V roce 1691 byl v Bostonu odsouzen k smrti temný čaroděj. Za pomoci Satana se ale přenese v čase do současného Los Angeles, kde je vržen oknem do bytu Kassandry a jejího přítele Chase. Ti si myslí, že je to nějaký opilec, a nechají ho u sebe přespat. Druhý den čaroděj krutým způsobem Chase zabije. Pak vyhledá spiritistku, která mu řekne, že musí najít tři části čarodějnické bible, která obsahuje tajné jméno Boha... Kassandru, která truchlí nad Chaseovou smrtí, navštíví Giles Redfern, lovec temných přízraků ze 16. století, který se také přenesl v čase, aby tu čaroděje našel. Kassandra se ho bojí, a tak, když se Giles snaží čaroděje zaměřit, zavolá policii a nechá ho zatknout. Ale temný čaroděj se vrací a chce zničit i Kassandru... (oficiální text distributora)

Flego

Charizmatický Julian Sands zachraňoval čo sa dalo, aj tak sa mu to nepodarilo. Horror mal v osemdesiatych rokoch výrazné zastúpenie, tento film patrí k tomu horšiemu. ()

eraserhead666

Démonické horory mám z daného žánru nejradši. A že je v tomhle spousta humoru? To mi tak nějak k hororům 80. let patří. Film sice stojí na klasické zápletce - někdo z minula se dostane do současnosti, ale popral se s tím docela dobře. Triky jsou docela obstojné, nápady taky (zapichování hřebíků do stop), docela dobrá hra s mytologií, pověrami a legendami. A spousta dobrých hlášek, hlavně hlavní hrdinka docela hlásí - když vlivem kouzla ze dne na den zestárne z 20 na 40, nakonec to vyřeší hláškou "No, tak si vezmu minisukni", nebo když se ptá svého kolegy, kdo byla Marion: "Byla to tvá žena, sestra? Tvoje píchačka?" ()

honajz

Pravda, triky za tu dobu zestárly a ta hlavní hérečka je nesympatická jak sviň (a v jakože těch svých 60 letech má ta její postava krásně vybělené a rovné zuby), ale jinak to má spád, napětí, Julian Sands je dostatečně démonický, jeho protivník dostatečně drsný i slabý zároveň, a dobro nakonec porazí zlo (bez dovětků na konci) a takové horory mám rád. Navíc je tam dost dobrých hlášek, amíšové nebo jak se jim říká, prostě poctivý ani ne tak horor jako spíš akčnější film s nadpřirozenými prvky, jakých v osmdesátkách vzniklo víc (Velké trable v malé Číně, Zlaté dítě apod.) a kde nešlo o naturalistické smrti, ale mírné napětí a zábavu. ()

SOLOM.

Nadešel čas splnit si zase nějaké ty restíky – co se filmových sérií týče a volba padla tentokrát na Warlocka. Už je to hodně dlouho, co jsem viděl tento první díl a moc jsem si z něj nepamatoval (o zbylých dvou se ani nebavím). Navíc Steve Miner patřil svého času mezi moje oblíbené režiséry a některé jeho kousky mám rád dodnes. A ani v tomto případě mě rozhodně nezklamal. Historický úvod byl fajn. Mělo to správnou atmosféru i náboj – no prostě příjemné navnadění do následujících minut. Slizký Julian Sands si v roli charismatického temného čaroděje vedl velmi dobře. Rázně se přitvrdilo, nešetřilo jak s černým humorem tak ani s hláškami (ostatně ta komická vložka mi v tomto fantasy akčním hororu nevadila vůbec). Skvěle do toho zapadl i jeho protivník, lovec čarodějnic a čarodějů Redferne se svou výbavičkou, který si rovněž vysloužil zcela po právu mé sympatie. Tihle dva pánové si nic nedarovali a Lori Singer coby Kassandra s „K“ jim slušně přicmrndávala. Přestože v této roli bych si klidně představil pěknější herečku. Po trikové stránce to taky nebylo zrovna marné, ale o to víc člověka okouzlí především hudba Jerryho Goldsmithe. Hlavně kvůli ní dám i o něco větší hodnocení, než jsem měl původně v plánu. Warlocka jako celek totiž vidím na lepší průměr, ale hudební doprovod ho v mých očích posunul ještě o kousek výše. Já rozhodně z tohoto filmu zklamán nejsem. Dostalo se mi démonické podívaný, místy i vtipných momentů a hlavně jsem se u toho nenudil. 70% ()

5150

Velmi slušný horror konce 80. let, kterému nechybí atmosféra, napětí, zábava, ani démonický představitel hlavní role, Julian Sands. Za povšimnutí stojí v menší roli "klučiny na houpačce" Brandon Call, později známý zejména ze sitcomu "KROK ZA KROKEM" nebo autor scénáře David Twohy, dnes dobře známý horrorový režisér (ČERNOČERNÁ TMA, HLUBINA). ()

Terva

CITÁT - Léta páně 1691...........množství důkazů tě obviňuje ze spolku z Ďáblem. Budeš oběšen a potom upálen v koši s kočkama.......... Ale děj se přesouvá o tři století vpřed a boj zla proti dobru pokračuje. Je to starší snímek a tak má spousty chyb. Jak ve scénáři, tak i obrazově. Ve své době byl však určitě vyhledávaný. CITÁT - Čaroděj jako já nepotřebuje k létání koště.......... Oba protagonisté zla (Warlock: Julian Sands) a dobra (Kat Redfern: Richard E. Grant) jsou vesměs sympatičtí a charismatičtí, což je určitě lákadlo pro dívčí publikum. To chlapecké, mužské, měla asi nalákat postava Kasandry (psáno s Ká), kterou si zahrála, pro mne ne moc pěkná Lori Singer. Gore scény jsou nedodělané, nevěrohodné a trikově nic moc. Například "vykousnutí jazyka" působí až komicky. Hudba je otřesná, leč v té době zcela běžná. Jedná se o celopříběhový instrumentální doprovod, který zajišťuje Victorian philharmonic orchestra. A děj? Prostý. Čaroděj Warlock hledá v naší době tři rozdělené části Velké knihy kouzel aby mohl zničit stvoření světa. Kat Redferne se tu zjevuje jako lovec, který musí Warlocka zastavit a zničit. Kasandra (psáno s Ká) je jen taková nastrčená loutka. Pomocí "Černé bible" může Warlock - ale co to kecám, podívejte se, ten snímek není moc povedený, ale jedno podívání nikoho neurazí. Alespoň si zavzpomínáte, jak se tenkrát filmy točily. CITÁT - Tak poslouchej, Kasandro, psáno s Ká................. Na pořádnou finální scénu si tvůrci moc netroufli a tak jen střední klasika. Bez kouzel. Tedy částečně. CITÁT - Já znám tvé jméno!!!......... ()

corpsy

Skvelý horor na profesionálnej úrovni. Ten film ma v tej dobe pripravil o pár nocí spánku. Zabudnutá klasika. ()

sidzej

Vcelku zaujimave hororove fantasy rezirovane zrucnym Minerom. Skoda evidentne beckoveho povodu- od hercov az po rozpocet. Triky su neuveritelne spackane i ked si uvedomujem ze boli 80. roky, ktore filmu na oplatku dodali sympaticky naivnu atmosferu. Stoji to za pozretie. 65% ()

fcreading

Steve Miner po nakrútení Piatku Trinásteho 2,3, a Domu, sa rozhodol vybrať inou cestou a podľa mňa si viedol dokonale. Koncom 80-rokou sa pokúsil nakrútiť Warlocka - Julian Sands v roli temného, mocného, kúzelného čarodejníka a Richard E. Grant - dobrý lovec bojujúci za dobro a má za úlohu zastaviť čarodejníka, aby tak zachránil celý svet. Atmosféra celého filmu je priam geniálna (na tie roky by mi to v pohode stačilo), jediné čo by som filmu vytkol sú predsa len tie efekty (ale nie preto, že by sa mi zdali zle, odfláknuté, ale preto, že som po prvom dieli išiel rovno na druhý a tam sa tie efekty v mnohých prípadoch zlepšili), keď si tieto dôležité aspekty odmyslíme, dočkáme sa zaujímavej, dlhej a´najmä tvrdej akcii, ktorú strieda jeden nečakaný humor za druhým 100 percent. PS: Ešte ma zaujala Lori Singer. ()

kobejn

Měl to být horor, ale je to komedie, místy opravdu nechtěně velmi vtipná. Škoda, že to nebylo točený rovnou s tím komediálním záměrem, mohla to být kultovka, kdyby se to nechtělo brát tak zoufale vážně. Takhle je to prostě jen nevydařenej junk. ()

esopesokeso

Na Béčko je to náhodou dobrý film,aj ked si ho pamätám iba ako na VHSke s jedným dablérom ... páčila sa mi tá predstava, že ten satanáš zabil malého chlapca,aby mohol vypiť jeho tuk kôli lietaniu ()

topi

Ve své době mě Warlock jaksi minul, tak jsem ho zhlédl až ted´ a musím říct, že mě hodně zklamal. Taková volovina s nevýraznými tvářemi a hroznými efekty. Od Steve Minera bych teda čekal rozhodně víc. Jediný, co tady stojí za zmínku, je sice ne nějak převratná, ale vcelku dobrá hudba Jerryho Goldsmithe. ()

K.I.N.G.

Po šesti skvělých filmech, které jsem od Stevea Minera viděl předtím, jsem ho pokládal za výborného režiséra a nečekal bych, že by mě dokázal něčím zklamat a přece. Warlock je totiž zbytečně natažený a nudný hororový snímek, kterému zřejmě dost uškodil i nízký rozpočet. Triky ani masky nejsou moc přesvědčivé a i přes sympatický výběr herců působí směšně, jak se tři figurky honí nekonečnou, 103 minut dlouhou plání nudy a fakt, že svět je v rukou takových dvou poměrně neschopných postaviček, působí celkem naivně. ()

Hadža

Tak ja jsem ho videl uz asi pozde,abych to mohl hodnotit nejak kladneji,videt jej pred dvaceti lety tak bych byl zajiste nadsen vic, ale s dnesniho pohledu mi prijde zpracovani ,az na par dobrych napadu celkem slabe,nebyl vyuzit potencional nametu!Sands byl v roli Warlocka sympaticky! ()

Martin741

Reziser Steve Miner mal este v 80. rokoch 20. storocia hodne do seba a bol pravom pokladany za hororovy talent. Ale na filmoch ako Warlock bolo pekne vidno bliziacu sa biedu rokov 90. na jeho tvorbe. Film je to len trochu nadpriemerny, asi pre to caste cestovanie v case, ktore posobilo rusivo uz roku 1989, a teraz uz vyslovene posobi nerealne. Pritom rezia je na dobrej urovni, ale herecke vykony su podpriemerne az hrozne ale cernoknaznik Julian Sands je zase na urovni. Dvojku a trojku som chvalabohu uz nevidel. 75 % ()

cariada

Slušná podívaná o zničení démona, kdy vlastně osoba nechtěně do toho vržená (pěkný nápad se zakletím, kdy je každý den o 20 let starší), přebírá na konci otěže do vlastních rukou , nebot ten kdo ho má zlo zničit je k hov.... pohodové béčko z 80 let. ()

SHI-SHA

Takový béčkový Terminátor ze středověku. :-) Mohlo to být sice lepší, ale na nudný letní večer přímo ideální... ()

kosta73

Vzhledem k tomu, že hororů s čarodějnou tématikou je poskrovnu a fanoušek nemá moc z čeho vybírat, beru každé takové dílko skoro jako svátek. A Warlock je dobrý poctivý horor. Na rozdíl od ostatních spřízněných duší zde mně ale vůbec nesedí Sands do role démonického čaroděje, při popisu jeho "charismatu" bych chválou rozhodně šetřil a celé mi to svojí přítomností "pokazil" ( prostě ho nemám rád ). Nicméně samotný film za to nemůže a čtyřhvězdičkové hodnocení si určitě zaslouží. ()

TO

Více než horor je to fantasy jako Highlander. Road-movie, kde bleskurychle stárnoucí Lori Singer a čaroděj v kožichu pronásledují Syna Satana, který chce najít části knihy, aby mohl zničit svět. Mě se tohle nikdy moc nelíbilo. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno