních pohádek. Hezkypěkně. Ke pěti mi něco málo chybí, ale jinak doporučuji.. ()

Mirešák

Teda, vidět to jako dítě bych se pak asi k smrti děsil můr a otevřených oken. Ale jinak milá pohádka v "režii" hodných sudičů a zlé sudičky s trochu nevšední "hodinářskou" atmosférou. ()

Prezdivenka

Tak tohle se povedlo. Netradicni, neotrele, skveli herci (tym dejvickeho divadla nikdy nezklame) a muj oblibeny a uzasny Viktor Preiss. Mezi temi zoufalymi pokusy o pohadku za poslednich x let je tohle rozhodne skvost. ()

milos.bradik

Výborný humor. Ti sudiči byli všichni tři perfektní, Neužil, Plesl, ale hlavně Plodková, ta tomu nasadila korunu. Líbil se mi i hostinský v podání Miroslava Krobota a zajímavá byla i postava zvířecího muže a také ta dvojrole Morana a Živa. Námět je spíše filozofický, ale moc pozoruhodný a nutí k přemýšlení. Ovšem pro děti to není to pravé. ()

Ziral

Pojem pohádka zde dostal pěkně na frak, jako většina dnešních rádoby pohádek, které jsou vlastně horory. ()