Cesta do středu Země

(TV film)
  • USA Journey to the Center of the Earth (více)

Nejnovějšího zpracování fantastického příběhu Julese Verna. Již sedm let je pohřešován manžel zámožné Alice Hastingsové. Právníci ho chtějí prohlásit za zmizelého. Mladá žena je ale přesvědčena, že její muž žije. Vyhledá proto známého darwinistu profesora Theodora Lyttona. Chce po něm, aby pohřešovaného manžela Caspera našel. Vše nasvědčuje tomu, že nezvěstný muž zamířil k pobřeží Nového Zélandu, kde stojí záhadná sopka opředená starými legendami. Tudy prý také vede jeskyněmi plnými zlata cesta do středu Země. Samozřejmě, že si profesor Lytton výjimečnou příležitost zúčastnit se pozoruhodné výpravy do neznámých končit nedá ujít. Na nebezpečné misi plné dobrodružství ho doprovází nejen synovec Jonas a samorostlý dobrodruh McNiff, ale nakonec i samotná Alice. (oficiální text distributora)

lekr

Až takový paskvil to není..scénář je teda neuvěřitelně trapný ale na lacinou televizní produkci se dinosauři celkem povedli..... ()

JohnRambo

Naposledy som to videl asi keď som mal 7 rokov ale viem že to bol jeden z mojich najpožičiavanejších filmov. Dodnes to neviem pochopiť. ()

skretik

mala som 11, keď to prišlo a dalo sa to pozerať :) Nič viac, nič menej (radšej to nebudem chcieť zase vidieť hihi) ()

chubaka odpad!

Zfilmování slavného díla J. Verna se zvrhlo v kombinaci zesměšnění Jurského parku a Cesty do Pravěku. Něco tak absolutně úděsného jsem už dlouho neviděl. ()

Siri69

Jako malému se mi to poměrně líbilo... A ani teď s odstupem času k tomu nemám nějaký výrazný odpor... Příjemný výkon T. Williamse... 2,5* ()

Autogram odpad!

Toto nie je Jules Verne. Mali by sa mu hlboko ospravedlniť. Autori by si mali uvedomiť, že niektoré romány sa sfilmovať nedajú. A keď sa o to pokúsia, tak to musí byť celkom iným štýlom. ()

jatamansi

Tak nevím, co mne pobavilo víc, zda neumělé kulisy, modré tkané či jak vyráběné kapradiny, figurky útočících kdovíčeho. Kombinace Jurských parků Tajuplného ostrova a podobných filmů, kombinace spíš směšná než cokoli jiného. Dokonce jsem chvíli cynicky dumala, jak se zbaví pohřešovaného a znovunalezeného manžela, když už láska vzplála kdesi jinde. Treat Williams očividně ztrácí dech, Tushka Bergen je jen unylou pohlednou tvářičkou a ani ti další to nevytrhli. Navíc na Hallmarku s reklamou co deset minut. Nesedět v práci, nedokoukala bych to ani náhodou. Jo, a Verne už má od toho otáčení v hrobě otlačené lokty i kolena. Ta * je za to, jak mne nechtěně pobavili, neb jako komedii to režisér zcela jistě nezamýšlel. ()

štísko

Čtyři hvězdičky nedávám za kvalitu. Čtyřhvězdičkovou kvalitu tento film opravdu postrádá. Ale mně se přesně takovéto filmy líbí. Že se tento snímek příliš nepodobá literární předloze? No a co. Však to není poprvé a naposled, co se z knihy použil jen námět. ()

klúčik

Ako sme si už zvykli, americký tvorcovia nerešpektujú knihy podľa ktorých natáčajú svoje filmy. ( Traja mušketieri ). Tento film zaujmä tak len maloleté deti, asi aj pre nich to bolo určené. Hodnotím 30%. ()

Teg

Chudák Verne, hvězdička je za obsazení a za to ze tu všehojnou kytku nevynesli ven a neuzdravili celou planetu. ()

wosho

Jeden z nejméně podařených výtvorů od Hallmarku. Opravdu mizerné zpracování klasiky , dvě hvězdičky dávám jen proto, že i přes svou debilitu je film jakštak snesitelný a dá se na něj dodívat. do konce (byť poslední třetina s těma jěštěříma lidma je děsivá). ()

Paity odpad!

Cesta do středu Země nabízí pravěké dobrodružství, které tady ale bylo asi tak stokrát, takže proč něco dalšího, co navíc nenabízí nic nového, spíše naopak jen vykrádá to staré a ještě blbě... ()