Mersis

Tenhle film má neskutečně propracovanou hudbu a zvuky všeobecně. Střih nebyl úplně optimální, ale nakonec musím dát stejně pět hvězd. Ticho, které na konci utne emotivní hudba je prostě úžasné uzavření několika pohledů na válečné peklo. ()

Teron

Když jsem ten soubor spustil, zarazila mě stopáž a musel jsem si zkontrolovat, že je to opravdu tak krátký. Problém, je, že i přes slabý dvě hoďky se to celý neuvěřitelně vleče a někdy od půlky jsem měl seriózní problém udržet bdělý stav. Jo, Nolan je u mě maník spoléhající na svoji pozici a diváckou onanii, jehož fandové prostě budou vyškrabovat a tahat ze zadku N důvodů, proč je to naprosto geniální záležitost a kdkoli, kdo tvrdí opak, jen nepochopil mistrův tvůrčí záměr. Vzpomněl jsem si u toho na Saxanu a lexikon kouzel. To byla sračka, která měla akorát předvýst zásobu triků a ukázat "hele, my tu taky umíme dělat digitální strašidýlka". Nolan tady poskakuje kolem a haleká "hele, umim fakt hustej vizuál spojit s čupr hudbou a celý to slepit dohromady". Jo, kamaráde, to umíš a po týhle stránce je to fakt pěkný. Jenže je to hrozná nuda, postavy plochý, potopený lodi trpí těžkou inflací a ten patos na konci ve vlaku už byl taky na facku. Takže ne, tohle ti nežeru;-) ()

lopkop

Film vcelku dobře ukazuje teror, kterým museli projít vojáci při evakuaci z Francie. Je zde několik větších a několik menších historických nepřesností, ale rozhodně si nemyslím, že jakkoliv narušují film. Rozhodně chci film pochválit za minimální používání počítačových efektů. Celý příběh vidíme z pohledu běžného vojáka. Tomu se přizpůsobuje i kamera, která není nikterak vyvýšená nad scénu, čímž se divákovi navozuje pocit, že je mezi vojáky sám přítomen. Další vynikající věcí jsou zvuky. Ty fungují nejlépe v kině, ale jsou skvělé i doma. Střelba vám téměř trhá uši, zvuk německých bombardérů je silný a vzbuzuje ve vás strach. Po všech stranách velmi kvalitní film. ()

tchempi odpad!

Obávám se, že Nolan dosáhl svého vrcholu Batmanovskou trilogií a Inception. Teď už točí jen experimentální kokotiny. Spolu s Interstellar druhý fail. Naprosto nestravitelné. ()

Danny Nolander

V prvé řadě musím říct, že se nejedná o klasický válečný film alá Zachraňte vojína Ryana, Nepřítel před branami, apod. Tento kousek se od svých ''bratrů a sester'' diametrálně liší - jedná se totiž především o audiovizuální dílo. Zřejmá je i absence klasického hrdiny, který by diváka celým příběhem provázel. Ve snímku se sice najde několik hlavních postav, ale slouží spíše jako můstek k poznání a pochopení situace. Netradičním způsobem je i ''vyobrazený'' nepřítel, kterého nemůže divák spatřit. Naši oblíbenci proto prchají, kryjí se, ale není možné spatřit zdroj nebezpečí. Atmosféra snímku je opravdu šílená, a v kombinaci s Zimmerovou (částečně ambientní) hudbou s doprovedem tikajících hodinek, je až úzkostlivá. ()

jjjerry

Vždy je problém velké očekávání a od Nolana jsem čekal hodně. Určitě zajímavý, neokoukaný pohled na válku ze tří pohledů a časů. Bohužel jako celek mě to neuchvátilo. Chyběl mně hlavní hrdina. Hudba je naprosto skvělá, Zimmer byl dokonalá volba. Podkreslená, dunivá atmosféra je místy famózní a dechberoucí. Bohužel pak následuje relativně nudná pasáž uměle vygradovaná. I přes krásné panoramatické záběry, tomu chybí větší hloubka. Zajímavý snímek, ale nemám potřebu ho vidět znovu znovu. ()

Michal.Lukac

Úplne súhlasím s tunajším hodnotením. Na rozdiel on iných Nolanových filmov v tomto filme neuvidíme veľa plot-twistov (točil to podľa skutočných udalostí, nemal veľa priestoru na experimenty) a tento film útočí skôr na emócie diváka. Character development je tu skoro žiadny, ale asi išlo o úmysel. Niektoré scény boli fakt silné - vyplavovanie mŕtvol, potopenie lode, horiaci olej, no niekedy som mal pocit, že film trochu stagnuje. Napriek tomu ide určite celkovo o inovatívny a pôsobivý blockbuster. ()

Kajman26

Skvělý vojenský snímek Dunkerk, který zaujme hlavně po efektové stránce. Ah! Užil jsem si každý výbuch, naopak od vojáků... ()

Lars2

Škoda. Veľmi slušne natočené a zostrihané. Krásna filmárčina. Príbeh je história, občas prisladená...napätie v každej sekunde. Ale v každej sekunde aj hudba. Veľa hudby. Príliš veľa hudby. Otravne veľa hudby.... ()

panki9922

Keď som Dunkirk videl v premiére v plnej kinosále v Hradci Králové, bol to skvelý vizuálny zážitok, ale ani zďaleka mi nedoplo, ako geniálne je príbeh zrežírovaný, ako všetky tri dejové linky do seba zapadajú a že s každým opätovným zhliadnutim ho doceníte viac a viac. Výnimočný vojnový film. Kde diváci čakali Interstellar, Inception či Dark Knight, Nolan proste z rukáva vytiahol niečo úplne iné, no rovnako (ak nie ešte lepšie) fungujúce. Scénu bombardovania na pláži z úvodu filmu radím medzi top zážitky desaťročia. Po opätovnom 4tom zhliadnutí teda s kľudom Angličana zvyšujem na plnú paľbu. 9/10 ()

Astonko

Začnem asi radšej tým, prečo tomu nedám 5 hviezdičiek, nech skončím pozitívne a neukameňujete ma tu. To však nie je vôbec ľahké povedať, pretože sa nejedná o žiadnu konkrétnu vec. Jednoducho ma to celé ani nebralo, ani na konci nedostalo. Nezostal som pri titulkách ako ovalený sedieť na sedačke, ani som o tom už potom nerozmýšľal. Možno keby sa kladie väčší dôraz na prepojenie tých troch línií... Ale o tom ten film nebol ani byť nechcel. Išlo mu najmä o čo najvernejšie zobrazenie tej mizernej situácie, do ktorej sa také množstvo ľudí dostalo, z viacerých uhlov pohľadu, a to sa mu podarilo na jednotku. A to nie len vďaka vyšperkovanej technickej stránke, kvôli ktorej som sa uhýbal každej letiacej bombe a kvôli ktorej som ešte aj na druhý deň pri prelete lietadla nado mnou skríkol Dunkirk a hodil sa na zem. A to som ani nemal to šťastie pozerať to v IMAXe 7/10 ()

buchannon

Místní onani zase úřadovali. Tenhle "film" je absolutní nuda bez jakéhokoli děje, je to absolutně rozvleklé, mnohem raději mám válečné filmy, ve kterých se skutečně NĚCO DĚJE a které třeba i útočí na emoce. Toto dílo mě nechalo absolutně chladným. Nebýt toho zdařilého vizuálu, hodnotil bych to jako SRAČKU ROKU!!! Ač Nolan natočil dost dobrých snímků, přesto na mě působí jako přeyntelechtnělý a rozhodně namyšlený. A zdejší ústřední čtveřice "těch nejinteligentnějších intelektualistů" opět nezklamala, z jejich nadšení pro ty největší bezdějové sračky je mi vážně šoufl. ()

PanPyzamo

Po úžasných Nolanovských filmech přichází snímek tentokrát s vojenskou tématikou nesoucí název Dunkerk. Film lahodně natočen a opravdu pastva pro oči, bohužel tam to pro mě tak nějak končí. Příběh mě nijak nezaujal. Do toho všeho se film odehrává v jedné a té samé lokaci. Nebýt mistrovských záběrů, tak jsem nejspíš i zklamán. Naštěstí celé to kompenzuje taková ta Nolanovská kvalita úhlů kamery a celkově je tento film zážitek sledovat. Za mě dobrý film, který doporučuji hlavně fanouškům vojenské tématiky. 7,5/10 ()

Radek273

Balancovat takovýto nevýrazný, táhlý a hudebně hodně hodně otravný snímek je neuvěřitelně těžké. Obzvláště pak když zdejší všeobecné hodnocení upínající se především k Nolanově genialitě působí tak drtivě "červeně". Jak Dunkerk popsat jedním slovem? Chaos! A to i přes fakt, že nám hned na začátku tvůrci jasně oddělí 3 dějové linie (prostory), které se pak ale míchají neuvěřitelným způsobem jako kdyby někdo tahal scény z kola štěstí! A obzvláště vzdušné prostory jsou "zmapovány" tak, že fakt nevíte!!! Vaše soustředění tudíž šlape na plné obrátky a snaží se neustále si držet tu linii, kterou ne a ne už po prvních minutách najít, a do toho všeho se linou ty nejotravnější zvuky, které připomínají zapojování obrovských zapnutých reprobeden! Zimmer odvedl opravdu "skvělou" práci, protože jestli chtěl diváka dostat do stresu a rozhodit ho, podařilo se mu to na výbornou. (Ovšem tímto stupidním způsobem to obvykle dělat nepotřebuje!) Snad každý film může nakonec zachránit ještě alespoň nějaká hlavní či vedlejší postava, která vyniká. Bohužel, ani v tomto zde není vítěze. Nevýrazní Whitehead, (půltvářový) Hardy, Murphy, Rylance,.. Snad jediný trochu povzbudivý výkon předvádí Kenneth Branagh, ale to je opravdu vše! Takže co dodat závěrem? Jedná se o historicky přínosný kousek, vykoupený ovšem 106ti děsivými minutami teroru...chaotického teroru! Doufám, že příště bude s Nolanem líp! ()

Lendak

Stačí aby to bol vojnový film a Akademici už automaticky môžu blahom striekať svoje deti do obálok s víťazmi. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky