Ava: Bez soucitu

• USA Ava (více)

Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji šéf organizace chce poslat na odpočinek navěky a zcela bez soucitu vypíše Avu jako cíl k likvidaci. Ava se mezitím rozhodne ukrýt doma, kde dlouhá léta nebyla, trochu napravit svoje vztahy s matkou a sestrou. Její otec mezitím zemřel a její expřítel a bývalý snoubenec propadl gamblingu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou ona sama z dřívějška zná až příliš dobře. Nedá se říci, že by ji domov přivítal s otevřenou náručí. A to samozřejmě netuší, že se z ní stal kontrakt a oběť na odstřel a na každém kroku ji může čekat jiný zabiják. (Bontonfilm)

JASON_X

Banální a šablonovitá dějová rovina o oduševnělé a charakterní asasínce a jejím oduševnělém a charakterním asasínském otcovském guruovi ještě jde. Je to sice stokrát omleté klišé a patetický kýč, ale některé šablony se v žánru "relaxační oddechovka" dají vidět znovu a znovu. Ale koho v takovým filmu kurva zajímá asasínčin bývalý bojfrend, její matka, její agly bič ségra, prostě historie její pitomý famílie, na kteroužto melodramatickou telenovelickou vatu rupne ca půlka stopáže? Ani Jessica Kaštan, kterou mám jinak dost rád, mě ve svojí roli moc nepřesvědčila. A co teprve Farrell, opět v roli drsňáka, to je opět trefa přímo vedle, vždyť má pohled jak sousedovic voříšek a zbouchá ho i prdelatá slečinka! ()

Morholt

Klasická báchorka o nájemném vrahovi, který se musí postavit mateřské organizaci. Celkem logicky jsem čekal áčkově obsazený béčkový nářez, ale to byla zjevně chyba. Místo aby Ava krosila na cestě za přežitím jednoho zabijáka za druhým, řeší víc než cokoliv jiného spletité rodinné vztahy a to bylo protivné až běda. A přitom je to škoda, protože Jessica byla k sežrání, Farrell je jistotou a Malkovich byl v přesně v té roli, v jaké měl být. Těch pár akčních scén sice nebylo kdovíjak úžasných, ale dívat se na ně jakž takž dalo. Jenže bohužel víc se tu kecalo a slzelo, než střílelo a mlátilo. Průměr, ale s přivřenýma očima, protože zklamání je velké. 50% ()

Rohy212

Jestli jste někdy chtěli vidět Jessicu Chastain, jak německy říká "jsem malá kurvička", Geenu Davis, jak kartáčuje psa, nebo Johna Malkoviche s Colinem Farrellem v rolácích, jak se perou, zatímco jeden má kámen a ten druhý nůž, tak je Ava: Bez soucitu film pro vás. Víc nemám. ()

BoPo

Ďalší pokus o vytvorenie "Atomic Blonde 2". Zobrať oceňovanú herečku a urobiť z nej akčnú hrdinku. Jessica Chastain je nezaujímavá v neakčných a nepresvedčivá v akčných scénach. Väčšinu času sledujete skôr vzťahové tuctovky. Dlho sme sa nevideli, bola si ožralka, ty si bola hrozná matka a do toho je našrubovaná klasická zápletka o splašenej agentke, ktorú je treba odstrániť. Jediná postava, ktorú si dokážem predstaviť v zmysluplnom filme je tá, ktorú stvárnil John Malkovich. Zbytok sú len akési nástrely postáv, ktoré by v kvalitnejšom filme robili maximálne tak křoví v prestrelke. Túto zbytočnosť vynechajte, a radšej si dajte trioládu v zložení Anna, Rudá volavka, Atomic Blonde: Bez lítosti. ()

Lacike odpad!

Ty vole to je peklo. Áčkový akčniak, ktorý síce nevyzerá finančne podfinancovaný, ale kvalitatívne tam každá stránka vyzerá horšie ako v súčasných odfláknutých Willisovkách. Namiesto akcie sa tam rieši rodinná omáčka ústrednej vražedkyne a nakoniec tie všetky rodinné problémy aj tak nemajú žiadnu pointu. Postavy sú naviac nesympatické a chovajú sa nelogicky. Nonstop som krútil hlavou nad konaním postáv. No a akcia zaberá max 10 minút a okrem pár výstrelov sa dočkáme len bitiek. No a tie sú tak pomalé a bez choreografie, že by to zvládol natočiť akýkoľvek absolútne neskúsený bitkár vrátane mňa. Nonstop to vyzerá jak keby dvaja ožrani tancovali a občas si snažili vraziť. Herci sa tiež nevytiahli. Snáď len Malkovich tam dokáže vzbudiť trochu sympatie. Záporák Farrell je zmätený podobne ako tá škrata v hlavnej úlohe Chastainka a Gena Davisová s tou obrovskou držkou vyzerá jak ženská kópia Roberta Z’Dara. Výsledok je tragédia v ktorom nič nefunguje a ani sa nikto príliš nesnažil. Fakt sa divím, že tam nehral Willis. 0/10. ()

MoiJe

Škoda. Miesto riadnej akcie je to rodinná dráma s pár bitkami. Ešte matka v podaní Davis bola piece of work. ()

Lyli

Znáte ten pocit, když nevíte, jestli vanilkovou nebo čokoládovou? Mno, tak tady evidentně nevěděli, jestli likvidace zabijáka nebo existenciální drama alkoholičky. Fakt mazec, když vidíte takovou srajdu. Je teda plus, že je to větší srajda než většina srajd, které se dějí v poslední době. Protože můj život je taky existenciální drama....jenže já o tom aspoň netočím debilní filmy. A to je mé plus, kdežto pro tento snímek velké minus. Srajda. ()

JohnCZ

Je to divně obsazené (opuchlá Geena Davis, špatně hrající Common), ledabyle zrežírované a celkově strašně viditelně béčkové a ohrané. Akční scény sice po stránce choreografie a střihu nijak neohromí, ale mají kinetiku a Jessica se v nich pere slušně. Tyhle pomalejší zabijácké thrillery s důrazem na osobní dramata mě ale baví a v Avě tohle funguje obstojně, byť postavy si mé sympatie vlivem nepříliš vhodného castu získávaly jen horko těžko. Třetí hvězda za Bearův dubstep, kterej v kuchyni pode mnou párkrát málem odjebal kachličky. ()

salisbury

Ava bez soucitu likviduje vše pod režijním vedením Tate Taylora, který se před několika lety zapsal do filmové historie skvělým snímkem Černobílý svět. Ava proskočila do akční žánrové škatulky, která je zcela odlišná od zmíněného Černobílého světa. Film nepředstavuje ve svém žánru nic převratně nového, tak nějak jde o variantu Johna Wicka v příliš těsné sukni s rozparkem táhnoucím se od země k bokům. Jessica Chastain je ve své roli věrohodná a její krvavý make-up pocházející z vlastní či cizí produkce z ní dělá více než jen ženu vamp, která film od začátku do endu vleče na svých ramenou. Spokojenost u filmu nastane rozhodně díky odpočinkové lince, kdy se zrak nechá pohyblivými obrázky unášet a mozek dostane žádaný relax. ()

Marsik

KINO BENEŠOV - Výplach, který přišel vhod. Prostě vypněte. Hudba super, stejně tak Jessica. 70% (with J.) ()

kobejn

Bavilo mě to teda mnohem víc než podobně zaměřená Atomic Blonde, která tu má 67%. Ten procentní průměr prostě nejde brát jako bernou minci. V obou filmech vystupujou superženy, ale tady mě to prostě sedlo líp. ()

Ellmariachi

Po Peppermint, konečně přišla na řadu další ze silných žen, co se umí ohánět bouchačkou i lokty. Musím se ale přiznat, že z mírného zklamání. Vždy se snažím na omáčku okolo nahlížet z několika úhlů. Zde ji však nerozumím. Linka s alkoholem? K čemu... Linka s rodinou, k čemu? Nic nebylo dotažené. Přitom stačilo jen málo. Příběh s otcem měl být natočený. Ne převyprávěný. Na to by mohl navazovat střípek života plný drog a alkoholu hlavní hrdinky a poté trénink vedený Malkovichem (náhradním otcem). Tím by se dostal do podvědomí vztah, jaký musel mezi Avou a jejím mentorem vzniknout. 8 - 10 minut záběrů? Příběh by hned dostal jiný rozměr. Akce je fajn, ale nemohl jsem se ubránit dojmu, že je až příliš strojově navržená dopředu a nesmělo se uhnout ani o píď. Třetí hvězdičku dávám za to, že film neukazuje, po dlouhé době na to, že hlavní postavou je žena ve světě mužů. Ale že to je prostě žena a víc není třeba říkat. V dnešní době extrémů je to velmi příjemné. 55 procent. ()

Trevor

Ako to spomína viacero užívateľov (najlepšie to vystihli Arsenal83 a POMO) pri takomto hereckom obsadení by človek očakával veľmi dobrý triler, na ktorý som do konca zvažoval ísť so synovcom do kina. Našťastie som mu vymyslel lepší program, pretože toto by bolo v kine utrpenie bez súcitu. Samotnému príbehu nasadila korunu okrem slabého príbehu a celkovo slabučkých výkonov protagonistov predovšetkým Jessica Chastain ktorá si za postavu Avy nepochybne pýta zlatú malinu. Aspoň 52%, aby filmoví fanúšikovia mohli tohto červa, ktorý sa do kín asi dostal iba omylom vypáliť. ()

kinderman

Vůbec jsem nepochopil, co ženské postavy viděly na Michaelovi. Jeho představitel je ošklivý, divně mluví a neumí moc hrát. A když ocituju Bukowského "nemá cveka, abych vám říkal, že nemám nic proti černochům, poněvadž v tom momentě by to všechno začalo být jaksi na poblití." Harlinovu Dlouhému polibku na dobrou noc (1996), v němž G. Davisová hrála vytrénovanou vražedkyni, nesahá režijně unylá a dramaturgicky nezvládnutá Ava ani po kotníky. ()

IceQueen

Áno, Ava viac slzí nad svojim civilným životom, ako by sa zaujímala o ten pracovný... ale keď odsunie bokom sebaľútosť a divne vyzerajúcu rodinu, začnú sa diať zaujímavé veci. Farrellovi s Malkovichom by som dopriala väčší priestor a neviem, prečo niekto brble na Geenin monster vzhľad, presne pasuje k jej postave. ()

M.i.k.e

proboha proč...čekal sem a těšil sem se na odpočinkový akčňák ve stylu Atomic Blond a místo toho sem dostal nezajímavou rodinou telenovelu,kde si tu a tam dá někdo přes hubu a nebo někdo někoho zastřelí.Upřímně nechápu ty tendence do prakticky každého podobného snímku nacpat zapeklité rodinné vztahy,problémy s alkoholem atd atd a navíc je tam nacpat tím nejohranějším a nejprůhlednějším způsobem jaký existuje.Jediný kdo si tu udržel tvář je John Malkovich,zbytek nemá moc co hrát protože jejich postavy jsou buď ploché až běda,nebo jim role prostě nesedí...40% ()

Martin741

Prvy Hollywoodsky film po koronavyre. A priserny film, ani  nie tuctovy, ale doslova pruser. Radoby rodinne hodnoty, ktore aj tak nemaju na konci zmysel. Dzesika Chastain  /Interstelalr, martian 2015/ ako 40 ci 50 kilova vrazdedkyna, ktora v pohode sunda 100kg chlapov - na taketo veci - a tu uz musim byt vulgarny, hoci nerad - toto ma nasralo uz v Salt s Endzelinou . Vystrelov minimum, len same rvacky. Este aj ich cholerografia je spatna   : 5 % ()

bourec

Myslim, že poslední podobnej film byla Bessonovic Anna.Tohle dopadlo o chloupek líp. Režisér zřejmě vůbec netušil, jakej žánr upřednostnit. Akce nebyla povětšinou nic moc, protože oblíknout vražedkyni do červenýho šatu, ještě na podpatkách, a do ruky jí vložit zbraň, vypadalo v tomhle případě spíš komicky. Ta první polovina filmu skače z nicneříkajících scén do rádobyakčních.V těch vypadá Chastain dost neumětelsky, strnule, a hlavně vy, jako divák nic necítíte.Nakonec nejlepší scéna je po hodině, kdy se potkaj Malkovich a Farrell.Taky to byla scéna, která slibovala slušnej závěr a trochu napravenou reputaci. A hle, režisér to zase zazdil. A finále. Děs.Slabota, a sledování filmu s dost veklkou dávkou trpělivosti.40%. ()