Babe 2: Prasátko ve městě

Prasiatko Babe v meste

Rodinný / Fantasy / Komedie

Austrálie / USA, 1998, 97 min

• Holusacek

Nezábavné pokračování prvního dílu,který je opět rozdělen na kapitoly a až na nějaké lepší scénky,slabší film.A to město,to se mi jako vážně nechtělo věřit,že je to New York,když tam byla socha svobody,Eiffelova věž,nápis Hollywood,Sydneyská opera a nevím co ještě-to už si jako vážně dělají legraci,že by to nějaký divák nepoznal,a jestli to byl vtip,tak hodně špatný.Od jedničky pouze slabé pokračování.=40%(12.7.2011)

Mnohokrát štýlovejší, ako časť prvá a musím opäť pochváliť réžiu ( tentokrát ale Georgea Millera, ktorý vystriedal Chrisa Noonana ). Na prácu s celým zverincom naozaj treba nervy a talent. Avšak najväčším problémom je príbeh, ktorý viackrát zabieha až do sebeparódie a nemá potrebné emócie, ktorých som sa dočkal v jednotke. Ide ale o veľmi podceňované dielo, čo si rozhodne nezaslúži.(14.9.2017)

• Dever

Soundtrack Nigel Westlake a Randy Newman: 1. That'll Do - Peter Gabriel/Paddy Maloney/The Black Dyke Mills Band ,2. Babe: A Pig In The City - E.G. Daily ,3. The Returning Hero - Mice/Cast ,4. Non, Je Ne Regrette Rien - Edith Piaf ,5. Chattanooga Choo-Choo - Glenn Miller & His Orchestra/Tex Beneke & The Modernaries/Cast ,6. Scram, This Is Not A Farm! - Mice/Cast ,7. That's Amore - Dean Martin ,8. Three Blind Mice - Cat Chorus ,9. A Pig Gets Wise - Mice/Cast ,10. Are You Lonesome Tonight - The Mavericks ,11. Protected By Angels - The Chieftains/The Black Dyke Mills Band ,12. The Big City (Two Step Nadya) - The Terem Quartet ,13. Babe's Lament - E.G. Daily ,14. A Heart That's True - E.G. Daily ,15. The End - Mice/Cast ,16. That'll Do (Instrumental) - James Watson/The Black Mills Band ,(10.5.2011)

• Hurley

Už dlouho jsem ze sledování filmu nepocítil tak silnou depresi, jako právě nyní. Ubohé prasátko je zde nuceno podstoupit celní prohlídku kvůli pašování drog, nechat ze sebe dělat cirkusového klauna, umírat hlady, či zoufale utíkat před krvelačným bulteriérem (který následně málem umírá na uškrcení a utonutí). Malé prasátko navíc celý film sžírá pocit viny za zranění jeho pána. Tak tohleto má být film pro děti? Nejrači bych si teď ustřelil hlavu.(10.7.2007)

Vyloženě snímek pro děti, jako jsem byl já před spousty lety. Je i hezky udělaný, zvířata když mluví, tak opravdu otevíraj tlamy, už to není jako v Neuvěřitelné cestě, kde zvířata mluvila a neotvírala tlamu. Film má i děj, ale i prasárny. Např. nafukovací žena na konci filmu, nebo uklízeč na letišti s prasečím obličejem. To mi přišlo poněkud trapné, a dost to sráží hodnocení, ale i tak jsem si jako malý užil moc krásné časy s tímto filmem.(17.3.2015)

• - Jméno opičky "Thelonious" odkazuje na slavného jazzového klavíristu Theloniouse Monka. (HappySmile)

• - Okno v Babeově pokoji ve zvířecím hotelu nám poskytuje výhled na nápis "Hollywood," most Golden Gate, operu v Sydney, Sochu svobody, Eiffelovu věž, Big Ben, sochu Krista v Rio de Janiero, World Trade Center, Empire State Building, moskevskou katedrálu a mnoho dalších slavných pamětihodností. (HappySmile)

• - Billboard ve městě hlásá název "Eternity" (věčnost), což odkazuje na výstřední misi reformního drobného kriminálníka Arthura Stace, který v roce 1932 začal anonymně psát slovo "Eternity" na měděné desky po celém Sydney. Pokračoval s tím až do své smrti v roce 1967. (HappySmile)