Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd. (Film Europe)

frenkie

Sedmdesátky v Hamburgu nebyl žádný med, všudypřítomný marast v podobě nezaměstnanosti, dozvuků Furerových plánů a k tomu vykřičená čtvrť St. Pauli, plná vysloužilých prostitutek, všelijak deprimovaných svými životy, které se neodvíjeli zrovna podle jejich vysněných šablon, přímo sváděla našeho "hrdinu",aby zkusil štěstí. No, nutno uznat, že mu to docela dlouho procházelo, ale nakonec padla kosa na kámen..... již dlouho jsem neviděl tak odpudivý snímek plný lidského marasmu, zoufalství, apatie a frustrace jako zde. Na druhé straně skvěle zahráno, skvěle namaskováno, skvěle....cokoliv. Prostě čisté 4*. ()

jauahaoas

Já musím, zejména za výkon Dasslera, hodnotit 5*. Opravdu je to na Oscara, ale téma je příliš morbidní a slabší část diváku bude lehce či více znechucena, ovšem ne kvalitou filmu, ale obsahem. Ty hudební fláky, včetně Káji Gotta, dej mu Pán Bůh lehkou zemi, nemají chybu. Doktor Andrej Drbohlav je jistě potěšen za filmový kousek o sériovém vrahovi. Výběr ksichtů a úprava hlavního hrdiny z 22 roků, kdy se natáčelo na postavu cca 50 letého psychosériového vraha je velmi slušná. Na rozdíl od německého žebříčku nejskandálnějších filmů, má tento kousek velmi kvalitní zpracování, zřejmě proto, že je dle pravdivé události. Starší dámy uvedené v tomto filmu jsou velmi dobře obsazeny a vše vychází dle dobové a kriminalistické předlohy doby a místa. Ke konci jsem špatně předpokládal, jak "naloží" s mladou holčinou, ale červi jsou potvory a skrze strop se prokousali, vše zhatili a naložené maso se upeklo a smrad byl tak ještě větší. Podobné filmy: Zrůda, Občan X. ()

hanca.uh

To, že je tento film mimořádně hnusný bylo patrné již z galerie a videa tady (proto mě taky prvotně nalákal:-)) a naštěstí se odpornost děje, postav, scén a zasazení celého příběhu potvrdila. Holt - nedá se nic dělat - v dnešní době romantických snímků a některých sladkobolných stupidních sraček cítím potřebu si podobným filmem jako tento prostě správně srovnat vnímání a hodnoty :-)). Dávám plný počet bodů. A pro ty, co i po shlédnutí části života milého Fritze stále nebudou mít dost, tak doporučuji ještě nechutněji natočený Srbský film (2010) - ale bacha, ten je fakt už jen pro znecitlivěné utužené povahy:-) ()

wendikcertik

Já jsem se velmi bavila na tomto filmu. Ale spíš než film, mi to připadalo, jako umělecké dílo pro pokročilejší diváky. Mňam 🤪 ()

Monellito

Tak jsem cekal neco otresneho na zvraceni, ale nestalo se. Ano, par momentu ekl bylo, ale treba na Solo aneb 120 dni sodomy to v hnusarnach nema. Docela zabavne udelany film. ()

LucinkaMyska

Naturalistický snímek o tom, jak se může v traumatizovaném jedinci střídat dynamika pachatele-oběti. Jednou si nechá nadávat a vlastně s ním soucítíte, protože jeho život je jedno trauma za druhým, nikdo ho nechce, nikdo ho nemiluje a pro každého je lúzou. Možná se snaží svou bolest utopit v alkoholu, ale ten místo zapomnění vytahuje na povrch roli pachatele, jenž se snaží svůj zmar na někom vybít. Možná není náhodou, že si vybírá ženy staršího věku, které mu mohou připomínat matku, která se mu vlastně nikdy nevěnovala. Pach rozkládajících se těl a nahá syrovost, kterou film ukazuje, na jednu stranu odpuzuje tu naši civilizovanou část, ale zaručeně přitahuje toho narušeného úchyláka, kterého každý z nás v sobě potlačuje. Jelikož každý z nás má v sobě Jekylla i Hyda. A kdo říká, že ne, ten lže jen sám sobě. ()

Zeuke

Nechala jsem výběr filmu na manželovi , udělala špagety k večeři, usadila se a....pulka špaget zůstala netknuta pac u tohoto jist prostě nešlo. Upřímně klobouk dolů před herci kteří byli ochotni se takhle vystavit a propůjčit filmu, ja bych to neudělala ani za zlatý prase, tento film mi v podvědomí zůstane dlouho 😮 ()

Movielaik

Zdařilá sonda do prostředí nejnechutnější lidské spodiny. Vodku chlastají skutečně jako vodu a smrad z toho pajzlu a bytu hlavní postavy se na vás skutečně snaží dostat zkrz obrazovku. Je to tak nechutný spolek postav, že by mohl být natočený film o kterékoliv z nich a byl by téměř stejně nechutný jako tento. Film zároveň svým způsobem boří představy o tom, že sérioví vrazi jsou vždy nadprůměrně inteligentní a své hrůzné skutky plánují do posledního detailu. ()

johankazarku

Pre mňa skôr reklama na krčmu a alkohol. Starí ožratí chlapi a dokonca aj ženy a ich trápne konverzácie za barom. Áno pár zaujímavých a zvrátených scén, ale až tak toľko neukázali. Zabudla som spomenúť herca, stvárnený bol super. ()

Agnostik

Tragikomická zhovadilost o směsi úchyláctví a chlastu v jednom.Luxusní filmová podívaná pro fajnšmekry,honiče,apod.Total Natural. :-) ()

veronelka20

Hnusný lidi, hnusný prostředí a ta němčina tomu taky nepřidá. Palec nahoru za perfektní vystižení atmosféry doby a neuvěřitelné herecké výkony, výpravu a masky. Hvězdu navíc za ten epický konec a vůbec dobře zvolenou hudbu, včetně božského Káje. Každopádně víckrát to vidět nepotřebuju. ()

Pokri

Priamočiare, naturalistické a držiace sa skutočného príbehu. K tomu výborné herecké výkony, hudba, sem-tam závan čierneho humoru. Navyše je pod nánosom toho vizuálneho hnusu, ktorý umocňujú samotné obskúrne postavy, kvalitne rozpracovaná psychologická štúdia Honku - síce psychopata, no zároveň vo svojej podstate zlomeného človeka, ktorý sa nedokáže vymaniť z bludného kruhu. ()

Kleinbauer odpad!

Film pro mne zcela pozbývá filmového kumštu, nepochopil jsem vůbec záměr filmařů. Co chtěli? Šokovat, dokumentovat událost, instruovat případné následovníky nebo se jen rochnit v lidské zvrácenosti? Divák dvě hodiny sleduje sociální suterén v otřesné podívané. Otázkou je, kdo je obtěžkán větší mírou deviace, zda je to autor knihy, filmu nebo ti všichni nadšení respondenti hodnotících hvězdiček. Je to jen prvoplánově hnusné. Uměleckou, dokumentární, neřkuli morální hodnotu snímek nemá žádnou. Chce to hodně zhluboka dýchat. ()

Radim100

Brutální a syrová obraznost. Nikdy jsem neviděl film, ve kterém by bylo takové panoptikum odporných lidí. Až jsem říkal, že už tam chybí jen Angela Merkelová. Každopádně se Němci vytáhli a hlavní hrdina byl na Oscara. Nevím jestli to doporučit, ale 4* si to určitě zaslouží. ()

Matyesak

Spousta filmů hned na začátku, na plakátech nebo kdekoliv jinde hned na první dobrou několikrát zdůrazňuje, že je podle skutečných událostí. Co si budeme, většinou je to jen z toho důvodu, aby diváka zaujali tématem a vzbudili v něm pocit naléhavosti a autenticity. A pak jsou tady filmy jako U Zlaté rukavice. Film, pojednávající o osudech dobrého souseda Honky. Pan Honka má rád šnaps, svůj útulný podkrovní byt a tuze rád chodí za přáteli do oblíbené krčmy U Zlaté rukavice. A tu a tam, když je nálada a čas, si zateplí stěny torzy uštěpačných lehkých německých děv. To víte, v sedmdesátkách bývávaly zimy, ne jak dneska. A v závěrečných titulcích vám Akin jen tak mimochodem řekne, že je to vlastně celý pravda. Tečka. Akin si byl totiž moc dobře vědom, že biják U Zlaté rukavice nálepku "podle skutečné události" nepotřebuje (ačkoliv ji má). Sází totiž na úplně jinou notu. Atmosféra zde totiž stříká na všechny strany, stejně jako další tělesné tekutiny, a musím se přiznat, dlouho jsem neviděl film, při jehož sledování bych si musel otevřít okno, protože takříkajíc smrděl jak bolavá noha. Toho dosahuje mistrovskou prací s kamerou, kdy vy víte, že se tam někde děje něco divného, ale film vám to většinou neukáže a nechá spíše na vaší zvrácený fantazii si domyslet, co Honka s tím párkem dělá. Přiznám se bez mučení, že jméno představitele hlavní role jsem slyšel poprvé v životě, ale hned po prvních minutách jsem mu všechno žral i s navijákem. Klobouček. Ostatní herecké výkony byly taky nadprůměrné a to tak, že i když byste za normálních okolností přáli té starší alkoholičce, co si k Honkovi dojde pro zuby, přáli jen to nejhorší, v kontextu filmu mi ji bylo srdečně líto.  Vše okořeňte božským hlasem českého slavíka a máte na obrazovce vizuální smrad, z něhož se vám bude obracet morální žaludek. Obzvlášť při vědomí toho, že je to podle skutečných událostí. ()

vinducha

Dobjej pošahanec , maskéři by měli za tento film obdržet Oscara , takhle perfektně odvedená práce se jen tak nevidí . ()

Pavelkedar

Excelentní výprava, excelentní výber herců, excelentní výkony herců. Dobová, syrová stylovka non plus ultra. V podstatě do detailu zobrazený příběk skutečného sériového vraha. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů