Nick a Libby jsou manželé a rodiče malého syna Mattyho. Jednoho dne si vyjedou na plachetnici, a když se Libby probudí, Nick je pryč a na lodi spoustu krve. Libby je obviněna z vraždy manžela a uvězněna. Požádá svou přítelkyni Angelu Greenovou, aby adoptovala jejího syna a živila ho z životní pojistky, kterou Libby po manželově smrti získala. Angela souhlasí. Angela změnila telefonní číslo a adresu a nedala Libby vědět. Té se však podaří číslo získat. Když jí pak volá z vězení, slyší malého Mattyho, jak volá na otce. Libby je v šoku, a když se snaží dovolat znovu, telefon již nefunguje. Libby dochází, že Nick svou smrt zinscenoval a nyní žije s Angelou a Mattym jako rodina. Jedna spoluvězenkyně, bývalá advokátka, poradí Libby, aby si zažádala o podmínečné propuštění z vězení, a také jí poví, že i kdyby manžela zabila, už nemůže být znovu odsouzena, protože za tento čin již jednou trest dostala. Libby se po šesti letech vězení dostane ven na podmínku, ale musí dodržovat jisté podmínky. Musí žít v domě s dalšími podmíněně propuštěnými ženami, najít si práci a dodržovat domovní řád. Každý přestupek by pro ni znamenal okamžitý návrat do vězení. A že to není jen fáma, viděla na vlastní oči. Kurátor Lehman, bývalý univerzitní profesor práva, se s nikým nemazlí. Ani s ním se život nemazlil. Po rozvodu s manželkou přišel o všechno, i o dítě. Proto ví, jak asi Libby je, a vidí v ní problémovou klientku. Nemýlí se, protože Libby hodlá najít svého syna za každou cenu, a zmizí. Lehman je jí v patách. Libby zjišťuje, že Angela už není mezi živými. Zemřela při výbuchu plynu v domě, ale manželovi a synovi se nic nestalo. Libby dochází, že za její smrt může Nick. V novinovém článku, který popisuje Angelinu tragickou nehodu, je i fotografie z jejich domu a na stěně spatří obraz od Kandinského. Rozhodne se ten obraz najít a doufá, že tak najde i Nicka. Stopy ji zavedou až do New Orleansu, kde její manžel žije a podniká pod cizím jménem. Říká si Jonathan Devereaux. Libby má stále v patách Lehmana, ale Nicka-Jonathana vyhledá a nabízí mu obchod. On jí předá syna Mattyho a ona bude mlčet o tom, kdo ve skutečnosti Jonathan je. Mohla by Nicka beztrestně zabít, ale jde jí jen o syna. Nick souhlasí a dohodnou si schůzku i s Mattym následující den na místním hřbitově. Nick však nemá v úmyslu dohodu dodržet a pokusí se Libby zabít. Omráčí ji a položí do rakve k jiné mrtvole v hrobce. Naštěstí jí nevzal pistoli, a tak když se Libby v rakvi probudí, podaří se jí prostřelit otvor a uniknout. Lehman mezitím pátrá na vlastní pěst po Libby i po Nickově skutečné identitě... (TV Prima)

JosefTomas

Velmi přesné obsazení, které ale stejně nedokáže moc ustát tu scénáristicky generickou, ničím nevybočující a plnou klišé prošpikovanou rutinu v každé jednotlivé rovině. O to větší škoda i proto, že poměrně zajímavá myšlenka dvojího obvinění se prakticky využije jen jaksi letmo a celý film nepřinese ani jednu zajímavou scénu, kterou si divák zapamatuje. Co ale vychválit musím, je určitě tempo a střih, které diváka drží neustále v pozoru a převážně absenci jakékoliv vaty. Mít to osobnější režisérskou vizi, asi bych ještě o pár procentíčků přidal, ale to by Beresford musel točit trošku jinak. ()

johnsnow

Judd je sexi, Jones je fajn, príbeh je otrepaný ale odsýpa a vzhľadom na otrepaný námet má aj zopár menších prekvapení. ()

Lish84

Uprchlík v sukních, napadne asi každého. Dvojí obvinění se ho sice nesnaží otrocky napodobovat, ale shodné prvky tu najdeme a obsazení Tommy Lee Jonese rozhodně nebyla náhoda. Film jsem shlédl až v září 2007 v televizi, ale předpokládám, že už v roce 1999 musel v kině působit jako televizní věc. Od běžné televizní thrillerové produkce se liší snad jen právě účastí Jonese a pár lehce akčními scénami, které by si v televizi asi dovolit nemohli. V kině bych byl určitě zklamán, ale v sobotu v devět večer na ČT1 mi to celkem stačilo. I tu sladkou a zbytečnou závěrečnou scénu jsem tvůrcům odpustil. ()

infernet

Nuuuudaaaa!! Navic dopredu odhadnutelna. Jedna hvezda za fajn hlavni herecku, na kterou se da opravdu dobre koukat a druha za scenu v hrobce, ta mela docela koule :-) P.s.: Asi mame prehrabu zahon s rajcaty, clovek nikdy nevi... ()

waltosin

Na konec jsem se dal toto hodnocení. Krásná Ashley Judd a drsňák Tommy Lee Jones byli dobrý. Zpracování a příběh byly taky na jedničku, ale ten konec mohl bejt lepší a akčnější! I tak je to dobrý a zajímavý thriller. ()

cunicekb

O hvězdu navíc za Tommyho, ten chlap ikdyby hrál cihlu, vždycky zvedne moje hodnocení. Jinak průměr no, takovej šerif Gerard stopující doktora Kimblea v ženských šatech :D ()

harycek

Mě se to docela líbilo! Ovšem stejně pitomé odsouzení , jako v uprchlíkovi s H.Fordem v těchto bodech je to slabší , ale potom by nebylo co točit !?!?!Přidám ještě , že to byl béčkový začátek ale, od vězení už to bylo zajímavé!!Nemůžu si pomoci , ale pouštím si to už po šesté tak přidám!! ()

peeteno78

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Tommy Lee Jonesem. Ashley Judd byla vynikající. Celkově to byla příjemná podívaná a vždy se rád na film podívám znovu. ()

Nerajohn

Tommy Lee Jones vypadá, mluví, jedná i chodí jako Sam Gerrard z Uprchlíka a Šerifů. A on to vlastně takový Uprchlík nebo Šerifové jsou. Akorát místo Harrisona nebo Wesleyho tady běhá Ashley. ()

chumaj

podpriemer , vsetko sa dalo ocakavat niekolko minut predtym ako sa to stalo a pokial viem v thrileroch ide o pravy opak. ani T. L. Jones to nezachranil. ()

Lucyane

Zajímavý a poutavý snímek, který mě udržel vzhůru až do noci:-D takže sice zápletka možná průhledná, stejně to na mém hodnocení nic nemění... ()

Spike86

Námět je vcelku zajímavý, bohužel scénář má své nedostatky, nedomyšlenosti a nedostatečně prokreslené části děje. Ashley a Tommy jsou v pohodě. Nic objevného nebo extra povedeného, dalo se to ztvárnit o hodně lépe, ale jako thriller v TV v pohodě koukatelné. 60% ()