Don't Knock Twice

Po dlhých rokoch chce Jess (Katee Sackhoff) získať späť svoju dcéru. Chloe (Lucy Boynton) však z tejto správy nie je vôbec nadšená, keďže matka pri nej nebola vtedy, keď ju najviac potrebovala. Svojou nerozvážnosťou sa však Chloe dostane do problémov. Zaklope dvakrát na dvere domu, v ktorom býva stará čarodejnica, a tým prebudí nebezpečnú kliatbu. Jedinou nádejou na záchranu je totiž len jej matka. Otázkou ale je, či dve osoby, ktoré boli tak dlho rozdelené, sú schopné spojiť sa a poraziť temnú kliatbu. (Marceloo)

Cappuccino

Väčšinou hodnotím/komentujem filmy hneď po zhliadnutí, ale pri Don't Knock Twice na písanie nebol čas, takže sa do toho púšťam až "deň po" a vlastne ani neviem what to say, čo asi vypovedá samo o sebe. Pamätám si viac menej len to, že som sa pri sledovaní mierne nudil. Baba jaga alebo čo za príšeru sme vlastne mali možnosť vidieť by sa dala označiť za celkom hrôzostrašnú, ale scén s ňou nebolo príliš veľa a mimo nich som nepociťoval najmenší závan hrôzy a či nebodaj kvalitnej atmosféry. Príbeh sa viac menej celý čas nikam neposúval, "vyšetrovanie" všetkého paranormálneho, čo sa mladej Jess dialo, vo mne nič nezanechalo a o napínavom rozlúskavaní záhady fakt nemožno hovoriť. 40% a na jedno zhliadnutie sledovateľné. ()

S.Quentin QUALE

Lehýnce nadprůměrná duchařina, která sice jaksi drží pohromadě a nějaký to bububu dokáže nadělat, ale vysledný efekt je přeci jen sériovkový. Spoustu věcí jakobych už někde viděl, vztah mezi postama tam sice je, ale jde úplně mimo příběh, takže je vatoidní. Kdo nemá na co kouknout v mrazivý večer, směle do toho, ale za týden nebudete vědět, že jste to viděli. 65% ()

misterz

Neriešim, či je tento hororový počin vykrádačkou alebo nie, hlavne že to po hororovej stránke fungovalo. V súčasnosti je aj tak už takmer nemožné prísť v tomto smere s niečím novým. Zaujímavé je hlavne, či hororový snímok ponúkne aj nejaký rozumný medzižánrový presah, čo je aj tento prípad. Síce načrtnutá vzťahová dráma sa tu ku koncu vytratila kamsi do stratena, ale v tomto smere potešil aj úvod. Tiež hororvé prvky spolu s mysterióznym základom boli slušne zvládnuté a bubák celkom fajn postrašil, niekoľko scén sa vážne vydarilo. No páčil sa mi hlavne záver, nečakal som také šikovné rozuzlenie. V momentálnej hororovej mizérii ide určite o nadpriemerný počin. 75/100 ()

pornogrind

Tak koukám, že moji hororový kolegové s hvězdičkama nešetřili. Já už tak štědrej nebudu. Tuctovej horor, kterej nemá svoji tvář a vykrádá co můžu. Opravdu jsem tady neviděl nic originálního. Vše už bylo někde natočeno, viděno a mnohdy i líp. Já jsem u filmu trpěl. ()

mzss1

|72%| Asi bych měl dát lepší 3*, ale já si nemohl pomoct, natočeno to bylo kvalitně. Divím se, že se tohle nedostalo do kin, zasloužilo by si to. Třeba takový horůrek Zhasni a zemřeš – ten mi moc nesedl a nebavil (jen 2* jsem dal) a přesto se dostal do kin. No, nevadí. V podstatě souhlasím se vším, co napsal uživatel Bloody. Postavy jsou zde zajímavé – spojené s funkčním příběhem, takže tyto dva aspekty mě bavili víc než hororové náznaky, krev, napínavost atd. Jsem rád, že z tohoto nevznikla překombinovaná splácanina, kde jde jen o lekačky, krev, brutalitu apod. Tempo to má pozvolnější, což nevadí. Občas tu máme nějakou tu zajímavou scénu, např.: Žena, která si podřízne hrdlo, krvácející noha apod. Finále má zajímavou (ne nějak šokující, ale přesto funkční) pointu. Takže, akorát by to chtělo trochu obohatit scénář – ne to nějak přehnat, ale jisté vylepšení by tomu neuškodilo. Přesto jsem dost spokojen. ()

kingik

Příběh Saxany z Walesu. Zaklepeš dvakrát na vrátka a už jde po tobě Saxana, Baba Jaga, Harry Potter i Katee Sackhoff. Posledně jmenovaná by byla žhavou adeptkou na čarodějnici, nicméně dostala roli matky, která šíleně chce urovnat pošramocený vztah se svojí odcizenou dcerou z "děcáku", která přivolala démona. Film je v podstatě nemile rozbředlý, řeší se vztah matky s dcerou, film tedy obsahuje i psychologické prvky. To je sice hezké, koho to ale v hororu zajímá. Určitě si svojí nucenou psychologickou linkou film zase až tolik neublížil. Film ztroskotal na slabém režijním provedení. Britský režisér Caradog W. James toho mnoho nenatočil. A to, co doposud natočil, nijak diváka nepřivede do stavu extáze. Nejásám nadšením z globálního výsledku, nicméně slušná řádka scén byla poměrně pěkně provedená, povětšinou se ale jednalo o scény "béčkového" ražení. Herecké výkony hereček v hlavních rolích, Katee Sackhoff a Lucy Boynton, s tím nechtěly až tak korespondovat, občas se tedy jevily, že jejich herecké výkony převyšují. Z filmu se na mě nepřenesl žádný strach, napětí dost polevovalo vlivem nekompaktní režie. Posléze se mně vybavily i jiné spřízněné snímky, třeba Zhasni a zemřeš a Kruh, které film v několika scénách zřetelně kopíroval. Natáčelo se ve Walesu, takže žádné atraktivní lokace nečekat. Zvukový efekt, který doprovázel zjevení démona, byl směšný. A když už se zdálo, že přijde double finále, režisér to uťal. Asi došly finance, film vyhlížel už beztak levně. Tak nám režisér alespoň dopřál zajímavý zvrat v závěru, poměrně dopředu neodhadnutelný. Nepovedlo se přijít s něčím, co by divákům narušilo spánek na týdny dopředu. Kdo moc hororů neviděl, může tenhle počin vzít zavděk. Kdo hororům holduje, nebude nijak překvapen. 6/10 ()

Frajer42

Spoilery! Pohádka o drbnuté blondýnce, která se nechá vyprovokovat černouškem a spustí řetězec divácky nepříliš atraktivních událostí. Pokud horor není zajímavý ani děsivý, tak je zbytečný. Tento snímek nebyl zajímavý ani děsivý drtivou většinu stopáže. Oslovilo mě až několik závěrečných minut. Snímek nepřináší na hororovou scénu svěží vítr. Přináší maximálně netradičně vysoký přával zrzounů a zrzic. Čarodějnice není děsivá a atmosféra je po většinu stopáže rovněž žalostná. Lepší hvězda. ()

Kudly4

Na tento Horor mě nalákala krásná Lucy Boynton, která se mi zalíbila už ve February a toto je v pořadí třetí Horor, který jsem s ní viděl (druhý byl Apostle) a i když je zde jako hlavní postava, celkově je z těch tří nejslabší. Tím ale nechci říct, že by Don't Knock Twice byl nějak špatným Hororem. Sice mi vadila trochu ta typická, britská atmosféra, ale slušných Hororových scén je tu dost, celkem i dobrý příběh a finále bylo parádní. Určitě to nepatří mezi filmy, na které bych se v budoucnu chtěl podívat znovu, jsou lepší Horory na podobné téma, ale pro mě na jedno zhlédnutí, fájn podívaná. Slušná trojčička. ()

silentname

Poznáte tie filmy, ktoré vás skutočne nadchnú svojim nápadom a temnými vizuálmi, no nakoniec z nich nevypáli nič originálne a výsledne len nudia a človek akosi chce, aby len skončili? Tak presne to je pre mňa "Don´t Knock Twice". Neviem. Akosi som sa nikdy nedokázal dostať do atmosféry hororu, nakoľko som mal pocit, že sa stále točíme len v klišé a všetko čo sa dialo sme už videli inde. Možno nie úplne všetko a rozhodne by som to nekategorizoval ako najhorší ducharský horor, čo som v poslednej dobe videl. Myslím si, že tam by som skôr poslal "The Remains". Nie je to len podľa môjho gusta najlepšie napísané a neustále mám pocit, že film málo využíva strašidelné momentky a miesto toho tu máme scénky, ktoré sme absolútne nepotrebovali. Ako napríklad výsluch Jess, keď ju sociálne pracovníčky obviňujú z neschopnosti (úprimne... všetky scénky so sociálkou mi tu prídu mizerné) alebo tu máme postavy, ktoré dokopy za film nič moc nespravia, no potom sa ukáže, že sú reálne oveľa dôležitejšie, než potrebujeme. Strašiace scénky sú väčšinou dobré a majú grády (až na jednu falošnú skákačku) a snažia sa tomu dať niečo, no môj problém je v tom, že mám pocit, ako keby som sa díval na postavu z "Lights Out" v kombinácii so Samarou z plagátu "Rings". A ako diváka ma takéto myšlienky rušia pri tom, aby som si film užil naplno. Neviem čo viac by som povedal o filme. Bol som naň úprimne zvedavý a reálne prevláda sklamanie. Ale ak ma CSFD niečo naučilo, tak minimálne to, že názory sú rôzne a veľa ľudí, ktorí sú veľkými fanúšikmi hororu tento film ocenili. Takže možno mi niečo uniká. Ale rozhodne to nebol film,ktorý by som si užil tak, ako som si ho užiť chcel. A preto mu nemôžem dať lepšie hodnotenie. Hodnotenie: C- ()

korbitch22

Mám rád tyhle malé, snaživé horůrky, mám rád čarodějnictví a miluju prsa Katee. Atmosféra je řádně hustá, umocněná naprosto ale naprosto famózním hudebním podkresem, Javier Botet je opět dobrá zrůdička a sem tam mi k té husí kůži přistála i menší mrtvička z nějaké té lekačky. Příběh malinko u konce ztrácí tempo i dech, ale vše zase vynahradí neprokouknutelná pointa a na horor poměrně silný dramatický scénář. Další + je u mě atmosféra Británie. Asi o jednu * nadhodnocuju, ale v dnešní době mizerné kvality vyprodukovaných hororů se musí počítat každý nadprůměrný kus a tím Don't Knock Twice určitě je. Bavilo mě to, bál jsem se....účel slova horor splněn. 69%. ()

Pítrs85

Ale jo, v tý krizi posledních měsíců, kde zakopnout o kvalitní horor je asi tak pravděpodobný, jako že Livingdead napíše smysluplný komentář, potěšila tahle Baba Jaga dvojnásob. Horor, co straší už jen zlovolnou hudbou (podle mě největší plus filmu) a co se nesnaží zavděčit současnýmu mainstreamovýmu divákovi. Lekačky celkem funkční, ale je to hlavně atmosféra (tedy v hororech to nejpodstatnější), co Don't Knock Twice tahá nahoru. No ale abych jen nechválil, vytknout by se tomu dalo docela dost, ale na to já tentokrát seru a děkuju Anglánům za slušný příspěvek do rodiny duchařských hororů, silnější tři*. ()

SOLOM.

První polovina filmu mi moc záživná nepřišla. Sledovat dramatickou vložku v podobě chladného vztahu matky a dcery není ničím výjimečným a zvláště když se tomu věnuje podstatná část děje. Sice se díky několika indiciím dozvíme, proč k tomu došlo, ale chyběly mi potřebné emoce, které režisér prostě nedokázal pořádně prodat a hlavně přenést na filmové plátno. Navíc mi ani jedna z ženských postav nebyla zprvu moc sympatická. To se v průběhu filmu sice zlepšilo, ale ani tak jsem z toho moc „odvařený“ nebyl. O to víc jsem se soustředil na to, co že se skrývá za dveřmi, na které nemáte klepat dvakrát. Babayaga jak si jí pamatujeme třeba z Mrazíka, to každopádně nebyla – což bylo mimochodem dobře. Nicméně již po prvním letmém seznámení v poblikávající chodbě mi bylo jasné, že tady máme klon hned několika postav z jiných filmů a originalitou to teda každopádně moc nehýřilo. Směs Samary/Sadako (Kruh), Kayako (Ju-on), bytost z filmu Lights Out, nicméně vypadala v ponurých scénách docela slušně a do ranečku dostala i pohybové kreace svých slavnějších předchůdkyň. Z toho samozřejmě vyplynulo i to, že se na scéně konečně objevila hororová atmosféra a nějaké ty lekací scény. Jejich dávkování však nebylo v takové míře, abych se z toho posadil „na prdel“ a krčil se strachy někde v koutě. Nicméně zlepšení tu bylo, o tom žádná… Zhruba od chvíle kdy jsou Jess i Chloe terorizovány temnými silami v jejich domě, si mě tento film nakonec získal na svou stranu. Atmosféra se zlepšila, stejně tak i herecké výkony obou dam a já tak netrpělivě očekával gradující finále. O tom jestli bylo vydařené, se dá sice dost polemizovat, ale každopádně nebylo nejhorší. Dle docela vysokého hodnocení jsem však očekával o dost lepší podívanou, než se mi nakonec dostalo. Britové tak bohužel stvořili jen další průměrnou záležitost, která do mé TOPKY určitě patřit nebude. 50% ()

JASON_X

Po čase konečně nějaký kvalitní hustoatmosférický horror. Tedy ne že bych se při něm snad bál, to opravdu ne, ale vidět ho někdy v předpubertálním věku, mám nejspíš zaděláno na solidní noční můru. A že mi v něm příliš nesedla Katee Sackhoff jako nervní umělkyně, protože ji mám už asi navždy zaškatulkovanou jako namachrovanou chlapici s bazukoidem z Battelstar Galactica, je jen a jen můj problém, objektivně zahrála výborně. I její sympatická filmová dcera. Dobrá zápletka s překvapivým rozuzlením, skvělá hudba, tedy skvělá celá audio stopa, včetně všelijakých těch zvuků i pazvuků, bez kterých by možná tenhle horror zase až tak horrorový nebyl. Trochu víc zapracovat na výpravě, a bylo by to ode mne na plný počet... Vlastně ani nevím, jestli to bylo výpravou, nebo interiéry, nebo exteriéry, nebo kamerou, ale film mi místy přišel takový nějaký vizuálně nevýrazný a chudý, statický, jakoby snad televizně působící... ()

luka4615

Na Don't Knock Twice je na první pohled znát, že moc velký rozpočet neměl. Avšak i přes tento fakt film nabízí skvěle vybudovanou atmosféru, kterou obohacuje několik skutečně velkolepých hororových scén. Je tedy velká škoda, že se film zhruba od poloviny začne potýkat s poněkud schizofrenním střihem a postavami, které absolutně postrádají jakýkoliv pud sebezáchovy a chovají se jako šílenci. Ale ve světle výše zmíněných atributů tyto detaily snímku s čistým svědomím odpustíte, jelikož v rámci žánru se jedná o povedený kus hororového řemesla. Skvělá práce! ()

Morholt

Natočené podle všech regulí duchařského žánru a bez většího prostoru na nějakou inovaci, ale když se to umí, je to vlastně úplně jedno. A James umí. V tomto případě vsadil především na atmosféru a to mu bezezbytku vyšlo. Ta všudypřítomná temná tíživost byla místy až příjemně nesnesitelná, takže bubáci kolikrát ani nebyli potřeba a tak těch několik málo chvil, kdy do toho strašidla šlápla na plno, bylo tak akorát. Výborně fungoval i motiv problematického vztahu matky a dcery, což bylo dáno i tím, že se Katee Sackhoff a Lucy Boynton výborně doplňovaly. Jediné, co krapet hapruje, je závěrečná pátrací část a obešel bych se i bez obvyklého twistu na konec, což začíná být neduh mnoha filmů napříč žánry. Ale ani to mi celkový dojem nezkazilo. Tenhle Caradog mě začíná hodně bavit. 80% ()

6thSun

Horor se skvělou úvodní čtvrtinou, kdy se pořád něco děje, a to tak nadupaným způsobem, že kdyby mi v tu chvíli někdo zabouchal na dveře (nedejbože dvakrát!), tak svoje spodní prádlo už nikdy nedoperu. Závěrečná půlhodina ale začne být nepěkně rozvleklá a nic moc nezachrání ani nečekaná finální pointa. ()

malylada

Moc povedená záležitost, která pojala originálně klasický námět o démonech. Poučení zní, neklepejte sousedovi dvakrát na dveře, mohlo by se stát, že výborně ztvárněná babka udělá bu bu bu. S hrdiny se dobře pracuje a klišé, ne klišé, děj je dobře budován, lekačky fungují a scény, kde se objevuje zlo, umí navodit hutné napětí. Dokonce i závěr je vypiplaný precizněji, než to ke konci vypadalo a evidentní talent James nelze popřít. Po technické stránce se tomu nedá nic vytknout, včetně výborné hudby.......7/10 ()

JohnCZ

Trochu zbytečné a otravné lekačky v první polovině jsou postupně nahrazeny hutnou atmosférou a zajímavým příběhem, který je následně zabit debilně useknutým (ne) koncem. Achjo a přitom to do poslední chvíle byl tak fajn horor. Body ovšem k dobru za to, že se tu dlouho nechodí kolem horké kaše a strašení začne během prvních 10 minut. ()