Babe 2: Prasátko ve městě

Babe: Pig in the City

Prasiatko Babe v meste

Rodinný / Fantasy / Komedie

Austrálie / USA, 1998, 97 min

Předně musím říct, že mám Babe: Galantní prasátko rád. Ovšem jeho pokračování mě zasáhlo o něco více. Důvod je prostý: mám rád styl Jean-Pierre Jeuneta. Pokud znáte jeho filmy, usoudíte, že kdyby tento snímek točil právě on, výsledek by vypadal podobně. A já oceňuji i odlišnost, pokud jsou za ní nějaké hlubší cíle. Zde jde Babe více do vážnější, umělečtější a dospělejší noty, což se milovníkům jedničky samozřejmě nelíbí. Určitě za to může změna režiséra a scénáristy. Přesto všechno však já byl i napodruhé spokojen. 80%(12.5.2015)

• Holusacek

Nezábavné pokračování prvního dílu,který je opět rozdělen na kapitoly a až na nějaké lepší scénky,slabší film.A to město,to se mi jako vážně nechtělo věřit,že je to New York,když tam byla socha svobody,Eiffelova věž,nápis Hollywood,Sydneyská opera a nevím co ještě-to už si jako vážně dělají legraci,že by to nějaký divák nepoznal,a jestli to byl vtip,tak hodně špatný.Od jedničky pouze slabé pokračování.=40%(12.7.2011)

• Pepinec

To mi vysvětlete, o co horší je dvojka oproti jedničce? Anebo jinak - o co lepší je jednička oproti dvojce? Není náhodou jednička stejně ptákoidní jako dvojka? Anebo - není náhodou dvojka stejně dobrá jako jednička? Buď jak buď, nemůžu přijít na to, proč je mezi nimi taková procentuální propast. Vždyť je to přeci obojí stejně blbé! :-D(30.4.2008)

• tron

„Čo povie prasiatko, to platí!“ Nechápem. Nechápem tú radikálnu zmenu štýlu, žánru, zmyslu pre humor, poňatia postáv a vôbec. Jednotku mám rád, je to pôvabný film s kvalitnými trikmi a dojemným klišé príbehom s nevtieravým ponaučením a skvelými postavami, postavičkami, dialógmi a nádhernou austrálskou prírodou. O tri roky vzniklo voľné pokračovanie, ktoré však takmer dáva nový pojem slovnému spojeniu ´voľné pokračovanie´, pretože všetko je úplne iné a dokonca si neviem predstaviť, že by sa táto vizuálne úžasne zvládnutá burtonovsko-gilliamovská nočná mora mohla páčiť detskému divákovi resp. nevystrašiť ho na smrť. Je to niečo ako keby ste nový piatok 13 nakrútili ako vzťahovú komédiu.(24.12.2004)

Mně se ten film moc líbil a přesně splnil očekávání, která člověk od dětského filmu může mít. Neviděla jsem první díl, možná proto nechápu tak nízké hodnocení zde. Mělo to příběh, vtip, úroveň, bylo to vizuálně překrásné a bavily mě i ty vtípky mimochodem, určené spíše pro oko dospělého diváka, jako třeba všechny ty známé stavby z celého světa soustředěné ve Městě. (Kdo našel Tančící dům? ;-))(24.7.2011)

• - Billboard ve městě hlásá název "Eternity" (věčnost), což odkazuje na výstřední misi reformního drobného kriminálníka Arthura Stace, který v roce 1932 začal anonymně psát slovo "Eternity" na měděné desky po celém Sydney. Pokračoval s tím až do své smrti v roce 1967. (HappySmile)

• - Okno v Babeově pokoji ve zvířecím hotelu nám poskytuje výhled na nápis "Hollywood," most Golden Gate, operu v Sydney, Sochu svobody, Eiffelovu věž, Big Ben, sochu Krista v Rio de Janiero, World Trade Center, Empire State Building, moskevskou katedrálu a mnoho dalších slavných pamětihodností. (HappySmile)

• - Jméno opičky "Thelonious" odkazuje na slavného jazzového klavíristu Theloniouse Monka. (HappySmile)