Nick a Libby jsou manželé a rodiče malého syna Mattyho. Jednoho dne si vyjedou na plachetnici, a když se Libby probudí, Nick je pryč a na lodi spoustu krve. Libby je obviněna z vraždy manžela a uvězněna. Požádá svou přítelkyni Angelu Greenovou, aby adoptovala jejího syna a živila ho z životní pojistky, kterou Libby po manželově smrti získala. Angela souhlasí. Angela změnila telefonní číslo a adresu a nedala Libby vědět. Té se však podaří číslo získat. Když jí pak volá z vězení, slyší malého Mattyho, jak volá na otce. Libby je v šoku, a když se snaží dovolat znovu, telefon již nefunguje. Libby dochází, že Nick svou smrt zinscenoval a nyní žije s Angelou a Mattym jako rodina. Jedna spoluvězenkyně, bývalá advokátka, poradí Libby, aby si zažádala o podmínečné propuštění z vězení, a také jí poví, že i kdyby manžela zabila, už nemůže být znovu odsouzena, protože za tento čin již jednou trest dostala. Libby se po šesti letech vězení dostane ven na podmínku, ale musí dodržovat jisté podmínky. Musí žít v domě s dalšími podmíněně propuštěnými ženami, najít si práci a dodržovat domovní řád. Každý přestupek by pro ni znamenal okamžitý návrat do vězení. A že to není jen fáma, viděla na vlastní oči. Kurátor Lehman, bývalý univerzitní profesor práva, se s nikým nemazlí. Ani s ním se život nemazlil. Po rozvodu s manželkou přišel o všechno, i o dítě. Proto ví, jak asi Libby je, a vidí v ní problémovou klientku. Nemýlí se, protože Libby hodlá najít svého syna za každou cenu, a zmizí. Lehman je jí v patách. Libby zjišťuje, že Angela už není mezi živými. Zemřela při výbuchu plynu v domě, ale manželovi a synovi se nic nestalo. Libby dochází, že za její smrt může Nick. V novinovém článku, který popisuje Angelinu tragickou nehodu, je i fotografie z jejich domu a na stěně spatří obraz od Kandinského. Rozhodne se ten obraz najít a doufá, že tak najde i Nicka. Stopy ji zavedou až do New Orleansu, kde její manžel žije a podniká pod cizím jménem. Říká si Jonathan Devereaux. Libby má stále v patách Lehmana, ale Nicka-Jonathana vyhledá a nabízí mu obchod. On jí předá syna Mattyho a ona bude mlčet o tom, kdo ve skutečnosti Jonathan je. Mohla by Nicka beztrestně zabít, ale jde jí jen o syna. Nick souhlasí a dohodnou si schůzku i s Mattym následující den na místním hřbitově. Nick však nemá v úmyslu dohodu dodržet a pokusí se Libby zabít. Omráčí ji a položí do rakve k jiné mrtvole v hrobce. Naštěstí jí nevzal pistoli, a tak když se Libby v rakvi probudí, podaří se jí prostřelit otvor a uniknout. Lehman mezitím pátrá na vlastní pěst po Libby i po Nickově skutečné identitě... (TV Prima)

Martin741

Namet je o zaujimavom zakone US legislativy a uznavam, ze miestami sa moze zdat, ze namet ma nieco do seba. Vsetko ostatne je tragicke, az na fajnu Ashley Judd. Nezmysel a zbytocnost, narocneho divaka tento film nema cim zaujat. 50 % ()

Rodriguez

Pomsta za obvinění a později odsouzení za vraždu manžela. Už od začátku filmu, hodně průhledný a slabý snímek a nezlepší ho ani herci jako Tommy a Ashley. ()

cariada

Solidní thriller o jednom manželském páru ,který si vyjede na plachetnici po moři. Žena se probudí a vidí okolo sebe krvavé stopy ,ale manžel nikde jen najde na palubě nůž jenže v tom se objevuje police a žena jde za vraždu manžela do báně. po šesti letech je propuštěná na podmín¨ku, a tak sesnaží zjistit co se stalo s jejím synem a hlavně kde je její manžel jestli tedy nezemřel....Někdy je to trochu chaotické ,ale celkem to jde. Závěrečná pointa je dobrá.. ()

bourec

Taky už neuvěřitelnejch dvacet pět let od vzniku filmu. Ten film sem kdysi měl na VHS, ale pak sem ho hodil do koše. Dnes sem si připomněl. Příběh takovej dost otřepanej, ale nějaký kouzlo to má. Herecky perfektně obsazený. Co se ovšem musí nechat je fakt, že Beresford tady překročil svůj stín. 60%. ()

