poster

Babe 2: Prasátko ve městě

 • Austrálie

  Babe: Pig in the City

 • Slovensko

  Prasiatko Babe v meste

Rodinný / Fantasy / Komedie

Austrálie / USA, 1998, 97 min

 • Nach
  ****

  Předně musím říct, že mám Babe: Galantní prasátko rád. Ovšem jeho pokračování mě zasáhlo o něco více. Důvod je prostý: mám rád styl Jean-Pierre Jeuneta. Pokud znáte jeho filmy, usoudíte, že kdyby tento snímek točil právě on, výsledek by vypadal podobně. A já oceňuji i odlišnost, pokud jsou za ní nějaké hlubší cíle. Zde jde Babe více do vážnější, umělečtější a dospělejší noty, což se milovníkům jedničky samozřejmě nelíbí. Určitě za to může změna režiséra a scénáristy. Přesto všechno však já byl i napodruhé spokojen. 80%(12.5.2015)

 • Holusacek
  **

  Nezábavné pokračování prvního dílu,který je opět rozdělen na kapitoly a až na nějaké lepší scénky,slabší film.A to město,to se mi jako vážně nechtělo věřit,že je to New York,když tam byla socha svobody,Eiffelova věž,nápis Hollywood,Sydneyská opera a nevím co ještě-to už si jako vážně dělají legraci,že by to nějaký divák nepoznal,a jestli to byl vtip,tak hodně špatný.Od jedničky pouze slabé pokračování.=40%(12.7.2011)

 • Pepinec
  *

  To mi vysvětlete, o co horší je dvojka oproti jedničce? Anebo jinak - o co lepší je jednička oproti dvojce? Není náhodou jednička stejně ptákoidní jako dvojka? Anebo - není náhodou dvojka stejně dobrá jako jednička? Buď jak buď, nemůžu přijít na to, proč je mezi nimi taková procentuální propast. Vždyť je to přeci obojí stejně blbé! :-D(30.4.2008)

 • tron
  **

  „Čo povie prasiatko, to platí!“ Nechápem. Nechápem tú radikálnu zmenu štýlu, žánru, zmyslu pre humor, poňatia postáv a vôbec. Jednotku mám rád, je to pôvabný film s kvalitnými trikmi a dojemným klišé príbehom s nevtieravým ponaučením a skvelými postavami, postavičkami, dialógmi a nádhernou austrálskou prírodou. O tri roky vzniklo voľné pokračovanie, ktoré však takmer dáva nový pojem slovnému spojeniu ´voľné pokračovanie´, pretože všetko je úplne iné a dokonca si neviem predstaviť, že by sa táto vizuálne úžasne zvládnutá burtonovsko-gilliamovská nočná mora mohla páčiť detskému divákovi resp. nevystrašiť ho na smrť. Je to niečo ako keby ste nový piatok 13 nakrútili ako vzťahovú komédiu.(24.12.2004)

 • greetchen
  ****

  Mně se ten film moc líbil a přesně splnil očekávání, která člověk od dětského filmu může mít. Neviděla jsem první díl, možná proto nechápu tak nízké hodnocení zde. Mělo to příběh, vtip, úroveň, bylo to vizuálně překrásné a bavily mě i ty vtípky mimochodem, určené spíše pro oko dospělého diváka, jako třeba všechny ty známé stavby z celého světa soustředěné ve Městě. (Kdo našel Tančící dům? ;-))(24.7.2011)

 • - Billboard ve městě hlásá název "Eternity" (věčnost), což odkazuje na výstřední misi reformního drobného kriminálníka Arthura Stace, který v roce 1932 začal anonymně psát slovo "Eternity" na měděné desky po celém Sydney. Pokračoval s tím až do své smrti v roce 1967. (HappySmile)

 • - Okno v Babeově pokoji ve zvířecím hotelu nám poskytuje výhled na nápis "Hollywood," most Golden Gate, operu v Sydney, Sochu svobody, Eiffelovu věž, Big Ben, sochu Krista v Rio de Janiero, World Trade Center, Empire State Building, moskevskou katedrálu a mnoho dalších slavných pamětihodností. (HappySmile)

 • - Jméno opičky "Thelonious" odkazuje na slavného jazzového klavíristu Theloniouse Monka. (HappySmile)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace