Reklama

Reklama

Mluvící prasátko Babe nechtěně zaviní zranění svého pána, farmáře Arthura, který se potluče při pádu do studně. Následkem toho zůstane jeho žena, paní Hoggettová, na všechno sama a brzy se farma dostane do nesnází. Farmářku napadne, že by talentované prasátko mohlo vystupovat v show, a tak s ním odletí do města, aby vydělali peníze a zachránili farmu před úpadkem. Tam je čekají problémy. Ubytovat se mohou jen v jediném hotelu, kde jsou povolena zvířata. Je to ale právě v době, kdy sousedé poštvou proti hotelu úřady a ty zabaví všechna zvířata, které v něm byla ubytována. Jedině prasátko Babe, kterému se podařilo zůstat na svobodě, může svým novým přátelům pomoci. Při záchraně zažije neuvěřitelná dobrodružství. Navíc se mu podaří vydělat dost peněz na to, aby zachránili farmu. (TV Nova)

(více)

Recenze (69)

misterz 

všechny recenze uživatele

Od jednotky to má poriadne ďaleko. Mojimi dospeláckymi očami oceňujem jedine to smutno-melancholické vyznenie, aj keď práve toto temnejšie podanie príbehu mnohým vadí. Uznávam, pre deti by sa hodilo skôr niečo veselšie. No moje baby vydržali pozerať, aj tá staršia, tak dávam o stupeň lepšie hodnotenie. Priemer. 60/100 ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

To mi vysvětlete, o co horší je dvojka oproti jedničce? Anebo jinak - o co lepší je jednička oproti dvojce? Není náhodou jednička stejně ptákoidní jako dvojka? Anebo - není náhodou dvojka stejně dobrá jako jednička? Buď jak buď, nemůžu přijít na to, proč je mezi nimi taková procentuální propast. Vždyť je to přeci obojí stejně blbé! :-D ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Nigel Westlake a Randy Newman: 1. That'll Do - Peter Gabriel/Paddy Maloney/The Black Dyke Mills Band ,2. Babe: A Pig In The City - E.G. Daily ,3. The Returning Hero - Mice/Cast ,4. Non, Je Ne Regrette Rien - Edith Piaf ,5. Chattanooga Choo-Choo - Glenn Miller & His Orchestra/Tex Beneke & The Modernaries/Cast ,6. Scram, This Is Not A Farm! - Mice/Cast ,7. That's Amore - Dean Martin ,8. Three Blind Mice - Cat Chorus ,9. A Pig Gets Wise - Mice/Cast ,10. Are You Lonesome Tonight - The Mavericks ,11. Protected By Angels - The Chieftains/The Black Dyke Mills Band ,12. The Big City (Two Step Nadya) - The Terem Quartet ,13. Babe's Lament - E.G. Daily ,14. A Heart That's True - E.G. Daily ,15. The End - Mice/Cast ,16. That'll Do (Instrumental) - James Watson/The Black Mills Band , ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Tak nějak nechápu, co tím chtěli tvůrci říci a pro koho je film vlastně určen. Tváří se jak alternativa k animákům pro předškolní děti, ale nevyznívá tak. Rozhodně není vhodný pro diváky, kterým se líbila jednička. S přibývajícími minutami jsem dostával stále větší chuť na knedlo, vepřo, zelo - a hádejte z koho? ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Čo povie prasiatko, to platí!“ Nechápem. Nechápem tú radikálnu zmenu štýlu, žánru, zmyslu pre humor, poňatia postáv a vôbec. Jednotku mám rád, je to pôvabný film s kvalitnými trikmi a dojemným klišé príbehom s nevtieravým ponaučením a skvelými postavami, postavičkami, dialógmi a nádhernou austrálskou prírodou. O tri roky vzniklo voľné pokračovanie, ktoré však takmer dáva nový pojem slovnému spojeniu ´voľné pokračovanie´, pretože všetko je úplne iné a dokonca si neviem predstaviť, že by sa táto vizuálne úžasne zvládnutá burtonovsko-gilliamovská nočná mora mohla páčiť detskému divákovi resp. nevystrašiť ho na smrť. Je to niečo ako keby ste nový piatok 13 nakrútili ako vzťahovú komédiu. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • Jméno opičky "Thelonious" odkazuje na slavného jazzového klavíristu Theloniouse Monka. (HappySmile)
  • Billboard ve městě hlásá název "Eternity" (věčnost), což odkazuje na výstřední misi reformního drobného kriminálníka Arthura Stace, který v roce 1932 začal anonymně psát slovo "Eternity" na měděné desky po celém Sydney. Pokračoval s tím až do své smrti v roce 1967. (HappySmile)
  • Okno v Babeově pokoji ve zvířecím hotelu nám poskytuje výhled na nápis "Hollywood," most Golden Gate, operu v Sydney, Sochu svobody, Eiffelovu věž, Big Ben, sochu Krista v Rio de Janiero, World Trade Center, Empire State Building, moskevskou katedrálu a mnoho dalších slavných pamětihodností. (HappySmile)

Reklama

Reklama