poster

Hodinářův učeň

 • Slovensko

  Hodinárov učeň

  (festivalový název)

Pohádka

Česko / Slovensko, 2019, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zuzam
  ***

  Další z řady pohádek, které neurazí ani nenadchnou. Na můj vkus trochu příliš zkarikovaná postava zlé sudičky, která ale bohužel neposloužila svému účelu, v kině se smál málokdo, i když dvojice Plesl a Neužil byla roztomilá a snažila se o sto šest. Za největší hvězdu byl ale tradičně Viktor Preiss. Na filmu je nejzajímavější barevné ladění, valná většina filmu je natočena netradičně na podzim. P.S. Proč zrovna jméno Urban?(14.8.2019)

 • mchnk
  ****

  Najít v českých pohádkových vodách něco nového, snad i originálního, vypadalo v minulosti jako neřešitelná věc. Tvůrci se vždy opatrně přikláněli ke klasickým příběhům, ve kterých figuruje peklo, králové vdovci, princezny, namyšlená princátka a charakterově silní i morálně zdatní chuďasové, kteří si nakonec vždy přišli na své. UČEŇ nabízí trochu něco jiného, v krásném a dokonale podchyceném prostředí, ke kterému není potřeba zámek, ani hromada noblesních šatů na jedno použití, nám vypráví příběh obyčejných lidí o jejich síle, ale i slabostech, jakou je třeba chamtivost. Nelehké putování, zdánlivě nesplnitelné úkoly, nadpřirozené postavy, pohrávající si s lidskými osudy a hlavně láska, jež dokáže zlomit vše. Režisérka Rudolfová se tímto tak trochu vrací ke kořenům českých pohádek, ke kterým toto vše patří, stejně jako špetka hororového nádechu a přesto, že to Janča Plodků trochu přeháněla, já byl spokojen a snad i mile překvapen, tím pádem jsem i v hodnocení shovívavější...nadějně pracující tvůrci tu stále jsou, před i za kamerou. [Kino Citadela - Litvínov](16.8.2019)

 • Enšpígl
  ****

  Já si uvědomil, že na pohádce jsem od mých ranných dětských let nebyl a přitom, když o vánocích čumím na pohádku a je dobrá, odcházím spokojen. Když jsem se koukl na casting Hodinářova učně, říkal jsem, jo to by mohlo vyjít a vzal jsem buchty, ruksak na záda a místo do světa za princeznou jsem se vydal do kina za pohádkou. Musím říct, že jsem se po skončení projekce za svou výpravu pochválil, sice jsem nedostal ani půl království, ani princeznu za ženu, ale zato jsem dostal skvěle odsejpající, zábavnou, nevulgární pohádku se kterou bych jako rodič určitě pro svou ratolest neměl nejmenší problém. Dobro ani zlo tady nějak vyhrocený, spíš i ty pohádkovější postavy z obou stran občas udělají něco co jim úplně nevyjde a mají i přes své čarovné schopnosti blízko k nám lidem. U pohádek si vždy cením toho, že i když tuším jak asi pohádka dopadne, dokáže mou pozornost udržet až do konce a ještě mě přinutí fandit dobru, protože občas se najdou tak příšerné pohádky a hrozně napsaný kladný postavy a bytosti, že radši fandím zlu, Hodinářův učeň naštěstí není ten případ. Hlavní hvězdou je tady Jani Plodková její zlá sudička mě neskutečně bavila, krásná kombinace zloby a roztomilosti resp. zábavnosti, další dobrou roli si seknul Viktor Preiss, který je tady pro mě absolutní záporák a přesně ten typ člověka - zákeřnýho hajzla. Kluci z Dejvickýho divadla, svoje sudičky taky nemohli trefit líp a zejména Vaška Neužila začínám mít čím dál tím víc radši. Je fajn, mít v bijáku zase pohádku na kterou se nemusí bát rodiče vzít své děti že jim způsobí trauma. Jo a je tam hodně motýle, pane premiére.(12.8.2019)

 • Beata_Obstov
  ****

  Příjemně mě tenhle film překvapil.. nečekala jsem od něj moc, ale nakonec byl v pohodě. Scénář, klasicky, nic moc, režie byla zvládnutá. Kamera úžasná, lokace byli taky úžasný. Střih jako jedinej nebyl zvládnutej.. hodně záběrů na sebe nesedělo, nebo byli špatně střižený na pohyb. Herci byli skvělí, úžasní, nepřehrávali.. takhle by to mělo vypadat. Scénický profese se teda neskutečně vyřádili. Jako klobouk dolů s maskou Jany Plodkový. Očividně se teda natahoval děj, protože už mě přestávali bavit naschvály a pomoci. Ale jinak by takhle měli vypadat pohádky.. A ne Kouzelník Žito(17.8.2019)

 • Blondsky
  ***

  České filmy nebyly nikdy nijak kvalitní, ale pohádky celkem ano. I tato nová pohádka se celkem vydařila. Vyjímečně ( za což jsem rád ) se zde nevyskytuje žádný vodník, čert , princezna či král. Za to tedy velké + . Samozřejmě příběh je celkem jasný, Hodinář nechce zemřít , a tak vydá svého učně , aby si ještě získal nějaký ten čas. Samotné scény fungují poměrně dobře, ale jako celek snímek působí tak nějak suše a po zhlédnutí si řeknete : „ To je vše?” . Je to určitě lepší pohádka , ale ty 4 * dát nemůžu, protože sou i lepší a ty mají docela výrazný rozdíl. Každopádně pokud jste milovníky pohádek , tak tohle si bezmezně užijete.(16.8.2019)

 • - Herci Jakubovi Žáčkovi byla role psána přímo na tělo. (Bioscop)

 • - Natáčení začalo v září 2018 u Kamenického Šenova. Dále se točilo na Luční boudě v Krkonoších, zámku v Uherčicích u Znojma či v Mikulově a Podyjí. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

 • - Tvůrci už při psaní mysleli na konkrétní herce a jejich schopnosti, především na svérázné bratry v podání Václava Neužila a Jaroslava Plesla. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace