Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

KHkomiks

Nebylo to zase tak strašné, ale toho dojáku mohl režisér nechat. Tom Hanks mi na roli gangstera neseděl a myslím, že to s tím jednoduchým okrádáním Al Capona to už bylo dost přehnané. ()

Wolvie

Vizuálně nádherné obrazy bez života.Mendes rozhodně není mým životním režisérem,ale čekal jsem,že v mém milovaném žánru mě dokáže uhranout.Nestalo se,kromě dobrých herců tady není nic,co stojí za zapamatování. ()

Ukubumbahoo

Vynikající příběh z mafiánského prostředí. Když jsem viděl Toma Hankse bál jsem se jak si s rolí poradí (jako mafiána jsem si ho nemohl moc dobře představit), ale zvládl to skvěle. Také Paul Newman, jako hlava rodiny je naprosto vynikající. Jude Law je pak postava sama osobě taková, která vám přímo zmrazí dech, když jí vzhlédnete do oka. ()

Hapretor

Celkem nudné, ale aspoň dobře zahrané. V podobném žánru bych ale chmátl po něčem onačejším. Např. "Neúplatní". To je jiný kafe. ()

fisikk

Temná atmosféra byla špičková, ale tady to končí. Jak jsem se cítila na konci? Jako bych viděla příběh o bandě lidí, kteří cítili pouze oddanost k Rooneymu, jelikož jim nic jiného nezbylo. Chladnokrevnost odpouštím pouze Maguiremu k němuž to opravdu sedělo, ale aby byl výsledný dojem opravdu výborný, potřebovala bych cítit nějaké vibrace mezi hrdiny. Přinejmenším mezi Sullivanem, jeho ženou a synem, kteří na mě působili jen jako sousedi. Nemluvě o Connorovi, který se dokázal celý film pouze smát. ()

Shredo

Asi som si fakt našiel film, ktorý na mňa zapôsobil. Toma Hanksa a Paula Newmana mám rád a tomuto filmu dodávaju tú správnu šťavu. Jediné, čo je na škodu je dĺžka, filmu by nezaškodilo pár desiatok minút navyše. Sam Mendes ale nesklamal. ()

J. T. Kirk

Tak tohle ANO! Naprosto skvělé. Jsem fanouškem různých gangsterek a tohle je jedna z nejlepších co jsem viděl. Samozdřejmě na Tenkrát v Americe, nebo Kmotra to nemá, ale docela rychle se jim přibližuje. Toma Hankse bych v takovéto roli nikdy nečekal, přesto nezklamal a byl hodně přesvědčivý. Takových filmů by mělo být víc, kdyby jenom točili místo těch remaků něco takového, tak by si nikdo nestěžoval. Teda já určitě ne. ()

Lyžař

Gangsterka..po dlouhé době dobrá gangsterka..Tom Hanks mě opět dokázal uchvátit a jeho výkon..až mě to překvapilo. Na závěr bych snad jen zmínil, že zapomínat se nevyplácí a když jde o život, tak toto pravidlo platí dvojnásob!! ()

Zajdo

Tom Hanks zase raz ukázal prečo je tak kvalitný herec. Jude Law a jeho nájomný vrah bol neskutočne dobre napísaná a zahraná postava. Kto má rád filmy z obdobia americkej prohibície a mafiánskeho prostredia bude spokojný. ()

voresprut

Je to svým způsobem vlastně taková pohádka.Kdykolv by tam mohl být brutálnější záběr kamera odvrátí zrak a mi akorát vidíme jak teče krev.Ale to rozhodně nevadí protože Mandes to točí s velikou křehkostí.První dvě třetiny jsou bez chyby.Pak se to stává předvidatelné ale hlavně se to až moc snaží hrát na city a tím se film stává kíčovitý.Ale i tak ty dvě hodiny velice rychle uplinuly protože Mendes má vizualitu v malíčku a kamera Conrada L. Halla je opravdu NÁDHERNÁ.Film je samozřejmě skvěle obsazen.Newman měl za to dostat oscara.Film rozhodně ještě párkrát shlédnu.Jo a zamiloval jsem si Craigovu hlášku ,,Skvělá noc na procházku,, :) ()

Anduril

Vau vau vau. Nič iné mi nezostáva povedať. Krásna hudba, krásny príbeh. Super zahrané postavy. Proste skvelá gengsterka. Asi najlepšia akú som videl. Kto nevidel, nepochopí. ()

figliar

To, že vo filme nie sú žiadne zvraty a takýto koniec som očakával od dobrej polovice, neznamená, že to nebol výborný film. Sam Mendes nie je gangsterský režisér, preto sa od filmu nemôže očakávať žiadny ďalší Godfather. S kamerou to ale dokáže skvelo, za čo si vyslúžil aj Oscara. Pripomenul som si hru Mafiu a strieľanie s nesmrteľného thompsona. Treba však vidieť v originálnom znení, pretože český dabing im tento krát nevyšiel. ()

BeranSon

Shlédnul jsem a pak zapomněl...Vím že mě to uchvátilo. Od Mandese už čekám jen kvalitní prezenci, nejenom kvuli tomuto, ale díky jeho celkově zručnému stylu. Film stavý postavu Newmana do velmi těžké situace a sám nevím jestli bych si vybral svého bezpáteřního syna Craiga, nebo vysoce seriózního přítele Hankse. Herci jsou velice vyrovnaní a po celý čas žádný ve své roli nijak nevybočuje. Snímek je postaven na třech již zmíněných hercích. Rutina gangsterek tady rozhodně není pravidlem a tudíž jsem byl mile překvapil, když se stalo něco neobviklého. -8/10- ()

Rathalos

Vynikajuca drama z mafianskeho prostredia s koncom,ktory som necakal,Tom Hanks opat potvrdil,ze je to excelentny herec,on vie zahrat vsetko a Sam Mendes je vyborny reziser,klobuk dole,velmi pekny film...:-) ()

MickeyStuma

Snímek na základě komiksu https://static.comicvine.com/uploads/scale_small/2/27783/821353-perdition_1.jpg, který v roce 2006 vyšel i v Česku pod názvem ´Cesta do pekel´. Natočen je famózně se smyslem pro detail v kompozici temné atmosféry, melancholického příběhu a dramatizace. Už ta výprava dává všemu dějství neocenitelnou vizáž své doby. Tady si dali tvůrci setsakramentsky záležet, což se vyplatilo. Mnohé dějové momenty jsou tak výrazně silné, že se veškeré emoce klíčových postav divákovi striktně zavrtávají pod kůži. V jistém smyslu mohou určité momenty nudit, ale to už záleží na úhlu pohledu. Je to gangsterský film, ale ne lecjaký. Jedná se především o citový příběh Michaela Sullivena a jeho syna snažící se diváka chytnout za srdce. Potenciál k tomu má a to nejen vlivem dobré práce režiséra, ale i všech významných herců. Tady se zkrátka zdařilo. ()

lemonova

Z môjho pohľadu zatiaľ "najľudskejší" film Sama Mendesa. Paradoxne pojednáva o prostredí, ktoré tomu vôbec nenasvedčuje. Hlavný hrdina je tak rozporuplný, až mi pripadá nereálny (neviem, či je možné byť tak bezcharakterným aj charakterným zároveň) Do tohto prostredia absolútnej beznádeje a zmaru je však zasadená krásna myšlienka, ktorá odplaví celé toto zúfalstvo: "Vtedy som pochopil, že sa môj otec bál jedinej veci: aby jeho syn nešiel v jeho stopách." ()

peca

Tak jsem si to po letech zase připomenul a musím zvednout na 5... Na Kmotra to sice zdaleka nemá a závěr trochu dojáček, nicméně zbytek je fakt retro jízda a kvalita je vidět v každém záběru. Sam Mendes má neskutečný cit k filmařině.. A Paul Newman byl vždycky frajer :) ()

Besyn

Fakt nevím, jak mám shrnout své pocity z tohoto snímku,ale pokusím se:Líbil se mi příběh,líbilo se mi obsazení,líbila se mi atmosféra a celkové ztvárnění,velmi se mi líbil celý snímek od začátku až do konce. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga