Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd. (Film Europe)

lineker

Kurva, to byl silný režný šňaps. Je to v podstatě strašně prasácké a přejde vás u toho chuť na všechny požitky zemského světa, ale zároveň se někdy nedokážete ubránit smíchu. Takový Günter tampón mne kupříkladu slušně odrovnal. ()

LoneLion

Velebnosti du blejt. Tak tohle byl vrchol nechutnosti, skvěle natočený a ještě lépe zahraný. Člověk si ani nedokáže představit co se takovýmu hovadu honí hlavou. Brutální scény smíchaný s alkoholovým opojením v tom největším pajzlu široko daleko. U mě není co řešit i když helmutí filmy vůbec nemusím. Za mě plnej počet ()

akni76

Najnechutnejší film, aký som v živote videl. Iste, herecké výkony sú výborné a tvrdo uveriteľné, natočené je to dobre. Ale je to neskutočný hnus, ktorý by mal zmysel jedine premietať slniečkarom a rôznym aktivistom, ktorí si myslia, že psychopatický zločinec sa dokáže zmeniť k lepšiemu... Jednu hviezdičku dávam za všetko už vyššie uvedené i preto, že "grécki susedia napokon zabudli vypnúť varič"... Záverečná scéna je fakt podarená, vrátane záchrany ďalšej potenciálnej obete a skvelého soundtracku... ()

VladoCZ

Kryž přemýšlím nad tím, jak hodnotit, mám rozporuplné pocity. Film byl jednoduše opravdu nechutný a nemůžu říct, že bych si ho užil a chtěl pustit znovu. Z druhé strany, řemeslné zpracování, způsob natočení, kdy ta dobovost a špína ze všeho na obrazovce přímo kape, ta syrovost a surovost a k tomu samotná postava, která je namaskována a zahrána tak neuvěřitelně uvěřitelně ( :-) ), musím smeknout. Dávám 4* protože film není "hezký", ale je to zážitek, podtržený tím, že základní motiv je dle skutečné události. ()

Jan.Hulek

Tomuhle nejde nedát pět hvězd. Tak krásně naturalistický a autentický snímek špinavého, znetvořeného prasáka, který po nocích v pajzlu loví starý, bezzubý, ohyzdný starý šlápoty, przní je ve svém bytě a pak je seká na kousky, jsem dlouho neviděl. Pan Fritz Hoňka byl vskutku kvalitní germánský umělec, který mi vztahem k alkoholu a k sexu velmi imponuje. Výkon hlavního herce je neskutečnej. ()

biscuit

Z mého pohledu naprosto perfektně natočené. Atmosféra, scéna, výkony všech + to nesklouzává k vyžívání se v marastu, ale pouze to vypráví v "plných barvách". ()

negativ

Mimořádný film, naprosto famózně vytvořená atmosféra totální beznaděje, smutku, hnusu a zbytečných lidí a jejich životů. Díky neznámým hercům a nehercům velmi autentické. Strašně odporný příběh. Film výborný, ale ne pro každého. ()

sun.eagle

Ten hnus, zmar a společnost životních ztroskotanců a ztracených existencí ať už v podobě hlavního antihrdiny Honky nebo v osazenstvu místní putyky Goldene Handschuh na vás zapůsobí tak intenzivně a zprostředkuje vám tu atmosféru tak dokonale, že ten smrad téměř cítíte. Sonda do světa, kterému by se chtěl každý vyhnout, a dokonce mnohdy raději děláme, že neexistuje, je odporná stejně jako působivá a v rámci žánru nevídaná. ()

Ivana09

Doteď němůžu uvěřit, že Fritze Honku hrál takový mladý muž (Jonas Dassler). Ztvárnil ho skvěle, až jsem myslela, že ho hraje muž, ve starším věku. Film začíná celkem drsnou scénou, nic pro slabší žaludky. Moc tam tady těch scén není. Herečky taky věrohodné, odpovídají době. Interiéry na jedničku. Nemám filmu co vytknout. Pět hvězd. ()

Scavo

Tento film je klenot kinematografie, neviem o žiadnom inom filme ktorý by sa čo i len priblížil realistickosti  zobrazenia a zachytenia  emócie doby v ktorej sa film odohráva. Zopár pajzlov 4 kategórie som už v živote videl ale ten vo filme naozaj exceluje. ()

Nikol45

Ano vcelku nechutný až odpudivý. Jenže to má háček.....je to až brilantně natočené. Je pravda, že po skončení filmu jsem ho dlouho nemohla vymazat z paměti a asi nebudu sama ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů