Trabantem tam a zase zpátky

• Slovensko Trabantem tam a zase zpátky (více)

Velká cesta kolem světa končí! Poslední výprava uzavírá cesty žlutých trabantů napříč kontinenty ve velkém stylu. V týmu tentokrát není žádná žena a putování smečky mužů v čele s cestovatelem Danem Přibáněm nabírá často divoké obrátky. Žlutý cirkus jede z Indie až domů. Překonává Himaláje i diktatury, láme výškové rekordy i prchá před policií. Přestože jde mnohokrát do tuhého, mezinárodní česko-slovensko-polská posádka bojuje se všemi nástrahami s černým humorem, sebeironií a občas na hraně politické korektnosti. Film Trabantem tam a zase zpátky definitivně dokazuje, že není třeba drahých terénních vozů, aby člověk projel celý svět a zažil jeden z nejdojemnějších návratů. (Aerofilms)

Wawer

Dramaturgicky o chlup lepší než předchozí díl, nicméně pokračuje větší a větší odklon od cestopisného charakteru, který byl nejlépe zhmotněn na cestě Afrikou, jenž je podle mě filmařsky nejzdařilejší. Proto je to především příběh o bandě magorů jedoucí ve vracích přes půl zeměkoule, ale pokud nemáte slušný přehled v zeměpise, nevíte, kdese zrovna nachází a pokud jste pozorně nesledovali jejich reportáže z cest, tak dost možná například ani nepostřehnete, že během této cesty byli v Nepálu. Mně to přijde jako škoda, nicméně to beru tak, že v tomto ohledu vděčnějším formátem bude seriál. ()

Chundys

Konec už docela zkrácený a Indie teda jako byla to destinace, kterou jsem chtěl někdy navštívit, ale po letošnim Nizozemsku, kde jsme naráželi na spousty Indů, tak se nedivim že Přibáňova expedice nadávala pořád na Indy, protože já na ně nadával už v Nizozemsku! A ty silnice?! No jako my můžeme být ještě rádi za to málo těch “dobrých” cest co tady máme... a ano bylo super slyšet hlášku z Pelíšek, protože to by se fakt v Číně člověk zcvokl!!! ()

zdeny99

Banda buranů si zdokumentovala svůj výlet tentokrát po Indii a Himalájích. Nezapomněla to okořenit spoustou trapných hlášek, které byly úplně mimo mísu. Těch je víc než kdejakých krás Asie, kterých je tu fakt po skrovnu. Místo toho furt rozebírají své trabanty, ukazují své nahé prdele, kecají samé píčoviny, píču si malují na auto a imrvére nadávají, že se jim něco rozbilo. Tohle není žádný dokument, ale jen natočená dovolená bandy křupanů na amatérskou kameru. [1495. hodnocení, 59. komentář, 78%] ()

hazaba

Přiznávám, že předchozí dokumenty o trabantech mě minuly, takže jsem nevěděla, do čeho přesně jdu, ale jsem nadšená. Syrové, úsměvné i dojemné. ()

montongery

Nemůžu si pomoct, formát filmu mi k tomuhle žanru prostě v případě Příbáně nikdy nesedí (platí skoro pro všechny filmy žlutého cirkusu) a s více než povedeným seriálem to nejde srovnávat. ()

Boris.

Pořád je to sranda a úctyhodný výkon ujet dvouma Trabantama, polským Fiatem a Jawou 250 skoro 17 tisíc kilometrů a přejet při tom 5ti tisícovky Himalájů, ale chybělo mi tam to napětí a chvílema bezmoc, který sem pozoroval v předchozích expedicích. Tady už vlastně všechno znaj nebo se s tim setkali a jsou na to připravení. Nedá se tomu moc divit, když už cestujou 10 let a vlastně přejeli celou zeměkouli. ()

mira.l

Jednu hvězdičku si s dovolením nechám jako rezervu pro seriál, který jak doufám bude a zkompletuje místy děravý dojem z chronologie cesty ve filmové podobě. Jinak po stránce technické - obrazově - je to opět paráda, jeden úchvatný záběr následuje další. ()

bearmeedek

Tentokrát trochu jinak podáno, než předešlé filmy. Autor si je vědom, že jde o poslední kousek ze série a už si loučení jen tak užívá (míním zpracování). Film je více odlehčený, hodně humorný a všichni si to očividně užívají. A zrovna tak i já přistupuji k hodnocení. Netrvám na důsledném dokumentarismu nebo cestopisu, které byly cítit v minulých dílech a beru to jako hodnotnou zábavu. Téměř dvouhodinová stopáž mě překvapila, protože najednou byl konec a byla půlnoc (viděno v Kinematografu bratří Čadíků). Jedna z nejlepších "komedií" tohoto roku. ()

Likan7

Jižní Amerika byla nejkrásnější a nejzajímavější. S posledním trabantím filmem mám problémy, které jsem čekal. Nápad už je vyždímaný do poslední kapky. K tomu tady se nepředvedl ani dramaturg, protože pokud v Indii strávíme hodinu z dvouhodinové stopáže, na zbytek cesty zbývá už velmi málo prostoru. Nehledě na to, že z Číny jsme se domů dostali během deseti minut. Měl jsem vždycky raději seriál, který má logicky mnohem větší prostor a ukáže mi mnohem více. ()

Ivo

Vydat se na cestu do exotických dálek nějakým starým endéráckým umělohmotným křápem je stejně "dobrý" nápad jako jít na procházku do lesa a skákat tam celou dobu na jedné noze v botě s vysokým podpatkem nebo tam jezdit na houpacím křesle s kolečkama (a natočit o tom poutavý dvouhodinový dokument). Nejde v tomto případě samozřejmě vůbec o samotnou cestu, ani o objevování zajímavých krajů, ale jen o jakousi silně exhibicionistickou akci, kde po celou dobu pár ujuchaných a sponzorovaných dementíků neustále demonstruje přiblblou nesmyslnost celého "nápadu" - což je pro ně asi jediný způsob jak na sebe nějak upozornit a trošku si i přivydělat... Mám ale pro vás, hoši, nový super nápad: příště zajeďte tam a zase zpátky vybaveni zahradními kolečky, v pravidelných intervalech vyměňujte klusající řidiče a pohodlně se vezoucí pasažéry a občas to za veselého povyku cinematicky vyhrabejte z písku nebo hnoje. Možná ještě zajímavější a asi podobně duchaplné... A sponzorovat to budou Mountfield, Hornbach a železářství Bradáč. ()

Hannibal1913

Skvělý záběry kamer a dronu (škoda, že jich ve filmu je tak málo), dobrá hudba, vtipnej čobolák a pšonek (škoda, že ten přiletěl jen na posledních pár dnů cesty) ale jinak nudnej film a dá se říct až nesnesitelná banda pepíků z Prahé... Jednoznačně chybí orientační mapa. A když už se to tváří jako dokument (ne jako recese jebnutých babettistů - sorry, musel jsem), tak bych uvítal větší míru vzdělávání diváka... Zklamání a zhasínajíci dvě hvězdy. ()

Scraffy

Bavil som sa, avšak nie tak moc ako v častiach pred tým. Všetko mi to prišlo strašne nasilu a nútene. Aj tak ale mám pred nimi veľký rešpekt a budem na nich v dobrom spomínať. ()

topi80 odpad!

Viděl jsem na youtube spoustu videí. Tu se někam vydali babeťáci, tu cyklisté, tu vyrazila parta v dodávce. Všechno to bylo zajímavější než tato veřejnoprávní nuda. ()

Mkartaylas56

Skvělé zakončení cest Přibáně a spol, kde si opět kameramani o něco více pohráli s vizuálem, který nabízí opravdu krásné záběry na krajinu a ani ten typický trabantovský humor tu samosebou nechyběl. Za mě se jedná asi o třetí nejlepší díl a určitě vám doporučuji návštěvu kina, protože podobné projekty si zaslouží každičkou vydělanou korunu. 80% ()

Emjecko

Z Indie až domů hlavně proto, abychom natočili film, putování samotné až na druhém místě. Scény vytvářené stylem postavíme se takhle, ty řekneš tohle, já navážu tímhle, tenhle záběr uděláme, protože bude vypadat hezky během promítání. Ta tam je spontánnost, důraz na malé zážitky, zajímavosti z cesty. Prostě se jede, už abychom tam byli a všude je tu krásně. Jak kdyby někdo po všech těch letech zapomněl, že cesta je cíl... ()

honzia

Můžu říct, že se fakt těším na seriál. Film super, ale prostě ty necelý dvě hodiny jsou sakra málo. V podstatě ukázal cestu Indií a Pakistánem, trošku Činou a Kyrgystánem a pak 10 minut na ,,druhou půlku" cesty a to je sakra málo. Každopádně parta zábavná, ale jak už tu pár lidí psalo, tak se mi taky dostávalo pocitu - ať jsme, co nejdříve doma - jakoby už žlutý cirkus chtěl dovršit svůj cyklus. A tleskám kameramanovi. ()

RigorMortis

Kamera lepšia, než v minulom videnom dieli (Južná Amerika), iná posádka, pár konfliktov s políciou, konská dávka (niekedy blbého) humoru a Radek s pasom. Hoci to bolo iné, než predošlý diel, bavil som sa. ()