lakikaki

Pôvodne som nemal v úmysle tento film pozerať, myslel som, že bude nudný a úplne o ničom, ale nakoniec to nebolo až tak zlé, pozrieť sa to dá bez problémov. Ashley Judd hrá síce slušne, ale Tommy Lee Jones je dosť nevýrazný a celkovo pôsobí Dvojnásobné obvinenie úplne priemerne. Preto tie priemerné 3 hviezdičky. ()

pakobylka

Dobrá rada je vážně nad zlato ... kromě jiného právě o tom pojednává příběh, který neztratil víru - nejen v sebe, ale ani ve spravedlnost ... v tu vyšší - a dokonce i v tu světskou. Jenom ji nějak neumí předat dál. Snad proto, že většina jeho drobných triků je příliš dětinská a skrz naskrz průhledná. ()

Juto

Film nie je zlý ale už som niekoľko krát takýto námet videli. Trošku horšie prevedenie tomu tiež nepomáha. 5/10 ()

forsythia

Ach ten dojemný závěr. Ale místy bylo i na co koukat, jinak bych s tím skoncovala v polovině. Zabít odpoledne u televize se tím dá. ()

laik_60

Napriek jednoduchému scenáru, napriek predvídateľnosti, mam jednoducho pre tých dvoch hercov (Jones a Juddová) slabosť. a film som si užil aj po rokoch. :) ()

Copacabana

Dej bol vcelku slušný (narozdiel od vizuálu), nenudil, no mal množstvo zvratov (miestami prvoplánové a bolo ich až príiš), ktoré prispeli k tomu, že ku koncu som z toho celého mala guláš, bolo to jednoducho moc prešpekulované až miestami človeka napadlo, akú a či to malo vlastne logiku. Ako plus by som spomenula Ashley Judd, kvôli ktorej, si myslím sa oplatí film vidieť. ()

rodo

Dvojí obvinění je solidně vystavený thriller, ale řada nelogičností, překombinovanost děje, předvídatelná zápletka a podobnost s Uprchlíkem mi nedovoluje dát víc než dvě hvězdičky. Je to ale škoda, protože námět byl dobrý. ()

lennyd

Idylický život Libby Parsonové (Ashley Judd) a jejího manžela Nicka (Bruce Greenwood) naruší tragická nehoda. Při jedné projížďce na jejich jachtě Nick zmizí, a zůstane po něm jen spousta krve na palubě. Ač je sama tímto zdrcena, je Libby odsouzena k šesti letům za vraždu manžela (jako hlavní důkaz je vzata jeho životní pojistka). Libby požádá kamarádku Angelu, aby se postarala o jejich syna Mattyho, zatímco bude ve vězení. Ale když se Angela i Matty přestanou ozývat, začne Libby zjišťovat, že za jejich zmizením i za zmizením manžela může být něco víc. Jakmile se dostane z vězení, hodlá všemu přijít na kloub, i za cenu útěku od kurátora (Tommy Lee Jones). Ten si ale svoji ovečku jen tak zmizet taky nenechá ... Hezké, ale zbytečně překombinované a i přesto od prvních minut naprosto jasné, jak vše skončí (a světe div se, opravdu to tak dopadne). Naivitě scénáristů jsem se musel chvilkama až smát - hledání manžela dle prodaného obrazu nebo když Tommy Lee Jones "náhodou" potká uprchlici na ulici, heh. Tommy Lee Jones má v rolích pronásledovatelů uprchlých osob dlouholeté zkušenosti (Harrison Ford by mohl povídat), a jeho role zde je nachlup stejná jako v Uprchlíkovi. To už mi přišla zajímavější Ashley Judd, ale ani ona film nijak moc nevytáhla. Tak co s tím... ()

Phietros

Příběh jak vystřižený ze života, co se může přihodit, ikdyž tak trochu okořeněn americkou fantaziíí. Nicméně snesitelný, ikdyž chybělo více akce, která příjde až v druhé polovině děje, kdy Libby(Judd) je propuštěna na svobodu a je ubytováná u gestapáckého Jonese. Mám rád příběhy, ve kterých je někdo, za něco co neprovedl obviněn a potrestán a pak se mstí.. Na ženskou pomstu slušná porce, krom toho Ashley je docela kus a nemůžu říct nic jiného, než dobré(65%). ()