Ebon

Precizní, kvalitní filmařina. Vymakaný scénář, zvraty, postavy s motivací pěkně vykreslené a skvěle hrající herci. Po tomto snímku opět beru Hugha Granta na milost. :-) ()

kolemjdouc odpad!

kdyby to mělo krapet svižnější děj dám i červenou, ale takhle?Nuda z toho přímo čišela.Spíš měl divák zřejmě ocenit práci maskérů. ()

Marius_ss

Pre mňa osobne najlepší film G. Ritchieho. Nahláškovaný, inteligentný, plný skvelých a skvelo hrajúcich, a navyše mojich obľúbených hercov - Matthew McConaughey a Charlie Hunnam, no najlepší je Hugh Grant :) Skvelé že sa ešte točia takéto filmy. ()

Mitin

Boxes of Bush. Bugzy Malone, kterýho už nějakej pátek znám, byl jenom špička ledovce týhle neskutečný jízdy. Co se týče herců, nedá se nic vyčíst dosazení ani výkonu. Charlie, Matthew a Will tomu ale veleli, u všech třech to pro mě byly jedny z jejich nejlepších rolí. Hugh Grant mě překvapil, že ještě žije a užíval jsem si ho. Sbal prachy, Rocknrolla a Podfuck pro nejen mě, byly vždycky populaire ménage a trois filmů od Guye, Gentlemani z toho ale udělali ménage a quatre. Klasický Ritchieho tempo, jeden dialog za druhým obsahující jednu hlášku za druhou a v neposlední řadě spoustu akce. Ve filmu nejsou žádný zbytečný scény nebo části, co by člověka nudily. Netrvá dlouho a začne padat jeden crossover za druhým, jedna kulka za druhou a spustí se typická clown fiesta. Guy Ritchie je prostě jenom jeden a jsem rád, že je konečně zpět v plný parádě. Speciální shout-out dávám českým titulkům, kterým běžně neholduju, ale tady se titulkáři vyznamenali, zvlášť u nadávek. V Gentlemanech je bohatý množství slovní zásoby a vážně se povedlo rozlišit akcenty/původ/soc. třídu postav a zasadit to do titulků. ()

matisse

"Hi lads, já jsem cool film. Tohle je scéna, kterou budete citovat. Tady máte nové slovo - 'phuck' - hahaha, to je legrace, nemáte zač. A protože jste takoví good lads, dám vám jako bonus nespolehlivého vypravěče, který zakamufluje všechnu tu prázdnotu a neoriginalitu, polovině všech herců nasadim brýle a bradku, Farrella navleču do tartanu, přidám zmínku o 35mm filmu a budeme tomu společně říkat sofistikovaná akční komedie a Ritchie v nejlepší formě, right, lads?" ()

Darth Maul

Taká drzosť! Scenár má značné diery. Obsahuje nevyspytateľné postavy a vykresľuje prekombinovaný dej s množstvom nepodstatných odbočiek a nepravdepodobných zvratov. Navyše... Rozprávačom je veľmi nespoľahlivý, pochybný a slizký had Fletcher... Taká elegantná drzosť! /// Od úvodných titulkov predvádza Guy Ritchie jednu spontánnu explóziou originality za druhou. Tieto výbuchy dopĺňa luxusná hudba. Ritchieho „chlapci“ hrajú pestrými farbami života vďaka exkluzívnemu hereckému kvartetu McConaughey - Hunnam - Farrell - Grant. A divák? Divákovi nezostáva nič iné, iba tomuto všetkému fandiť, pričom vie, že sa prizerá na fascinujúcu hru nebezpečných a nemilosrdných gaunerov... /// Vkusná zločinecká kratochvíľa s britským prízvukom. ()

cepice

Skvělý děj, skvělí herci, skvělá kamera, skvělá výprava, na můj vkus až přespříliš sprosté, proto 1* dolů. ()

mclenin

Výborná hra s divákom s výborným hereckým obsadením s výborným technickým spracovaním vlastným štýlu Guya Ritchieho s výborným ostrovtipom správne načasovaným v kontexte jednotlivých scén a bez väčších očakávaní som odchádzal z kina veľmi spokojný. Prosto výborné. ()

Schuldiner

Hezky vystavěný, trochu komplikovaný, ale skvěle zahraný, lehce komediální, gangsterský krimi-dramíčko. Colin Farrell je skvělej. Ale to tady všichni. A jak to poslední, dejme tomu čtvrtina, všechno hezky rozlouskne, úplně jsem zapomněl, jak jsem si asi do půlky řikal, že to zrovna žádná bomba neni. Líbilo se mi to, Ritchie se vrací do starejch kolejí... ()

Honzeek95

Na tomto filmu neoceňuji pouze velice originální děj a zajímavé nápady, ale i nenápadné vsuvky o absurdnosti dnešní americké společnosti (přehnaná citlivost na "rasismus", white-guilt zfetovaných amerických liberálů, židovské alegorie). Ritchie opravdu potěšil. Je radost zjistit, že v Hollywoodu zbyl někdo normální. ()

prezdivaka

Vůbec jsem nepochopil to všeobecné nadšení nad tímto filmem. Chápu, že každý film má svého diváka a každý divák má rozdílný vkus, ale že se tohle dílko zařadí mezi 200 nejlepších filmů? A konec byl naprosto příšerný. jakoby si tvůrci už nevěděli rady. A také nemohli ukázat, jak se Michael dostane živý z rozstříleného auta. každý ví, že polstrovaná sedačka těžko zabrání střele ze samopalu. Tady jich bylo asi sto. No nic, scénárista to musel nafouknout, aby se to dostalo tak vysoko a tudíž není třeba nad filmem moc přemýšlet. Seděl doma na pohovce a pronesl moudro o královně, nad čímž se musela něžnější polovička před plátnem zatetelit blahem. Většinu času se akční nuda mísila s kýčem. ()

Patrik256

Rozpočet_ $22,000,000 // Tržby_ $115,171,795 // 1. víkend v USA_ $10,651,884 // Tržby v USA_ $36,471,795 // Tržby v ČR_ Kč 14 886 540 // Diváci v ČR_ 85 171 // Tržby v SR_ $166,005 ()

Rozjimatel

Poriadne dlho som len nechápavo pozeral, o čo tu akože kráča, hádam tretinu filmu. Nedokázal som sa zorientovať v tom množstve postav a v množstve udalostí, v ktorých som nevidel súvislosť. Potom to ale zrazu začalo všetko do seba krásne zapadať a ja som sa začal kráľovsky baviť. Tie postavy, tak ako boli napísané a zahrané, sú jednoducho neodolateľné. Či už Collin Farrell, Hugh Grant alebo aj ďalší, je radosť sledovať ich spôsob prejavu, ich akcent. Keď sa k tomu pridá výborný scenár, perfektne vygradovaný a vypointovaný, tak tu máme konečne film od Guya Ritchieho, ktorý sa kvalitatívne vyrovná kultovému Podfucku. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm