Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (CinemArt)

Nin

Film se super nápadem, který je rozehraný tak, že je překvapivě napínavý. Hlavní dějová linka se sympatickým nekňubou-hudebníkem je skvělá. Znovu "objevuje" pro svět Beatles, není si jistý, jestli dělá správně, do toho vidíme umělost a pokrytectví showbusinessu a ještě k tomu je tu záhadný člověk, který zřejmě tuší, že je to všechno podvod... Prostě super. Blbý je, že tolik už nefunguje romantická část, protože ta už tak dobře napsaná není. Hlavní ženská hrdinka je milá, ale slouží tam jako dost jednoduchý objekt zájmu, spíš jako jakási výhra na konec, než opravdová postava, které by se třeba dalo fandit. Takže jako love story dost nic moc. Jenže těch úžasně zábavných i dramatických scén je ve filmu tolik, že mně to nakonec zase až tak nevadí. (8/10) ()

Xmilden

Jediné co na mě fungovalo bylo vždy, když hlavní hrdina (mimochodem velmi nesympatický) zjistil co vlastně neexistuje (Coca Cola, Harry Potter). The Beatles mají bezesporu některé velmi krásné songy, jenže podobný koncept vlastně představil film Umění lhát, kde zase pro změnu zmizelo ze světa lhaní. Danny Boyle netatočil za svou kariéru slabší film. 40% max. ()

dopitak

Vyhodit romantiku na konci tzn. odhollywoodnit to, a byl jsem spokojenej dost. Jestli to zpívá sám Patel, tak dobrý, větší camea Eda Sheerena pobaví (mini vtípky v podobě vyzvánění v telefonu jsou divácky vděčné), Hey dude taky. Trailer kdysi na jaře nalákal, a tak jsme ani nečekali až se objeví onlajn. ()

Slarque

Spojení Richarda Curtise a Dannyho Boylea mi připadalo natolik nepravděpodobné, že jsem byl zvědav, co z toho vzejde. Vzešla z toho docela slušná romantická komedie s oprášenými písničkami legendárních Brouků. Kate McKinnon potvrdila, že mrchy jsou vděčné a jako karikatura manažerky si ukradla každou scénu, ve které se objevila. Na Beatles nejsem žádný odborník, takže jsem řadu písní ani neznal. Škoda, že k nim nebyly české titulky (tipnul bych to na problémy s právy), zvlášť u Eleanor Rigby to bije do očí. Ale pořád to stačilo na nejlepší romantickou komedii za posledních pár let. ()

filmfanouch

Scénárista Richard Curtis stojí za jedněmi z nejznámějších romantik žánru jako Notting Hill a Láska nebeská. Režisér Danny Boyle je zase režisér, který je zajímavý v tom, že střídá žánry a především v roce 2009 dostal Oscara za režii Milionáře z chatrče. A právě spojení jmén Curtis a Boyle znělo lákavě, protože i přesto, že Curtis nerežíruje vůbec špatně (Lásku nebeskou si i natočil a ten film je natočen výborně), především u jeho posledního režijního snímku Lásky čas se ukázalo, že je Curtisova režie už tak trochu nevýrazná a nezajímavá i když si pohrává se sebezajavějším námětem. Právě najmutí Boyleho mohlo znamenat, že bude Yesterday výrazně dobře napsaný film a zároveň výrazně dobře natočený film. Curtis přišel se zajímavým námětem a Boyle ho může výrazně natočit. Vyšlo to? Yesterday je rozhodně dobře natočený film, hodně fajn film a v rámci žánru i hodně slušná romantická komedie, která sice nějak nebourá základní stavidla žánru a ničím zas tak výrazně nepřekvapí, celé je to ale rozhodně natočené slušně, protože Boyle umí natočit, na rozdíl od většiny jeho filmů bych si ale dovolil tvrdit, že zde má opravdu dobrý scénář s kterým se mu navíc dobře pracuje. Je otázka jak moc je Boyle fanda Beetles, vsadil bych si ale, že rozhodně je. Curtis opět přichází se zajímavou zápletkou- Jack se nehodě najednou probudí ve světě kde nikdo nezná Beatles. Beatles se nikdy nestali slavnými. Nikdo z nich. Johna Lennona nezabil Mark Chapman. Paul McCartney s Michaelem Jacksonem nenazpíval duet The Girl is Mine (díky bohu, jedná se asi o nejhorší song v Jacksonově kariéře). Curtis očividně má v Beatles znalost, jestli by ale někdo automaticky čekal příliš silné tlačení nostalgie, příliš moc easter eggů na Sgt. Peppera nebo tlačení původních Beatles do děje musí být zklamán. Yesterday není jako Bohemian Rhapsody nebo Rocketman. Není to biografie skupiny Beatles. Je to film o jejich písničkách, které použije jeden z jejich největších fandů ne jen proto aby konečně zažil úspěch ale především zařídil, že ty písně se budou znát i v nové alternativní realitě. Let It Be, Hard Day's Night, He Jude.... Jedny z nejlepších songů, které kdy vznikli a svět by na ně měl zapomenout? Ovšem, že ne! Yesterday mi přijde na rozdíl od takové Curtisovy Lásky čas výrazně domyšlenější, chytřejší, vtipnější i dojemnější film. Má zároveň tu Boyleovu hyperaktivní režii, který občas kamerou hýbe z různých stran a třeba celé koncerty mají neskutečnou šťávu. Je tam především plno humoru tlačeného přes fakt, že Jackovy songy nejsou jeho a také pár slušných vtipů o tom co vše už neexistuje (ne, Beatles nebyli jediní!) Yesterday má i sympatického hrdinu, tedy Jacka tedy debutujícího Himeshe Patele. Pro Boylea jde jinak po Devu Patelovi v Milionáři z chatrče už o druhého indického talentovaného debutujícího herce s příjmením Patel a Boyle má na ně očividně štěstí. Patel je sympatický, umí prodat humor i emoce, má skvělou mymiku a především umí zpívat (za předpokladu, že opravdu zpíval ale řekl bych, že jo) Jeho nejlepší kamarádku, která by s ním hrozně chtěla být něco víc hraje jinak Lily James. Původná sympatická herečka, která zazářila jako Popelka, zazářila v Baby Driverovi a zaujmula jako mladší verze Meryl Streep v Mamma Mia 2. Takhle holka je talentovaná, dokáže uhrát několik emotivních scén a má s Patelem funkční chemii, jen jsem měl občas problém, že celá ta zápletka o tom jak ho ona miluje a on miluje ji ale není si jistej si možná bere až příliš času pro sebe a nikam se výrazně nevyvíjí. Respektive se místo jedné živější scény, která trvá asi 5 minut její příběh více posune během jednoho telefonátu a pár vět. Především celý osvětlení jejich finálního vztahu bylo ve finále celkem zvláštní a celkově bylo možná až příliš happy ending našroubované. To už je ale problém celkové začátku s touto dějovou linií. Curtis sice napsal slušně fungující ženskou postavu, ve finále jí ale přece jen tolik prostoru nedal. Rozhodně ale potěšil Ed Sheeran jako..... Ed Sheeran. Sheeran hraje sám solidně a překvapivě funguje, působí přirozeně, umí hrát a dokáže prodat několik vtipných scén. Pořád jsem spíš fanda toho Eda Sheerana ze Hry o trůny, tenhle Sheeran ale moc neztrácí. Solidní je i Kate McKinnon jako americká manažerka, která tu prodává jednu solidní hlášku za druhou a funguje snad nejlíp od posledních Krotitelů duchů. Jen toho prostoru má ve finále snad až příliš málo. Hezky se to celé taky dějově vyvíjí, objevují se nové dějové zákruty, nové vtipy, nové songy.... Vyvíjí se to celé očekávaným směrem, zároveň ale Curtis a Boyle občas dokážou překvapit. Jenom je možná pravda, že celá ta linka s tím, že najednou existuje svět ve kterém aktuálně neexistují Beatles (a nějaké ty nápoje nebo slavné literární postavy) je ve finále nepříliš důležitá a bylo by fajn vědět co vše je ještě jinak. Během filmu se navíc ještě ukáže, že Jack dost možná není poslední kdo si pamatuje Beatles. I rozřešení týhle podzápletky je ve finále celkem překvapivé v tom dobrém i špatném smyslu. Emotivní poselství v ní funguje, jinak se ale kolem toho možná dělal až příliš velký bugr. Bourání žánru nebo přelomovou věc tak úplně nečekejte, jinak je tu ale neskutečně pohodový letní film, který hezký zní, hezky vypadá a ve finále i hezky funguje na duši. Natočené solidně, veškeré role odehraný znamenitě a především to ve finále fakt funguje i jako hezká pocta Beatles. John Lennon a George Harrison můžou být v afterlifeu spokojeni, Paul McCartney a Ringo Starr si zase můžou v Liverpoolu zajít na pivo a říct si jak moc fajn film se o jejich písničkách natočil. A to tak moc fajn film, že je člověk schopen překousnout fakt, že byla Ana de Armas ve finále vystřižena! Hey Dude! () (méně) (více)

• Ve chvíli, kdy Jack Malik (Himesh Patel) sedí s Johnem Lennonem (Robert Carlyle) na pláži na otočené loďce a povídají si, je možné vidět vpravo dole na lodi nápis vzhůru nohama „Imagine“, což je jedna z písní Johna Lennona. (Hrobka888)
  • Herečka Ana de Armas bola v traileri, ale do filmu sa nakoniec nedostala. Trailer, ale ostal pôvodný. Fanúšikovania zažalovali štúdio za klamlivý trailer a súd vyhrali. (Milsa)
  • Natáčelo se v Rusku, Anglii a USA (Kalifornie). (Varan)

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě